CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3264 poděkování
Dostal poděkování: 3467 poděkování

Re: CF 7/2018 Senát - obvod 8 Rokycansko

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 01 kvě 2018, 16:21

V okolí Plzně se nepochybně konají senátní volby i za 2 roky. Pojďme dát JR šanci si následující 2 roky spoluprací s plzeňáky zasloužit nominaci. Dle všech doposud dostupných informací nejevil JR o Piráty žádný zájem do ledna 2018...

Pokud by JR kandidoval za 2 roky společně s krajskými volbami, domnívám se, že tím by byl eliminován mimořádně negativní dopad jeho kandidatury hlavně na pražské komunální volby. Takže i vzhledem k mým předchozím postům budu pro jeho vyškrtnutí a naopak veřejně slibuji, že když ho nyní vyškrtneme, naprosto se zdržím komentářů k jeho případné kandidatuře za Piráty z Plzně (a okolí) v roce 2020.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Kochert, Ivan.Mikolas, Milus.Kotisova

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23435 poděkování
Dostal poděkování: 19802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 kvě 2018, 17:02

Myslel jsem, že takoví lidé u Pirátů nejsou, ale evidentně jsou. :roll:
Petr.Daubner píše:
01 kvě 2018, 13:22
Pro me je Jan Ruml zosobnenim toho nejhorsiho, co se tu delo v 90. letech, kdy byl ministrem vnitra za ODS.
Závidím ti, jak máš jasno. V roce 1990 ti bylo kolik? 17. Jestli nejsi trochu "úchylný" jako třeba Jakub Michálek ;) , tak ses asi o politiku moc nezajímal a všichni tehdejší politici, od KSČM, přes ČSSD, Sládkovce, OF, ODS jsou pro tebe "jeden hajzl jako druhý". Smutné. Podobný postoj měla moje babička k Němcům, protože zažila 2. světovou. Jenže ona měla jen 5 tříd obecné školy a Němci tehdy zabíjeli lidi.
Petr.Daubner píše:
Pak byl clenem US-DEU, Zelenych a ted chce kandidovat za Piraty? Na plzenska prava se dostal velmi nestandardne.
To vysvětloval. On zastával stále stejné názory a když v nějaké straně nastal odklon od těch názorů, nebo narazil na šlendrián, odešel.
Petr.Daubner píše:
A na grilovani v Praze mluvil jinak nez na Plzensku. Byl jsem v Praze osobne pritomen. V Praze Ruml tvrdil, ze chce byt nominovan za Piraty, ale chce byt v klubu STAN. Jestli rikal v Plzni neco jineho, tak velmi rychle otocil.
Protože v Praze nebylo jasné, že by mohl vzniknout samostatný pirátský klub. V Plzni jasně řekl, že chce pomoci vytvořit pirátský klub, pokud to bude možné (dost senátorů).
Petr.Daubner píše:
Navic Ruml je z Prahy, kde se evidentne boji kandidovat.
On se nebojí kandidovat v Praze, ale nechce kandidovat proti Michálkovi, který bude obhajovat. Mě to přijde férové.
Petr.Daubner píše:
Zdravotne je na tom strasne.
Ano, nedávno měl slabou mrtvičku, ale to může postihnout i třicetiletého. A zdárně se zotavuje a mj. v kampani chce objíždět obce na kole, tak na tom tak strašně nebude.
Petr.Daubner píše:
Behem grilovani v Praze mu porad nekdo volal a on tvrdil, ze si neumi vypnout mobilni telefon...
Ano, někteří lidé neumí moc zacházet s IT. Ani Ruml, ani Sobotka, ani Babiš. Znamená to, že jsou hloupí? Ty asi neumíš vyoperovat slepé střevo, nebo pilotovat letadlo.
Petr.Daubner píše:
navic na rudem Rokycansku stejne nema sanci byt zvolen. Vyhozene penize za kampan.
No jistě, tam musí vyhrát Emmerová, nedá se s tím nic dělat. :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jan.Ruml
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: právník
Dostal poděkování: 54 poděkování

Příspěvek od Jan.Ruml » 01 kvě 2018, 18:24

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

celým svým životem jsem směřoval a směřuji k obhajobě svobody, demokracie, lidských práv, lidské důstojnosti a otevřené a transparentní společnosti. Pokud tyto hodnoty vyznává program Pirátu, jako svého času i jiné politické strany, v nichž jsem působil, berte to prosím tak, že v současné době už OSD, US a Zelení nepřicházejí v úvahu, a tak Piráti živě představují tu stranu, s jejímž programem se až na výjimky ztotožňuji do té míry, že chci nabídnout svou kandidaturu do Senátu právě jim.

Piráti pro mě nejsou výtahem k moci, nýbrž podnětem k vzájemně prospěšné spolupráci. Stále se vyjadřuji k vývoji demokracie v této zemi, jehož je Pirátská strana důležitou součástí, tudíž jsem necítil potřebu dávat manifestačně najevo, co si o Pirátech myslím.
Politikem z 90. let pro řadu Pirátů mohu být kontroverzní postavou, přestože mé principy a zásady se nezměnily. Kdo však sledoval mou činnost náměstka vnitra federace a dále ministra vnitra ČR, umí si představit, o jak složité a náročné období šlo. Udělal jsem pro tuto společnost řadu věcí prospěšných, ale zároveň jsem se dopustil také určitých chyb, které jsem se snažil vždy zpětně reflektovat.

Pan Roman Kučera píše o možném rozštěpení členské základny Pirátů, kdyby mne nominovali jako svého kandidáta do Senátu. Nedovedu si představit, jak bych mohl štěpit stranu, která je suverénní a sebevědomá ve své činnosti, nepřipisuje-li mně pan Kučera nějaké zvláštní schopnosti, jež by se stejně ve výsledku příčily mým zásadám. Politická turistika, je-li jí míněno to, že jsem vždy zastával jisté etické principy, s nimiž se strany postupně rozcházely, není v tomto případě na závadu věci. K ODS, US a Zeleným jsem posléze byl velmi kritický, abych v nich mohl nadále působit.

Milí Piráti, ať už se rozhodnete na celostátním fóru o mé osobě jakkoliv, přijmu to jako demokratické rozhodnutí. V případě negativního výsledku nezahořknu proti Pirátům, ale naopak budu prosazovat dále své přesvědčení, a bude-li v souladu s dosavadním přesvědčením strany Pirátů, možná se v budoucnu ještě uvidíme.

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 305 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Filip.Mezera » 01 kvě 2018, 19:17

Jen poznámka - tohle se bude velmi zle vysvětlovat, pokud se toho naši odpůrci chytí. Chápu, že se pan Ruml nemusí líbit každému, ale v podstatě zopakovat volbu, protože nedopadla podle mých představ, je faul na demokracii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Ujhelyiova, Petr.Vileta, Jaroslava.Vatay, Lukas.Barton
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20524 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 01 kvě 2018, 20:12

Filip.Mezera píše:
01 kvě 2018, 19:17
Chápu, že se pan Ruml nemusí líbit každému, ale v podstatě zopakovat volbu, protože nedopadla podle mých představ, je faul na demokracii.
Toto jednání je plně v souladu s našimi vnitrostranickými předpisy (volební řád dávající RV pravomoc změnit kandidátní listinu, jednací řád RV umožňující RV požádat o projednání rozhodnutí celostátní fórum; navíc jde v tomto případě vlastně i o určitou alternativu mimořádného přezkumu zakotveného ve stanovách). Takže nejsou-li faulem na demokracii naše předpisy, není jím ani toto jednání CF.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 2790 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 01 kvě 2018, 20:30

Martin.Kucera píše:
01 kvě 2018, 20:12
Toto jednání je plně v souladu s našimi vnitrostranickými předpisy (volební řád dávající RV pravomoc změnit kandidátní listinu, jednací řád RV umožňující RV požádat o projednání rozhodnutí celostátní fórum; navíc jde v tomto případě vlastně i o určitou alternativu mimořádného přezkumu zakotveného ve stanovách). Takže nejsou-li faulem na demokracii naše předpisy, není jím ani toto jednání CF.
Dovolím si vyslovit opačný názor. Volební řád dává RV pravomoc změnit kandidátní listinu ze závažných důvodů. Pominu nyní, že RV vůbec důvody vyškrtnutí nestanovil, a ani se neusnesl na tom že jsou závažné - a to proto že odročil jednání na CF. Nyní je tedy na CF aby závažné důvody pro vyškrtnutí našlo a teprve na jejich základě může rohodovat o vyškrtnutí.

Na místo toho bylo jednání CF zahájeno tak, jako by bylo ve výlučné pravomoci CF vyškrtávat kohokoli z libovolných důvodů. Takový mandát ale nemá RV a přeneseně ani CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Filip.Mezera, Petr.Vileta, Jiri.Koudelka

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 01 kvě 2018, 20:43

Duvody na jednani RV zmineny byly (Roj je tam psal). Ja sice nesouhlasim, ze jsou závažné, ale naprosto respektuju, ze RV na to ma jiny nazor a tohle hlasovani CF povazuju za plne legitimni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Fortik, Petr.Daubner, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Ivo.Vlasaty
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Petr.Daubner
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 340 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Daubner » 01 kvě 2018, 20:54

Petr.Vileta píše:
01 kvě 2018, 17:02
Myslel jsem, že takoví lidé u Pirátů nejsou, ale evidentně jsou. :roll:
Petr.Daubner píše:
Pro me je Jan Ruml zosobnenim toho nejhorsiho, co se tu delo v 90. letech, kdy byl ministrem vnitra za ODS.
Závidím ti, jak máš jasno. V roce 1990 ti bylo kolik? 17. Jestli nejsi trochu "úchylný" jako třeba Jakub Michálek ;) , tak ses asi o politiku moc nezajímal a všichni tehdejší politici, od KSČM, přes ČSSD, Sládkovce, OF, ODS jsou pro tebe "jeden hajzl jako druhý". Smutné. Podobný postoj měla moje babička k Němcům, protože zažila 2. světovou. Jenže ona měla jen 5 tříd obecné školy a Němci tehdy zabíjeli lidi.
Petr.Daubner píše:
Pak byl clenem US-DEU, Zelenych a ted chce kandidovat za Piraty? Na plzenska prava se dostal velmi nestandardne.
To vysvětloval. On zastával stále stejné názory a když v nějaké straně nastal odklon od těch názorů, nebo narazil na šlendrián, odešel.
Petr.Daubner píše:
A na grilovani v Praze mluvil jinak nez na Plzensku. Byl jsem v Praze osobne pritomen. V Praze Ruml tvrdil, ze chce byt nominovan za Piraty, ale chce byt v klubu STAN. Jestli rikal v Plzni neco jineho, tak velmi rychle otocil.
Protože v Praze nebylo jasné, že by mohl vzniknout samostatný pirátský klub. V Plzni jasně řekl, že chce pomoci vytvořit pirátský klub, pokud to bude možné (dost senátorů).
Petr.Daubner píše:
Navic Ruml je z Prahy, kde se evidentne boji kandidovat.
On se nebojí kandidovat v Praze, ale nechce kandidovat proti Michálkovi, který bude obhajovat. Mě to přijde férové.
Petr.Daubner píše:
Zdravotne je na tom strasne.
Ano, nedávno měl slabou mrtvičku, ale to může postihnout i třicetiletého. A zdárně se zotavuje a mj. v kampani chce objíždět obce na kole, tak na tom tak strašně nebude.
Petr.Daubner píše:
Behem grilovani v Praze mu porad nekdo volal a on tvrdil, ze si neumi vypnout mobilni telefon...
Ano, někteří lidé neumí moc zacházet s IT. Ani Ruml, ani Sobotka, ani Babiš. Znamená to, že jsou hloupí? Ty asi neumíš vyoperovat slepé střevo, nebo pilotovat letadlo.
Petr.Daubner píše:
navic na rudem Rokycansku stejne nema sanci byt zvolen. Vyhozene penize za kampan.
No jistě, tam musí vyhrát Emmerová, nedá se s tím nic dělat. :twisted:
K 1. bodu: jestli ti je divne, ze jsem se v roce 1990 v 17 letech zajimal o politiku, je tvuj problem, ale reagujes jako sproste prase. Uchylny tedy nejsem, ani v uvozovkach. A nazor Tve babicky nikoho nezajima.
Co se tyce vypnuti mobilu v diskusi, kdyz je grilovan na podiu, nekolikrat mu to zvoni a on to presto neumi vypnout? Jestli tuto "operaci" (stisk jednoho tlacitka) srovnavas s operaci slepeho streva, asi nebudes uplne v pohode. Zrejme Ti dosly vecne argumenty...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek.sen, Ivan.Mikolas

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 305 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Filip.Mezera » 01 kvě 2018, 20:56

Tomas.Pastircak píše:
01 kvě 2018, 20:43
Duvody na jednani RV zmineny byly (Roj je tam psal). Ja sice nesouhlasim, ze jsou závažné, ale naprosto respektuju, ze RV na to ma jiny nazor a tohle hlasovani CF povazuju za plne legitimni.
Hlasování je legitimní dle stanov a já nerozporuji ani stanovy ani toto hlasování. Jen mi přijde tento zásah vůči hlasování na nižší úrovni jako neopodstatněný vzhledem k řešenému problému. Stejně tak mi nepřijdou validní komentáře typu - pan Ruml vadí některým našim příznivcům. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Co jsem mluvil s lidmi, některým příznivcům vadí někteří naši členové. Takový je svět. :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvek:
Petr.Vileta
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Jan.Hrebicek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: manažer
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrebicek » 01 kvě 2018, 21:28

Dávám do diskuse svůj dřívější příspěvek z Vlákna úlevného:

Nemám jasný názor, jak bych se rozhodl, kdybych mohl hlasovat o Rumlově vyškrtnutí, ale mám jasný názor, že je to věc k vážnému hlasování. Mám totiž z důvodu svého věku povědomí o chování politických stran od devadesátých let na poli privatizací, dotací, státních zakázek, ovlivňování legislativního procesu atd. ve stylu všechno je něčí obchod. A též o vytváření černých fondů stran a ovlivňování rozhodování všeho druhu podle toho, kdo nám přispěje na volební kampaň. Spousta z toho jsou dohady, ale přesně víme alespoň to, kdo měl do roku 1997 politickou odpovědnost za vyšetřování protiprávního jednání. Ministr vnitra Jan Ruml.

Kandidát na senátora Jan Ruml byl v letech 1993 - 1997 ministrem vnitra ČR. V roce 1995 proběhla privatizace SPT Telecom, která byla dle jeho vlastních slov, https://neovlivni.cz/akter-sarajevskeho ... gelitkach/, doprovázena úplatkem 100 milionů korun ve prospěch politických stran, mimo jiné ODS, kterou ve vládě zastupoval a byl jedním z jejich tehdejších vrcholných představitelů. Kandidát neučinil nic, aby tato trestná činnost byla vyšetřena a byli odsouzeni viníci, i když o věci zjevně věděl a byl odpovědný za činnost policejních orgánů.

Jasný názor nemám proto, že jsem mu shora uvedenou účast v organizované skupině odpustil, nicméně nezapomenul jsem. Nyní má kandidát znovu předstoupit před voliče. Pokud kandidáta necháme kandidovat, tak v tom podstupujeme sázku na to, jaké je rozložení sil mezi těmi, co zapomněli + odpustili + nikdy nevěděli, versus těmi, co nezapomněli a zároveň neodpustili. A potom je otázkou, zda je vůbec rozumné takovou sázku podstupovat. Zároveň však rozumím Plzeňákům, jak se rozhodli, při zvažování možností nemít koho voličům nabídnout, nebo jim nabídnout exministra Rumla. Celostátní pohled však může být jiný a je ho třeba, jak už zdůvodnili jiní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrebicek za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Jiri.Kaderavek.sen, Ivo.Vasicek, Tomas.Trcka

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“