MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Prostějov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Otevírám registraci kandidátů pro komunální volby 2018 v Prostějově.

Prosím o představení a nějakou tezi, co a jak chcete v zastupitelstvu či komisích a výborech prosazovat, popř. v čem spočívá vaše odbornost či specializace, které byste se rádi věnovali.

Registrace je otevřena i registrovaným příznivcům a nezávislým kandidátům.

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Předkládám tímto svou kandidátskou řeč.

Kdo jsem?

Vdělání - střední škola elektrotechnická se specializací na počítačové systémy. Pracuji jako manažer a projektant v telekomunikační společnosti. Dále se orientuji na sítě, programování a databáze.

Má vize:

Chtěl bych posunout město Prostějov z doby kamenné do doby digitální. Zprůhlednění hospodaření města a jeho řízení technicky nic nebrání a nebaví mě 4 roky poslouchat proč to nejde. Program asi není třeba dlouhosáhle rozebírat, na tom je v rámci opozice převážně shoda - kdo sleduje zastupitelstva, tak ví. Dále bych chtěl být i nějakým spojovacím a usměrňovacím článkem v rámci koalice Na rovinu! i následné povolební koalice. Domnívám se, že nějaké vyjednávací schopnosti už mám. Rád bych se v radě města věnoval agendě, která mi byla přidělena v rámci stínové rady a tou je - Transparence, Participace, Digitalizace. I přes všechny problémy a kauzy, které je třeba řešit se domnívám, že to bude jedno z nejdůležitější témat. Jde o to nastavit nějaké procesy a principy otevřeného města a tím i laťku, pro budoucí politické reprezentace. Dát občanům určitý standard služeb, které jim město poskytne a na který se snadno zvykne, takže občané si jej už nebudou nechat chtít vzít. Dívám se víc na to, jak bych si představoval, že by město mělo fungovat než na to, jak se to dělalo do teď. Rád bych, aby se Prostějov stal skutečně moderním městem pro všechny generace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Petr.Lysek

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Milan.Fladr
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 30
Registrován: 19 kvě 2015, 21:28
Profese: dispečer
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Milan.Fladr »

Má kandidátská řeč:

Jsem vyučený automechanik, již dávno to ale nedělám, pracoval jsem v životě jako řidič, dispečer, programátor.

Prostějov potřebuje změnu, nejen politickou, ale prakticky ve všech oblastech. Chtěl bych, aby to bylo moderní město 21. století, zbavené klientelismu, co nejvíce přívětivé pro lidi všech generací. Město, které bude čitelné, dokáže všechny své kroky obhájit a nebude se muset za sebe stydět, jak se teď děje. Mým oborem je dlouhodobě doprava a digitální sféra. Zvláště doprava je potřeba řešit, a to jak hromadná, tak individuální. Je potřeba skončit budování dalších nesmyslných kruhových objezdů, ale opravdu řešit dopravní situaci Prostějova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Fladr za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kapounek, Petr.Lysek
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Petr.Lysek »

Kandidátská "řeč" :

Pracuji jako projektant TZB ve firmě, jejíž jsem společník.

Jsem členem Pirátů od roku 2013, v roce 2014 jsem kandidoval ve koaliční kandidátce Změna pro Prostějov do zastupitelstva. Jako náhradník jsem se stal zastupitelem na podzim 2015. Do politiky jsem vstoupil, protože jsem pochopil, že je to jeden z mála způsobů, jak aktivně přispět ke změně situace, která se mi nelíbí.

Považuji současné vedení města za špatné. Není schopno vygenerovat žádné pozitivní vize a je zcela v zajetí dlouhodobých klientelistických vazeb. Rozvoj Prostějova probíhá víceméně nahodile a bez jasných strategických záměrů v jednotlivých oblastech. Ať už je to rozvoj sportovních aktivit a potřebné infrastruktury, urbanistická řešení veřejného prostoru až po kulturu, jejíž podpora je dle mého názoru bez náznaku nějaké moderní koncepce, akceptující vstup města do 21. století.

Jako zcela zásadní pak vnímám naprostou neochotu stávající koalice zapojit nejen občany do řešení dlouhodobých investic a plánovaného rozvoje města. Koalice zcela ignoruje i opoziční zastupitele a informuje je o svých záměrech většinou pozdě, v době kdy už nelze nic změnit. A účast KSČM v koalici jen podtrhuje tento "autoritářský" způsob ovládání města.

Takže co bych chtěl změnit? V prvé řadě vidím jako nejdůležitější úkol pokusit se zvýšit zájem občanů na rozvoji města. Považuji za zcela zásadní informovat občany o plánech radnice již v jejich počáteční fázi. Zástavba a nebo rekonstrukce významných městských území (typicky rekonstrukce náměstí, sídliště atd.) musí probíhat od počátku za účasti občanů, jichž se týká. Samozřejmě je to složitější, než direktivně rozhodnout tzv. od stolu, nicméně výsledek bude zajisté lepší. Stejně tak o investicích do sportovní infrastruktury by měli primárně spolurozhodovat ti, kteří ji posléze nejvíce využívají. A to jsou sportovní organizace a kluby. A to rozhodně neznamená, že si jeden mocný obchodník se sportem rozhoduje sám, co se za veřejné peníze na veřejném pozemku postaví.

Budu prosazovat, aby se zásadní a strategická rozhodnutí zastupitelstva přijímala v co nejširším konsensu včetně demokratické opozice.
Budu prosazovat vytvoření odborných poradních orgánů za účasti expertů v daných oblastech veřejné správy a zvýšit jejich význam a podíl na rozhodování radnice.
Není pro mě přijatelná koaliční spolupráce se stranami, programově se hlásícími k autoritářskému způsobu vládnutí. Z toho vyplývá, že v koalici s KSČM a nebo SPD bych nikdy nebyl.

Chci přispět k tomu, aby se z Prostějova stalo moderní a otevřené město. Aby v Prostějově zůstávali mladí a vzdělaní lidé. Aby noví přicházeli, zakládali rodiny a zůstávali v Prostějově bydlet.
Chci pracovat na tom aby se z Prostějova stalo město, do kterého budou chtít turisté přijet i z jiných důvodů, než je Kotěrův Národní dům.

Osobně se ve své politické činnosti více dívám dopředu a přemýšlím, čím věci změnit, než abych stále dokola rozebíral chyby minulé. Z těch je nutné se poučit a neopakovat je.
Za vlády rudé koalice bohužel nebyla možnost téměř cokoliv změnit. Naše návrhy byly zamítány jak na běžícím páse.
Chci to změnit. Snad nám lidé dají ve volbách příležitost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvek:
Petr.Kapounek
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Ondrej.Moskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Ondrej.Moskal »

Kandidátská řeč:

Kdo jsem?

Jmenuji se Ondřej Moskal a jsem dvacetiletý mladík. Žiji ve Vrahovicích, které jsou součástí Prostějova. Jsem studentem Masarykovy univerzity ekonomicko-správní fakulty.

V mém životě miluji tři věci!
Moji rodinu, moji milou slečnu a pivo.

Proč se angažuji?

Jelikož jsem mladý a plný ideálů, tak bych se o ně chtěl s vámi nejen podělit, ale snažit se vyplnit.
Obyčejná lidská slušnost.
“Proč to není samozřejmost?”
Pro pár zlatavých penízků dokážeme obětovat i jeden druhého.
Asi žiji v bludu, že na sebe budeme laskaví, čestní, slušní, zkrátka prostě normální.
Tahle normální lidská slušnost tady téměř není, možná nikdy nebyla. Proto radši zůstanu ve svém ideálu. Ale chtěl bych mít ve své vizi co nejvíce kamarádů, známých i obyčejných lidí.

A proto chci kandidovat!

Moje body pro kandidaturu jsou:
-vyšší participace obyvatel na rozhodování města
-seriozní postavení okrajových částí jako součástí města
-při rozhodování se na problém dívat očima občana
-snažit se o vytvoření města, ve kterém by mladí chtěli zůstat a zakládat rodiny s dítky.

Mám totiž strach, že až budu starý, nebudou kolem mě poskakovat hlasité děti, ale bude jen hučet pusté město plné továren a smutných lidi.
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Návštěvník »

Takže v první řadě je mi jedno, jestli budu nominovaný jako nestraník za piráty nebo zelené :) to se nějak domluvte :) Na těchto věcech mi nesejde...

Kdo jsem?
Vystudované Fildu Ostravská univerzita Mgr., dva nedodělané doktoráty - většinou proto, že se objevily nové pracovní možnosti a především jsem zjistil, že jsem spíše "aplikační člověk" než akademický typ, který se povaluje v číslech a staví na nich realitu = oba ty doktaoráty byly zaměřeny na sociální kapitál a sociální sítě (jejich měření, využívání a význam atd.)... Vzděláním jsem zaměřený na sociální politiku v lokálním i národním kontextu, v užšími širším kontextu = od dávek až po orientaci vztahů mezi vzdělávací politikou, politikou zaměstnanosti, bytovou politikou (dílčí politiky molochu s názvem sociální politika) atd... specifikem je pak mé hobby zaměření na otázky integrace a migrace cizinců. Aktuálně jsem zaměstnanec Úřadu vlády ČR (vedoucí oddělení regionálního centra východ = Morava, Odboru pro sociálního začleňování ÚV ČR, 5 let) = řeším v obcích lokální nastavení sociální politiky takovým způsobem, aby se řešilo sociální vyloučení či se mu předcházelo (např. Brno, Ostrava, Moravský Beroun, Vsetín, atd... ). Současně se svěřeným týmem 40 kolegyň a kolegů pomáháme tvořit strategické materiály obcím, čerpat dotace z ESF či dalších možných zdrojů, nastavovat monitorovací a evaluační kritéria, abychom mohli prokázat, jestli ta opatření mají smysl a pokud ne, tak abychom věděli, jak je uzpůsobit pro větší efektivitu (či je zrušit) = doposud se ta politika dělá "hodně pocitově". Předtím jsem pracoval pro Ministerstvo vnitra ČR (5 let, vedoucí Centra na podporu integrace cizinců v Olomouckém kraji), předtím vedoucí vzdělávacího centra pracovníků v sociálních službách (CARITAS v OL, cca 2 roky), předtím cca 4 roky NNO SOZE (integrace cizinců)... po celou dobu souběžně cca 8 let učím sociální politiku a předměty spojené s integrací cizinců při UPOL a CARITAS-VOŠs v Olomouci a na dalších VŠ... zahraniční zkušenost/stáže/ERASMU - Slovensko, Portugalsko, Velká Británie, Německo, Itálie. Takže to asi ve zkratce...

Proč se angažuji?
1. disponuji určitou sadou kompetencí se zaměřením na sociální politiku a znalost/dovednost tvorbu strategií, které si myslím, že město Prostějov nezbytně potřebuje
2. disponuji příklady nespočet dobrých praxí u jejichž zavádění jsem přímo byl či jsem mohl vidět výsledek toho počinu a aktuálně je vhodná doba změnit kurz směřování doba (ono je vlastně 10 minut po 12 hod)
3. velmi mne zajímá konkrétně oblast sociálního rozvoje, vzdělávání a přípravy strategie, včetně zmiňovaných procesů participace (viz výše) = se všemi těmito oblastmi mám konkrétní zkušenost, už je nějak děláme
4. je zřejmé, že pokud nedojde k synergickému propojení mnoha různých oblastí = doprava, průmysl, vzdělání atd... tak v podstatě město "vykastrujeme", protože aktuálně nastavené procesy nejsou dlouhodobého charakteru a především nerespektují či nejsou flexibilní k rozvoji společnosti jako takové = město zestárne (populace), školy nebudou vzdělávat dle trendů (škola má učit co bude potřeba na trhu práce, když na něj vstupuji a nikoliv práci s "hoblíkem", protože teď potřebujeme truhláře) atd...
5. atd...

Snad je to smysluplné na kandidátskou řeč... hezký den všem ;) A choďte k hasovi do the27music bar na pivo! :)
Uživatelský avatar
Kuba.Smid
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2017, 16:03
Profese: student
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Kuba.Smid »

Návštěvník píše: 12 kvě 2018, 13:22 Takže v první řadě je mi jedno, jestli budu nominovaný jako nestraník za piráty nebo zelené :) to se nějak domluvte :) Na těchto věcech mi nesejde...

Kdo jsem?
Mně zde chybí vaše jméno, prosím o doplnění.
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba.Smid za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Jan Mochtak
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Jan Mochtak »

Návštěvník píše: 12 kvě 2018, 13:22 Takže v první řadě je mi jedno, jestli budu nominovaný jako nestraník za piráty nebo zelené :) to se nějak domluvte :) Na těchto věcech mi nesejde...

Kdo jsem?
Jmenuji se Jan Mochťák (omlouvám se opomenutí jména).
Vystudované FF Ostravská univerzita Mgr., dva nedodělané doktoráty - většinou proto, že se objevily nové pracovní možnosti a především jsem zjistil, že jsem spíše "aplikační člověk" než akademický typ, který se povaluje v číslech a staví na nich realitu = oba ty doktoráty byly zaměřeny na sociální kapitál a sociální sítě (jejich měření, využívání a význam atd.)... Vzděláním jsem zaměřený na sociální politiku v lokálním i národním kontextu, v užšími širším kontextu = od dávek až po orientaci vztahů mezi vzdělávací politikou, politikou zaměstnanosti, bytovou politikou (dílčí politiky molochu s názvem sociální politika) atd... specifikem je pak mé hobby zaměření na otázky integrace a migrace cizinců. Aktuálně jsem zaměstnanec Úřadu vlády ČR (vedoucí oddělení regionálního centra východ = Morava, Odboru pro sociálního začleňování ÚV ČR, 5 let) = řeším v obcích lokální nastavení sociální politiky takovým způsobem, aby se řešilo sociální vyloučení či se mu předcházelo (např. Brno, Ostrava, Moravský Beroun, Vsetín, atd... ). Současně se svěřeným týmem 40 kolegyň a kolegů pomáháme tvořit strategické materiály obcím, čerpat dotace z ESF či dalších možných zdrojů, nastavovat monitorovací a evaluační kritéria, abychom mohli prokázat, jestli ta opatření mají smysl a pokud ne, tak abychom věděli, jak je uzpůsobit pro větší efektivitu (či je zrušit) = doposud se ta politika dělá "hodně pocitově". Předtím jsem pracoval pro Ministerstvo vnitra ČR (5 let, vedoucí Centra na podporu integrace cizinců v Olomouckém kraji), předtím vedoucí vzdělávacího centra pracovníků v sociálních službách (CARITAS v OL, cca 2 roky), předtím cca 4 roky NNO SOZE (integrace cizinců)... po celou dobu souběžně cca 8 let učím sociální politiku a předměty spojené s integrací cizinců při UPOL a CARITAS-VOŠs v Olomouci a na dalších VŠ... zahraniční zkušenost/stáže/ERASMU - Slovensko, Portugalsko, Velká Británie, Německo, Itálie. Takže to asi ve zkratce...

Proč se angažuji?
1. disponuji určitou sadou kompetencí se zaměřením na sociální politiku a znalost/dovednost tvorbu strategií, které si myslím, že město Prostějov nezbytně potřebuje
2. disponuji příklady nespočet dobrých praxí u jejichž zavádění jsem přímo byl či jsem mohl vidět výsledek toho počinu a aktuálně je vhodná doba změnit kurz směřování (ono je vlastně 10 minut po 12 hod)
3. velmi mne zajímá konkrétně oblast sociálního rozvoje, vzdělávání a přípravy strategie dalšího rozvoje města, včetně zmiňovaných procesů participace (viz výše) = se všemi těmito oblastmi mám konkrétní zkušenost, nějak se nich podílím, zavádím je, vyhodnocuji, podílím se na legislativní tvorbě apod.
4. je zřejmé, že pokud nedojde k synergickému propojení mnoha různých oblastí = doprava, průmysl, vzdělání, prostředí pro rodinu atd... tak v podstatě město "vykastrujeme", protože aktuálně nastavené procesy nejsou dlouhodobého charakteru a především nerespektují či nejsou flexibilní k rozvoji společnosti jako takové = město zestárne (populace), školy nebudou vzdělávat dle trendů (škola má učit co bude potřeba na trhu práce, když na něj vstupuji a nikoliv práci s "hoblíkem", protože teď potřebujeme truhláře) atd...
5. atd...

Snad je to smysluplné na kandidátskou řeč... hezký den všem ;) A choďte k hasovi do the27music bar na pivo! :)
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Kuba.Smid píše: 12 kvě 2018, 13:37
Návštěvník píše: 12 kvě 2018, 13:22 Takže v první řadě je mi jedno, jestli budu nominovaný jako nestraník za piráty nebo zelené :) to se nějak domluvte :) Na těchto věcech mi nesejde...

Kdo jsem?
Mně zde chybí vaše jméno, prosím o doplnění.
Děkuji.
Co ty a kandidatura? Jdeš do toho s náma?

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Kuba.Smid
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2017, 16:03
Profese: student
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: MF Olk-Pv 5/2018 Registrace kandidátů pro komunální volby

Příspěvek od Kuba.Smid »

Petr.Kapounek píše: 12 kvě 2018, 20:24 Co ty a kandidatura? Jdeš do toho s náma?
Jdu, jdu. Jen jsem měl v plánu něco sepsat až po maturitě, která mě čeká příští týden.

Takže něco o mně...
Studuji na Gymnáziu Jiřího Wolkera, kde letos maturuji. Dále směřuji na Fakultu elektrotechnickou na ČVUT. Mimo školu se rád zabývám programováním a jsem aktivní skaut.

Proč kandiduji, co bych změnil, atp.?
Jako mladý člověk nyní v Prostějově nevidím jakoukoliv budoucnost. Myslím si, že stejně tak to má většina jiných mladých lidí, kteří tu zatím žijí a dříve nebo později půjdou do jiného města, které jim může nabídnout víc. Jelikož jsem se tu narodil, tak mě to docela mrzí. Myslím si, že Prostějov má dobrý potenciál, který je ovšem s aktuálním obsazením na radnici zcela nevyužitý. Už se nechci jen pasivně dívat na to, kdo nám tu vládne, nečinně přihlížet a trpět způsoby, jakými se tu vládne. Rád bych změnil věci v Prostějově k lepšímu.

Chtěl bych, aby Prostějov bylo moderní město přitažlivé jak pro mladé lidi, kteří hledají, kde by se mohli usídlit a stejně tak i pro starší obyvatele. Byl bych rád, aby občané našeho města byli kvalitně a dobře obeznámeni s děním na radnici. To je první předpoklad k tomu, aby mohli být co nejvíce zapojeni do rozhodování radnice. Snažil bych se o to, aby se věci řešili co nejotevřeněji a nejrychleji, aby se nic zbytečně nezdržovalo. Chtěl bych zajistit to, aby peníze šly tam, kam je to potřeba a aby obyvatelé našeho města dostali opravdu to, co chtějí. Myslím si, že v Prostějově je potřeba jak zlepšení kulturního programu, tak řešení veřejného prostoru. To jsou dvě hlavní oblasti, ve kterých dnes vidím poměrně velký problém. Kromě toho chci, aby byly více zapojovány i okrajové městské části. Jakožto obyvatel žijící ve Vrahovicích vím, že co si tu sami neuděláme, tak nám město nezařídí.

Tak, toto je ve zkratce to, co bych na radnici hájil. Snad to k mé řeči stačí :D

Jakub Šmíd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba.Smid za příspěvek:
Petr.Kapounek
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Prostějov“