RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Jan.Ruml
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2018, 19:36
Profese: právník
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Jan.Ruml »

Pane Kučero, už mně lezete na nervy, pořád máte stejné připomínky, protože mermomocí nechcete, abych kandidoval. Nabízím Vám osobní setkání ve středu ve čtyři hodiny v v kavárně LOUVRE, abychom si vše vysvětlil. Co se týče Kateřiny Amiourové, vůbec si na to nevzpomínám. Ministrem vnitra jsem přestal být před 21 lety. Pokud jsem jí ublížil, omlouvám se. Ale já jsem vždy cizince spíše hájil a vycházel jsem jim vstříc. Jinak bych chtěl poděkovat všem, kteří mne podpořili. Jan Ruml
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Ruml za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Jiri.Rezek
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Lukas.Barton »

Roman.Kucera píše: 24 dub 2018, 07:56 Mě by kromě jasných odpovědí na mnou vznesené otázky zajímala i odpověď na toto:
Kateřina Amiourová 19. dubna: " podpesal odmítnutí nápravy rozdělení rodiny zákazem pobytu pro cizince, řešitelného blokovou pokutou. Bylo to 174 dní po svatbě. na tři roky. Miminko bez tatínka. Úplně nám tím zničil rodinu. Nemohla jsem ho žalovat pro zneužití pravomoci, protože jsem se bála, že by nebylo těžké z Araba vyrobit nežádoucího teroristu.A to za ním, byl můj advokát osobně, aby mu vysvětlil, že Mezinárodní úmluva o ochraně rodiny je na úrovni Ustavy!"
Můžeš napsat ucelenou informaci?
Z daného textu zatím usuzuji, že paní viní Jana Rumla z toho, že respektoval rozhodnutí (pravděpodobně soudu) o vyhoštění cizince páchající trestnou činnost na našem území. Možná usuzuji špatně, ale prosím o celou nezkreslenou informaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvek:
Vit.Simral
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Ruml píše: 24 dub 2018, 10:12Pane Kučero, už mně lezete na nervy, pořád máte stejné připomínky, protože mermomocí nechcete, abych kandidoval.
Přesněji řečeno nechce, abyste kandidoval za Piráty (kandidatura za jiný subjekt by mu asi byla lhostejná).
Na takový postoj má jistě plné právo. I naše vnitrostranické předpisy na takové situace pamatují.
A pokud existují nějaké nezodpovězené otázky, které vám položil zde, slušelo by se, abyste na ně odpověděl rovněž zde.

A myslím, že též reakce na "Progůglil jsem si veřejná vyjádření Jana Rumla a před říjnem 2017 jsem nenašel ani jednu zmínku o Pirátech." by zajímala hodně členů, vzhledem k tomu, že Piráti zanedlouho oslaví již deváté "narozeniny".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Vit.Simral, Rostislav.Reha, Marek.Necada, Roman.Kucera, Frantisek.Navrkal, Michaela.Vodova, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vojtech.Pikal píše: 24 dub 2018, 09:59
Roman.Kucera píše: 24 dub 2018, 07:56Co víc může člověk udělat, než na protest opustit stranu? Myslete trochu!
Zůstat v e straně a odmítnout kandidáta v hlasování! (Přímá demokracie, proto ji máme.)
Vojto, ti odstupující nejsou z Plzeňského kraje ani v RV, proto nemohou dělat nic. Leda dát členský podnět.
Třeba to někdo udělá, ale lze to řešit i bez takto vypjatých forem. Nakonec historická úloha Jana Rumla může být i v tom, že rozštěpil třetí nejsilnější stranu. :-) Ale raději bych se toho vyvaroval.

Ucelená informace o "případu Amiourová" bez emocí. Jinak ona se dá kontaktovat na FB, můžete si to ověřit. To ona vnukla Pirátům myšlenku základního příjmu, kdyby někdo nevěděl. Ale já ji jinak neznám ani ji nemám v přátelích. To jen potenciální voliči Pirátů.
V roce 1996 můj manžel dostal od cizinecké policie zákaz pobytu, protože nebydlel na adrese, na které byl nahlášen. Ono to dost dobře ani nešlo. Celé řízení bylo podivné a protiprávně vedené, ale především bylo proti Mezinárodní dohodě o ochraně rodiny - byla jsem čtrnáct dní vdaná a těhotná. Ještě po narození dítěte Jan Ruml osobně odmítl opravný prostředek a nápravu, ačkoliv mezinárodní dohody stojí nad zákony a dané provinění bylo na úrovni udělení blokové pokuty. Odmítl i přesto, že za ním byl náš advokát osobně s rodným listem dítěte tehdy starého měsíc.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Roman.Kucera »

A dávám to sem proto, abych doložil, že činnost pana Rumla po listopadu už nebyla zdaleka tak jednoznačná jako před listopadem.
Před listopadem jsem v Janovi i otci Jiřím viděl vzory bojovníků proti totalitě a obdivoval jejich statečnost. Jejich činnost jsem sledoval přes Svobodnou Evropu.
Ale mladší z Rumlů mě pak dost zklamal, nemůžu si pomoct. Jiná věc je mocné kritisovat, jiná věc je mocným býti.

Středa 16 v Louvre? Kde to je?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Jan.Ruml
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2018, 19:36
Profese: právník
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Jan.Ruml »

Pane Kučero, kavárna Louvre je na Národní třídě v Praze. Jinak chci podotknout, že když už googlujete, tak si vygooglujte, jaké jsem po celý život zastával názory, které nejsou daleko od názorů a programu Pirátů. Tím pádem necítím potřebu se zařazovat veřejně k žádné politické straně.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pane Rumle, já si Vás přece nepotřebuji gůglit, já Vás jako člověk aktivně se zajímající o politiku sleduji už asi 35 let. A paměť mi ještě slouží. :-)
Já například nepovažuji vůbec za pirátské Vaše angažmá v Sherlogu. K tomu, aby se dalo auto najít, muselo být nepřetržitě sledováno i před ukradením. A my, Piráti, zrovna přílišnému sledování nefandíme, ale když si to někdo chce koupit dobrovolně, jeho volba. Jen takového člověka nemusím mít zrovna jako senátora za Piráty, ale ... třeba za jinou stranu, která má v programu vzdání se soukromí za cenu domnělého bezpečí. Ta je vám určitě ideově blíž, takže by bylo přirozené kandidovat za takovou stranu. Nepřipadá Vám to logické?
Mohl bych třeba pokračovat, ale není tento jediný důvod zcela dostatečný?

Upřesnění předchozího postu
Zpráva o vystoupení Vaška Fořtíka se ke mně dostala zprostředkovaně a není přesná. Václav Fořtík jen s dávkou nadsázky prohlásil, že by ze strany vystoupil, pokud by se Jan Ruml stal senátorem. Vystoupit ale nechce. Je si zcela jist že takový případ nenastane. Tak nechci být neobjektivní.

OFFTOPICStal jsem víceméně neúmyslně se takovým mluvčím lidí, kteří nemohou psát do vlákna RV, tak promiňte :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Roman.Kucera píše: 24 dub 2018, 18:34

OFFTOPICStal jsem víceméně neúmyslně se takovým mluvčím lidí, kteří nemohou psát do vlákna RV, tak promiňte :-)
Tak když jsi tim mluvčím, a navíc navrhovatel tohoto jednání, tak prosím doplň usnesení, aby bylo v souladu s Volebním řádem, tj. dopiš tam ty důvody a mimořádné okolnosti. Ať lidé ví, o čem hlasují.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Zdravím,

doufal jsem, že zde v debatě zazní nějaké hodnotné argumenty, ale nestalo se tak. Z celé věci zatím nevyplývá, že by se jednalo o "mimořádný a odůvodněný případ", tak jak o tom hovoří § 17 jednacího řádu RV.

Již jsem to zde jednou psal, možnost RV zasahovat do kandidátek má být záchranou brzdou. Není to instrument, který bychom měli zneužívat k vnitropolitickému boji.

Též souhlasím s předsedajícím, že návrh usnesení je v současné chvíli nehlasovatelný.

Díky,

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Jiri.Rezek
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 32/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany - vyškrtnutí

Příspěvek od Roman.Kucera »

Takže napíšu závěrečnou řeč jako navrhovatel, i když mám vnitřně pocit, že ne všechny otázky byly zodpovězeny.
Návrh možnosti A) Republikový výbor mění kandidátku pro volební obvod č. 8 (volby do Senátu 2018) tak, že škrtá kandidáta Jana Rumla, a to z těchto důvodů:

a) Někteří členové strany vnímají jeho kandidaturu natolik negativně, že vyjadřují úmysl kvůli tomu stranu opustit a Jan Kochert to dokonce již učinil. Přičemž jde o lidi ve straně dlouho působící, lidi, kteří se zasloužili o to, že Piráti jsou dnes třetí nejsilnější parlamentní stranou. Takto kontrovezrní osobnost bychom do Senátu stavět neměli, protože z toho hrozí rozštěpení členské základny a to zcela zákonitě stranu silně poškodí. Některé strany přesně z podobných důvodů zanikly. Já bých tento důvod považoval za natolik závažný, že by stačil sám o sobě. RV má za úkol nedopustit možné poškození strany.

b) Jan Ruml svou dosavadní činností prokázal postoje, které se od programu, ideí a filosofie Pirátů liší. A protože všichni, se kterými jsem mluvil, mi potvrzují, že je značně svéhlavýOFFTOPIC mohu-li citovat "neřízená střela", nemáme žádnou jistotu, že bude v Senátu prosazovat program strany a bude respektovat usnesení stranických orgánů a členské základny. Prokazuje to i fakt, že ze všech svých dosavadních působišť odešel a Piráti jsou už pátou stranou, se kterou se náhle "programově ztotožňuje". K tomuto poznání došel náhle, a tím impulsem byl s velkou pravděpodobností volební úspěch Pirátů. Před tím to byli Zelení. My ale nejsme Zelení, víme proč jimi nejsme a proč jdeme do voleb samostatně, nikoliv se zelenými a jejich dirigismem. Politická turistika je programu a etickým principům Pirátů na hony vzdálena.

c) Reakce našich voličů kteří se o tom doslechli, jsou velmi negativní. Vlastně jsem nezaznamenal ani jednu positivní.
Já sám jsem kdysi volil ODS, US a zelené v tomto pořadí. Shodou okolností všechny tři strany, ve kterých Jan Ruml působil. Po čtvrté už bych tuto zkušenost nerad zopakoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Tuma
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“