Příprava kampaně a voleb 2018 ČB

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Příprava kampaně a voleb 2018 ČB

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Shrnutí z Lipnice.

Včera se prezentovaly výstupy z Behavia (Boudal). Za 25 tisíc nám dělali nějaký celorepublikový výzkum, nic moc relevantního pro komunál.

Co se toho výzkumu motivací a bariér týče, schválili jsme záměr pro Plzeň a Pardubice, které jsou nám podle analýzy Michala Škopa (https://bl.ocks.org/michalskop/raw/1785 ... 89403f544/ ) elektorátem blízké (navíc si průzkum objednali Brno a Praha). Výsledky nám poskytnou, nejspíš zadarmo, měly by být do konce dubna.

Do té doby bych počkal s definitivním rozhodnutím, která témata použít jako hlavní. Jestli teda Honza Hosek chce realizovat ten projekt vlastní ankety, ptal bych se na priority i tam. Prý by bylo dobré ji dělat jak kontaktně, tak přes FB.

Mluvil jsem s Lukášem Černohorským a měl docela zajímavé postřehy k MHD. V Ostravě mají docela zajímavý systém, kde mají bezkontaktní odbavovací systém a dá se platit kartou. Stačí při nástupu přiložit kartu a automaticky to (do)účtuje potřebnou jízdenku (nepřestupní, přestupní, celodenní). Nechodí tam revizoři, ale kontroloři přepravy, kteří pouze vykazují cestující bez platné jízdenky. Ve Frýdku-Místku je pak doprava zadarmo (roční kupon za korunu) pro ty, kdo nedluží městu.

Btw, kdo byste měl zájem, napište a přidám vás do FB skupiny, kde se řeší doprava.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Dan.Lestina »

Kamarádi,
trochu jsem poeditoval tu přírodu v širším programu, viz google docs.

Tady přikládám svoje návrhy úprav a poznámky k tomu dokumentu, kerý připravil Sváťa.
Životní prostřed - í návrh kapitoly_DL.doc
programvý bod žp - dotazy, poznámky, opravy
(37.5 KiB) Staženo 60 x
Tedy ony jsou to hlavně dotazy "a to fakt chceme? jak to myslíte?" a pod. a opravy drobných chyb. Že to tomu širokému skoro vůbec neodpovídá, už jsem zmiňoval v chatu... No naložte s tím, jak myslíte.


Dále bych měl tři obecné připomínky. Doufám, že budou zbytečné a dávno s tím počítáte, ale radši to sem napíšu.

Jednak, dost často se v programu objevují věci, které vůbec nejsou zadarmo. Já vím, že "zdroje jsou", ale každý bod a podbod by potřeboval nějaký alespoň hodně rámcový finanční odhad.

Jednak, jste si jistí, že na to máte odborníky...? Třeba na "smart city"...? Jako fakt může klidně někdo z vás za chvíli dělat radního pro IT a než se rozkoukáte, je volební období pryč a pak budete skládat účty podle těhle slibů. Ne že byste to někdo musel rovnou programovat, ale alespoň se orientovat v tom co chcete... "Chceme smart city" umí říct každej a taky to každej dělá.
Proto prosím ať ten program neusne v téhle podobě a až se seženou ti garanti, ať do toho ještě mohou sahat, a nejen přidávat, ale hlavně konkretizovat a upravovat, aby např. odpovídal jejich možnostem.

Jednak před vypuštěním ven je potřeba stylistická a žánrová korektura - ten širší zatím neopravuju, snad se to pak udělá naráz
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 21 dub 2018, 10:21, celkem upraveno 1 x.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Používejte ty sdílený dokumenty, používejte ty sdílený dokumenty, nebo se z toho zblázním...
Sváťovo návrh k ŽP
https://docs.google.com/document/d/1OmP ... sp=sharing

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jinak Sváťovy podklady jsem ještě neměl čas projít, návrhy pana Batysty doufám probereme zítra, těším se, až se s ním lépe seznámím.

Ten dokument beru spíš jako interní, pracovní, zatím určitě ne k oficiálnímu zveřejnění. Piloval bych ho ještě přes léto a vypustil tak nejdřív dva měsíce před volbami. Výhoda je, že je strukturovaný, že můžeme držet přehled, co a jak dobře máme pokryté, a co ne. Teď bychom měli počkat na ty průzkumy "motivací a bariér" v jiných městech (mají být koncem dubna), podle toho se definitivně rozhodnout, kolem jakých programových hesel stavět kampaň a ke každému zveřejnit (jak si to já představuji) program zhruba na jednu A4, který budeme šířit oficiálně - to už snadno vytáhneme z těchhle podkladů, a stejně tak budeme mít základ k ostatním tématům, která budeme potřebovat řešit. Sněmovní volební program (A4 s pokud možno srozumitelnými body, které chceme prosadit + dopracované vysvětlující články pro zájemce) se podle mě osvědčil, snažil bych se ho napodobit.

Tím teda nechci zakrývat, že jsem ve skluzu, ten pracovní dokument už jsem touhled odbou chtěl mít aspoň hrubě hotový celý, zatím tam přitom některé části vůbec nemám zformulované (a tenhle můj problém se soustředěním a výkonností je, Dane, taky důvod, proč nechci kandidovat z druhého místa ;) a proč si chci naložit radši méně intelektuální systematickou činnost za barem v "kavárně").

Za vaše podněty v pracovním dokumentu jsem moc rád, díky za ně!

Ke tvým připomínkám tady:

1) Zhodnocení nákladů v programu bych potřeboval hlavně od skupiny, která bude řešit hospodaření města, a je to oprávněný požadavek. I když proti tomu budu stavět svých pár argumentů, proč se nemusíme bát nějaký ten stamilion přestřelit (neprosadíme všechno, už vůbec ne najednou, někde uspoříme atd.).

2) Ke Smart City už se hlásí Jarda Hansal a Honza Hošek, takže máme lidi i tady. Nenahraditelné bude samozřejmě sdílení informací napříč městy (Písek, Brno, Praha, Tábor, ...), kde máme lidi s odborností nebo praktickou zkušeností, a zapojení odborné veřejnosti. Moje obava je teda spíš v tom, jak to budeme manageovat v téhle rovině, ale zatím mě všichni překvapují spíš pozitivně, tak věřím, že i tady to dopadne, kdybchom toho radního měli mít.

3) Na to už jsem myslím odpověděl v úvodu. Snad uspokojivě.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Lukas.Mares »

Volební manažer čili VOMR.

Potřebujem zřídit pozici volebního manažera. Jeho úkolem bude koordinovat šachovou partii jménem příprava na komunální volby. Celá kampaň se skládá ze sledu drobných úkolů, jejichž realizaci je třeba načasovat a dodržet. Na koordinaci toho všeho bude dohlížet volební manažer.
Tím člověkem bude Zuzka Kudláčková.
Do našeho sdíleného dokumentu jsme přidali nástřel úkolů, které je třeba rozplánovat a plnit. https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... s=5ab910f8
Zuzka to všechno promyslí a rozplánuje a pak nás tím bude zahrnovat.
Zuzka by měla nosit v hlavě všechno, co se bude v ČB dít, takže by se u ní měly jako nitky ve středu pavučiny sbíhat všechny informace. Představuji si to tak, že cokoli kdo udělá a cokoli se stane, tak první věc bude, že zvedneme telefon a zavoláme Zuzce. A pak to dopíšeme do příslušných chlívku na fóru nebo ve sdílené tabulce. Zuzka bude zvedat všechny telefony. Zřídíme pravděpodobně speciální pirátské telefonní číslo, SIMku bude mít ona.

Úkolem zbytku týmu bude Zuzku poslouchat a příliš neodmlouvat.

Její oficiální titul je VOMR - protože ta funkce bude VOMRd.

Dotazy?
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Lukas.Mares »

Ahoj,

dovolil jsem si sepsat 2 dokumenty pro dobrovolnickou činnost v ČB. První je výzva pro potencionální dobrovolníky určená na naše stránky (post na FB by měl být trochu údernější, víc sexy), druhý je podrobněji rozepsaný manuál pro dobrovolníky v ulicích. Prosím o opřipomínkování.

https://docs.google.com/document/d/1EK_ ... sp=sharing

Rád bych je měl připravené pro okamžik, až spustíme webové stránky a hledání dobrovolníků v ČB.

Díky.
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Lukas.Mares »

Ahoj,

Honza Mádl (Čisté Budějovice) mi poslal seznam lidí, kteří s ním do projektu jdou. Potřebovali bychom udělat nějakou risk analýzu, chopí se toho někdo?

Jan Mádl
David Kovařík
Michael Mráz
Jan Nikerle
Jakub Hořický
David Šeda
Jan Klein
Jiří Šilha
Radan Kreps
Barbora Povišerová
Jan Hoffmann
Petr Vodrážka
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Lukas.Mares »

ahoj, dneska jsem se sešel s Tomášem Trantinou z Top09. On osobně (a zřejmě je schopný přesvědčit i další topkaře) by stál o nějakou spolupráci s Piráty. navrhl jsem mu, abychom se společně sešli ve větším počtu. předběžně jsme se domluvili na přespříští týden - tedy od 21. do 23. 5. dovolil jsem si vytvořit doodle. https://doodle.com/poll/phkc9dnk225i7ene Honza Mádl s nimi samozřejmě jedná také. Myslím, že s Topkaři máme dost podobných názorů a obzvlášť Tomáš je sympaťák, který má už i nějaké ty praktické zkušenosti s komunálním fungováním, myslím, že topka jako celek je hodně diskutabilní subjekt. každopádně si určitě dokážu představit případnou povolební spolupráci a je třeba s nimi komunikovat. a zase na druhou stranu, čím méně budou demokratické strany roztříštěné, tím lepší výsledek můžeme u voleb získat. určitě bych se setkání nebránil, uvidíme, s čím přijdou a jak se k tomu budou stavět ostatní..
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Lukas.Mares »

Ahoj

navazuji na včerejší jednání komunálního týmu ohledně hlavních témat do voleb.

Přemýšlel jsem nad tím a nakonec by se mi asi líbilo, kdyby ta hlavní témata byla 4.

(níže jsou uvedené orientační názvy témat, claimy na bannery, na plakáty či do videí budeme muset doladit)

1. Město do rukou občanů (participativní rozpočet, internetové fórum občanů a hodnocení úředníků, městské části)
2. Město pomáhá občanům (elektronická identita občana a obsluha města přes internet, IT konzultant, sociální program města, senioři, startovací byty, úprava městské zeleně, příjemné město)
3. Město proti korupci (otevřená jednání rady, výběrka, atd)
4. Plynulá a čistá doprava (parkování, obchvat a okruh, cyklodoprava)
-----------

První zásadní otázka je, zda se na těchhle tematických okruzích shodneme. Můžeme klidně jeden přibrat, nebo odebrat, můžeme něco spojit. Může být, že jsem zapomněl na něco zásadního, co by se dalo někam schovat. Chtěl bych se o tom pobavit tady na fóru, když už ho máme.

A jakmile se shodneme (což bude doufám co nejdříve), můžeme se pustit do rozpracovávání konkrétních programových bodů.


Představuji si to tak, že každé z těchto témat bude mít svého garanta. Ten svůj bod rozpracuje na A4 a navrhne cca 8 témat, která pak rozvede do publikovatelné podoby tak, aby se dali použít jako ilustrace závažnosti problému a pověsit na web. A ideálně by měl přemýšlet i nad možným scénářem pro videošot (cca 1,5 minuty, kk oživení fb propagace. kameramana, střihače a režiséra máme zajištěného)

Líbilo by se mi, kdyby bylo rozdělení mnou navržených bodů následující: Město do rukou občanů by si vzal Jarda Hansal, Město pomáhá občanům Ivo, Město proti korupci já, Plynulou a čistou dopravu Pavel Š.
(je to sice nástřel, ale určitě bychom měli garanty mít určené, aby to někam směřovalo)
Pokud by se někdo cítil povolanější nějaké body zpracovávat, tak se určitě hlašte a nějak to vyřešíme.

A abych ukázal, jak si to představuji, tak jsem se pokusil vytvořit návrh vysvětlovacího textu ke svému programovému bodu a návrhy témat na články na web. Poprosím o připomínkování.
https://docs.google.com/document/d/1zvB ... sp=sharing

Mohli bychom se na tomhle domluvit? Díky za přečtení.

L
Uživatelský avatar
Jaroslav.Hansal
Příspěvky: 39
Registrován: 11 kvě 2018, 06:42
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Jaroslav.Hansal »

Ahoj,
za mně souhlas se 4 hlavními tématy a rád si "Město do rukou občanů" vezmu na starost, už mám poměrně dost materiálů zpracovaných.
Odpovědět

Zpět na „Českobudějovicko“