MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Zdravím všechny,

na základě včerejší schůze a pověření PKS zahajuji jednání krajského fóra o návýšení rozpočtové kapitoly "220400150 - Komunální kampaň" ze současných 320.000,- Kč na 670.000,-. Navýšení kapitoly bude pprovedeno převodem z doposud nealokovaných prostředků (jejichž aktuální stav je 1.029.570,13 Kč).

Odůvodnění návrhu:

V komunální kampani budeme stavět celkem 17 kandidátek. Udělali jsme si přibližnou simulaci podle počtu obyvatel, které ty kandidátky pokrývají a aby jejich podpora měla aspoň trochu smysl, celková suma na to vynaložená by musela být aspon cca 600.000,- Kč. V rozpočtové kapitole "Komunální kampaň" zbýva nealokovaných cca 70.000,- Kč a PKS ma v rezervě dalších 300.000,- Kč. Navýšením kapitoly o navrženou částku a převedením cca 200.000,- Kč z rezervy předsednictva (což už může následně probíhat dle aktuální potřeby) dosáhneme požadované sumy.

Hruba simulace podpory (v tisících Kč):
Karviná 55
Havířov 75
Český Těšín 25
Bohumín 25
Stonava 2
Rychvald 0
Moravská Ostrava a Přívoz (Ostrava spolecny rozpočet)
Ostrava (velká radnice) 200
Ostrava - Jih (Ostrava spolecny rozpočet)
Ostrava - Poruba (Ostrava spolecny rozpočet)
Opava (jen magistrát) 60
Bruntál 15
Hlučín 0
Kopřivnice 23
Příbor 9
Nový Jičín 25
Frýdek - Místek 60
Celkem 574


Návrh usnesení krajského fóra:
Krajské fórum Moravskoslezského kraje navyšuje rozpočtovou kapitolu "220400150 - Komunální kampaň" ze současných 320.000,- Kč na 670.000,-.

Prosím o připomínky a návrhy, díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Michal.Gill, anonym81499, Jakub.Dedek, Hana.Brnakova, David.Witosz, Alena.Klocova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Absolutně podporuji navýšení rozpočtu a simulace se mi zdá relativně v pořádku v pohledu na velikosti měst, kandidátky a potenciál. Jako Ostravačka bych se nebránila přidání rozpočtu na hlavní město kraje. Myslím si, že je dobré investovat peníze na kampaň v co největším měřítku i z rezerv, protože máme historicky nejlepší výsledky a byla by škoda je neproměnit, situace se nemusí opakovat. Proto raději investovat než schraňovat.
Děkuji Rosťovi za zpracování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 2):
anonym81499, Hana.Brnakova
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Michal.Gill »

Nevím, jak Hlučín, ale pro Rychvald by se určitě mělo taky pár tisíc najít - na příští schůzi MS Karvinsko je v plánu tři zdejší zájemce přijmout za členy a určitě musíme jejich snažení podpořit alespoň nějakým rozpočtem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
anonym81499, Veronika.Murzynova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Michal.Gill píše: 19 dub 2018, 20:38 Nevím, jak Hlučín, ale pro Rychvald by se určitě mělo taky pár tisíc najít - na příští schůzi MS Karvinsko je v plánu tři zdejší zájemce přijmout za členy a určitě musíme jejich snažení podpořit alespoň nějakým rozpočtem.
Ja uz nevim, jaky to melo duvod, podklady mam doma - ale zrejme mi bylo sdeleno, ze zadnou podporu nechteji...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
anonym81499

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Rostislav.Reha píše: 19 dub 2018, 21:52
Michal.Gill píše: 19 dub 2018, 20:38 Nevím, jak Hlučín, ale pro Rychvald by se určitě mělo taky pár tisíc najít - na příští schůzi MS Karvinsko je v plánu tři zdejší zájemce přijmout za členy a určitě musíme jejich snažení podpořit alespoň nějakým rozpočtem.
Ja uz nevim, jaky to melo duvod, podklady mam doma - ale zrejme mi bylo sdeleno, ze zadnou podporu nechteji...?
Za Hlučín potvrzuji výše uvedené. Jak jsem přednesl včera v OPiCi, podporu uvítáme především v jiné formě, než té finanční :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Veronika.Murzynova, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Rostislav.Reha píše: 19 dub 2018, 21:52
Michal.Gill píše: 19 dub 2018, 20:38 Nevím, jak Hlučín, ale pro Rychvald by se určitě mělo taky pár tisíc najít - na příští schůzi MS Karvinsko je v plánu tři zdejší zájemce přijmout za členy a určitě musíme jejich snažení podpořit alespoň nějakým rozpočtem.
Ja uz nevim, jaky to melo duvod, podklady mam doma - ale zrejme mi bylo sdeleno, ze zadnou podporu nechteji...?
Rychvald zjistím a dám vědět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, anonym81499, Michal.Gill

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

anonym81499
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 05 lis 2017, 04:45
Profese: Již nejsem členem České pirátské strany
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od anonym81499 »

Rosťo, díky za návrh, navýšení je ok, přerozdělení dle počtu obyvatel se mi zdá logické a správné. Samozřejmě, pokud bychom mohli mít více peněz z centra, nikdo by se nezlobil :-). Propagace je opravdu velmi důležitá, hodně bude rozhodovat kontaktní kampaň těsně před volbami, proto doporučuji udělat si kvalitní rozvahu kolik a kam investovat z přidělených peněz.

Ještě bych měl doplnění ke středeční schůzi,(pokud to už nebylo řešeno jindy) bylo by dobré, aby pro lídry a kandidáty na čelních místech v MSK v komunálních volbách, byl jednotný kodex kandidáta jako momentálně navrhují např. ve středočeském kraji. Mohlo by to vypadat třeba takto :

Já, níže podepsaný prohlašuji, že spolu s přihlášením do primárních voleb:

1. jsem poskytl předsednictvu krajského sdružení Moravskoslezského kraje své čestné prohlášení:

a) zda jsem trestně stíhán nebo pravomocně odsouzen za trestný čin, a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Moravskoslezského kraje o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem. Pokud kandiduji jako lídr, nebo čelo, tak výpis z RT dodám k rukám PKS nejpozději s datem primárních voleb.

b) o svém dřívějším členství v politických stranách a hnutích a kandidaturách za jiné politické strany či hnutí (od dosažení plnoletosti),

c) o původu svých pravidelných příjmů ze závislé činnosti a podnikání (tj. místo a předmět činnosti, identifikace zaměstnavatele nebo pravidelných významných odběratelů prací, výrobků či služeb, a to v posledních pěti kalendářních letech)

d) o svých vazbách na právnické osoby (účast na právnické osobě, včetně její identifikace a předmětu činnosti, členství v jejích orgánech, a to v posledních pěti kalendářních letech)

e) o přijatých financích z veřejných zdrojů obce, do které kandiduji (grantů, dotací, zakázek, dalších plateb) za posledních 5 kalendářních let, pokud byly vyšší než 100.000 Kč za kalendářní rok, které jsem získal jako fyzická osoba, nebo které získala právnická osoba na niž mám vazby (viz předchozí bod)

2. souhlasím se zveřejněním svého čestného prohlášení dle bodu 1, pokud budu kandidovat jako lídr kandidátky nebo čelný kandidát (viz VŘ)

3. souhlasím se zveřejněním svého čestného prohlášení dle bodu 1, pokud budu zvolen a složím slib zastupitele

4. se zavazuji jako zastupitel před zahájením projednávání každého bodu informovat zastupitelstvo o svých vazbách a zájmech, které by mohly ovlivnit moje rozhodování (zejména tam, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma)

5. se zavazuji jako zastupitel v případě, že očekávám situaci dle bodu 4, informovat s co největším předstihem své kolegy z kandidátky, způsob může upřesnit krajské předsednictvo

6. se zavazuji jako zastupitel řídit demokratickým minimem, volebním programem a kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny příslušným orgánem pro danou kandidátku

7. se zavazuji jako zvolený zastupitel podat své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu a způsobem dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů

Určitě by nebylo špatné, pokud by byl ještě nějaký jiný návrh. A poté nechat hlasovat a vítězná varianta by pak byla platná pro celý MSK, samozřejmě v co možná nejkratší době.

Pěkný den přeji. H
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym81499 za příspěvky (celkem 2):
Daniel.Galuszka, Hana.Brnakova
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Já jsem za navýšení rozpočtu - letos by to měl bejt frontální útok :) a ten potřebuje zázemí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Veronika.Murzynova, Hana.Brnakova
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Taky jsem pro navýšení rozpočtu. Zvláště bych pak chtěl poprosit o diskuzi nad navýšením rozpočtu pro Bohumín. Zde je proč:
Letos se v Bohumíně očekává patová situace. Posledních 20 let u nás vládne ČSSD, která si pohodlně co 4 roky poskládá jednobarevnou vládu. Velký problém v tom nevidím, protože vedení města má výsledky a až na pár drobností je můžeme prohlásit za zodpovědné hospodáře. Letos jede ale na vítězné vlně hnutí ANO, která má v Bohumíně už teď své zastupitele. Hovořil jsem s Andreou Babišovou, předsedkyní MO ANO v Bohumíně, která se mi svěřila, že si MO věří na vítězství a zisk 10 z 23 míst v zastupitelstvu. To je ta patová situace, o které mluvím. Hrozí tady scénář, kdy bude mít ČSSD i ANO 10 křesel a budou si muset vybrat někoho do koalice, aby získali vládu. Tím jazíčkem na vahách chceme být my. Máme potenciál cca na 1 křeslo a potřebujeme to boostnout, abychom své šance zvýšili minimálně na 2 a více. Za povolební koalici bychom si totiž mohli říct místostarostu a to by byl pro Piráty v MSK docela úspěch.

Co si o tom myslíte?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Murzynova, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MSK 7/2018 Navýšení rozpočtu

Příspěvek od Michal.Gill »

Daniel.Galuszka píše: 20 dub 2018, 10:36 Taky jsem pro navýšení rozpočtu. Zvláště bych pak chtěl poprosit o diskuzi nad navýšením rozpočtu pro Bohumín. Zde je proč:
Letos se v Bohumíně očekává patová situace. Posledních 20 let u nás vládne ČSSD, která si pohodlně co 4 roky poskládá jednobarevnou vládu. Velký problém v tom nevidím, protože vedení města má výsledky a až na pár drobností je můžeme prohlásit za zodpovědné hospodáře. Letos jede ale na vítězné vlně hnutí ANO, která má v Bohumíně už teď své zastupitele. Hovořil jsem s Andreou Babišovou, předsedkyní MO ANO v Bohumíně, která se mi svěřila, že si MO věří na vítězství a zisk 10 z 23 míst v zastupitelstvu. To je ta patová situace, o které mluvím. Hrozí tady scénář, kdy bude mít ČSSD i ANO 10 křesel a budou si muset vybrat někoho do koalice, aby získali vládu. Tím jazíčkem na vahách chceme být my. Máme potenciál cca na 1 křeslo a potřebujeme to boostnout, abychom své šance zvýšili minimálně na 2 a více. Za povolební koalici bychom si totiž mohli říct místostarostu a to by byl pro Piráty v MSK docela úspěch.

Co si o tom myslíte?
V Karviné se obáváme něčeho podobného - ANO všechny převálcuje a musíme být kloudnou alternativou my se STANem a snad ještě Lidovci, protože zbývá naše katastrofální ČSSD, velice předlistopadová KSČM a o patnácti procentech Okamury ve sněmovních volbách radši pomlčet. Těším se na to a doufám, že 4-5 našich lidí taky udělá ten rozdíl, který konečně odstaví současnou hrůzovládu a zároveň nepustí na koně nácky.
Naposledy upravil(a) Michal.Gill dne 20 dub 2018, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Galuszka, Veronika.Murzynova, anonym81499, Radek.Simkanic

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“