KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Michal.Jokes píše: 04 dub 2018, 23:06
Vzhledem k tomu, že ve volbě na 11. až 25. místo nepostoupil do druhého kola dostatek kandidátů a běží dovolba, prodlužuje se tato rozprava do doby až dovolba skončí, volba tedy pravděpodobně proběhne až kolem 15. 4.
Do kterého - přesně data bude běžet tato rozprava, děkuji za vyjasnění. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Vatay za příspěvek:
Michal.Stepan
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Jaroslava.Vatay píše: 06 dub 2018, 02:06
Michal.Jokes píše: 04 dub 2018, 23:06
Vzhledem k tomu, že ve volbě na 11. až 25. místo nepostoupil do druhého kola dostatek kandidátů a běží dovolba, prodlužuje se tato rozprava do doby až dovolba skončí, volba tedy pravděpodobně proběhne až kolem 15. 4.
Do kterého - přesně data bude běžet tato rozprava, děkuji za vyjasnění. :)
Nejsem schopen říci přesně na den. Pravděpodobná data jsou v úvodním příspěvku. Bude to podle toho, jak rychle se zvládne ta dovolba. Jakmile to bude jasné dám to sem. Dřív než toho 15. to imho nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 2):
Jaroslava.Vatay, Michal.Stepan
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Gebert.Jiri
Senioři na Palubě
Příspěvky: 22
Registrován: 17 srp 2014, 17:19
Profese: architekt,publicista,výtvarník
Bydliště: Praha 6, Národní obrany 909/45
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Gebert.Jiri »

V Praze je velké tema Metropolitní plán 2022, který odvádí pozornost od současného brutálního stavebního vývoje Prahy. Nebudeme zabrańovat chceme tvořit a tak si říci společně, zásady jak může fungovat udržitelný rozvoj:
Budoucnost Prahy ohrožuje lobystický kartel, (developeři, politici a architekti), který prosazuje v zájmu vlastním a v rozporu se zájmem veřejným, změny zákonů a vyhlášek, ovládá samosprávu Prahy, která si drží příspěvkovou organizaci - Institut plánování a rozvoje, pověřený vypracováním tzv. Metropolitního plánu Prahy, který připravuje a současně již uvádí do praxe, masivní vytěžovací zástavbu Prahy.
Proti tomu je třeba postavit vlastní koncept udržitelného rozvoje Prahy a připravit pro něj veřejnou podporu.

MĚSTO-ZAHRADA je koncept pro budoucnost za postupující klimatické změny, která přináší extremní klimatické události, které v kombinaci s existující ekologickou zátěží znamenají dramatické ohrožení kvality existence ve městech. Jmenujme zimní a letní smog, přehřívání ulic, přívalové deště, zátopy a extremní sucho.
GARDEN CITY je holisticky plánovaný sídelní útvar, který zahrnuje přírodní rámec a zajišťuje kvalitní dostupné bydlení a dosažitelné pracovní příležitosti v kásném prostředí, zdravých a sociálně propojených obecních společenství.
Zásady Zahradních měst mají neoddělitelně propojený rámec pro jejich tvorbu a zahrnují:
• Land value capture (daň z růstu hodnoty pozemků) ku prospěchu obcí.
• Přesvědčivou -představu budoucnosti plus vedení a angažmá v komunitě.
• Rozsáhlé obecní vlastnictví pozemků a dlouhodobé opatrování obecního majetku.
• Domy se smíšenými funkcemi , které budou opravdu cenově dostupné
• Dostatek pracovních příležitostí v dostupné vzdálenosti v okolí bydliště.
• Krásné a nápaditě navržené domy se zahradami nebo v zahradním prostředí, které kombinují
kvalitu města a přírody a dávají i možnost pěstování plodů k potravě.
• Rozvoj obce, který rozšiřuje přírodní prostředí, zajišťuje rozumnou infrastrukturou pro růst
biodiverzity a využívá technologie k získávání energie a k nulové uhlíkové bilancia tedy k zajištění
klimatické odolnosti prostředí.
• Dostatečné kulturní, a rekreační a nákupní příležitosti v docházkové vzdálenosti, aktivní
sousedské společenství.
• Integrovaný a dostupný transportní systém, pro pěší, cyklisty a veřejnou dopravu navrženou s
cílem nejlépe sloužit komunitě

• .(můžeme se obracet na zdroje jako http://www.tcpa.org.uk/pages/garden-cities.html)
Źádný z realizovaných ani připravovaných projektů v Praze těmto zásadám neodpovídá, i městské časti většinou fungují jako výdělečný podnik, ne jako nezisková ochrana veřejného zájmu.
SYCH
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 09 bře 2018, 13:01
Profese: Elektroinženýr
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od SYCH »

Zdravím, jako dopravní inženýr Jan Sychra se tedy tímto do této další volby hlásím, a děkuji předem za podporu.
https://wiki.pirati.cz/lide/jan_sychra
mé přihlášení z kola 11.-25. viewtopic.php?f=349&t=40072&start=50#p551602
Tito uživatelé poděkovali autorovi SYCH za příspěvek:
Daniel.Mazur
Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Ahoj,
děkuji za dosavadní hlasy. V případě, že nebudu zvolena na předchozích místech, hlásím se do voleb na 26. - 40. místo.

Odkaz na kandidátskou řeč, kde najdete další odkazy. Hezké jaro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Vatay za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Nemec, Michal.Stepan, Roman.Semik, Jiri.Dohnal
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Jan.Mejsnar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 66
Registrován: 25 říj 2017, 15:56
Profese: meteorolog
Bydliště: Donovalská, MČ Praha 11
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Jan.Mejsnar »

Ahoj, hlásím se do volby "rezervních zastupitelů". Členem Pirátské strany jsem od února 2018 https://wiki.pirati.cz/lide/jan_mejsnar. Z období 2010-2014 mám z Mladé Boleslavi zkušenost člena kontrolního výboru a komise pro rozvojové strategie, blízké jsou mi i další oblasti.

Jako člen týmu bych rád přispěl k tomu, abychom byli profesionálové, návrhy měli odborně podložené, dokázali balancovat na špičce radikálního středu a nenechali se politickou konkurencí odpálit na nějakém citlivém tématu jako je např. mhd zdarma, dostupné bydlení, parkování.

Stejně jako pro ostatní Piráty z Jižáku je pro mě zároveň metou uspět na Praze 11 a změnit fungování její radnice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mejsnar za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Michal.Stepan, Michaela.Krausova, Jaroslava.Vatay, Jana.Komrskova, Jiri.Dohnal
Death is the enemy. The first enemy. And the last.
Uživatelský avatar
Michal.Novak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 146
Registrován: 28 črc 2017, 00:25
Profese: business konzultant
Dal poděkování: 520 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Novak »

Ahoj Pirátky a Piráti!

Hlásím se do volby na 26. - 40. místo na magistrátní kandidátce.

Pirát jsem od října 2017, první větší akce, co které jsem se zapojil byla loni v létě a na podzim sněmovní kampaň, ze které se s řadou z vás znám. Piráty jsem už několikrát volil, ale v loňském červnu jsem se rozhodl přispět nejen "pasivně" vhozením hlasu do volební urny, ale konečně také aktivně.

Od listopadu se podílím na budování MS na Praze 8, kde jsem od letošního února předsedou. Tady se soustředím hlavně na budování týmu a na téma dopravy, které i koordinuji s pražským a celorepublikovým týmem. Jak asi víte, jsme jedno z těch aktivnějších pražských MS, povedlo se nám už pár team-buildingových a narketingových akcí.

Něco málo o mě najdete tady: https://wiki.pirati.cz/lide/michal_novak. Živím se již skoro 20 let jako free-lance konzultant (a občas manažer) především v IT průmyslu, byť svým klientům pomáhám právě s těmi "netechnickými" problémy, tedy s marketingem, prodejem, projektovým managementem, HR, M&A a pár dalšími "zkratkami" :-) ...

V Pirátech momentálně (a do konce roku 2018) pracuji na projektu resp. konzultantské pozici Průvodce upgradem strany. I proto jsem se zatím nehlásil na vyšší pozice na magistrátní kandidátce. Do konce roku budu mít, spolu s dalšími projekty a budováním pozice Pirátů na Praze 8, co dělat. :-) Chci tedy Piráty na magistrátě podpořit především jako potenciální neuvolněný zastupitel.

Témata která mě v Praze nejvíc zajímají jsou již zmíněná doprava a také otevřená komunikace magistrátu s obyvateli. A kdyby se nám Pirátům poštěstilo řídit od října pražskou radnici, tak bych třeba rád pomohl rozhýbat tamější "molochoidní" byrokratické procesy. ;-)

Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Novak za příspěvky (celkem 6):
Jaroslava.Vatay, Ondrej.Profant, Petr.Daubner, Michal.Stepan, Jana.Komrskova, Jiri.Dohnal

Michal

Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Nazdar Piráti,

Rád bych se ucházel o 26. - 40. místo kandidátky.

Jmenuju se Andrej Stopa, je mi 32 let a pracuju jako finanční analytik v Praze. K Pirátům mě přivedl jejich kladný postoj k ochraně whistleblowerů. Já sám jsem se mezi lety 2010-2013 aktivně podílel na kampani za osvobození Chelsea Manningové a Juliana Assange v Londýně. V roce 2011 jsem se i drobným whistleblowerem stal, když jsem napsal mému zaměstnavateli stížnost na jeho manažery, kteří prodávali prošlé jídlo.

Tenkrát jsem pracoval pro řetězec rychlého občerstvení. Náslející rok mě přeložili do jiné pobočky, kde manažeři nedodržovali základní práva zaměstnanců, ponižovali je a neplatili za všechny odpracované hodiny. Společně se čtyřmi kolegy jsem založil odbory. Netrvalo dlouho a měli jsme dvanáct členů. Náš zaměstnavatel nás nemohl nadále ignorovat a musel propustit dva manažery. Pracovní podmínky se změnili o 180°. Zaměstnanci získali svou důstojnost a sebeúctu.

Minulý rok jsem se po osmi letech vrátil z Anglie, takže konečně můžu vstoupit do Pirátů. Chválím vás za vaši práci. Rád bych kandidoval na pražský magistrát s jedním pokorným návrhem. Na České republice a zbytku post-komunistických zemí mi vadí, že jsme téměř 30 let od pádu železné opony stále levnou pracovní sílou. Chtěl bych proto na pražském magistrátu prosazovat následující agendu:

1) Požadovat, aby všichni pražští zaměstnavatelé zvýšili mzdy k 1.1.2019 o 10%.
2) Spolupracovat s Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS), která dlouhodobě vyzývá k vyššímu růstu mezd.
3) Hrát aktivní roli v organizování kolegů v zaměstnání a požadování vyšších mezd.
4) Navázat dialog s největšími zaměstnavateli v Praze a vyjádřit podporu odborovým požadavkům.
5) Podporovat návrh ČMKOS na minimální mzdu na úrovni 13 700 Kč!
Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 682 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Ahoj všem,
Hlasím se do volby od 26. místa níž.

Od ledna 2017 jsem (zatím stále ještě :) ) příznivec Pirátské strany. Žiji v MČ Praha - Petrovice, kde se zajímám o dění na radnici. Studuji multimediální tvorbu a většinu svého času trávím „hasičinou" - jsem členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (konkrétněji SDH Dolní Měcholupy), pro které i externě pracuji.

Sám se nepovažuji přímo za odborníka, ale díky tomu, v jakých komunitách se pohybuji, dokážu řešit témata a bavit se o: Požární ochraně (nejen) na území hlavního města (což spadá pod výbor bezpečnostní), dále kulturu a památkovou péči, a sport a volnočasové aktivity.
Něco o mě lze nalézt zde: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_vojta

Rád zodpovím případné otázky.

Ondra
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvky (celkem 5):
Martin.Duska, Pavel.Hajek, Jana.Komrskova, Jiri.Dohnal, Petr.Daubner

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Robert.Rames
Člen KS Praha
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2017, 11:09
Profese: IT, právník
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od Robert.Rames »

Ahoj, hlásím se do primárek.

P. S.
Máme na kandidátce vyvážené zastoupení pražských obvodů? Mně se nepodařilo bydliště kandidátů dohledat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Rames za příspěvek:
Michal.Stepan
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“