Exekuce 2017 debatní

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Spravedlnost

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Spravedlnost. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Roberte, ty to asi tak nevnímáš, ale oni k tobě jsou velmi laskaví. Protože ti nemuseli (resp. snad ani neměli) psát vůbec nic. Takže to, cos jim poslal mailem, vytiskni, podepiš, nezapomeň na datum a pošli poštou nebo doruč na podatelnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5545
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22482 poděkování
Dostal poděkování: 4538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Robert.Magni »

Já vím,jenže ! sranda je,že když se chce,tak jde přijmout i podání poslané emailem. Už jsem to tak dělal. Takže je to prostě jen o lenosti. Stačilo,kdyby ouřada normálně napsal,že potřebuje cár papíru.

Slušně řečeno,když chtějí,dokáží napsat postup,který pochopí i Pepek Vyskoč

Co si spíš nejsem jistej je,jestli místo exekučních značek nemá spíš napsat značky spisový.

Navíc,čert se vyznej v tom,jestli vůbec něco z toho s něčím sloučit jde.

A nejvíc mi leze na nervy ,,Datovka,, co jednou spustit jde a dvacetkrát ne... jenže z win 7 už jde přejít jen na linux a to se mi nechce

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2318
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2206 poděkování
Dostal poděkování: 3176 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Jakub.Backa »

Jiri.Janecka píše: 17 bře 2018, 11:17
Yossi píše: 17 bře 2018, 10:37 2. Bdělým náležejí práva? Nikdo nic nevyvlastňuje, máte právní vzdělání, tak prosím nesklouzávejte na úroveň Hůleho.
Ale Yossi, vy jste se dneska zřejmě špatně vyspal.
Za ta dvě tisíciletí, co praktikujeme římské právo, se nashromáždilo tolik zásad, citátů a judikatury..., že kdo chce hledat, ten vždycky najde.
Ale pro to, která zásada či princip se uplatní pořád ještě nemáme nic jiného, než hlasování a velikost kulatého razítka...
No máme, říká se tomu argumentace, fakta, data, případové studie. :) Jako třeba ta, co prokazuje, že teritorialita exekutorů pomůže jen Vám a všem ostatním uškodí. :) A insolvence fakt není vyvlastnění, to je prostě právní nesmysl, nikoli nějaká arbitrárnízásada.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Robert.Magni
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Aha, takže vy mně nesnášíte kvůli teritorialitě. To jsem rád, zřejmě se mi daří ji účinně hájit. Pokud máte na mysli ten opakovaně vyvrácený blábol z VŠE o "nebezpečnosti" teritoriality, tak mám jeden skromný dotaz: Co asi tak vedlo 2 profesory k tomu, že se sešli, povykládali a dospěli k názoru, že prostě nemají do čeho píchnout, tak proč by si neudělali takový soukromý,nezávislý, nikým neplacený průzkum exekucí? Na semináři bych to asi neřekl, ale tohle je Yossi stranické forum a já jsem dlouhodobý člen, takže si to mohu dovolit říct. Na tu studii se hodí: za peníze v Praze dům.

Tak jistě, insolvence není vyvlastnění. Protože kdyby byla, tak by stát musel věřitelům poskytnout náhradu. Takže se to prostě musí jmenovat jinak. A nějaká politická a právní omáčka se k tomu taky musí přidat. Ze společenského hlediska je potřeba tenhle problém řešit. Jenom z toho nedělejte jakousi bůhvíjakou spravedlnost. Tohle úplně klasicky spadá pod: vůle vládnoucí třídy povýšená na zákon. Nebo si snad myslíte, že oddlužení se dělá primárně pro ty nešťastné dlužníky? Na těch opravdu záleží možná jenom panu Hůlemu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od klivan »

Česká justice není v pořádku, mluví o tom např. advokát JUDr Hulík, cituji
"Všechny tyto pokusy o zkvalitnění však opomíjejí základní příčinu nedobrého stavu justice a v neposlední míře i základní hledisko pro určení počtu potřebných soudců v ČR. Potřebu soudců totiž není třeba určovat, vypočítávat, auditorně zjišťovat nebo vymýšlet. Určí se sama o sobě, a to na základě jediného hlediska – hlediska právní jistoty. V České republice, která je dosud právním státem jen podle ústavy, nikoli však skutečným, neexistuje totiž právní jistota. Právní jistota spočívá ve víře, že každý občan může spoléhat na to, že mu stát poskytne efektivní ochranu jeho práv, a současně, že mu pomůže prosadit jeho subjektivní, ale zákonné právo proti tomu, kdo mu v tom bude neprávem bránit. Právní jistota je i důvěra, že ve věci podobné a již rozhodnuté bude rozhodnuto podobně, zatímco v různé jiné různě. Je to víra v předvídatelnost rozsudku, v přehlednost právního řádu, ve stabilitu práva a zákonnost jeho tvorby. Víra takřka ve vše, co v Česku není, nebo v jen zárodečné podobě."
Počty soudců na 100 tis ob
Přílohy
počty soudců1000 ob.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Janecka, Robert.Magni, Jaroslav.Kamen
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od klivan »

Ale v Rumunsku je to prý ještě horší.
Jste mrtvý, řekli u soudu muži, který žije.
Třiašedesátiletý Constantin Reliu z Rumunska má problém. Soud odmítl zrušit jeho úmrtní list a nadále tak platí, že je úředně mrtvý. A to i přesto, že ve čtvrtek osobně přišel k soudu ve městě Vaslui a o tom, že žije, nebylo nejmenších pochyb.
https://www.novinky.cz/koktejl/466489-j ... -zije.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Evidentně neměl řádně vyplněný tento formulář:

https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-poza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 770 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od klivan »

Mě by zajímalo, kdyby udělal nějaký zločin, třeba vykradl banku a chytli ho, zda by "obživl". :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jiri.Janecka
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2318
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2206 poděkování
Dostal poděkování: 3176 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Jakub.Backa »

Jiri.Janecka píše: 17 bře 2018, 19:42 Aha, takže vy mně nesnášíte kvůli teritorialitě. To jsem rád, zřejmě se mi daří ji účinně hájit. Pokud máte na mysli ten opakovaně vyvrácený blábol z VŠE o "nebezpečnosti" teritoriality, tak mám jeden skromný dotaz: Co asi tak vedlo 2 profesory k tomu, že se sešli, povykládali a dospěli k názoru, že prostě nemají do čeho píchnout, tak proč by si neudělali takový soukromý,nezávislý, nikým neplacený průzkum exekucí? Na semináři bych to asi neřekl, ale tohle je Yossi stranické forum a já jsem dlouhodobý člen, takže si to mohu dovolit říct. Na tu studii se hodí: za peníze v Praze dům.

Tak jistě, insolvence není vyvlastnění. Protože kdyby byla, tak by stát musel věřitelům poskytnout náhradu. Takže se to prostě musí jmenovat jinak. A nějaká politická a právní omáčka se k tomu taky musí přidat. Ze společenského hlediska je potřeba tenhle problém řešit. Jenom z toho nedělejte jakousi bůhvíjakou spravedlnost. Tohle úplně klasicky spadá pod: vůle vládnoucí třídy povýšená na zákon. Nebo si snad myslíte, že oddlužení se dělá primárně pro ty nešťastné dlužníky? Na těch opravdu záleží možná jenom panu Hůlemu.
1/ Vůbec nejde o nesnášenlivost, já s Vámi žádný osobní problém nemám, dokonce jsem se s Vámi kdysi za Vašeho koncipování i potkal. :) Nicméně Váš konflikt zájmů je 10x větší než u Babiše, a přitom obviňujete z konfliktu jiné (jako na tom zasedání, kde jsem nebyl), kteří ale žádný konflikt zájmů nemají. Je to fakt komické - nedokážete uznat, že prostě může mít někdo nezaujatý po odborné stránce jiný názor bez toho,a by v tom byl majetkově zainteresován a zároveň se snažíte tvrdit, že Vy, co v tom máte majetkový zájem, to vidíte objektivně a racionálně.

2/ Studie v VŠE není žádný blábol a nebyla zatím nijak vyvrácena. Dokonce ani exekutorská komora, nyní ovládaná malými hladovými exekutory, nebyla schopna zpracovat žádnou oponenturu, a to má primární data.

3/ Kvůli komu se dle Vás dělá oddlužení? Myslím si, že Hůle je podobně jako ministerstvo poháněno spíše nenávistí v exekutorům, než láskou k dlužníkům. Mimochodem, promlčení je taky vyvlastnění, nebo jak si to představujete? Je komické, že tak absurdní a v Evropě zcela nestandardní věc jako je exekuce vedené na věky věků/do smrti povinného, vám přijde jako nějaké základní právo na majetek či co. Nemáme zde dluhové otroctví, že by věřitel vlastnil dlužníka až do jeho smrti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Karel666
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Exekuce 2017 debatní

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Předkládám návrh zákona, který vychází z jedné z naších programových priorit, se kterou jsme kandidovali do Parlamentu. Konkrétně 1 dlužník = 1 exekutor v místě bydliště. Tuto prioritu jsem dostal za úkol dotáhnout do konce. Návrh částečně vychází ze senátorského návrhu z minulého volebního období, který senátem prošel, vláda vydala souhlasné stanovisko, ale návrh se ve sněmovně již neprojednal. Oproti senátorům přidává tzv. slučování exekucí k jednomu exekutorovi a také se částečně vypořádává s původním stanoviskem ministerstva spravedlnost k původnímu návrhu.

Předkládám jej ke stranické oponentuře.

Návrh je možné komentovat zde
https://docs.google.com/document/d/1KjI ... sp=sharing

Problémů v exekučním řádu vnímám více, nechci je ale dávat do jednoho návrhu společně s místní příslušností. Na té bude největší rozpor a byla by škoda případně shodit ze stolu i změny, na kterých je vcelku shoda napříč sněmovnou i veřejností. Ty budu předkládat samostatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Michalek, Frantisek.Kopriva, Robert.Magni, Petr.Springinsfeld, Josef.Soumar
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Odpovědět

Zpět na „Spravedlnost“