KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Chcete-li se stát registrovaným příznivcem, postupujte podle tohoto návodu.
Zamčeno
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

1) No už se k tomu nebudu dále vracet, kdybych kandidoval v komunálkách (jo budu na nějakém hezkém místě kolem 13. pozice na Praze 6 a ne/zvolení mi žíly netrhá) a chtěl být zvolen, byl bych neskutečně nasraný, že mi házíte vidle do té kandidatury a srážíte volební výsledek o několik bodů (právě těch, které rozhodnou, jak bude vypadat rozložení sil na Magoši).

2) Mám pro Lukáše Bartoně návr, pojďme vsadit vlasní peníze - odhaduji výsledek JR kolem 5,5 % v prvním kole - pokud si myslíte v Plzni, že postoupí do II. kola, musí mít přes 16% (spíše přes 20%). Takže navrhuji, že vám do plzeňské krajské pokladny pošlu dar 1.000,-Kč za každé % o které JR překročí 12%, zavaž se Ty nebo jiný podporovatel JR, že recipročně přispějete do pokladny MS Prahy 6 1.000,-Kč za každé %, které budou JR chybět do 12%.

3) Někde v debatě zde nebo na FB padlo, proč z jiných míst řešíme JR a ne jiné kandidáty do Senátu - přiznám se, že lustuju a řeším všechny kandidáty nabo zájemce o kandidaturu za nás a to po celé republice - ano i jinde jde o nedobře domluvené kandidáty (tedy kandidát jsou i třeba dobří, ale podmínky pro Piráty dojednané dobré nejsou atp.), ale nikde nikdo nesráží % pro Piráty jako stranu, kromě JR - takže je to opravdu "jejich" věc.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Fortik píše: 16 dub 2018, 01:50 1) No už se k tomu nebudu dále vracet, kdybych kandidoval v komunálkách (jo budu na nějakém hezkém místě kolem 13. pozice na Praze 6 a ne/zvolení mi žíly netrhá) a chtěl být zvolen, byl bych neskutečně nasraný, že mi házíte vidle do té kandidatury a srážíte volební výsledek o několik bodů (právě těch, které rozhodnou, jak bude vypadat rozložení sil na Magoši).

2) Mám pro Lukáše Bartoně návr, pojďme vsadit vlasní peníze - odhaduji výsledek JR kolem 5,5 % v prvním kole - pokud si myslíte v Plzni, že postoupí do II. kola, musí mít přes 16% (spíše přes 20%). Takže navrhuji, že vám do plzeňské krajské pokladny pošlu dar 1.000,-Kč za každé % o které JR překročí 12%, zavaž se Ty nebo jiný podporovatel JR, že recipročně přispějete do pokladny MS Prahy 6 1.000,-Kč za každé %, které budou JR chybět do 12%.

3) Někde v debatě zde nebo na FB padlo, proč z jiných míst řešíme JR a ne jiné kandidáty do Senátu - přiznám se, že lustuju a řeším všechny kandidáty nabo zájemce o kandidaturu za nás a to po celé republice - ano i jinde jde o nedobře domluvené kandidáty (tedy kandidát jsou i třeba dobří, ale podmínky pro Piráty dojednané dobré nejsou atp.), ale nikde nikdo nesráží % pro Piráty jako stranu, kromě JR - takže je to opravdu "jejich" věc.
1) To jsem moc nepochopil. Čtu to už potřetí a furt mi to hlava nebere. :? On Ruml někomu hází vidle do kandidatury na Rokycansku? Nebo ty kandiduješ na Rokycansku? Nebo snad máme jiného kandidáta, který se do Rokycan tlačí z KS Praha?

2) Jo, s Lukášem se vsaď, on má jako poslanec pěkný plat. Já mít 1000 Kč, tak si nechám opravit výfuk u auta. Zatím na něj šetřím, ale už jsem dost blízko. :)

3) Jaké jiné kandidáty do senátu máme a kde? Pátrám, ale nějak nenacházím. Buď neumím hledat, nebo nemáme. A jak J.R. sráží Pirátskou stranu? Že si ho lidi spojují s Klausem, nebo je naopak Havloid?

Kdybys měl ty navrhnout jakoukoliv dosud žijící výraznou osobnost z let 1990 až 2000, kdo by to byl? Fakt mě to zajímá.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

1) Vidle nám ostatním házíte do výsledku voleb vy z "plzeňska", když vůbec o oné kandidatuře uvažujete - přečti si diskuse pod články, kde se info o jeho kandidatuře za nás objevilo - nejvíce se propad podpory objeví právě v Praze (kde ty 1 - 3 % propadu budou stát vítězství)

3) Dobrým protipříkladem o čem píšu je Jablonec n.N., kde kandiduje (asi s naší podporou) paní Tejmlová. Oproti JR nám % nejspíše nesrazí (pokud nebude kandidovat v komunálkách za jiný subjekt), jen je pro nás dohoda nevýhodná vzhledem k našim % podpory a vzhledem k tomu, že odhaduji, že aktivity pana Lásky povedou v blízké udoucnosti proti našim zájmům (bude brzy podporovat pro nás konkurenční aktivity a politické síly). Tedy paní Tejmlová měla (chtěla-li by naší podporu) kandidovat přímo za nás :). Toto však není důvod pro konfrontační hejt vůči Libereckému kraji, časem se naučí nebýt vyjebáváni :).
Ještě lepším příkladem je kandidatura v Sokolově, kde spolukandidujeme osobu, která nejprve měla kandidovat za STAN v komunálkách a nyní je už vyjednána společná kandidátka - to bych uváděl jako příklad pro Piráty win win strategie. Dosavadní pražští senátní kandidáti jsou taktéž OK jak pro nás pražáky, tak pro zbytek republiky - spíše % přidávají než ubárají.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Argumentuješ diskusemi pod články? Jako fakt? Četl jsi v posledních letech nějakou, jakoukoliv?

Osobně jsem čekal, že mě s Rumlem moje sociální bublina pošle do háje, tak jsem si udělal malý domácí úkol, a musím říct, že mě bublina docela překvapila.
OFFTOPIC Kdyby někoho zajímalo: https://www.facebook.com/fraenir/posts/ ... 0512749644
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Robert.Magni »

Však uvidíme,jak tady na Rocikánsku dopadne. Ale nemyslím,že Pražák tu má nějak extra velkou šanci.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 16 dub 2018, 11:02 Však uvidíme,jak tady na Rocikánsku dopadne. Ale nemyslím,že Pražák tu má nějak extra velkou šanci.
Pokud projde primárkami, tak kontaktní kampaň a má to. Vzpomeň na autobus. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Fortik píše: 16 dub 2018, 08:45 1) Vidle nám ostatním házíte do výsledku voleb vy z "plzeňska", když vůbec o oné kandidatuře uvažujete - přečti si diskuse pod články, kde se info o jeho kandidatuře za nás objevilo - nejvíce se propad podpory objeví právě v Praze (kde ty 1 - 3 % propadu budou stát vítězství)
Když nám do toho nehodili vidle Brňáci s jejich Hnít Brno, ani Ústečáci a Ostraváci s jejich Zelenými, tak Ruml to víc zničit nemůže.

A neodpověděl jsi mi na otázku. ;)
Kdybys měl ty navrhnout jakoukoliv dosud žijící výraznou osobnost z let 1990 až 2000, kdo by to byl?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Ta otázka je falešná - celá 90. léta byla problematická jak z pohledu osobností tejdy působících, tak dějů, které se odehrály, takže správná odpověď je - nikdo výrazný z té doby nemá morální, zásluhové ... právo jít dnes do politiky, neb se rukou nerozdílnou podíleli na neutěšeném stavu (spíše neutěšeném směřování) ČR

ale pokud chceš alespoň jednu osobu, co by nám nepodělala volby a zároveň někoho z US - V. Mlynář

Debatu končím, nemá pro mě osobní význam - jak jsem psal dříve, na Magoš nekandiduji a na Ph 6 na nejspíš nepostupovém místě (a bez ambicí být v zastupitelstvu), takže mé výhrady jsou jen z mého pohledu na vliv kandidatury na výsledek voleb do komunálu všude - nepochybně se mu dostane dostatečného mediálního prostoru a pokud se nějak výrazně nezměnil, tak každý jeho TV projev bude setinka či v horším případě desetinka dolu
- nepochybuji, že ve správný čas si Klaus jr. přisadí, že on je na straně české ředitelky SZŠ a JR je na straně druhé (čti fundamentální vyznavačky islámu), abychom byli čerství a nebabrali se jen minulostí.

očekávám nicméně přijmutí výzvy nějakým podporovatelem JR z plzeňska - nebuďte srabi, pojďte se vsadit :).
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Do sázky nejdu, protože nejsem nějaký skalní zastánce pana Rumla - pouze hlas pro něj považuju za o něco lepší, než hlas proti němu. Navíc rokycanský okrsek má dost tragickou volební účast, tak se tam výsledek dost blbě odhaduje.

Zkus do sázky nacpat nějakou srandu a pak to zvážím :)
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1997 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Velevážení "liberálové", milí Piráti a Pirátky,
Jsem trochu v šoku, co se to tady děje za flejm. Sám nevím, jestli je dobré či špatné,aby Jan Ruml za nás kandidoval, ale uchylování se k ad hominem argumentům, případně ventilace vlastní frustrace z vývoje v 90. letech je daleko od toho, jak by se měli "grilovat" Pirátští kandidáti. Obzvlášť prosazování kolektivní viny je něco tak nepirátského,že byste se vážně měli zamyslet, jste-li ve správné partaji. Přečtě si, prosím, volební řád. Ustanovení, jak a kdo pořádá primárky je tam již velmi dlouho. Máte-li s tím problém, nevím, proč jste neinicializovali jeho změnu. Buďte si totiž jistí, že situacích jako je tato, bude teď velmi přibývat.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský kraj“