[Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Místní předsednictvo
Příspěvky: 476
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Ahoj jihomoravští Piráti,

v souladu s volebním řádem svolávám jednání krajského fóra JmK ve věci primárních voleb v Lomnici (okr. Brno - venkov), na kterém proběhnou primární volby pro komunální volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018. Představení kandidátů proběhne v tomto vláknu spolu s oznámením kandidatury.

Příslušné je KF JmK, jelikož Lomnici zaniklo MS.
Přihlašování kandidátů na lídra bude do 6.4.2018 do 20.00.
První kolo hlasování o lídrovi bude zahájeno v pátek dne 6.4.2018 ve 22.00 hod. a potrvá 72 hodin.

Lhůta pro přihlašování kandidátů na čelo bude stanovena po ukončení hlasování o lídrovi.

Lhůta pro přihlašování kandidátů na čelo je stanovena do 19.4.2018 do 15.00 hod.
První kolo hlasování o čele bylo zahájeno v neděli dne 22.4.2018 ve 12.53 hod. a potrvá 72 hodin.

Volební řád Pirátské strany stanoví následující podmínky kandidatury:
§10 VR - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

§ 20a Komunální volby
(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
(2) Příslušné oblastní předsednictvo

a) organizuje primární volby,
b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
(3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (1) písm. b).
Současně jsou volby do zastupitelstva obce upraveny Zákonem č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů.
Nebude-li navrženo a usneseno jinak, navrhuji pořad jednání dle předpisů:
Pořad jednání
1) Primární volby pro komunální volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018
volba lídra
volba čelních kandidátů
volba ostatních kandidátů; nebudou-li, bude postupováno dle §20a odst. 1 písm. c) Volebního řádu
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
čelními kandidáty se rozumí druhý až třetí kandidát na kandidátní listině
ostatními kandidáty se rozumí čtvrtý až jedenáctý kandidát na kandidátní listině
Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Děkuji za pozornost a otevírám rozpravu.

EDIT: upřesnění ukončení přihlašování kandidátů na lídra o přesný čas ukončení a doplnění zahájení hlasování o lídra o přesný čas zahájení.
EDIT2: stanovení hlasování na čelo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Kolacny, Lubos.Sedlak, Marketa.Gregorova, Lukas.Dubec, Robert.Cuma, Jiri.Ulip
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Michal.Kalab
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 46
Registrován: 18 dub 2014, 13:24
Profese: grafik
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Michal.Kalab »

Ahoj,
jmenuji se Michal Kaláb a kandiduji na pozici lídra kandidátky pro komunální volby v Lomnici. Jsem členem Pirátů 4 roky. V minulých volbách jsme kandidovali za Piráty poprvé a získali jsme přes 10 % hlasů a jednu zastupitelku. Od té doby se snažíme přes tuhý odpor radnice zveřejňovat důležité dokumenty a alespoň trochu zkomplikovat "samoděržaví" současného starosty a jeho věrných. Více podrobností je na našem Facebooku. Na Youtube máme svůj kanál Piráti Lomnice, kde zveřejňujeme záznamy ze zasedání zastupitelstev. Vydali jsme zatím 2 čísla Pirátského zpravodaje pro Lomnici, píšeme a zveřejňujeme články na aktuální kauzy z Lomnice. Vzhledem k tomu, že současný starosta už nechce dál kandidovat, máme slušnou šanci získat více mandátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Kalab za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Pavel.Nevrkla, Robert.Cuma
Uživatelský avatar
svedcz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2018, 11:57
Profese: strojvedoucí
Bydliště: Lomnice
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od svedcz »

Jmenuji se Miroslav Čech a kandiduji na pozici lídra pro komunální volby v Lomnici. Jsem příznivec Pirátů a lomnické Piráty podporuji cca 4 roky, od posledních voleb do zastupitelstva. V případě, že nebudu zvolen lídrem, kandiduji na čelní místa kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi svedcz za příspěvek:
Michal.Kalab
Uživatelský avatar
janamo
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2014, 21:06
Profese: grafik
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od janamo »

Zdravím všechny piráty,
mé jméno je Jana Pavlišová, živím se jako grafička a s manželem obnovuji původní lomnický pivovar. Jeden chytrý muž mi kdysi řekl: "nemůžeš změnit svět, ale můžeš změnit své okolí" a to si opakuji poslední dobou pořád dokola, abych z globální informovanosti neupadala do deprese. Všichni si můžeme v bezpečném prostředí říct "to svoje", ale to k ničemu nevede. Když jsem s něčím nespokojená, radši udělám nějaký aktivní krok k tomu, abych přispěla ke změně. Od té doby, co jsem před necelými čtyřmi roky kandidovala (jako čerstvá "náplava"), jsem se snažila být přítomná každému zastupitelstvu a pokud jsem měla co říct, řekla jsem to - byť z pozice obyčejného občana. Po čase se mi tato pozice jeví vcelku bezvýznamná, stala jsem se stálým inventářem a mé poznámky nejsou brány příliš v potaz. Stejně tomu je i u ostatních pirátů a příznivců, kteří se už na zastupitelstvu okoukali a když dojde na lámání chleba, nemají hlasovací právo. Naše jediná zastupitelka Bára Pavlišová navzdory své osamocenosti dokázala nejednou zastupitelstvo rozebrat. Myslím, že je za námi vidět dost práce a máme tedy šanci zvýšit počet pirátských zastupitelů. Lomnice je nádherné místo a bylo by ještě nádhernější, kdyby lidé byli aktivněji zapojeni do chodu obce. Je potřeba zpřístupnit informace a jít lidem naproti, pomáhat jim, být jim oporou a nastavit spravedlivá pravidla a přesnou metodiku postupů. Líbí se mi filozofie pirátské strany a ráda bych ji šířila dál mezi lidi. Proto kandiduji na pozici jednoho z čelních kandidátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi janamo za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Pavel.Nevrkla, Tomas.Kolacny
Uživatelský avatar
Bara.Pavlisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2018, 16:31
Profese: učitelka
Bydliště: Lomnice
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Bara.Pavlisova »

Mé jméno je Barbora Pavlišová. Kandiduji na pozici lídra PS v komunálních volbách. Původní profesí jsem učitelka, ale to je jen část toho, co mne dnes živí. Mám vlastní cestovní agenturu, krom toho jsem organizátorem Mezinárodního pěveckého festivalu a umělecký šéf vokálního sextetu.
I když nejsem fakticky Pirát, jsem příznivec PS již 4 roky. Kandidovala jsem za PS již v minulých volbách na čtvrtém místě a jako jediná jsem se dostala do zastupitelstva (124 hlasů, lídr strany Michal Kaláb 84 hlasů). Snažím se hájit nejen pirátské myšlenky po celou dobu, co tam působím. Moje důvody pro kandidaturu jsou zřejmé. V obci jsem aktivní již 20 let v různých uskupeních, např. jako jedna ze zakladatelek Okrašlovacího spolku. Svou obec mám ráda, vnímám v ní obrovský potenciál „genia loci“, který si zaslouží se o něj starat. Mým přesvědčením je, že je nutné být občansky aktivní ve všech směrech. Snažím se občanskou zodpovědnost přenášet i na ostatní, jako učitelka mám k tomu prostor. Současné vedení obce nesplňuje moji představu o tom, jak by se obec vést měla. Vadí mi nerovné příležitosti, zlovůle těch, kteří „mohou“, a v neposlední řadě nezodpovědnost mnohých zastupitelů v rozhodování, aniž by vše řádně prostudovali. Od Pirátů v zastupitelstvu si slibuji, že do vedení vnesou více otázek, na které bude nutné odpovídat a nástin toho, že bez spolupráce občanů se obec neposune.
Za 4 roky tu Piráti odvedli kus práce, která je vidět a určitě by bylo potřeba v tom pokračovat. Ke změně myšlení jsou ale 4 roky málo.
Mou ambicí není zviditelnit se na pozici lídra, ale myslím si, že by Pirátské straně pomohlo, kdybych byla ve vedení a pomohla dalším k postupu do zastupitelstva. I kdyby mě předsednictvo nezvolilo, nemění to nic na mém přesvědčení, že Pirátskou stranu budu podporovat, dokud bude její směřování shodné s mými vizemi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Pavlisova za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Nevrkla, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Mám trochu zmatek. Chci vás podporovat všechny ale kandidátské řeči mám od 4 kandidátů ale v možnostech mám jen 3? Kde je šotek? A ještě jeden dotaz. Co brání uživatelům fóra se stát pirátem? Jiné názory nebo něco jiného?
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Jiri.Kaderavek.sen píše: 07 dub 2018, 09:12 Mám trochu zmatek. Chci vás podporovat všechny ale kandidátské řeči mám od 4 kandidátů ale v možnostech mám jen 3? Kde je šotek? A ještě jeden dotaz. Co brání uživatelům fóra se stát pirátem? Jiné názory nebo něco jiného?
Volba, která právě probíhá, je volba lídra. Na tuto pozici se hlásí 3 ze 4 kandidátů.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Michal.Kalab
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 46
Registrován: 18 dub 2014, 13:24
Profese: grafik
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Michal.Kalab »

Jiri.Kaderavek.sen píše: 07 dub 2018, 09:12 Mám trochu zmatek. Chci vás podporovat všechny ale kandidátské řeči mám od 4 kandidátů ale v možnostech mám jen 3? Kde je šotek? A ještě jeden dotaz. Co brání uživatelům fóra se stát pirátem? Jiné názory nebo něco jiného?
Mirek se chce stát pirátem, ale kvůli novým pravidlům ještě nemůže. Pracujeme na tom.
Bára říkala, že nechce.
Jana nevím.
Michal.Kalab
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 46
Registrován: 18 dub 2014, 13:24
Profese: grafik
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Michal.Kalab »

Lídrem byla zvolena Bára, tudíž kandiduji na čelní místa kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Kalab za příspěvky (celkem 3):
Jan.Mucka, Lukas.Dubec, Pavel.Nevrkla
Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Místní předsednictvo
Příspěvky: 476
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městyse Lomnice 2018

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Oznámení moderátora:
Lhůta pro přihlašování kandidátů na čelo je stanovena do 19.4.2018 do 15.00 hod.
První kolo hlasování o čele bude zahájeno v pátek dne 20.4.2018 ve 8.00 hod. a potrvá 72 hodin.
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“