Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Zamčeno
Filip.Varecha
Krajské předsednictvo
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Varecha » 13 dub 2018, 14:31

Filip.Sedlak píše:
13 dub 2018, 12:45
Přeposílám
"Ahoj,
Bohužel mám administrátorem zakázáno přispívat do diskuze napřímo, tak jsem poprosil Filipa, aby to poslal za mne.

I. V první řadě bych rád řekl, že ten vyjednávací tým byla věc, kterou jsme Filipovi navrhli my staršího věku narození. Měli byste tak možnost vidět kandidáty nominované na první tři místa kandidátky. Někdy jde jednou činností splnit více cílů. Odpadl by kámen úrazu s otázkou, koho si tam Filipe dáš?
Osobní jednání má jinou chemii než fórum, úsměv, mrknutí ukáže vážnost i nadsázku a hlaně chemii, zda to může fungovat.
„Be as one“, úmyslně jsem si půjčil Sparťany, diskuze měla přinést i jasnou dohodu o tom, že je to kolice na 4 roky, kde se bude jednat o jeden jediný tým, který bude vystupovat navenek jasným, čitelným způsobem.

II. Měl jsem možnost vidět Váš program a jeho kvalita je nyní proměnná od velmi dobré až po nedobrou. Vyjednavači mají za úkol i zde nabídnout naše služby – máme speciality na odpady, životní prostředí, ale i další obory, kteří můžou přispět nejen nápady, ale i stylistikou a konfrontací se zákony.

III. Celá řada věcí je od Pirátů velmi korektně nastavená a diskuze by byla omezena jen na“ „Jasný, OK“. Mluvím o financování cca 20 – 30%, systému 2,6…. Tady všude lze udělat fajfku za 5 sekund.

IV. Pro Filipa je ústup z pozice II. na kandidátce velká osobní oběť, on má šanci útočit zezadu velkou, ale pro něj to znamená nedůvěru, nejistu, jak se bude dál postupovat i v případě úspěchu, viz vazba na jiné body – nechcete solitéra, ale týmové hráče.

V. Tématem, které by mělo být otevřeno jsou i vnitřní rozpory v koalici. Teď píšu jen za sebe, podle mne mohou rozpory vzniknout vždy, a pokud by to mělo vést k rozkolu, je to špatně. Dohodnout si podmínky a smírčího soudce má smysl. Za mne by takovým smírčím soudcem byli „Prapiráti“ (Prapirát – původní člen Pirátů z dob idealismu). Nejhorší, co se může stát je, aby se mluvilo o pytli blech, co si pletou kožíšky.

VI. Chápeme, že musíte mít právo veta nad lidmi, které Filip nominuje, nicméně diskuze by měla být bilaterální, ani zde si nemyslím, že je rozpor.

VII. Volební témata – víte, jste mladá generace, my starci můžeme nabídnout jiný pohled na to, co by nás zajímalo i naznačit strategie, které by na nás platily, aby jste nás oslovili. Jde o celou řadu drobností a procent.

VIII. Filip – z mého pohledu je Vaše kritika opravdu z velké části oprávněná. Napíšu jen jediné, největší negativum – individualismus a největší pozitivum – bojovnost.

IX. Stávající nedobrý stav vyjednávání – byl jsem na jednom Vašem setkání a řekl jsem tam, že by jste si měli rozmyslet, co pro vás ta koalice znamená a dohodnout si jasné podmínky ihned. Byl jsem oslyšen, toto je z velké části následek právě tohoto. Nejistota obou stran není motivující k výkonu. Proto jsem se ani nenabídnul s tím, že bych Vám s nějakým programem pomáhal. Velká část kritiky mé nejde jen za Filipem, ale za oběma stranami, něco prostě vynechat nejde.

Slovo závěrem
Přesně jak píšete, celá řada věcí byla probrána opakovaně až cyklicky bez efektu. Silnější moderace diskuzi však znamená autokratický prvek. Stejný efekt má méně diskutujících, proto přišla nabídka na změnu formátu a zvýšení efektivity. I po volbách musíte být ně každý za sebe ale každý za tým.
Hezký den,
Martin Vraný"
Já jsem připraven podpořit variantu 2-6-9-13 s Filipem na 6. místě. Svolávat další schůzku mi miminálně do doby, než se tohle dohodne, připadá zbytečné. Sebereflexi ze strany Filipa velmi vřele vítám a věřím, že se blížíme k nějaké finální dohodě.

Ad II, VII) Rozhodně uvítáme jakoukoliv spolupráci na programu, na to dokonce nemusí být ani žádná dohoda s NP. Od toho je Slack a taky pravidelné schůzky.

Ad V) Pojďme tohle řešit až bude jasná dohoda.

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 494 poděkování
Dostal poděkování: 559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 13 dub 2018, 20:50

Problém vznikl v tom, že kromě pár letmych setkání má schuzich, jsme neměli možnost ostatní členy NP poznat. A především, že nebyli zapojeni do programu, protože pak by mohl být v tento moment velmi dobrý v celém rozsahu. To bylo tím zásadním pochybenim a pro mnohé z nás potvrzení toho, že je Filip solitér a nikoli lídr týmu. Budu moc rád, když se podaří spolupráci nakonec uzavřít. Vypadá to, že model 2,6,9,13.. s Filipem na 6 je průchozí. Mám zkusit udělat návrh smlouvy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hrubes, mseiner, Filip.Varecha
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 14 dub 2018, 09:57

Filipe, už jsem nechtěl víc rozpalovat tuhle diskusi, ale víš, že co mě vadí nejvíc, je tvůj styl komunikace s politiky v tomto městě, protože tím podle mého uzavíráš dveře nejen sobě, ale už i nám (část veřejnosti i politiků tě už považuje za Piráta). Mikuláš o tobě prohlásil, že z lidí co by mohli být na kandidátce, ty máš nejvíc politických zkušeností. Podle tebe - řeší se politika na FB, nebo se tam řeší jen PR? Nepříjde mi špatně, že svými posty prezentuješ své názory na způsob provedení projektů nebo vládnoucí skupiny, co mi příjde ale hodně špatně, že s politiky vedeš dost nedůstojnou diskusi. Myslíš, že to nebude mít vliv na případně vztahy v budoucnu? Ať už je politická konkurence jakákoliv, jsou situace, kdy je dobré s ní jednat. A tohle tomu moc nepomůže. Kde je ta nová rebereflexe? Jeden z mnoha příkladů z posledních hodin.

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Jan.Hrubes

mseiner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: zdravotnický informatik
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od mseiner » 14 dub 2018, 19:14

Snažím se, jako registrovaný příznivce, který tuto diskuzi sleduje, vyznat v tom, v čem je jádro aktuálních sporů. Především abych věděl, co mohu od pirátů ( a případně i od Naše Pardubice) v komunální politice po volbách čekat a protože mne samozřejmě znervózňuje, kolik napětí a nervozity v té komunikaci obou subjektů zatím je a chci pochopit, zda jde zatím jen o nějaký spíše technický zádrhel v komunikaci, chyby konkrétního člověka nebo možná o něco podstatnějšího.
Zaujal mne příspěvek Ondřeje Karase který odkazuje na komunikaci Filipa Sedláka na stránkách Naše Pardubice
Nepříjde mi špatně, že svými posty prezentuješ své názory na způsob provedení projektů nebo vládnoucí skupiny, co mi příjde ale hodně špatně, že s politiky vedeš dost nedůstojnou diskusi. Myslíš, že to nebude mít vliv na případně vztahy v budoucnu? Ať už je politická konkurence jakákoliv, jsou situace, kdy je dobré s ní jednat. A tohle tomu moc nepomůže. Kde je ta nová rebereflexe? Jeden z mnoha příkladů z posledních hodin.
Pročetl jsem tu diskuzi, kde Filip napadl primátora za přístup města ke koordinaci oprav a všechny, většinou velmi útočné reakce, které se v té ukázce na Sedláka snesly. Myslím, že je to dobrý příklad si ujasnit, jak k tomu vlastně Piráti přistupují a proto se ptám - co je podle Vás špatně?
1) Obecně vůbec to, že Filip Sedlák má svůj internetový prostor, kde prezentuje svoje názory, aniž by je, jako budoucí kandidát za nějakou stranu, koordinoval s názorem koaličních partnerů?
2) Nebo jeho kritika přístupu města ke koordinaci oprav ve městě, tedy domníváte se, že si Charvát a město tuto kritiku nezaslouží?
3) Nebo to, že Filip Sedlák podle Vašeho názoru tuto konkrétní diskuzi nezvládl a pokud ano, v čem konkrétně ji podle Vás nezvládl?
4) Nebo něco jiného?
p.s. (píšu s citací někoho jiného do tohoto fóra poprvé, tak nevím, co z toho přesně vzejde)
Tito uživatelé poděkovali autorovi mseiner za příspěvek:
Jan.Mejsnar

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Karas » 14 dub 2018, 20:33

mseiner píše:
14 dub 2018, 19:14
Pročetl jsem tu diskuzi, kde Filip napadl primátora za přístup města ke koordinaci oprav a všechny, většinou velmi útočné reakce, které se v té ukázce na Sedláka snesly. Myslím, že je to dobrý příklad si ujasnit, jak k tomu vlastně Piráti přistupují a proto se ptám - co je podle Vás špatně?
1) Obecně vůbec to, že Filip Sedlák má svůj internetový prostor, kde prezentuje svoje názory, aniž by je, jako budoucí kandidát za nějakou stranu, koordinoval s názorem koaličních partnerů?
2) Nebo jeho kritika přístupu města ke koordinaci oprav ve městě, tedy domníváte se, že si Charvát a město tuto kritiku nezaslouží?
3) Nebo to, že Filip Sedlák podle Vašeho názoru tuto konkrétní diskuzi nezvládl a pokud ano, v čem konkrétně ji podle Vás nezvládl?
4) Nebo něco jiného?
p.s. (píšu s citací někoho jiného do tohoto fóra poprvé, tak nevím, co z toho přesně vzejde)
Za mě to určitě nejsou body 1 a 2 - už jen proto, že to sám občas dělám, těžko bych to mohl na někom kritizovat. Trojka částečně. To že jdou na Filipa útočné vzkazy je tím (dle mého), že sám podobně oslovuje politiky i nepolitiky (stačí projít některé FB profili pardubických politiků a sledovat komentáře). Za mě opravdu není problém to, že Filip hledá mouchy a prezentuje je na FB (někdy to vypadá dost komicky, ale dejme tomu).
Co je podle mě problém: Filip jde do pardubických politiků (převážně z ANO) velmi osobně a dost často zapomíná argumentovat. Já to dřív dělal taky, takže vím, že k tomu člověk sklouzne snadno, ale pak mě z toho vyléčil jeden kamarád - současný zastupitel na městě, který mi ukázal, že pokud v tom budu pokračovat, veškerá společná snaha za bohulibým cílem jde vniveč, protože on pro společnou práci nenajde podporu. Trvalo mi to, ale nechal jsem toho. To samé jsem žádal (a ne sám) od Filipa. Snažili jsme se mu říct, aby byl i trochu pozitivní. Zdálo se, že to na chvíli zabralo, ale Filip se k tomu vždy vrátil zpět.
Ještě jednou - já s Filipem nemám zádné osobní problémy, když jsem s ním trávil čas a neřešili jsme politiku, ale třeba jinou práci (lepení koberců, stěhování nábytku, veřejná prezentace projektu na Dukle), vždy to byl dobře strávený čas s přátelským popovídáním a rád bych, aby to tak pokračovalo. Jen se bojím právě toho, čeho se bál ten můj kamarád u mě. Že díky osobní útokům na pardubické politiky nenajdeme podporu pro to, co bychom rádi prosadili. Vím, dalo by se argumentovat předpokladem profesionálního přístupu "zkušenejších" politiků. Jenže jsou to pořád jen lidi....
Možná by (pro něj samotného) bylo vhodné zkusit hned nepsat vše, co ho napadne a nechat to chvíli uležet. Od té doby, co toto praktikuji, už jsem si ušetřil spoustu zbytečných postů, které by mě asi později mrzely...
Jan.Hrubes

Jan.Hrubes
Místní předsednictvo
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 159 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrubes » 15 dub 2018, 23:55

Sám se osobně po rozpravě zde kloním k variantě 2-6-9-13, kdy Filip obsadí 6. místo.
Co si budeme nalhávat, 40 % mít ve volbách nebudeme. A pokud budeme chtít něco prosadit, tak budeme potřebovat kolaliční partnery. Vzhledem k tomu, že se většina komunálních politiků s Filipem nebaví OFFTOPICpouze konstatuju stav, nemyslím to nijak útočně, je vhodnější, aby jménem koalice Piráti + NP vystupoval někdo jiný, kdo dokáže částečně zasypat Filipem vykopané příkopy.
Je skvělé, že Filip upozorňuje na problémy tohoto města a nastoluje tak agendu. Ostatní zastupitelé ji pak mohou zpracovat a prosadit. Není ale možné, aby Filip vedl vyjednávací tým (i kdyby měl dvakrát více křížků než všichni ostatní), protože vyjednávací tým s Filipem v čele by nebyl schopný cokoliv vyjednat.
Ze stejného důvodu bych rád viděl Filipa v malém obvodu na druhém místě. Do toho ale nebudu moc kecat protože nejsem místně příslušný.

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Filip.Sedlak » 16 dub 2018, 05:35

Zde v lepším formátu možno komentovat: https://docs.google.com/document/d/1lY0 ... Zyxvs/edit

NÁVRH DOHODY

Dohoda o volební spolupráci v komunálních volbách ve městě Pardubicích v roce 2018

Mezi:
Česká pirátská strana, Řehořova 943/19, Praha 3, IČ: 71339698, zastoupená Pardubickým krajským sdružením

a

Naše Pardubice, spolek, Štrossova 1063, Pardubice 53003, IČ: 02503441

Preambule

Politická strana "Česká pirátská strana" a spolek "Naše Pardubice" uzavírají podepsáním tohoto dokumentu dohodu o spolupráci(dále jen “Dohoda”) v komunálních volbách ve městě Pardubicích a jeho městských obvodech, platnou pro komunální volby konané v roce 2018. Obě strany této dohody si jsou vědomy, že pouze Česká pirátská strana je oprávněna podat společnou kandidátku, protože jako jediná z účastníků této dohody je politickým subjektem. Obě strany si jsou zároveň vědomy, že pojem “Naše Pardubice” neoznačuje politickou příslušnost. Tato dohoda má charakter smlouvy mezi dvěma právnickými osobami.

I.
Kandidátní listina podaná do voleb do Zastupitelstva města Pardubic ponese název "Piráti s podporou Naše Pardubice." Případně název jiný na kterém se obě právnické osoby podepsané pod touto smlouvou domluví, když si to bude situace žádat. Tato domluva bude mít statut dodatku k této dohodě. Stejný název bude zvolen i na městském obvodu Pardubice I, II, III a V. Ve zbývajících městských obvodech, kde budou navrženi kandidáti obou smluvních stran může, ale nemusí být tento společný název použit. Společný název bude použit na nové webové, tiskové(papír i PVC), foto či video propagační materiály, mimo těch, které jsou zajišťovány hromadně pro více měst či krajů, anebo již zajištěny byly před vznikem této dohody a logo či název druhé smluvní strany již není možné na daný virtuální či fyzický nosič umístit.

II.
Na společné kandidátní listině mohou být kandidáti s libovolnou stranickou příslušností, či bez politické příslušnosti. Všichni kandidáti musí být podle zákona navrženi Českou pirátskou stranou.

III.
Kandidáti konsolidováni pod hlavičkou spolku Naše Pardubice na kandidátní listině České pirátské strany podané pro volby do Zastupitelstva města Pardubic mají vyhrazena místa v pořadí 2., 6., 9., 13., 17., 21, 24., 27., 31, 34., 37. a 39.

IV.
Kandidáti umístění v prvních dvaceti místech budou náležitě představeni oboustranně s jejich životopisem a uvedením odbornosti a předpokládaným přínosem pro společnou kandidátní listinu.
Na druhém místě společné kandidátky nebude za spolek Naše Pardubice nominován Filip Sedlák. Na druhém místě bude pravděpodobně Petr Marek(nelze zatím s jistotou říci), na šestém místě Filip Sedlák nebo Jan Řeháček a na devátém místě Jan Řeháček nebo Filip Sedlák. Kandidáti na dalších místech budou představeni dodatečně.

V.
Spolek Naše Pardubice se nemusí finančně podílet na volební kampani. Důvodem je výrazné nefinanční plnění, které může nabídnout v několika ohledech. Prvním je využití facebookové stránky Naše Pardubice s dosahem 10 230 sledujících, která se po podepsání této dohody bude používat pro informování o společném předvolebním projektu. Druhým důvodem je fakt, že osobnosti, které budou skrze tuto dohodu nominováni na kandidátní listinu Pirátské strany výrazně obohatí její různorodost po stránce znalostí, zkušeností a sociálního dosahu. Třetím důvodem je fakt, že ze strany spolku Naše Pardubice budou zajištěny fotografické a video práce související s propagací společného volebního projektu.

VI.
Všechny spory, jejichž řešení nebude možné nalézt v rámci této dohody, ani kompromisních řešení kandidujích osob, a které se budou řešit v době před volbami i po volbách a budou se týkat případných programových neshod obou subjektů, bude řešit rozhodčí komise České pirátské strany, jejíž stanovisko budou účastníci této dohody respektovat.

VII.
Obě smluvní strany se dohodnou na jmenování zmocněnce a jeho náhradníka a to vždy tak, že pokud bude zmocněnec jmenován jednou ze smluvních stran, tak náhradník bude jmenován druhou smluvní stranou.

VIII.
Odvolávání kandidátů se může uskutečnit v případě zjištění závažných skutečností, které výrazným způsobem narušují vyznění celého společného volebního projektu. Závažnou skutečností se rozumí zatajení trestního stíhání pro úmyslný trestný čin se sazbou od 2 let odnětí svobody výše. Kandidátovi, který z takového jednání je podezřelý bude poskytnuta lhůta sedmi dní, aby svou situaci vysvětlil. Pokud nebude kandidátovo vysvětlení důvěryhodné, je možné ho se souhlasem obou smluvních stran odvolat.

IX.
Obě strany této dohody budou působit navenek jako jeden subjekt, jehož hlavním cílem je ve volbách uspět a mít vliv na sestavování nové koalice v Zastupitelstvu města Pardubic a prosadit předvolební program v následujících letech 2018-2022.

X.
Ještě před skončením komunálních voleb v roce 2018 budou do povolebního vyjednávacího týmu nominováni až tři zástupci za obě strany této dohody. Případné zvolení, či nezvolení zastupitelem města Pardubic nemá vliv na členství ve vyjednávacím týmu. Členem vyjednávacího týmu může být i nekandidující občan ČR starší 18 let. Každá ze smluvních stran této dohody musí výběr vyjednávacího týmu druhé smluvní strany respektovat.

VIII.
Obě strany se zavazují k vytvoření společné vyjednávací povolební strategie, která bude shrnovat postup při vyjednávacích pohovorech s dalšími politickými uskupeními, majících vliv na snahu o sestavení nové koalice v Zastupitelstvu města Pardubic.

V Pardubicích dne………

Česká pirátská strana Naše Pardubice, spolek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvek:
Vojtech.Jirsa

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Karas » 16 dub 2018, 07:47

Obě strany této dohody budou působit navenek jako jeden subjekt ....
Toto bude u mě velký zádrhel. Předpokládám, že pro Vojtu taky. Při "Schůzce lídrů" jsme ti oba říkali, že přijatelnější forma pro nás je, že budem působit jako dva subjekty, které jsou do voleb spolu, protože mají společné zájmy. Piráti nerovná se Naše Pardubice. Máme různé skupiny příznicvů, styl komunikace a bohužel vzájemně i některé nesmiřitelné fanoušky, kteří na obou stranách odeberou hlasy (takže ne sjednocení ale průnik, když to vyjádřím množinami z první třídy). Tato formulace může dle mého uškodit.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Karas dne 16 dub 2018, 12:05, celkem upraveno 2 x.
Vojtech.Jirsa

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dopravní urbanista, projektový manažer
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 16 dub 2018, 08:49

Pojďme to chápat jako spolupráci dvou subjektů. Taková je dle mého názoru definice koalice. Prostě dva subjekty, které našli významný programový průnik. Má to výhody:
- lepší komunikace vzhledem k rozdílným cílovým skupinám
- do budoucna si nás nebudou lidé identifikovat jako Naše Pardubice a naopak
- snadnější řešení případných rozporů po volbách - vnitřně i navenek - prostě i v rámci koalice je možné zaujmout jiné stanovisko ke věcem, které neřeší program, nebo strategie, případně k záležitostem různých vyjádření a komunikace

Jinak souhlasím a děkuji za zpracování dohody.

Filip.Varecha
Krajské předsednictvo
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 16 dub 2018, 10:26

Filipe, díky za zpracování návrhu. Kromě výše uvedeného od Vojty a Ondry ještě nemám jasno ohledně těch financí. Tam došlo k nějaké dohodě s Pavlem Štěpánkem? Myslím to, že se NP nebudou finančně vůbec podílet na výdajích.

Díky

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“