Co se děje ohledně podnětu?

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Vit.Fux »

klivan píše: 13 dub 2018, 09:02 1)Je nucen, např . jedu na kole 30 km na Šumavě, chci si dat limonádu v restauraci, nemohu, protože tam někdo hulí, další restaurace je 10 km dál :D
A kde bereš přesvědčení, že ta hospoda tam je pro tebe? Ta hospoda třeba existuje pro 15 štamgastů a 100 občasníků z vesnice okolo a z turistů může mít procentuálně naprostý prd. A místní chtějí prostě kuřáckou hospodu.
Kvůli tvému pohodlí, protože se ti nechce jet o 10 km dál než se stavíš na sodovku, ze které má mimochodem hospoda pár korun, se bude měnit zákon? A hospodský bude vyhánět celou zimu svoje známé do mrazu, protože by se u něj v letě mohl dvakrát stavit někdo na kole na sodovku? To je projev čiré arogance patřící do škatulky zeleno-genderového fašismu (podle vzoru "já něco chci tak se všichni musí přizpůsobit protože mám samozřejmě patent na definici absolutního dobra")
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Ondra.kl »

Vit.Jurasek píše: 13 dub 2018, 12:16A kde bereš přesvědčení, že ta hospoda tam je pro tebe? Ta hospoda třeba existuje pro 15 štamgastů a 100 občasníků z vesnice okolo a z turistů může mít procentuálně naprostý prd.
Kde? Mno přeci v tom faktu, že jde o hospodu otevřenou pro veřejnost, do které patří i on. Samotný provozovatel tedy určil je ta hospoda je určená i pro něj. Pokud by ta hospoda měla být jen pro někoho, tak to nemůže být hospoda, ale musí to být soukromý klub.

To je úplně stejné, jako se silnicemi. Na ty veřejné mohou všichni, ne jen obyvatelé obce v jejímž katastru ta silnice je. Na silnice v soukromém areálu už ale samozřejmě může jen ten koho tam pustí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Robert.Magni »

Problém je,že si nemůžeš založit ,,soukromou,, hospodu. To si vydupali indiáni,že prej rasismus.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Vit.Fux »

Ondra.kl píše: 13 dub 2018, 12:37
Vit.Jurasek píše: 13 dub 2018, 12:16A kde bereš přesvědčení, že ta hospoda tam je pro tebe? Ta hospoda třeba existuje pro 15 štamgastů a 100 občasníků z vesnice okolo a z turistů může mít procentuálně naprostý prd.
Kde? Mno přeci v tom faktu, že jde o hospodu otevřenou pro veřejnost, do které patří i on. Samotný provozovatel tedy určil je ta hospoda je určená i pro něj. Pokud by ta hospoda měla být jen pro někoho, tak to nemůže být hospoda, ale musí to být soukromý klub.

To je úplně stejné, jako se silnicemi. Na ty veřejné mohou všichni, ne jen obyvatelé obce v jejímž katastru ta silnice je. Na silnice v soukromém areálu už ale samozřejmě může jen ten koho tam pustí.
Pokud je provozování hospody služba veřejnosti, tak by na její provoz měl stát přispívat. Jinak je to poskytování služby specifické skupině lidí za předem definovaných podmínek. A v důsledku cyklistovi nic nebrání si tam kofolu koupit, na hospodě nesmí být cedule "zákaz vstupu cyklistům", "zákaz vstupu nekuřákům" ani "zákaz vstupu negrům" - je tam jen cedule "tady to smrdí, počítej s tím a když sem vlezeš, nestěžuj si, jinak tě obsloužíme jako kohokoliv jiného"
Když bude chtít vegan pracovat na jatkách, tak taky zakážeme na jatkách maso, aby se necítil uraženě/znechuceně/nesmrděl krví? Ne. Prostě tam nemá co dělat. Imho totéž s kuřáckýma hospodama.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od klivan »

Vit.Jurasek píše: 13 dub 2018, 12:16
klivan píše: 13 dub 2018, 09:02 1)Je nucen, např . jedu na kole 30 km na Šumavě, chci si dat limonádu v restauraci, nemohu, protože tam někdo hulí, další restaurace je 10 km dál :D
A kde bereš přesvědčení, že ta hospoda tam je pro tebe? Ta hospoda třeba existuje pro 15 štamgastů a 100 občasníků z vesnice okolo a z turistů může mít procentuálně naprostý prd. A místní chtějí prostě kuřáckou hospodu.
Kvůli tvému pohodlí, protože se ti nechce jet o 10 km dál než se stavíš na sodovku, ze které má mimochodem hospoda pár korun, se bude měnit zákon? A hospodský bude vyhánět celou zimu svoje známé do mrazu, protože by se u něj v letě mohl dvakrát stavit někdo na kole na sodovku? To je projev čiré arogance patřící do škatulky zeleno-genderového fašismu (podle vzoru "já něco chci tak se všichni musí přizpůsobit protože mám samozřejmě patent na definici absolutního dobra")
Takže ještě jinak , jsem místní, chci chodit na pivo, ale vadí mi kouř, nejbližší hospoda je 30km daleko...kvůli tomu, že někomu se chce kouřit, tak já musím jít jinam?
Jsou to falešné a lživé argumenty, nikoho nenapadne si zapálit v divadle, v kině, na koncertě, v čem je restaurace jiná, je to veřejné místo, podle tvé logiky svobody, je to omezování svobody, ničení podnikatelského prostředí, když se tedy bude smět kouřit v hospodách, tak proč nepovolit kouření v kinech, v autobusech, v letadlech. Asi nemá cenu diskutovat, přání, otcem myšlenky, vše už bylo řečeno. Tvé přání je, aby se kouřilo v hospodách, tím pádem jsou všechny věcné argumenty liché. Když dojdou argumenty, tak se nálepkuje.
Zákon je změněn, takže nechci , aby se měnil zákon zpět, abychom se vraceli zpátky, prostě mě to takto vyhovuje,
Navíc lobování kuřáků a tabákového průmyslu je frapantní, "závisláci "na nikotinu, na tabáku, je jich 40% v parlamentu, kapři si rybník nevypustí, oni by měli přiznat střet zájmu., měli by se zdržet hlasování.
Hlavně prosím tě nenálepkuj nebo ti taky fláknu nějakou nálepku na čelo, zůstaň věcný.. ale je to marný, vše se probíralo 100x a nejde o to,co chci já, dokonce není důležité, co je pravda, důležité je, co je zákon, pokud bude zákon, že se smí kouřit v hospodách, podřídím se. Nic víc, nic mín. :D
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Vit.Fux »

klivan píše: 13 dub 2018, 14:28
Vit.Jurasek píše: 13 dub 2018, 12:16
klivan píše: 13 dub 2018, 09:02 1)Je nucen, např . jedu na kole 30 km na Šumavě, chci si dat limonádu v restauraci, nemohu, protože tam někdo hulí, další restaurace je 10 km dál :D
A kde bereš přesvědčení, že ta hospoda tam je pro tebe? Ta hospoda třeba existuje pro 15 štamgastů a 100 občasníků z vesnice okolo a z turistů může mít procentuálně naprostý prd. A místní chtějí prostě kuřáckou hospodu.
Kvůli tvému pohodlí, protože se ti nechce jet o 10 km dál než se stavíš na sodovku, ze které má mimochodem hospoda pár korun, se bude měnit zákon? A hospodský bude vyhánět celou zimu svoje známé do mrazu, protože by se u něj v letě mohl dvakrát stavit někdo na kole na sodovku? To je projev čiré arogance patřící do škatulky zeleno-genderového fašismu (podle vzoru "já něco chci tak se všichni musí přizpůsobit protože mám samozřejmě patent na definici absolutního dobra")
Takže ještě jinak , jsem místní, chci chodit na pivo, ale vadí mi kouř, nejbližší hospoda je 30km daleko...kvůli tomu, že někomu se chce kouřit, tak já musím jít jinam?
Jsou to falešné a lživé argumenty, nikoho nenapadne si zapálit v divadle, v kině, na koncertě, v čem je restaurace jiná, je to veřejné místo, podle tvé logiky svobody, je to omezování svobody, ničení podnikatelského prostředí, když se tedy bude smět kouřit v hospodách, tak proč nepovolit kouření v kinech, v autobusech, v letadlech. Asi nemá cenu diskutovat, přání, otcem myšlenky, vše už bylo řečeno. Tvé přání je, aby se kouřilo v hospodách, tím pádem jsou všechny věcné argumenty liché. Když dojdou argumenty, tak se nálepkuje.
Zákon je změněn, takže nechci , aby se měnil zákon zpět, abychom se vraceli zpátky, prostě mě to takto vyhovuje,
Navíc lobování kuřáků a tabákového průmyslu je frapantní, "závisláci "na nikotinu, na tabáku, je jich 40% v parlamentu, kapři si rybník nevypustí, oni by měli přiznat střet zájmu., měli by se zdržet hlasování.
Hlavně prosím tě nenálepkuj nebo ti taky fláknu nějakou nálepku na čelo, zůstaň věcný.. ale je to marný, vše se probíralo 100x a nejde o to,co chci já, dokonce není důležité, co je pravda, důležité je, co je zákon, pokud bude zákon, že se smí kouřit v hospodách, podřídím se. Nic víc, nic mín. :D
Ale jistě - pojedeš do hospody o 30km dál, neexistuje žádné právo na služby v požadované kvalitě každého jednotlivce. Otevři vlastní nekuřáckou hospodu, přetáhni ostatní lidi co nechtějí smrdět a vydělej na díře na trhu.
Rozdíl mezi divadlem, kinem, koncertem a hospodou je v tom, že v prvních třech existuje nějaký jiný specifický zájem proč se tam srocují lidi. V konkrétních hospodách se srocují lidi právě za účelem fetování, nevidím žádný důvod proč jim to zakazovat. Popravdě bych nebyl proti i kdyby to bylo legální v kině (byť bych do takového kina nikdy nešel). S divadlem už je problém kvůli hercům.

A ne - moje přání není aby se kouřilo v hospodách, moje přání je, aby si majitel hospody mohl vybrat. A já si pak vyberu podle toho jak si vybral on. Stejně jak si budu vybírat podle toho jaké točí pivo, budu vybírat podle toho jestli se tam kouří (a půjdu tam kde se nekouří)

Moje přání je, aby se netlačilo násilím něco co se stejně spravuje samo - i na mé rodné vesnici, která má 1500 obyvatel vznikly a uživily se dva nekuřácké podniky. Dávno před tím než přišly nějaké regulace a nařízení.

Nemluvě o tom, že mi přijde lepší, když se kuřáci zavřou někam do svého kutlochu než když budou stát na ulici a dělat cigaretám reklamu. Když už dělat nějaké omezení, tak bych zakázal prodávat cigarety (a tvrdý alkohol) ve stejné kase jako jídlo - tzn. nic takového, že jdu v Bille na pokladnu s dítětem kvůli svačině a koukáme na výstavku drog - to je reklama a mravní ohrožení mládeže jak vyšité.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 13 dub 2018, 10:45 A jinak,kuřáckých hospod od zavedení prohibice přibývá. Tolik k funkčnosti zákona :D
Akorát se to nejmenuje hospoda, restaurace, bufet, pivnice ani nijak podobně, ale soukromý klub, klubovna, hasičárna, garáž ... a hospodský není hospodský, ale klient úřadu práce, co tam jen zadarmo roznáší pivo pár kamarádům.

Klivane, a proč se tedy nezakáže alkohol? "Jedno pivo a dost!" nebo tak něco. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od klivan »

Chybu hledej v" Bismarkovi", ten zavedl zdravotní pojištění, přesněji dań, protože to není pojištění to je daň.
Ale celý systém byl stavěn na tom, že lidi brzo umřou, v 50 letech nejčastěji na infekci, Dnes se dožívají lidi 80 let,
v dost žalostném stavu, dementi, alkoholici, bronchitici, rodí se málo mladých, kteří by to zafinancovali.
Můj názor je, at si každý ničí zdraví jak chce, ale za své peníze, at si za své peníze chlastá absint, nebo hulí 100 cigaret denně, ale at po mě nechce, abych mu za to tleskal, a ještě mu říkal, jo ty si borec, kuř, chlastej, já ti přispěju.
"Bismark "se vymyslel před 150 lety v jiné situaci, levičáci a populisti se pak předháněli v zdokonalení systému, který vede nezodpovědnosti a změkčilosti občanů, zneužívání systému. Ale každý, kdo se tady jen trochu o tom zmínil, tak pohořel.
Ale ten systém nezodpědnosti skolabuje. Je to otázka času, Evropa bude muzeum starých a nemohoucích, prosperita se nachází v Asii, kde neznáj tyto "výdobytky"
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Robert.Magni »

Petr.Vileta píše: 13 dub 2018, 22:35
Robert.Magni píše: 13 dub 2018, 10:45 A jinak,kuřáckých hospod od zavedení prohibice přibývá. Tolik k funkčnosti zákona :D
Akorát se to nejmenuje hospoda, restaurace, bufet, pivnice ani nijak podobně, ale soukromý klub, klubovna, hasičárna, garáž ... a hospodský není hospodský, ale klient úřadu práce, co tam jen zadarmo roznáší pivo pár kamarádům.

Klivane, a proč se tedy nezakáže alkohol? "Jedno pivo a dost!" nebo tak něco. ;)
Ale prd. Prostě přibývá hospodských,kteří na zákon serou. Stejně,jako v zahraničí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Petr.Vileta

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ohledně podnětu?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 14 dub 2018, 07:24 Ale prd. Prostě přibývá hospodských,kteří na zákon serou. Stejně,jako v zahraničí
Jen počkej hostinský OFFTOPICObrázek až dorazí nějaký žíznivý nekuřácký cyklista . Udávat se nemá, ale hlásit se to musí. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Fux

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“