PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

K tomuhle někdo něco? Odpovědi na ofi profilu @piráti mě opravdu neuspokojily.
Martin Kupka @makupka

Piráti včera pomohli ve Sněmovně shodit ze stolu novelu, která měla odstranit ze zákona trest za znevažování úřední osoby. Všimli jste si, že pokud dojde na střet občan vs. stát, tak Piráti jsou zásadně na straně státu a někdy rovnou Velkého bratra?
https://twitter.com/makupka/status/984702677295812608
Miroslav Kalousek @kalousekm

Vždycky jsem si myslel, že @PiratskaStrana jsou "bolševici light". Musím se jim omluvit. Dnes s komunisty odmítli zrušit tresty "za urážku úředníka". Minule zas s komunisty bojovali za zrušení advokátního tajemství. To už nejsou "bolševici light", ale "bolševici plnotuční".https://twitter.com/PiratskaStrana/stat ... 7630637056
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Kochert, Pavel.Moravec

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Jestliže máme v programu ochranu před šikanou, tak tohle je přesně ten případ - zákon byl svého času přijat na základě dění na úřadech práce. Za půl roku bylo uděleno necelých 500 pokut a předkladatel neuvedl jedinný případ zneužití úředníkem. Všechny dostupné informace nasvědčují, že to svůj účel plní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jakub.Dedek

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Rostislav.Reha »

No cetl jsem Jakubovo zduvodneni na FB a klasicky - zakon proti urazkam je potreba, protoze urednici, zdravotnici trpi skrabanci, kopanci a napadenim...wtf?

Muzes se Radku podelit o ty "vsechny dostupne informace"?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Robert.Magni

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Nepodělím, protože jich moc není - jenom google (proto píšu nasvědčují). Bohužel, předkladatel novely nám žádné informace ve zdůvodnění nedal, nedokázal, že je to vyloženě špatně.

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Jan.Kochert »

Radek.Holomcik píše: 13 dub 2018, 17:00 Za půl roku bylo uděleno necelých 500 pokut a předkladatel neuvedl jedinný případ zneužití úředníkem.
To je průvodní jev každého zákona, který je napsaný ve prospěch zástupců státu. Policisté jsou ze zákona rovněž chráněni - podívej se jaká je výsledná statistika ve sporech, ve kterých si občan stěžoval na postup policie. Bez videa máš šanci 0%, s ním tak 30-40%.
Je to bohužel přesně jak píše citovaný Martin Kupka - pokud dojde na střet občan vs. stát, tak Piráti v poslanecké sněmovně zatím vždy byli zásadně na straně státu, nikoli občanů, podnikatelů...

Byli jsme jediná strana, která se stavěla na stranu občanů, ne na stranu systému. A zatím se zdá, že ve chvíli, kdy jsme mohli dělat reálné změny, jsme převlékli dres.

OFFTOPICNávrh Jakuba Michálka na zvýšení platů úředníkům je jen dalším potvrzením.
Naposledy upravil(a) Jan.Kochert dne 13 dub 2018, 17:43, celkem upraveno 4 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 6):
Milan.Dadourek, Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Patrick.Zandl, Vit.Fux
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rostislav.Reha píše: 13 dub 2018, 17:12No cetl jsem Jakubovo zduvodneni na FB a klasicky - zakon proti urazkam je potreba, protoze urednici, zdravotnici trpi skrabanci, kopanci a napadenim...wtf?
Hezké.
Ale zrovna u Jakuba mě to nepřekvapuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Radek.Holomcik píše: 13 dub 2018, 17:00 Jestliže máme v programu ochranu před šikanou, tak tohle je přesně ten případ - zákon byl svého času přijat na základě dění na úřadech práce. Za půl roku bylo uděleno necelých 500 pokut a předkladatel neuvedl jedinný případ zneužití úředníkem. Všechny dostupné informace nasvědčují, že to svůj účel plní.
Já nerozumím jedné věci: proč ten zákon chrání jen úředníky? Když mi bude na ulici sprostě nadávat nebo mne škrabat nějaký sociální případ, pokud od něj budu takto "šikanován" ekvivalentně jak jsou šikanováni úředníci, proč já nebudu nijak chráněn, ale úředník ano? V čem je úředník tak specifický, že musí být více chráněn než já sprostý občan?

Zvláště když si vezmeme v potaz fakt, že obecně české úřady často samy fungují šikanózně a obrany před jejich zlovůlí moc není :( Já bych nerad dopadl jako v seriálu Comeback: https://www.youtube.com/watch?v=VoeiWLum0Iw . Nemyslím si samozřejmě, že úřední šikana má nějak omlouvat slovní či dokonce fyzický útok na úředníka, to rozhodně ne. Ale ta nerovnost, kdy úřad na mne může dělat dlouhý nos, a sám je chráněn před šikanou.. To bych čekal fakt od jiné strany.

Konstruktivní řešení: copak tyto prohřešky nespadají pod výtržnictví anebo přestupek proti občanskému soužití? Proč je nelze trestat takto? Proč na to musí být extra zákon?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 6):
Andrej.Ramaseuski, Petr.Vileta, Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Jakub.Nepejchal, Karel666
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Ondra.kl »

Pavel.Moravec píše: 13 dub 2018, 19:45Já nerozumím jedné věci: proč ten zákon chrání jen úředníky? Když mi bude na ulici sprostě nadávat nebo mne škrabat nějaký sociální případ, pokud od něj budu takto "šikanován" ekvivalentně jak jsou šikanováni úředníci, proč já nebudu nijak chráněn, ale úředník ano? V čem je úředník tak specifický, že musí být více chráněn než já sprostý občan?
Úředník je na rozdíl od občana specifický tím, na to nemůže hodit bobek, sebrat se a odejít ze svého pracovního místa a přestat plnit své pracovní povinnosti. Mno a pak samozřejmě tím, že ve svém zaměstnání vystupuje jako úření osoba, nikoli jako občan.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Radek.Holomcik »


Byli jsme jediná strana, která se stavěla na stranu občanů, ne na stranu systému. A zatím se zdá, že ve chvíli, kdy jsme mohli dělat reálné změny, jsme převlékli dres.
Změny budou, jen to prostě trvá. Když to vezmu za sebe, chystáme kroky směrem k Lesům ČR, kde dochází k těžkému porušování zájmů veřejnosti. Totéž vodárenství. Novelu Vinařského zákona, kde stát drtí malé podnikatele. Další změny které se týkají přístupu k zahrádkářům a malým zemědělcům, k dotacím atd. Jak píšu, tyhle věci prostě trvají.

OFFTOPICNávrh Jakuba Michálka na zvýšení platů úředníkům je jen dalším potvrzením.
Tabulkové platy, pokud vím, kritizujeme, zejména v oblasti specializované a odborné práce, dlouhodobě. Minimálně v oblasti ICT se beze změn, aby byl stát konkurenceschopný vůči soukromému sektoru, nepohneme z místa.

Konstruktivní řešení: copak tyto prohřešky nespadají pod výtržnictví anebo přestupek proti občanskému soužití? Proč je nelze trestat takto? Proč na to musí být extra zákon?
Určitě bude dobré stávající stav změnit. Návrh TOP09 bohužel potřebné změny nenabídl, je to jen plácnutí do vody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Jakub.Dedek

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PK nezrušení trestů "za urážku úředníka"

Příspěvek od Robert.Magni »

Příčinou napadání úředníků je arogance státu,napadání úředníků je sebeobrana .

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“