Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Zamčeno
Jan.Hrubes
Místní předsednictvo
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 242 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes » 10 dub 2018, 20:04

Filip.Sedlak píše:
10 dub 2018, 15:05
e) zpozdil jsem se s dodáním návrhu dohody o šest dní, respektive ten návrh sepsal Pavel - uznávám je to moje chyba nestihl jsem to.
Zajímavé je, že jsi stihl spoustu jiných, méně důležitých věcí. Třeba vybrat kopu fotek romských fotbalistů a prasklin na přednádraží, které jsi pak na nedělní schůzce promítal.
Je pravda, že ty fotky jsi mohl mít dopředu připravené a nemusela s nimi být žádná velká práce. Zaráží mě ale, že jsi stihl sestříhat video Médi dopraváka. Pokud je pro tebe důležitější ukázat všem, jak skvěle umíš stříhat videa (což všichni stejně vědí), než sepsání zásadního dokumentu, který má definovat naši spolupráci, tak jsi:
× buď člověk, který si neumí srovnat priority takovým způsobem, že tě to v podstatě vylučuje z předních míst kandidátky,
× nebo máš tak nízkou morálku, že jsi chtěl obejít dohodu lídrů, která jasně stanovila mantinely, ve kterých se má koaliční dohoda pohybovat. Tomu ostatně nasvědčuje i tvé chování a tvé požadavky na nedělní schůzce, které šly výrazně nad rámec toho, co jste se dohodli na schůzce lídrů v úterý.

Do Pirátů jsem přišel nezávisle na Vojtovi Jirsovi, nikdy před mým angažmá v Pirátech jsem s ním nebyl v kontaktu. Pokud si myslíš, že proti tobě Vojta Jirsa nasadil nějaké černé duše, které mají za úkol tvou likvidaci, tak se pleteš. Můj názor je zcela nezávislý na Vojtovém, rozhodl jsem se v této věci samostatně na základě toho, jak jsi během schůzek vystupoval. Souhlasím s Pavlem, že jsi měl neuvěřitelně výhodnou vstupní vyjednávací pozici. To, že se teď bavíme o tom, jestli s tvým hnutím vůbec chceme mít něco společného, je jen a jen tvoje vina.
Na první schůzce, na které jsem byl (tuším leden 2018), jsem jako snad první věc slyšel tvůj monolog o tom, jak jsi super a jak ti Piráti dluží místo lídra za sněmovní volby a jak by se společná kandidátka měla jmenovat Naše Pardubice s podporou Pirátů. Tolik sebechvály najednou jsem do té doby snad neslyšel. I když jsem se snažil v následujících setkáník k tobě přistupovat bez jakýchkoliv předsudků, vždy jsem odcházel mírně rozladěný z tvého způsobu jednání.

Tvá nedělní produkce mne nicméně utvrdila v tom, že jsi pro mne na čelo kandidátky nepřijatelný.

Ivana.Bohmova
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova » 10 dub 2018, 22:11

Filip.Sedlak píše:
10 dub 2018, 16:10
S Vojtěchem, Ondřejem, Ivanou a dalšími jsem spolupracovat chtěl. Ale chtěl jsem, aby pochopili, že názorová homogenita a velice úzká sociální propletenost není tím, co v komunálu voliče přesvědčí. Proto jsem chtěl a chci to pořadí namíchat.

Lidé, které jsem oslovil jsou odborníci ve svých oborech. Netouží a není jejich snem se stát zastupiteli města. Nehledal jsem politiky, ale schopné a zkušené lidi. Takové mám. Jsou to lidé, kteří na kandidátku vstoupí a pomohou i jinak a věřím, že po volbách, když mandát získají se ho dovedou ujmout s plnou odpovědností. Takže otázka není, kdo chce být, ale kdo tuto funkci hodlá převzít, když od lidí dostane důvěru.
Naprosto souhlasím s myšlenkou, že bychom měli být heterogenní skupina složená z lidí z různých oblastí i sociálních bublin. Nemám problém nadále pracovat se schopnými a zkušenými lidmi, o kterých mluvíš. Nepochybuju ani o tvých dobrých úmyslech a věřím, že tahle situace pro tebe musí být hodně nepříjemná. To jediné, co jsem vyjádřila je moje pochybnost o tvých osobních kompetencích pro výkon politického mandátu (původně dokonce pozici leadera o kterou jsi usiloval). Vycházím ze zkušeností získaných za období posledních dvou měsíců, které považuju za dost intenzivní, co se týče společného slaďování, práce na programu, diskuze v týmu. Vše bylo otevřeno všem (jak nám - nováčkům, tak i nováčkům z jiných uskupení nebo veřejnosti), přesto jsi to "svým" lidem nedokázal zprostředkovat, takže se jim nedivím, že mají pocit, že jsou mimo naše dění. Lidé, kteří za nás budou stát v čele by měli mít schopnost hlavně dobře komunikovat (s představiteli jiných stran, veřejností i zbytkem týmu) - propojovat, poslouchat i kritiku (a nebrat si ji příliš osobně) nacházet východiska, varianty řešení, umět o nich přesvědčit... nic z toho jsem u tebe nenašla.
Dva měsíce je krátká doba, můj pohled samozřejmě nemusí být přesný, proto jsem se rozhodla, že nevyjádřím svůj nesouhlas s dohodou (která vychází z delší spolupráce, než jsem já schopná dohlédnout) jen sama odejdu z čela.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvek:
Pavel.Stepanek

Lenka.Spanihelova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Příspěvek od Lenka.Spanihelova » 10 dub 2018, 22:35

Dobrý večer všem,
situaci vnímám jako velmi vážnou. Neumím si představit fungující spolupráci za současného stavu. U Filipa oceňuji sebereflexi, bohužel tam nevidím žádné návrhy, jak situaci změnit směrem ke spolupráci. Za sebe bych bych chtěla říct následující k oblastem, které vnímám jako rizikové:
1) NEPROFESIONÁLNÍ KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ. Opakovaně jsme navrhovali, aby Filip své mediální výstupy konzultoval s mediálním poradcem. Video s Méďou dopravákem (pokud to nebyl vtip?) je ukázka toho, jak by kampaň neměla vypadat.
2) NEOCHOTA KE SPOLUPRÁCI. Při nedělní poradě ve chvíli kdy ostatní kolegové představují tak zásadní věc jako je program, si Filip připravoval svou prezentaci a společnému tématu nevěnoval pozornost. Nemluvě o tom, že se nezapojil do žádného bodu programu - očekávala bych patronát nad minimálně jedním z bodů a aktivní návrhy, jak program postavit.
3) KONKRÉTNÍ ČINNOST. Kritika, kterou Filip zahrnuje kroky radnice je kus poctivé práce. Ráda bych ještě věděla, co stojí za ním - konkrétní projekt, revitalizaci parku, opravený chodník, popelnice na biodpad, atd. Vždy je snazší kritizovat práci druhých, než sám aktivně tvořit. A neříkám, že toto neexistuje, pouze o tom od Filipa nevím - neznám Filipovy konkrétní projekty.
4) PRŮNIKY V PROGRAMU. V čem konkrétně se protíná program Naše Pardubice s programem Pirátů. Na schůzkách bych očekávala, že Filip představí jaké postoje mají k tématu Naše Pardubice a ne že bude pouhým pozorovatelem, případně kritikem.
5) NESCHOPNOST VÉST TÝM. Neinformovanost členů Filipova týmu o tom, že se tvoří program, neustálá obhajoba vlastní osoby a mizivá motivační schopnost nadchnout tým lidí pro společnou věc. Filip je sólový hráč.

Filipe, to vše vnímej prosím jako prostor pro zlepšení - ne jako osobní souboj. Necítím se (pokud použiju Tvoje slova) jako poslední spravedlivá, ani jako Tvůj soudce. Nehodnotím Tvou práci v minulosti, poskytuji zpětnou vazbu k tomu, jak vidím spolupráci nyní od ledna. Neříkám to, co jsem kde slyšela. Jsi obklopen lidmi, kteří mohou v primárkách kandidátku obohatit. Jako Tvou silnou stránku vnímám obrovskou houževnatost a cit pro spravedlnost. Platí co jsem řekla na schůzce, výroky o romských dětech jsou pro mě ta čára kde spolupráce končí.

Osobně se velmi přimlouvám, za spolupráci formou primárek. Budu plně respektovat pokud se uskuteční dohoda. Příznivec Pirátů samozřejmě zůstanu, na společnou kandidátku bych nešla, na programu bych nadále pracovala.

Všecky zdravím a díky za poctivou snahu najít nejlepší řešení
Lenka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Spanihelova za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Jan.Hrubes

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Filip.Sedlak » 10 dub 2018, 23:46

Nový návrh:
Na základě pročtených návrhů a největších problémů navrhuji nové řešení. pořadí na kandidátce 2,6,9,13 se změní na 3,6,9,13
kandidáti budou představeni oboustraně
Pokud je problém mít v názvu Naše Pardubice(což tak dlouhodobě vnímám), tak na tom nebudu trvat.
Sice jsem to chápal jako velkou výhodu, ale pokud to vidíte opačně, tak pro to máte jistě nezpochybnitelný důkaz.

Musím, ale zjistit jak se kandidaturu čistě za PS budou dívat další lidé. Někomu se čistě pod Pir. vlajku nebude chtít.
Zatím nikdo nezmínil konkrétní částku, kterou vidí jako příspěvek do společné kampaně.

Není problém se účastnit společných primárek. Akorát je mi jasné, že se bude rozhodovat nikoli podle zkušeností, ale podle
stranické legitimace. A to mě mrzí a demotivuje to mě a další lidi se vůbec o to snažit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Sedlak za příspěvky (celkem 4):
Andrej.Ramaseuski, Jan.Hrubes, Ondrej.Karas, Lenka.Spanihelova

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 11 dub 2018, 00:23

Lenkaspanihelova píše:
10 dub 2018, 22:35
Dobrý večer všem,
situaci vnímám jako velmi vážnou. Neumím si představit fungující spolupráci za současného stavu. U Filipa oceňuji sebereflexi, bohužel tam nevidím žádné návrhy, jak situaci změnit směrem ke spolupráci. Za sebe bych bych chtěla říct následující k oblastem, které vnímám jako rizikové:
1) NEPROFESIONÁLNÍ KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ. Opakovaně jsme navrhovali, aby Filip své mediální výstupy konzultoval s mediálním poradcem. Video s Méďou dopravákem (pokud to nebyl vtip?) je ukázka toho, jak by kampaň neměla vypadat.
2) NEOCHOTA KE SPOLUPRÁCI. Při nedělní poradě ve chvíli kdy ostatní kolegové představují tak zásadní věc jako je program, si Filip připravoval svou prezentaci a společnému tématu nevěnoval pozornost. Nemluvě o tom, že se nezapojil do žádného bodu programu - očekávala bych patronát nad minimálně jedním z bodů a aktivní návrhy, jak program postavit.
3) KONKRÉTNÍ ČINNOST. Kritika, kterou Filip zahrnuje kroky radnice je kus poctivé práce. Ráda bych ještě věděla, co stojí za ním - konkrétní projekt, revitalizaci parku, opravený chodník, popelnice na biodpad, atd. Vždy je snazší kritizovat práci druhých, než sám aktivně tvořit. A neříkám, že toto neexistuje, pouze o tom od Filipa nevím - neznám Filipovy konkrétní projekty.
4) PRŮNIKY V PROGRAMU. V čem konkrétně se protíná program Naše Pardubice s programem Pirátů. Na schůzkách bych očekávala, že Filip představí jaké postoje mají k tématu Naše Pardubice a ne že bude pouhým pozorovatelem, případně kritikem.
5) NESCHOPNOST VÉST TÝM. Neinformovanost členů Filipova týmu o tom, že se tvoří program, neustálá obhajoba vlastní osoby a mizivá motivační schopnost nadchnout tým lidí pro společnou věc. Filip je sólový hráč.

Filipe, to vše vnímej prosím jako prostor pro zlepšení - ne jako osobní souboj. Necítím se (pokud použiju Tvoje slova) jako poslední spravedlivá, ani jako Tvůj soudce. Nehodnotím Tvou práci v minulosti, poskytuji zpětnou vazbu k tomu, jak vidím spolupráci nyní od ledna. Neříkám to, co jsem kde slyšela. Jsi obklopen lidmi, kteří mohou v primárkách kandidátku obohatit. Jako Tvou silnou stránku vnímám obrovskou houževnatost a cit pro spravedlnost. Platí co jsem řekla na schůzce, výroky o romských dětech jsou pro mě ta čára kde spolupráce končí.

Osobně se velmi přimlouvám, za spolupráci formou primárek. Budu plně respektovat pokud se uskuteční dohoda. Příznivec Pirátů samozřejmě zůstanu, na společnou kandidátku bych nešla, na programu bych nadále pracovala.

Všecky zdravím a díky za poctivou snahu najít nejlepší řešení
Lenka
1. mediálního poradce nemám a přes hromadu výtek se nikdo nepřihlásil, i když jsem ochotu ke změně stylu komunikace ukázal a nabídnul spolupráci. Video s Méďou byla ukázka jak by mělo vypadat krátké video o kandidátovi. Podobné jsem točil o Mikulášovi před volbami. https://www.youtube.com/watch?v=6TE79pXlkow nevím proč by takto neměla vypadat kampaň.
2. společnému tématu jsem pozornost věnoval, však jsem to i promítal a posouval na počítači u kterého jsem seděl a navíc jsem to i četl několikrát. Tato výtka je tedy dost mimo. To promiň.
3. oceňuji, že zde vidíš moje úsilí, díky. Jsem jeden z 15 zastupitelů na malé radnici. Nechci tě poučovat o zastupitelské demokracii, ale nemohu vypsat veřejnou zakázku z opozice. takže jsem vážně nerevitalizoval žádný park. Podařilo se mi prosadit jmenovité hlasování zastupitelů, veřejné body zastupka pro všechny občany, bohužel nahrávání zasedání se mi prosadit nepodařilo. Mám jeden hlas a potřebuji jich nadpoloviční většinu. Chtěl jsem informovat veřejnost o zásazích do zeleně, 1 pro, další se zdrželi, tedy neprošlo to. Za zastupitelování jsem dokonce jeden čas posílal peníze na účet města. Není to výdělečná činnost. Zeptám se kolik jiných zastupitelů znáš? Zastupitel nemusí dělat nic nebo může dělat více než musí. Já si vybral. Pomohl jsem změnit tržní řád, aby mohlo fungovat dopie cofie. Snažím se dopředu varovat vedoucí politiky města než dojde k průšvihu, marně.

4. nejedná se o programové průniky, ale o to, že jsem ten program pomáhal tvořit. Takže jsem těmi svými nekonstruktivními kritikami pomohl dát dohromady to, co sám chci a co chtějí i ti lidé, kteří u něho nebyli přímo, ale skrze mě.
Po léta s nimi probírám jejich náhledy a jejich připomínky, nikoli jen poslední tři měsíce.

5. někteří byly na setkání poprvé, takže o tom nevěděli. Obhajuji se za situace, když někdo uvádí věci, které nejsou pravda.

Stejně jako Ivaně i tobě chci nabídnout setkání s učiteli či řediteli škol, kteří má slova potvrdí. Ale mají obavy to řešit veřejně. Bohužel politická překorektnělost vyvolává v lidech strach se vyjadřovat.

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dopravní urbanista, projektový manažer
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 11 dub 2018, 13:11

Dávám ještě za mě poslední návrh:
- obsazení kandidátky NP: 3,6,9,13,... s tím, že Filip obsadí č.6
- název: Piráti s podporou Naše Pardubice (odlišení obou subjektů je vzhledem k otazníkům k budoucímu fungování klíčové)
- povolební vyjednávání: bez zohlednění preferenčních hlasů (v rámci dvou subjektů v koalici to nedává smysl)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Jirsa za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Stepanek, Lenka.Spanihelova, Ivana.Bohmova, Jan.Hrubes

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 11 dub 2018, 13:36

Filip.Sedlak píše:
10 dub 2018, 23:46
Akorát je mi jasné, že se bude rozhodovat nikoli podle zkušeností, ale podle
stranické legitimace.
Proti tomuto se musím ozvat. Nevím jak jsi tu jistotu získal, ale podle "stranické knížky" se u nás nikdy nehlasovalo. Vždy se hlasovalo podle objektivního a asi i subjektivního pohledu na daného kandidáta. Lze v současné náladě předpokládat, že ty by jsi v primárkách neuspěl (i kdyby jsi tu "knížku" měl). Ovšem také si lze představit, že někteří lidé z NP by měli velice slušnou šanci se do čela dostat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Spanihelova, Filip.Varecha, Zdenek.Brejsa, Jan.Hrubes
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Ivana.Bohmova
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova » 11 dub 2018, 14:37

Vojtech.Jirsa píše:
11 dub 2018, 13:11
Dávám ještě za mě poslední návrh:
- obsazení kandidátky NP: 3,6,9,13,... s tím, že Filip obsadí č.6
- název: Piráti s podporou Naše Pardubice (odlišení obou subjektů je vzhledem k otazníkům k budoucímu fungování klíčové)
- povolební vyjednávání: bez zohlednění preferenčních hlasů (v rámci dvou subjektů v koalici to nedává smysl)
Pokud by Filip ustoupil na 6. místo, byl by to pro mě důkaz určité sebereflexe a pokud by byla pro i většina dalších členů týmu, šla bych do toho. Povolební vyjednávávání bez zohlednění preferenčních hlasů je pro mě podmínkou.
Prosím o vyjádření ostatní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Stepanek, Jan.Hrubes, Vojtech.Jirsa, Andrej.Ramaseuski, Lenka.Spanihelova

Lenka.Spanihelova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Příspěvek od Lenka.Spanihelova » 11 dub 2018, 22:20

Filipe, díky za objasnění! Je škoda, že se nám nedaří si takto věci vyjasňovat během osobních setkání - více otevřené komunikace tímto směrem vítám. Filipe jsi propojka mezi příznivci Naše Pardubice a Piráty, komunikace a spolupráce musí běžet jak směrem k nim, tak směrem k nám. Jde o hledání shody, ne o objasňování toho co jsi udělal či neudělal ( na tom se u každého z nás můžeme dlouze zaseknout) Ještě jednou díky všem za poctivou snahu o řešení situace. Mohu poprosit o shrnutí, jaká varianta je teď schůdná?

Filip.Sedlak

Příspěvek od Filip.Sedlak » 12 dub 2018, 00:43

Pavel.Stepanek píše:
11 dub 2018, 13:36
Filip.Sedlak píše:
10 dub 2018, 23:46
Akorát je mi jasné, že se bude rozhodovat nikoli podle zkušeností, ale podle
stranické legitimace.
Proti tomuto se musím ozvat. Nevím jak jsi tu jistotu získal, ale podle "stranické knížky" se u nás nikdy nehlasovalo. Vždy se hlasovalo podle objektivního a asi i subjektivního pohledu na daného kandidáta. Lze v současné náladě předpokládat, že ty by jsi v primárkách neuspěl (i kdyby jsi tu "knížku" měl). Ovšem také si lze představit, že někteří lidé z NP by měli velice slušnou šanci se do čela dostat.
sem mohu napsat jen, že to teprve uvidíme, pokud se tak stane a stranická příslušnost nebude hrát roli, tak to tedy budu koukat. A klidně se za svůj odsudek omluvím. Ovšem pokud to dopadne opačně, tak ocením i Tvou úpravu Tvého názoru Pavle, ale uznávám, že předbíháme. :-) Jen dodám, že to nemyslím tak zle, jak to možná napsané vypadá.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“