MF ČB 3b,c/2018 - volba kandidátky (lídr, čelo)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 1417 poděkování

MF ČB 3b,c/2018 - volba kandidátky (lídr, čelo)

Příspěvek od Jan.Novak » 29 bře 2018, 19:07

Ahoj,

zahajuji rozpravu k volbě kandidátky do komunálních voleb. Postupujeme dle volebního řádu.

Odhlasovali jsme si, že v ČB bude samostatná Pirátská kandidátka s možností účastí dalších subjektů a nestraníků/nezávislých osobností.
  • Nejprve budeme volit lídra. Volba bude tajná, dvoukolová. Do druhého kola postoupí všichni kandidáti s nadpoloviční podporou. V druhém kole bude zvolen kandidát s nejvyšším počtem hlasů. V prvním kole můžeme rozdat tolik hlasů kolik je kandidátů. V druhém kole pouze tolik kolik obasazumeme pozic (v případě lídra tedy jen jeden hlas). Pokud do druhého kola postoupí pouze jeden kandidát automaticky druhé kolo vyhrává.
  • Stanovuji dobu navrhování kandidátů na sedm dní počínaje dneškem. V této době může každý člen MS navrhnout lídra, stejně tak se každý může navrhnout sám. V této době probíhá diskuze, interpelace, atp. Po sedmi dnech bude spuštěno hlasování. Potrvá 48 hodin, případné druhé kolo bude zahájeno ASAP.
  • Poté budeme volit čelo kandidátky. § 7 (2) b) z čelných kandidátů, kterými jsou kandidáti v další sedmině z nejvyššího přípustného počtu kandidátů zaokrouhlené nahoru,. České Budějovice mají 45 zastupitelů. Po zvolení lídra je čelo dalších šest pozic. Volíme tedy 2. až 7. místo. Volba probíhá obdobně jako u volby lídra. Bude vyhlášena ASPAP po zvolení lídra.
  • Pro kandidaturu je potřeba splnit podmínky kandidatury, tedy:
    OFFTOPIC§ 10 Podmínky kandidatury
    (1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
    b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
    c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
    (2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Prohlášení kandidáta
prohlaseni kandidata finaly.pdf
(89.97 KiB) Staženo 11 x
Prosím tedy o kandidátské řeči, navrhování lídrů, zvídavé otázky atp.

Stav kandidátky:
  1. Lukáš Mareš - Hlasování
  2. Zuzana Kudláčková - Hlasování
  3. Adéla Kučerová - Hlasování
  4. Jan Hošek - Hlasování
  5. Josef Špak - Hlasování
  6. Svatomír Mlčoch - Hlasování
  7. Kateřina Hůlková - Hlasování
  8. Jaroslav Hansal - Hlasování

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Re: MF ČB 3/2018 - volba kandidátky

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 30 bře 2018, 10:07

Navrhuji Lukáše Mareše na pozici lídra.

Zároveň navrhuji prodloužit rozpravu o týden, aby byl od založení vlákna rozumný čas pro navrhování kandidátů na lídra.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 30 bře 2018, 10:37

Za sebe podporuji navržení Lukáše Mareše na lídra. Celou dobu táhne jak komunální volby, tak ČePiCi. Zároveň bych rád viděl soutěž, takže doufám, že budeme mít i jiného kandidáta.

Z pozice předsedajícího:
Registruji navržení Lukáše Mareše jako kandidáta na lídra. Lukáši, příjmáš kandidaturu?
Registruji návrh postupu Iva Vlasatého na prodloužení doby navrhování o týden, pokud proti tomuto postupu nikdo nebude bude konsensuálně schválen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Příspěvek od Lukas.Mares » 02 dub 2018, 19:28

Ahoj, děkuji za navržení. Kandidaturu přijímám. Také bych ocenil, kdyby proběhla soutěž, to je vždycky větší legrace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 04 dub 2018, 21:31

Registruji přijetí Lukáše Mareše.
Prosím o kandidátskou řeč.

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 06 dub 2018, 17:46

Nikdo nebyl proti prodloužení doby navrhování o týden, tento návrh byl tedy konsensuálně přijat.

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Lukas.Mares » 08 dub 2018, 08:02

Kandidátní řeč:

Ahoj lidi.

Děkuji vám za navržení, dovolte mi na oplátku krátkou řeč.

Volby jsou kořením demokracie, to je ta pravá legrace, o to víc mě mrzí, že je jen jediný kandidát. Doufám, že jich do příště bude více.

A rovnou trochu medu kolem huby. Mojí předností je píle spojená s absencí jiných nepirátských závazků. Nemít je je ostatně můj celoživotní cíl, který se mi se vstupem do pirátské strany poněkud zvrhává. Cítím však, že piráti jsou silou, která dává lidem naději a kapříci si sami rybník nevypustí. Práce mi sice bere spoustu času, ale už jsem se s ní naučil koexistovat a v současné době je náš vztah ve fázi vzájemné tolerance. Pozici jakéhokoli leadra vnímám jako „služebníka služebníků“. Bez vás, dámy a pánové, nebudu nic a ani být nechci. Ve výsledku to budeme muset vymyslet a odpracovat společně, což se naštěstí beztak děje už teď. A je to skvělé. Jen houšť a větší kapky.

Slabé stránky mám, napadají mě hned tři. Kromě trochu diskutabilní zvrhlé potřeby dělat maximum toho co fyziky dokážu a co mi moje fantazie dovolí (což je hlavní limitace) je to především fakt, že ne zcela zvládám vystupování před větším auditoriem. Jsem nervózní jak myš. Ale snažím se na tom na lekcích rétoriky pracovat, tak snad to někam posměřuje. Moje fantazie sice není ideální, o to více jsem však otevřený všem novým myšlenkám a názorům. Budu rád, za jakoukoli zpětnou vazbu. Ostatní si myslím, že to je ten důvod, proč jsme se vlastně, jestli jsem toho Frantu Nebojsu správně pochopil, naučili mluvit.

Shrnuto: Rozhodnete-li se pro mě hlasovat, budu rád. Rozhodnete-li se jinak, řekněte mi prosím důvody. Děkuji za přečtení a těším se na položené otázky.

L
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvky (celkem 5):
Ludek.Blaha, Ivo.Vlasaty, Dan.Lestina, Petr.Sousek, Zuzana.Kudlackova

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1108 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 08 dub 2018, 20:22

Lukas.Mares píše:
08 dub 2018, 08:02
snažím se na tom na lekcích rétoriky pracovat, tak snad to někam posměřuje
A kolik těch lekcí jsi už máš absolvoval? Podle byť krátkého projevu při otevření ČePiCe bych řekl, že máš kurz za sebou.
Situaci přiměřený a kultivovaný projev. U mne dobrý. Už jen pár praktických cvičení před kamerou a můžeš být v klidu.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Lukas.Mares » 08 dub 2018, 22:20

Chodím druhý semestr. Je to pořád hodně špatné, ale děkuji za podporu:)

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 09 dub 2018, 22:07

Lukáši,

díky za kandidátskou řeč. Zajímala by mě tvoje vize - jak plánuješ jako lídr vystupovt, jaká témata jsou pro Tebe nejzásadnější, atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Pavel.Sramhauser

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“