MF P1 1/2018 Primárky Praha 1 - přihlášení a kandidátská řeči

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Odpovědět
Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - přihlášení a kandidátská řěč

Příspěvek od anonym64374 »

Ahoj,
toto je má kandidátská řeč na kandidátku P1 a současně i ke vstupu do Pirátů, kde bych se rád stal členem.

Jmenuji se Tomáš Vích, je mi 50 let, rodilý Pražák, ženatý, dvě děti 6 a 9 let.

Rodina
Manželka Lenka Víchová je ukrajinistka, tu asi znáte z televizního zpravodajství, kam je pravidelně zvána, když se děje něco na Ukrajině. Otec Robert Vích je vědec a zakládající člen Ústavu radiotechniky a elektroniky ČSAV, kde s mojí maminkou programátorkou v 80. letech pracovali na analýze a syntéze řeči, jednoduše naučili počítače mluvit česky, protože každý jazyk je fyziologicky originální a je třeba pro jeho digitalizaci najít jeho typické charakteristiky. Slepci díky tomu mohou číst nebo naopak v NEWTON IT mohou přepisovat mluvené slovo z rádia do vět.

Povolání
Povoláním architekt, urbanista, publicista. Mám architektonický ateliér, kde 25 let projektuji především rekonstrukce a novostavby rodinných domů. Jsem jeden z mála organických architektů v Čechách. Pro fajnšmekry, jsem zakladatel bobismu. V roce 2011 jsem byl zvolen do dozorčí rady a v současnosti jsem stavovský soudce v České komoře architektů. Napsal jsem knihu Náměstí Sametové revoluce, jsem básník a scénograf divadla Nejhodnější medvídci. Od roku 2006 píši do médií, možná znáte můj seriál Revitalizace města z roku 2008 http://beau.wgz.cz/rubriky/urbanismus/r ... zace-mesta , který vycházel v Lidovkách. V roce 2009 jsem založil internetovou Revue Beau! o kráse, architektuře a urbanismu. Vedl jsem tři ročníky Lidové školy urbanismu v letech 2011-13. Organizuji debaty, účastním se konferencí, přátelím se s Auto*Mat, Arnikou, Klubem Za starou Prahu, PragueWatch, STUŽ a řadou dalších pražských spolků a iniciativ zajímajících se o rozvoj zdravého města. V Praze je jich aktivních více jak sto(!).

Piráti
Od roku 2014 jsem registrovaný příznivec Pirátů. Tehdy jsem ještě jako nezávislý kandidoval v komunálních volbách v Praze 1 na společné kandidátce LES, Piráti a nezávislí na pátém místě a skončil jako čtvrtý. Od listopadu 2017 se pravidelně účastním schůzek buňky organizované v Praze 1 Jitkou a Pavlem Nazarskými. V únoru 2018 jsme zorganizovali pirátskou besedu v Rebel Wings o budoucím rozvoji Masarykova nádraží, která otevřela otázky rozvoje centra Prahy pro veřejnost a já se stal garantem pracovní skupiny pro architekturu, urbanismus a životní prostředí. Díky tomu všemu jsem 5. dubna 2018 podal přihlášku k Pirátům a představil se na krajské schůzi v Pracovně.

Vize a cíl
Z pirátského programu mne zajímá především životní prostředí a místní rozvoj, tzv. ZDRAVÉ MĚSTO. Oficiálně suše jde o trvale udržitelný rozvoj, kdy zdravé město, aby přežilo, musí stát současně na třech pilířích: ekonomickém, ekologickém a sociálním. Musí být prosperující, přátelské, pestré a se zdravým životním prostředím. Nalezení harmonie a průnik mezi těmito třemi tendencemi je cíl, který bych rád dosáhl i v Praze a především v Praze 1, kde bych rád za Piráty kandidoval na některém z volitelných míst. Je naděje, že lze vyhrát volby a sestavit koalici, která bude, na rozdíl od té současné, transparentní a otevřená. Je třeba zastavit trend vylidňování centra města. Praze 1 by velmi pomohl koncepčně myslící městský architekt, který by uvedl do souladu různé potřeby a udělal z ní nejkrásnější místo pro život.

Role
Co mohu nabídnout? Především 12 let praxe, kdy se pohybuji v kole veřejných debat o rozvoji Prahy. Autorizovaný architekt, urbanista, popularizuji celoměstská témata a aktivně hledám veřejný konsenzus, který by zohledňoval jak ekonomické, tak ekologické a občanské zájmy. Tedy nejen ty podnikatelské a spekulativní, jak jsme dnes svědky. Mám dvě tváře: mám smysl pro koncept i pro detail, pro jejich smysluplnost. Jsem týmový hráč, jsem pro dohodu, respekt a toleranci. Přátelé mne mají za „tmeliče“. Ale jsem i bojovník, protože za vize je třeba se postavit. Vítězství, pokud má být skutečné, je třeba si zasloužit.

Díky!
Naposledy upravil(a) anonym64374 dne 09 dub 2018, 16:06, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym64374 za příspěvky (celkem 6):
David.Bodecek, Karel.Kovarik, Dalibor.Zahora, Jitka.Nazarska, Michal.Stepan, Pavel.Nazarsky
Tomáš
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od David.Bodecek »

Tereza.Vovesova píše: 09 dub 2018, 13:09 Předpokládejme, že Piráti vyhrají v komunálních volbách na P1 a vy se dostanete do čela vámi vybraných "resortů", co uděláte jako první a čeho by jste za ty 4 roky působení chtěli dosáhnout? :)
Terezko, tvá otázka se týká momentu, kdy by Piráti již byli součástí koalice!? Asi ano. Rozhodně bych zkontroloval, zda v kanceláři současný radní Tomáš Macháček něco nezapomněl. A to ať už jakékoli soukromé věci, či nahrávací systémy. :-)))

Teď vážně. Myslím si, že jednou z prvních nutných úkonů by byla diskuze mezi koalicí a současným tajemníkem nad budoucností tajemníka na úřadě. Ať už od něj či od tajemníka nového by byla nutnost výměny některých vedoucích úředníků. Stálo by za to udělat účetní i personální audit.

V případě, že bych měl možnost se podílet na vnitřním chodu úřadu a podílet se na "otevřené radnici", bylo by nutné nastavit takový systém, aby komise a výbory, které jsou poradním orgánem Rady MČ Praha 1, splnily základy pro uvedené, tj. personální složení a nastavení postupů v řízení těchto orgánů, vč. výstupů. Stejně tak by bylo nutné na Praze 1 vytvořit redakční radu.

A co bych rád dosáhnul za čtyři roky? Důvěry občanů, která by se pozitivně odrazila v následujících komunálních volbách a to jak k Pirátům, tak i k mé osobě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Vovesova, Karel.Kovarik, Jitka.Nazarska, Michal.Stepan
Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od anonym64374 »

Tereza.Vovesova píše: 09 dub 2018, 13:09 Předpokládejme, že Piráti vyhrají v komunálních volbách na P1 a vy se dostanete do čela vámi vybraných "resortů", co uděláte jako první a čeho by jste za ty 4 roky působení chtěli dosáhnout? :)
Jako první bych v radě pro územní rozvoj a životní prostředí zorganizoval mezinárodní urbanistickou konferenci o udržitelném rozvoji centra Prahy a především nádražního brownfieldu mezi Štvanicí a Muzeem.
Z konference vzešlé zadání mezinárodní urbanistické soutěže, by v roce 2020 vygenerovalo regulační plán území - a ten by byl do voleb 2022 schválen ZHMP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym64374 za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Vovesova, David.Bodecek, Karel.Kovarik
Tomáš
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

David.Bodecek píše: 09 dub 2018, 14:28 Terezko, tvá otázka se týká momentu, kdy by Piráti již byli součástí koalice!? Asi ano. Rozhodně bych zkontroloval, zda v kanceláři současný radní Tomáš Macháček něco nezapomněl. A to ať už jakékoli soukromé věci, či nahrávací systémy. :-)))
Děkuju mockrát za odpověď, to zní rozumně. 😂😉 A ano, myslela jsem kroky po tom, co už jsi zvolen do své funkce a máš na starosti v tvém případě bytovou a nebytovou politiku. :)

S odpovědí jsem spokojená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 3):
David.Bodecek, Karel.Kovarik, Michal.Stepan

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od David.Bodecek »

Tereza.Vovesova píše: 09 dub 2018, 15:00
David.Bodecek píše: 09 dub 2018, 14:28 Terezko, tvá otázka se týká momentu, kdy by Piráti již byli součástí koalice!? Asi ano. Rozhodně bych zkontroloval, zda v kanceláři současný radní Tomáš Macháček něco nezapomněl. A to ať už jakékoli soukromé věci, či nahrávací systémy. :-)))
Děkuju mockrát za odpověď, to zní rozumně. 😂😉 A ano, myslela jsem kroky po tom, co už jsi zvolen do své funkce a máš na starosti v tvém případě bytovou a nebytovou politiku. :)

S odpovědí jsem spokojená.
Terko, já bych usiloval, kdybych získal důvěru voličů a následně pak i spolustraníků a potenciálních koaličních kolegů, o vytvoření pozice radního pro "vnitřní záležitosti úřadu." To v případě, že by byla akceptace napříč politickými stranami, že systém v rozdělovaní radních nebude totožný s tím předcházejícím, tj. tím současným. Jednalo by se o užší spolupráci samosprávy a státní správy, které jsou logicky oddělené, a navíc podpora ostatních radních. Kdyby nebyla ochota vytvořit tuto novou složku, pak by tím zájmem byl skutečně majetek, ale pouze ta část, kterou v současné době zastává radní Macháček. David.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 2):
Karel.Kovarik, Michal.Stepan
Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od anonym64374 »

David.Bodecek píše: 09 dub 2018, 15:08
Tereza.Vovesova píše: 09 dub 2018, 15:00
David.Bodecek píše: 09 dub 2018, 14:28 Terezko, tvá otázka se týká momentu, kdy by Piráti již byli součástí koalice!? Asi ano. Rozhodně bych zkontroloval, zda v kanceláři současný radní Tomáš Macháček něco nezapomněl. A to ať už jakékoli soukromé věci, či nahrávací systémy. :-)))
Děkuju mockrát za odpověď, to zní rozumně. 😂😉 A ano, myslela jsem kroky po tom, co už jsi zvolen do své funkce a máš na starosti v tvém případě bytovou a nebytovou politiku. :)

S odpovědí jsem spokojená.
Terko, já bych usiloval, kdybych získal důvěru voličů a následně pak i spolustraníků a potenciálních koaličních kolegů, o vytvoření pozice radního pro "vnitřní záležitosti úřadu." To v případě, že by byla akceptace napříč politickými stranami, že systém v rozdělovaní radních nebude totožný s tím předcházejícím, tj. tím současným. Jednalo by se o užší spolupráci samosprávy a státní správy, které jsou logicky oddělené, a navíc podpora ostatních radních. Kdyby nebyla ochota vytvořit tuto novou složku, pak by tím zájmem byl skutečně majetek, ale pouze ta část, kterou v současné době zastává radní Macháček. David.
Davide, "užší spolupráci samosprávy a státní správy...", to zní nebezpečně, ty dva úřady musí být oddělené. Lépe to nazývat "nastavení transparentních vztahů mezi správou a samosprávou".
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym64374 za příspěvky (celkem 4):
David.Bodecek, Karel.Kovarik, Michal.Stepan, Jiri.Koudelka
Tomáš
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky Praha 1 - otázka pro všechny

Příspěvek od David.Bodecek »

Tomáš Vích píše: 09 dub 2018, 15:24
David.Bodecek píše: 09 dub 2018, 15:08
Tereza.Vovesova píše: 09 dub 2018, 15:00

Děkuju mockrát za odpověď, to zní rozumně. 😂😉 A ano, myslela jsem kroky po tom, co už jsi zvolen do své funkce a máš na starosti v tvém případě bytovou a nebytovou politiku. :)

S odpovědí jsem spokojená.
Terko, já bych usiloval, kdybych získal důvěru voličů a následně pak i spolustraníků a potenciálních koaličních kolegů, o vytvoření pozice radního pro "vnitřní záležitosti úřadu." To v případě, že by byla akceptace napříč politickými stranami, že systém v rozdělovaní radních nebude totožný s tím předcházejícím, tj. tím současným. Jednalo by se o užší spolupráci samosprávy a státní správy, které jsou logicky oddělené, a navíc podpora ostatních radních. Kdyby nebyla ochota vytvořit tuto novou složku, pak by tím zájmem byl skutečně majetek, ale pouze ta část, kterou v současné době zastává radní Macháček. David.
Davide, "užší spolupráci samosprávy a státní správy...", to zní nebezpečně, ty dva úřady musí být oddělené. Lépe to nazývat "nastavení transparentních vztahů mezi správou a samosprávou".

Tome, dekuji. Takto to budu pro priste prezentovat. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 3):
anonym64374, Karel.Kovarik, Michal.Stepan
Uživatelský avatar
Olga.Sklenarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 178
Registrován: 21 srp 2015, 00:31
Profese: úča
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Primárky Praha 1 - přihlášení a kandidátská řěč

Příspěvek od Olga.Sklenarova »

Zdravím všechny piráty a pirátky.

Jmenuji se Olga Sklenářová, je mi 49 let, trvalým bydlištěm na Praze 1.

Ucházím se o 2. až 5. místo kandidátky do Zastupitelstva MČ Prahy 1.

V České pirátské straně jsem dva a půl roku. Příznivcem a podporovatelem myšlenky pirátů jsem se stala už v roce 2009, kdy Švédska pirátská strana získala 7.13% a dostala se do Evropského parlamentu. V tu dobu jsem zrovna čerpala grant pro učitele ve Stockholmu. Při každé cestě do místní školy v centru Stockholmu jsem projížděla kolem pirátské vlajky a pirátské lodi kotvící u břehu Gamla Stanu a přála si, abych to mohla vidět a ten pocit zažívat i v Praze.
Myšlenky svobodného sdílení informací a ochrany občanských svobod mi byly vždy velmi blízké.

Na Praze 1. žiji a pracuji již více než 15 let. Za tuto dobu jsem zažila vládnutí pánů Jana Bürgermeistera, Petra Hejmy, Filipa Dvořáka, Oldřicha Lomeckého, radní pro školství Karolínu Polverini, Evu Špačkovou a už si ani nepamatuji další - ničím pozitivním se nepředvedli.

Profesí jsem pedagog, vyučuji na základní škole Vodičkova a na osmiletém gymnáziu Prof. Jana Patočky, kde vyučuji informatiku a počítačovou grafiku. Moji prioritou je školství. Měla jsem možnost nahlédnout do průběhu vzdělávání ve Švédsku, Finsku a v jiných evropských státech, navštívila jsem školu v Malajsii a zastávám názor, že naše školství už dávno potřebuje „provětrat”. Prosazuji myšlenku využití svobodného softwaru nejen na školách, ale i ve státní správě. Vyučuji převážně ve svobodném softwaru na platformě Linux.

Při přechodu z placeného na svobodný software školy dokážou ušetřit i stovky tisíc korun ročně. A nejde jen o peníze.

Vidím neuvěřitelné množství nedostatků a nedodělků - úmyslných, nebo jen z neschopnosti :) - ve financování a chodu škol na Praze 1. Proto chci prosazovat otevřené financování škol, férová, otevřená a pravidelná výběrová řízení ředitelů základních škol a zrušení trafik na zastupitelstvu pro vysloužilé ředitele škol.

Na veškeré otázky ráda odpovím.

Má pozitiva: přemýšlím, nedělám unáhlená řešení, ptám se na názor ostatních.
Negativa: rekněte mi o nich :)

Olga Sklenářová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Sklenarova za příspěvky (celkem 8):
anonym64374, David.Bodecek, Ondrej.Profant, Tereza.Vovesova, Karel.Kovarik, Dalibor.Zahora, Jitka.Nazarska, Michal.Stepan
Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Primárky Praha 1 - přihlášení a kandidátská řěč

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Je mi 49 let, do Prahy jsem odešel před 30 lety studovat Matfyz, na Praze 1 bydlím 20 let, nejprve v ulici U Půjčovny, nyní Na Poříčí.

Chci podpořit Piráty na 10. - 15. místě kandidátky pro Prahu 1.

Jako příznivec Pirátů jsem se zaregistroval před loňskými parlamentními volbami. Doposud jsem nebyl členem žádné politické strany, ani jsem nekandidoval nikde ve volbách. U Pirátů se mi líbí, že chtějí dělat politiku otevřeně a pořádně, tak nabízím svou pomoc.

Profesně se kromě matematika cítím být spíše manažerem. Po roce 1990 jsem se věnoval hlavně zakládání a řízení firem. Podílel jsem se na založení Finanční skupiny Fio, od roku 2000 v ní však nepůsobím a nemám v ní již podíl. Poté jsem se podílel na založení firmy AliaWeb, která je známá spíše svou dceřinou společností Kurzy.cz, a následně Zájezdy.cz, kterou se aktuálně zabývám nejvíc. V minulosti jsem byl též makléř a daňový poradce, první aktivitu již nevykonávám, druhou jen na drobný vedlejší úvazek. Působím též ve výzkumné společnosti STEM/MARK jako neexekutivní člen představenstva. V průběhu mých podnikatelských aktivit jsem neuzavíral smlouvy se státními či obecními subjekty, ani neměl dotace z veřejných zdrojů.

Nabídnout své zkušenosti mohu v oblasti řízení, ekonomiky, účetnictví, daní, práva apod. A samozřejmě s vyjednáváním všeho druhu a posuzováním nejrůznějších podkladů pro jednání, jak zněl jeden z dotazů. Na radnici bych se zabýval, čím by bylo potřeba, nejblíže je mi rozpočet, správa majetku, doprava, urbanismus a životní prostředí, naopak bych toho asi moc nepomohl s kulturou nebo školstvím. Konkrétně bychom dle mne na radnici měli co nejdůkladněji zmapovat situaci, vyměnit tajemníka a hledat díry, které je třeba ucpat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrebicek za příspěvky (celkem 6):
anonym64374, David.Bodecek, Karel.Kovarik, Dalibor.Zahora, Jitka.Nazarska, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Karel.Kovarik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2017, 00:20
Profese: ekonom, právník
Bydliště: PRAHA 1 - Nové Město
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Primárky Praha 1 - přihlášení a kandidátská řěč

Příspěvek od Karel.Kovarik »

Ahoj Pirátky a Piráti P1. Aby všechny interní postupy byly dodrženy, reaguji na výzvu Jitky, doplnit sem kandidátkou řeč (kandidátka do Zast MČP1). Podal jsem přihlášku na členství, 5/4/2018 na setkání KS Praha jsem se nechal progrilovat (viz video na youtube). Svou motivaci a CV fakta jsou k nahlédnutí:
viewtopic.php?t=40675
Svou představu působení na P1 jsem:
1) prezentoval průběžně na všech setkáních od vzniku pirátských aktivit na P1 loni na podzimní
2) shrnul na interním grilování dne 28/3/2018
3) připravil jsem tabulku rozdělení garantů za volební okrsky na P1

Dovolím si teď proto (i v zájmu stručnosti) shrnout své vystoupení (28/3/2018) do bodů:
1) ucházím se o místo v první pětce
2) nabízím pokrytí oblastí doprava a bezpečnost
3) nabízím zahájit SKUTEČNOU komunikaci s centrálními distrikty okolních metropolí, tj. Berlin-Mitte, Wien – 1. okrsek, Bratislava – Staré Mesto, Wroclaw, Norimberk, Mnichov, ...

Východiska:
1) volební výsledky (poslední parlamentní volby) Prahy jsou celostátně MÁLO slyšet, volební výsledky Prahy 1 jsou MÁLO slyšet v rámci Prahy
2) politika (cituji pana Pitharta z přednášek na právnické fakultě ) je umění hledat kompromis, to na jedné straně. Ale také je nezbytné umět formulovat vlastní vize a cíle. V rámci Místního sdružení Pirátů P1 jsme VŽDY KOMPROMIS našli, nyní je nutné toto přenést na úroveň zastupitelstva a ukončit praxi, že vítěz bere naprosto vše.

Vize a volební cíle:
je třeba formulovat obé. VIZE – abychom obstáli v diskuzích s voliči, VOLEBNÍ CÍLE – aby naši voliči měli jasně po ruce, co si mohou za 4 roky zkontrolovat

Bezpečnost (děkuji všem za účast v anketě), sumarizuji priority:
- nedostatek "funkčních" strážníků v ulicích
- alkohol, noční klid
- krádeže
- sprejeři
- drogy
- zákaz reklam (i živých, chodících) na bordely

Doprava (děkuji všem za účast v anketě), sumarizuji priority:
- Zklidnění magistrály, celkové zklidnění centra
- klidová pěší promenáda kolem řeky
- žádná další podzemní parkoviště
- minibusy: více linek, elektropohon
- vrátit tramvaje na Václavák
- dopravní hluk, smog
- bikesharing
- platba za vjezd do zony UNESCO pro nerezidenty
- podpora jiným městským částem při budování záchytných parkovišť
- tramvajová trať Sherwood
- zajištění dopravní obsluhy pro osoby se sníženou pohyblivostí (parkovací místa u zdravotnických zařízení)

- parkování na chodnících
- pěší lávka Smetanovo nábřeží – Kampa
- dostatek parkovacích míst pro rezidenty
- carsharing
- zaslepování průjezdů pro auta (naopak více pro cyklisty)
- přesun strážníků v nočních hodinách na zajištění nočního klidu a pořádku v tramvajích
- navýšení kapacity tramvajové dopravy
- zony 30 (kmh) (den/noc)
- každá ulice průjezdná pro vozíčkáře

ZA NAPROSTO AKUTNÍ POVAŽUJI POVAŽUJI DEFINOVAT DOPRAVNÍ VIZE pro P1 i pro celou Prahu.
Trochu věc vyhrotím, ale zase ne tolik. ODS má jasno: podzemní parking pod dolní částí Václaváku, pod horní částí Václaváku, pod Karlákem, pod Malostranským, v každém vnitrobloku. Tedy: Praha 1 a 2 bude jeden velký podzemní parking a zona UNESCO horní krytka tohoto megaparkingu.
A Piráti co? Zatím to vypadá, že nějaká dopravní strategie bude možná v červnu. S nad bude i čitelná. Snad zvítězí rozum a snad bude jasně řečeno, že PRAHA 1 NENÍ PARKING. Že plechovky se odkládají na P+R mimo zonu UNESCO. A že se po P1 chodí pěšky nebo jezdí MHD. Že každý číšník z nočních barů na P1 nemusí mít auto celý den na chodníku. A že z odpoledního drinku na P1 se nechám odvézt taxi a ne řidičem Želvy a svým korábem, který taky stál celou dobu na chodníku.
Kompromis mezi ODS a Piráti asi není možný. Jde o to, kam se přidají ostatní strany, zatím nemají výběr. Zatím mají jen vizi ODS. Jinou vizi ne.
Už se opakuj, ale:
1) že by v podzemí Malostranského parkovala auta nějakých velvyslanectví je čirá lež – bezpečnostní pravidla to vylučují, velvyslanectví nemůžou riskovat petadru nebo novičok
2) a místní – další LEŽ, jedním dechem se tvrdí, jak místní modrou zonu málo využívají a jak je třeba rozšiřovat zony „smíšené“
3) a podzemní parking pro zásobování??? to už ani komentovat nelze
VOLIČI NA P1 nejsou velvyslanci, nejsou zásobovači, nejsou číšníci a vyhazovači z nočních barů, nejsou cizí zástupci firem, co po celodenní služebce někam po CZ večer rovnou zajedou korábem na P1 na drink, aby se pak najatým řidičem nechali odvézt na svůj satelit.
A voliči? Obávám se, že zatím od nás slyšeli, jen co NECHCEME. Chybí, co chceme.

K dotazům Adama Zábranského:
- doprava (již obsáhle popsáno)
- bydlení
k privatizaci již toho mnoho nezbylo
existuje řada prázdných domů, kde by bylo možné vybudovat start-ups pro mladě rodiny a tím stabilizovat počet obyvatel P1
nevím, zda již není pozdě, ale můj sen by byl místo kanceláří Penty podél Masaryčky tam mít raději studentské městečko
- nakládání s nebytovými prostory
jednotně a VIDITELNĚ je označit (včetně jména zodpovědné osoby z UMČ), aby byly pod dohledem občanů, abychom nemuseli poslouchat hrůzy (4/4/2018) domu Dlouhá 12
- dostupnost služeb
služby jsou regulovány primárně trhem, roli UMČ P1 vidím primárně v podpoře tradičních NETURISTICKÝCH řemeslných dílen (včetně pracovních pro tělesně postižené)
- životní prostředí
brutálně stručně: pokud Praha 1 nebude parkovištěm a každá ulice nájezdovou rampou, bude tady fajn, budou tu lavičky, keře, stromy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Kovarik za příspěvky (celkem 4):
anonym64374, Jitka.Nazarska, David.Bodecek, Michal.Stepan
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 1“