MF Děčín 3/2018 Volba lídra kandidátky do zastupitelstva Děčína

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PMS Decin

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8316 poděkování
Dostal poděkování: 4795 poděkování

MF Děčín 3/2018 Volba lídra kandidátky do zastupitelstva Děčína

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 02 dub 2018, 20:03

Zahajuji jednání o volbě lídra kandidátky do zastupitelstva Děčína.

Důvodem pro zahájení jednání je, že se letos konají volby do zastupitelstva Děčína.

Kandidáty lze navrhovat do 9. 4. 2018 21:00; kandidatura probíhá přihlášením. (Lze návrhem postupu prodloužit. Nepřihlásí-li se dostatečný počet kandidátů pro řádné obsazení (1), bude doba pro navrhování o 7 dní prodloužena, a to i opakovaně.)

Jednat budeme na Internetu.

Od konce doby pro navrhování do 10. 4. 2018 21:00 proběhne doba na rozmyšlenou. Rozhodující hlasování se bude konat na Internetu od 10. 4. 2018 21:00 do 14. 4. 2018 21:00.
Mezi jednotlivá kola hlasování se tato doba rozloží rovným dílem.
1. kolo: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 4b9f3/view

Přihlášení kandidáti (chronologicky):
Jan Šmíd (nominace)
Martin Strnad (nominace)
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Martin.Strnad
Člen KS Ústecký kraj
Profese: IT - eGoverment, webdesigner
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Děčín 3/2018 Volba lídra kandidátky do zastupitelstva Děčína

Příspěvek od Martin.Strnad » 05 dub 2018, 10:05

navrhuji:

Jan Šmíd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Martin.Strnad
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Strnad » 05 dub 2018, 10:06

Petr Zdobinský

Jan.Smid
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: vyšetřovatel NCOZ
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od Jan.Smid » 07 dub 2018, 09:41

OK, tak ať se práší za kočáry :)) Jdu do toho. Hlásím se do primárek na pozici lídra kandidátky. Jan Šmíd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Smid za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Martin.Strnad
Člen KS Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Strnad » 07 dub 2018, 21:14

Tak na tlak sveho okoli - my chceme tebe, abys tam byl na jednicce a at je to zajimavejsi a je o cem volit tak se take hlasim..a v tom kocaru chci s Honzou taky jet..at je to ten nebo ten..boze bal bych se byt v pozici ostatnich stran ;)))

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 07 dub 2018, 21:55

Zařadil jsem Jana Šmída. Obdržel řádnou nominaci skupinou členů.

Jan.Smid

Příspěvek od Jan.Smid » 07 dub 2018, 21:59

Obdržel jsem nominaci na pozici lídra kandidátky.

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 08 dub 2018, 20:53

Zařadil jsem rovněž Martina Strnada, který také obdržel řádnou nominaci.

Jan.Smid

Příspěvek od Jan.Smid » 08 dub 2018, 21:01

Má kandidátská řeč...

Jmenuji se Honza Šmíd, v létě mi bude 40 let, takže už budu moci kandidovat do senátu a na prezidenta! Ale teď vážně 😉

Jsem šťastně ženatý a jsem otcem skoro čtyřleté dcery Elly. Rodina je pro mě na prvním místě.

A i proto mimo jiné jsem se rozhodl, že chci aktivně vstoupit do politiky. Už není čas otálet. Chci, abychom žili v krásném vzkvétajícím městě, kterým Děčín již v mnoha ohledech je, ale má to svá ALE. Proto je načase se zapojit a být ještě více aktivním občanem.

Ještě pár slov k mé minulosti. Vystudoval jsem víceleté gymnázium v Děčíně a v roce 1997 jsem se stal studentem Univerzity Karlovy, kde jsem dokončil magisterské studium politologie na Fakultě sociálních věd. Nějakou dobu jsem pak tápal v otázce, co dělat dál. Nakonec jsem pochopil, že mě asi nejvíce naplní práce, ve které budu cítit, že někomu pomáhám. Už vidím ty úsměvy na tváři 😊 Ale já tomu opravdu věřím. Dvanáct let jsem ve služebním poměru u PČR, kde jsem devět let byl na pozici komisaře na Oddělení hospodářské kriminality v Děčíně. S čistým svědomím mohu říci, že těch lidí, kteří byli podvedeni, mi prošlo pod rukama spousta, a já se vždy snažil udělat maximum, abych jim pomohl. V současnosti od října pracuji v Praze, kam dojíždím, a to v Národní centrále proti organizovanému zločinu. Tam je to již o velkých kauzách v řádech desítek a stovek milionů. Je to pro mě velká výzva, které se nebojím.
Nyní zpátky k současnosti. Politiku beru jako součást mého já. Člověk je „zoon politikon“, a u mě se to projevuje každým dnem. Bohužel spatřuji v naší společnosti velké rozpory a její postupné rozdělování. To mi není vlastní, chci pracovat na pravém opaku, o což se snažím několik let. Před dvěma lety to pak vyvrcholilo uspořádáním veřejného protestu, ale zároveň uctěním památky obětí boje za svobodu a demokracii k výročí 17. listopadu na Husově náměstí v Děčíně. Impulsem mi bylo vyjádření pana Foldyny na adresu návštěvy Jeho svatosti Dalajlamy v Praze. V loňském roce se pak setkání na stejném místě opakovalo a já jsem ve světle nadcházejících prezidentských voleb cítil, že bude líp. Bohužel.

To byl další impuls, proč jsem se rozhodl být ještě více aktivním.

Bohužel ale vzhledem ke své práci nemohu být straníkem. Jinak bych už dávno byl ve vašich řadách. Být pirátem je pro mě jedinou variantou, proto jsem již několik let vaším hrdým voličem. Pirátské principy otevřenosti, politická kultura, názorová stálost a mnoho dalšího jsou pro mě tím, proč jsem právě teď tady. Proto jsem oslovil v únoru Báru, a proto jsem odhodlán dát do toho všechno.

Myslím, že už jsem něco odžil, takže nějaké životní zkušenosti mám, mám i nějaké vzdělání, které mě myslím i trochu poznamenalo 😊 Dostatečně dobře znám i své ego, abych byl připraven zpracovat vnější i vnitřní útoky, kterým bude jistě vystaveno.

Jednou z nejdůležitějších věcí pro politiku je dle mého názoru umění dialogu, umět naslouchat druhým, a tyto vlastnosti mi nejsou cizí. Jsem také schopen lidi spojovat. Dokáži dobře formulovat své myšlenky a postoje a snad i psaný projev je mou doménou (to sebehodnocení je hodně těžká disciplína 😊 ). Jo a myslím, že mi nechybí smysl pro humor. Také jsem díky své práci získal zkušenosti, jak vést tým lidí a nemalé organizační schopnosti.

„Cílem“ v politice je získat moc (obecně řečeno). Já ale říkám, ne za každou cenu. Nevzdám se svých životních principů a postojů jen proto, abych se pokřivil sám před sebou. Demokracie a svoboda, to jsou ty principy. A neexistuje pro mě taková či maková demokracie, je jen jedna, a stejně tak je to se svobodou. Bohužel obě tyto hodnoty jsou dnes vnímány zvláštní optikou, jakoby byly něčím nepodstatným. To je ale chyba. A já si myslím, že úkolem politika, a to i na té „nejnižší úrovni“, je prosazovat i tyto principy.

Věřím, že mohu být dobrým reprezentantem pirátské kandidátky ač nemohu být straníkem. Nejdůležitější je ale samozřejmě náš úspěch jako celku. Je potřeba v Děčíně změnit mnoho věcí a věřím, že tým, který se právě formuje, to může dokázat. A to ať budu v jeho čele stát já anebo někdo jiný.

Děčín je pro mě srdcovou záležitostí, jsem a vždy budu Děčíňákem.

Na závěr chci poděkovat Pirátům za důvěru a podporu ve volbě lídra pro komunální volby v Děčíně v roce 2018.

Jan Šmíd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Smid za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Jakub.Pribyl

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 15 dub 2018, 14:59

V 1. kole obdrželi:
Jan Šmíd 2 hlasy a
Martin Strnad 1 hlas;
pro postup do druhého kola byly třeba 2 hlasy - volbu tedy vyhrává Jan Šmíd.

Ukončuji jednání.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Děčín“