Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterapeuti

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterapeuti

Příspěvek od Michael.Polak »

Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterapeuti o léčbě MDMA
http://denikreferendum.cz/clanek/26581- ... lecbe-mdma

Dávám to sem jak jsem to našel. (podpotýkám - Deník Referendum fakt nezaměňujte s podobně znějícími Parlamentními listy!) Možnost legálně použít v psychoterapii látky, které se stejně běžně rekreačně užívají, je minimálně zajímavá...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Frantisek.Hagara

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3390 poděkování

Re: Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterape

Příspěvek od Michal.Ketner »

Jakoze minimalne v pracovni skupine o tom vime ja mam nekde kolem roku dokonce v jednech novinach publikovanej clanek o terapii pomoci psychadelik a je to prave zejmena na lecbu PTSD pomocí MDMA.

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterape

Příspěvek od Michael.Polak »

Michal.Ketner píše:ja mam nekde kolem roku dokonce v jednech novinach publikovanej clanek
Mno, tak třeba z našeho programu opisují, ta témata. Já to jsem jen hodil, aby o tom bylo vlákno. Je to věc, která prakticky už probíhá, takže ne nějaká priorita. Jen aby se o tom vědělo, že takové věci se dějí, že to není pořád jen hulelní a jiné konopí...

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3390 poděkování

Re: Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterape

Příspěvek od Michal.Ketner »

No jako ja zrovna u MDMA a halucinogenu jsem rozhodne pro legalizaci a využití v medicíně vítám, ono toho je víc, psylocybin se taky pouzívá, stejně jako ketamin.
Muj osobni nazor je, že treba sezeni psychoterapuetum na psychadelikach je o dost lepsi nez lecba antidepresivama, ktery spis lokalne fixuji tvuj lokalni stav, ale dlouhodobe nepomahaji, naopak u psychadelik dochazi k nalezeni korenu zla a jejich zniceni a tim padem k vyreseni problemu.
Na druhou stranu asi nejsem tak radikalni, jako jsem byl kdyz jsem byl mladsi. Uz si nemyslim, ze psychadelika pomuzou vsem. Jsou lidi, kterym bych je nedoporucil, protoze jsem si jistej, ze by neudejchali to jak jsem jim rozbila jejich predstava sveta. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Vit.Fux

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Není to jako dobrý nebo špatný trip, říkají psychoterape

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Michal.Ketner píše: 26 lis 2017, 21:33 No jako ja zrovna u MDMA a halucinogenu jsem rozhodne pro legalizaci a využití v medicíně vítám, ono toho je víc, psylocybin se taky pouzívá, stejně jako ketamin.
Muj osobni nazor je, že treba sezeni psychoterapuetum na psychadelikach je o dost lepsi nez lecba antidepresivama, ktery spis lokalne fixuji tvuj lokalni stav, ale dlouhodobe nepomahaji, naopak u psychadelik dochazi k nalezeni korenu zla a jejich zniceni a tim padem k vyreseni problemu.
Ta věc s léčbou mi trochu připomíná situaci s dopingem ve sportu. Když se zakázaly podpůrné látky, které se normálně používají např. jako lék proti astmatu,
najednou se jako zázrakem mezi sportovci několikrát zvýšil podíl "astmatiků", kteří mají od lékaře předepsán právě tento lék a "bohužel" ho musejí užívat.
U terapeutického využití psychedelik předpokládám podobný vývoj.
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“