[Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo Pole

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2903
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 3281 poděkování

[Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo Pole

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj brněnští Piráti,

v souladu s volebním řádem svolávám jednání místního fóra Brno, na kterém proběhnou primární volby pro komunální volby do zastupitelstva městské části Brno - Královo Pole 2018. Představení kandidátů proběhne na řádném zasedání MF Brno v úterý, 24. dubna 2018 od 18 hodin v Pirate Space Brno (Údolní 37, Brno). První kolo hlasování o lídrovi bude zahájeno v pondělí, 30. dubna 2018.

Volební řád Pirátské strany stanoví následující podmínky kandidatury:
§10 VR - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
  • vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Současně jsou volby do zastupitelstva obce upraveny Zákonem č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů.

Není-li nikdo proti, navrhuji následující pořad jednání:
Pořad jednání
1) Primární volby pro komunální volby do zastupitelstva městské části Brno - Královo pole 2018
  • volba lídra
  • volba čelních kandidátů
  • volba ostatních kandidátů
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až pátý kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí šestý až třicátý kandidát na kandidátní listině
Kandidáti
Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Děkuji za pozornost a otevírám rozpravu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Marcel.Kolaja
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jaroslav.Kamen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 134
Registrován: 02 pro 2011, 10:37
Profese: Webový a herní vývojář
Bydliště: Orlová
Dal poděkování: 400 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Jaroslav.Kamen »

Chtěl bych oznámit svou kandidaturu do primárních voleb pro volby do zastupitelstva MČ KrPole. V Brně žiju přes deset let a zastávám názor, že Pirátské myšlenky je třeba prosazovat vytrvale, konzistentně a mimo jiné i zezdola. Jelikož s praktickou politikou zkušeností nemám, vítám to i jako vynikající příležitost získat povědomí o prostředí a možnostech, kde a jak naše myšlenky efektivně aplikovat. Jako zastupitel bych rád prosazoval maximální transparentnost hospodaření, otevřenou komunikaci s občany a transformaci webu na moderní komunikační portál s uživatelskou přívětivostí odpovídající 21. století.

EDIT: ještě bych doplnil, že mám zájem o pozici v čele kandidátky, na pozici lídra podporuji Marka Fišera, který inicioval myšlenku pirátské kandidátky v KrPoli a který se doufám s oznámením kandidatury brzy přidá ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kamen za příspěvky (celkem 7):
Petr.Springinsfeld, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Tomas.Kolacny, Monika.Spilkova, Marek.Fiser, Lucie.Vadkerti
Bio | Facebook | Twitter| LinkedIn | Web | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kamen@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Fiser
Místní předsednictvo
Příspěvky: 65
Registrován: 12 črc 2012, 12:55
Profese: Radní města Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Marek.Fiser »

Milí piráti,

nejprve bych chtěl poděkovat MS Brno za projevenou důvěru v primárkách na ZMB, které si vážím. Zároveň bych tímto rád oznámil kandidaturu na pozici leadera do komunálních voleb v Králově poli, kde žiji posledních několik let. Věřím, že se nám podaří poskládat silnou a ambiciozní kandidátku, která ve volbách uspěje a bude jednou z hlavních sil při tvorbě moderní a příjemné čtvrti pro své obyvatele, zaměstancne i návštěvníky.

Mé politické zkušenosti jsou zatím minimální. Přesto věřím, že moje chuť a energie, otevřenost a schopnost komunikace budou hlavními nástroji k úspěchu. V primárkách do ZMB jsem se Vám již představil, tak přejdu rovnou k věci, co bych chtěl změnit či vylepšit v Králově poli.

- otevřít radnici lidem a přimět mladé lidi k aktivní účasti na věcech veřejných
- pravidelně se setkávat a spolupracovat s odbornou i lajckou veřejností a přinášet jejich poznatky při tvorbě územních plánů a dokumentací, předcházet problémům při jejich projednávání
- zkusit najít způsob jak vyřešit problém chodníků na Ponavě, které blokují rozvoj Boby centra
- vytvořit skutečnou cyklostezku na ulici Botanické (změna značení, úprava přechodů). Jedná se o hlavní cyklotepnu spojující Královo pole s centrem města. Každý den po ní sám jezdím, přitom je téměř nemožné po ní jet bez spáchání přestupku. Ve spolupráci s Brno - střed se pokusit ji protáhnout až do parku na Moraváku ulicí Mášovou.
- využít moderních technologií pro zjednodušení života obyvatel a návštěvníků. Kénik app pro lidi - přehledné info o termínech konání a výstupech ze zastupka, informace o blokovém čištění, pořádaných kulturních a sportovních akcí a s tím spojenými dopravními a dalšími omezeními apod. Zjednodušení administrace při podávání žádostí o zábory prostranství apod. Prostě zjednodušit a polidštit všechny věci, které nyní musí složitě hledat a často nenajít na různých webech a nevyznají se v tom, protože je to všechno psané v řeči úředníků, které nerozumí.
- využití know-how firem a startupů působících v Kéniku (Technologický park, JIC...), v případě zájmu dát jim přiležitost otestovat jejich produkty v mikroprostředí Kr.pole
- podpora projektů zaměřených na handicapované a sociálně vyloučené
- využití poznatků ze zahraničí a implementace věcí, které jinde běžně fungují a jsou k užitku

Berte to prosím jako takový nástřel v obrysech, rád bych se na tvorbě programu podílel s ostatními, spousta věcí taky určitě přijde na základě poznatků od lidí, věřím, že se nám podaří je přesvědčit, že má cenu cenu se aktivně zapojit, když budou vidět, že co přinesou neskončí v šuplíku, ale někdo nad tím fakt přemýšlí a lidi pak vidí výsledky.

Co se týče kampaně, tak je mi jasné, že to nebude žádná drahá masovka, ale hlavně potkávání se s lidma. Budu rád, když se aktivně zapojíte.

Zároveň budu rád za Vaše podněty a příspěvky a rád odpovím případné dotazy. Momentálně jsem v zahraničí, ale vracím se příští týden, pak budu mít k tomu více prostoru.

Díky.

Marek Fišer
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Fiser za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Ulip, Jaroslav.Kamen, Robert.Cuma, Vit.Jurasek, Lucie.Vadkerti, Monika.Spilkova, Urban_Elfka

Uživatelský avatar
Lucie.Vadkerti
Člen KS Praha
Příspěvky: 34
Registrován: 09 lis 2017, 10:55
Profese: PPC Marketing
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Lucie.Vadkerti »

Ahoj Piráti a Pirátky,

chtěla bych se tu historicky poprvé (a snad ne naposled) veřejně představit zatím jako kandidátka do komunálních voleb v Králově Poli.

Je mi 29 a v Brně bydlím celý život. Mám devítiletou dceru a pracuji v oboru PPC marketingu. O politiku jsem se zajímala vždycky, ale nikdy jsem se aktivně nezapojovala. Poté co jsem poznala Piráty, nemyslím tím jen stranu, ale konkrétní lidi a způsob myšlení a fungování, se ta potřeba objevila. V prvé řadě proto, že jsem poprvé měla pocit, že to může mít smysl a že to jde i jinak, než jsme byli zvyklí.

Asi teď nevymyslím nic závratného, ani nového. Také proto, že se v politických i Pirátkých vodách na této úrovni víceméně teprve rozkoukávám.

Aktuálně stěžejní je pro mě to, aby posty ve veřejné správě zastávali lidé hájící elementární Pirátské myšlenky. Tj. transparence, otevřenost, komunikace a konec zneužívání postů. Vše ostatní se dá naučit. :) S aktivní politikou zkušenost nemám, nicmeně věřím, že pokud chce člověk něco změnit, musí se zvednout a jít a to navzdory strachu z neúspěchu. Stejně tak si myslím, že pokud člověk opravdu chce něco umět a chce se učit, je aktivní politika na té nejnižší úrovni nejlepším startem a učitelem.

Nakonec info, kam že se chci vlastně dostat. Zatím to vypadá, že budu kandidovat v první pětce, nicméně se nebráním dát přednost schopnějším a zkušenějším. Chci hlavně podpořit Piráty a našeho leadra Marka, který to celé začal. Pokud se nikdo takový nenajde, půjdu do toho naplno a s nadšením.

Pac a pusu ;)

Lucie Vadkerti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Vadkerti za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Jaroslav.Kamen, Jan.Mucka, Monika.Spilkova, Urban_Elfka

Uživatelský avatar
Miroslav.Barta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 191
Registrován: 12 črc 2017, 12:24
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Miroslav.Barta »

Nazdar Pirátky a Piráti, dodatečně děkuji za to, že jste mě dosadili na 10. místo kandidátky na "velké" Brno. Vzhledem k mé krátké přítomnosti v této sqelé partičce to moc potěšilo a opravdu si toho vážím. ;)

Nyní žádám opět o vaše hlasy, nyní na kandidátku pro Královo Pole. V této části bydlím a mám zde i firmu, proto se chci podílet na jejím rozvoji. Ovšem hlavně mi jde o podporu Pirátských ideálů. Bohužel mi současná osobní situace nedovoluje stát se uvolněným. Proto se hlásím na 5. pozici, předpokládám, že nás v tomto kole bude 5, stejně jako na schůzkách Pirátů z Kéniku. Také jsem přesvědčen, že Pirátů na radnici bude.

Rád bych se stal neuvolněným zastupitelem, který bude podporovat smysluplné návrhy kohokoli a aktivně se podílel na návrzích Pirátů a jejich realizaci. V neposlední řadě budu hlídacím psem pravdy a morálních hodnot - ať všeci nekradnů :D

Rád zodpovím jakékoli dotazy.

Přeji pěkný den
Miroslav Bárta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Barta za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Lucie.Vadkerti, Jaroslav.Kamen, Monika.Spilkova
Základním právem každého, je právo volby.

Uživatelský avatar
Anna Pivodova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 18 zář 2014, 10:03
Profese: PR Manager
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Anna Pivodova »

Ahoj Piráti,

ráda bych se přidala ke kandidátům.
Stejně jako Lucie nemám zkušenost v aktivní politice, každopádně bych se velmi ráda zapojila do volebních příprav a Piráty podpořila. A pomůže-li to - vzhledem k prozatimnímu počtu kandidátů - i svou kadidaturou.

S názory a myšlenkami Pirátů se ztotožňuji, proto se ráda dostanu na druhou - aktivní - stranu, ne jen jako volič.

Pokud by se časem přidali další kandidáti se zájmem o vyšší místa, upřednostňovala bych pozici mezi "ostatními", při současném počtu jsem ale samozřejmě připravená být mezi čelními kandidáty.

Je mi 26, pracuji v marketingu, momentálně jako agentka fotografa, takže snad si v kampani najdu svoje místo. V Brně žiju 7 let a před pár dny se ze mě stala trvale bydlící v Krpoli. Toliko ve zkratce o mně. Případné dotazy ráda odpovím.

Díky a hezký den všem,
Anna Pivodová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna Pivodova za příspěvky (celkem 3):
Miroslav.Barta, Jiri.Ulip, Lucie.Vadkerti

Uživatelský avatar
Alena.Pavlasova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 21 úno 2015, 20:17
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Alena.Pavlasova »

Ahoj Piráti, Pirátky, příznivci a příznivkyně,

jak jsem avizovala na čtvrtečním setkání Pirátů z Kr.pole, tak i já ohlašuji svou kandidaturu.

Kandiduji mezi ostatní.

P.S: Zítra dorazím později.

Alča
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Pavlasova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec

Uživatelský avatar
Marek.Lahoda
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 40
Registrován: 21 dub 2018, 09:35
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Marek.Lahoda »

Ahoj Pirátky a Piráti,

s některými z Vás jsem se v posledních měsících už potkal a pobavil, ale se všemi jsem ještě nemluvil, tak se napřed v krátkosti představím.

Jmenuji se Marek Lahoda, je mi 26 let, jsem vystudovaný Fyzický geograf (PřF MU) se zaměřením na meteorologii a klimatologii, doteď jsem pracoval jako "GISák" (specialista na geografické informační systémy) a nyní pracuji jako datový analytik pro projekt Česko v datech a pro CzechGlobe, Akademie věd ČR. Od narození (kromě půlročního zahraničního studia v Oslu) žiji v Brně, které miluji. Pocházím z Komína, nyní bydlím v KrPoli. Dlouhodobě se zajímám o veřejné dění a to jak na mezinárodní, tak státní, ale především na naší lokální úrovni - v Brně jsem taky již pár let aktivní. Např. mám jisté "politické" zkušenosti z úrovně vysokoškolské samosprávy (3 roky jsem byl předsedou Studentské komory Akademického senátu PřF MU) a asi 4 roky jsem rovněž členem Brno na kole, z.s. Zde jsem v posledním roce více aktivní (jednání s politiky a samosprávou, účast na výrobních výborech k rekonstrukcím ulic, účast na koncepční cykloskupině na odboru dopravy MMB, organizace Velké jarní cyklojízdy minulý týden, ...) a snažím se transformovat náš veřejný obraz z "cyklofašistů / dělnické mládeže" na "občanské aktivisty, se kterými se dá mluvit", jak mi nedávno řekl pan zástupce provozního ředitele DPMB :-) Avšak po létech sledování toho, jak se tristní situace v oblasti brněnské (cyklo)dopravy (ne)vyvíjí, a snah ovlivnit tento vývoj "zvenčí", jsem naznal, že nezbyde než pokusit se jej ovlivnit "zevnitř", tj. kandidovat na zastupitele. A abych nejprve nabral nějaké reálné politické zkušenosti, než se pustím "na město", chci kandidovat ve své městské části.

Proto ohlašuji svou kandidaturu v primárních volbách mezi čelní kandidáty pro volby do zastupitelstva MČ KrPole a na pozici lídra podporuji Marka Fišera, s jehož programem se naprosto ztotožňuji. Registrovaným příznivcem strany jsem sice teprv pár dní, ale Vaši práci už několik let sleduji (viz např. můj projekt v Dáme na Vás) a jsem příznivcem hodnot, které vyznáváte, i aktivit Vašich zástupců na celostátní i lokální úrovni (např. díky Jiřímu Ulipovi a jeho podpoře loňskému hackatonu Brnohacks je naše aplikace Easy Riders zveřejněná na datovém portálu města). Pokud budu zvolen do zastupitelstva, budu tak prosazovat Pirátskou politiku, tj. především:

- transparentnost (konkrétně např. pomocí rozklikávacího rozpočtu MČ)
- snadný přístup k informacím (upgrade webu MČ do 21. stol.)
- boj proti korupci (stop kupčení s byty)
- otevřenost & aktivní komunikace s občany (rekonstrukce, nová výstavba, uzavírky, blokové čištění, kulturní události, ...)
- zapojení občanů do dění v obci (participativní rozvoj obce, který konečně doráží i do ČR) atd.

jinak mezi moje hlavní témata patří:

- doprava = MHD je základ (> 50 % podíl na přepravní práci) + zajištění svobody volby dopravního prostředku pro všechny (muže, ženy, seniory, děti, ...) prostřednictvím zajištění bezpečné infrastruktury pro lidi dopravující se na kole a pěšky + zajištění dostupnějšího parkování pro všechny skupiny obyvatel (taky občas jedu autem a potřebuju mít kde na 5 min zaparkovat)
- životní prostředí = zajištění základního lidského práva na čisté ovzduší (jak se ukazuje, velký význam mají lokální topeniště, tj. čím lidé topí u sebe doma - je potřeba je vzdělávat a motivovat k topení plynem nebo přechodu na CZT)
- evidence-based politika = rozhodování na základě dat, analýz a studií, ne na základě dojmů, peněz a klientelistických vazeb

Budu se těšit na Vaše dotazy, ať už dnes večer osobně nebo poté zde na fóru.

Díky za přečtení této eseje & be the change you want to see in the world! :-)

Pěkný den,
Marek Lahoda

PS: Omlouvám se, že sem píši takto na poslední chvíli. Přestože tuto kandidátku už asi měsíc domlouváme, tak jsem se k tomu dřív nedostal, protože teď v dubnu končím v jedné práci a do toho mám dvě nové + organizaci té cyklojízdy a až dnes jsem se vrátil ze zahraničí, kde jsem byl v posledních dnech ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Lahoda za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Ondrej.Kotas

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4813
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7228 poděkování
Dostal poděkování: 6701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo pole

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Jak jsem avizoval na čtvrtečním setkání s kandidáty, občana a zástupci ODS a ČSSD (kdo tam nebyl, tak asi teď nechápe :-)), rád bych kandidoval do zastupitelstva MČ Kr. Pole. Dovoluji si zkopírovat svoji kandidátskou řeč z primárních voleb do zastupitelstva města Brna, neboť si myslím, že je aktuální i pro tyto primární volby:

Mým dlouhodobým cílem prakticky od počátku mého působení v Pirátské straně je dostat se s co nejvíce Piráty po celé EU do Evropského parlamentu. Věřím, že příští rok se to povede. Komunální volby tudíž nejsou mojí prioritou. Přesto se o dění na úrovni samosprávy zajímám. Jsem členem komise informatiky rady města Brna a společně s Jakubem Michálkem, Ondrou Profantem, Jirkou Ulipem a Tomášem Koláčným jsme založili spolek Otevřená města, jehož jsem předsedou:

http://www.otevrenamesta.cz/

Byť nejsou komunální volby mojí osobní prioritou, chci pomoci Pirátům dostat se v co největším počtu do zastupitelstva MČ Kr. Pole, čehož součástí je i kandidatura, neboť je třeba mít kandidátní listinu naplněnu (pokud by se tak nestalo, můžeme vzhledem k volebnímu systému zapomenout na jakýkoli úspěch). Tímto oznamuji svoji kandidaturu na pozici "křoví".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Petr.Springinsfeld, Urban_Elfka
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2903
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 3281 poděkování

Re: [Rozprava] Primární volby pro volby do zastupitelstva městské části Brno – Královo Pole

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Oznámení moderátora:
Pořadí po volbě lídra a čelních kandidátů je následující:

1 Marek Fišer
2 Jaroslav Kameň
3 Miroslav Bárta
4 Marek Lahoda
5 Anna Pivodová


1. kolo volby ostatních kandidátů probíhá zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů