Karel Kovařík

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Karel.Kovarik
Člen KS Praha
Profese: ekonom, právník
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Karel Kovařík

Příspěvek od Karel.Kovarik » 03 dub 2018, 07:44

Ahoj Piráti(-tky). Jmenuji se Karel Kovařík. Pocházím z Brna, kde jsem krátce před „sametovou revolucí“ absolvoval ekonomii na Mendelově univerzitě. Chtěl jsem ještě doplnit vzdělání studiem právnické fakulty, ale „kádrově“ to nešlo (otec v roce 1968 vyloučen z KSČ). Nastoupil jsem do centrály ČSOB, což mělo několik výhod, zejména 1) liberální prostředí banky, která koncentrovala devizovou pozici nejen tehdejšího Československa, ale i dalších zemí, které v té době neměly přístup na trhy volně-směnitelných měn (NDR, Bulharsko, …) 2) jak se později ukázalo, i umístění Na Příkopě, těsně u Václavského náměstí, kdy v lednu 89 (Palachův týden) a listopadu 89 bylo v bance dost prázdno, protože většina byla „za rohem“.
Absolvoval jsem několikaměsíční stáž v pobočce Živnostenské banky v Londýně a následně jsem odešel pracovat na několik let do centrály Creditanstalt-Bankverein (Bank Austria) ve Vídni. Po návratu do Prahy jsem pracoval v centrálách dalších bank (Komerční, Česká spořitelna, …), profesně „obletěl zemi" – Japonsko, USA, … Věnoval jsem se devizovým obchodům, obchodům na kapitálovém trhu, řízení pozice, řízení klientského přístupu, … Po roce 2000 jsem se zaměřil na financování projektů a programů „komunální sféry“, jak čistě ze zdrojů banky, tak i spolufinancování evropských zdrojů Evropská investiční banka apod.). „Komunální“ zahrnuje veřejnoprávní (státní fondy, kraje, města, obce) i neziskové subjekty. Cílem investic byly projekty dopravní (celostátní i místní – opravy silnic, dopravní terminály, modernizace vozového parku,…), bytové (výstavba městských a obecních bytů, rekonstrukce a zateplování sídlišť, ...), ekologické projekty (regionální projekty zdrojů pitné vody Valašsko + Vysočina, čistírny odpadních vod, vytápění obnovitelnými zdroji,…). Pracoval jsem také na přípravě projektů PPP (Public Private Partnership), které se v CZ uplatní se značným zpožděním proti ostatním zemím až teprve nyní při dostavbě D4. Můžu zodpovědně prohlásit, že jsem jednal s hejtmany a starosty od Karviné po Cheb.
Po řadě let jsem se rozhodl přejít na OSVČ a vrátit se k zájmu o studium právnické fakulty.
Do voleb v říjnu 2017 jsem se neangažoval v jiných politických stranách, částečně i z důvodu „neutrality“ bankovního profesionála, sám za sebe volil Piráty (2013+2017), ve volbách X17+I18 jsem působil ve volební komisi. Výsledky voleb X17, propastný rozdíl mezi centrem Prahy a „lidovými“ regiony, úvahy o vlivu dezinformačních kampaní a ohrožení ukotvení CZ v euroatlantickém společenství mě vedly k přehodnocení své „neangažovanosti“.
Od roku 1993 Prahy žiji v těsné blízkosti Karlova náměstí, dříve na straně P2, nyní P1. Od samého počátku jsem se zapojil do vzniku místního sdružení P1. Nespěchal jsem s „vyplňováním přihlášky“, chtěl se vzájemně napřed poznat. Bez nadsazování jsem v MS P1 potkal ohromně fajn partu, kolegy, kteří jsou lidsky, zájmově i profesně inspirací. Přihláškou reaguji na výzvu kolegů, posílit početně MS P1.
Osobnostně jsem https://cs.wikipedia.org/wiki/ENTJ , roky se snažím v „zápalu boje“ nešlapat okolo na kuří oka.
Co mě na Pirátské straně přitahuje? 1) liberalismus 2) euroatlantická pozice 3) participativní demokracie
Kde vidím své možné uplatnění? Primárně Praha 1, kde od počátku garantuji oblasti doprava a bezpečnost. Expertně (v případě potřeby) i na dalších úrovních. Domnívám se, že CZ není vůbec připraveno na fakt, že v roce 2020 přímé evropské dotace v podstatě skončí a bude třeba mít připravené projekty na tzv. Junckerův balíček.
Ještě k Praze 1: je to v podstatě vesnice o 20.000 obyvatelích, z nichž ještě cca 1/3 na P1 reálně nebydlí, mají adresu jen kvůli 1) parkování 2) daňové adrese 3) dobré adrese. V bludišti lobbystických zájmů se obyvatelé zcela ztrácejí. Když je ale člověk osloví s peticí Zachraňme nemocnici, odmítne málokdo. Pro participativní demokracii je na P1 potenciál obrovský. Osobně mi vadí, když se domů dostanu jen po silnici, protože chodník je blokovaný parkujícími auty, když se ničí památky jen proto, aby se stavěly další podzemní parkingy, když kolabují tramvaje, …
Nesnáším výmluvy typu: 1) za to můžou v Bruselu 2) máme nedokonalou legislativu… Houby. Velmi často není potřeba vymýšlet vymyšlené, „jen“ je třeba dát Praze a CZ vize (t.č. v Praze žádné nejsou), využít úspěšné modely okolních zemí (rádi informace poskytnou, pokud se bude s nimi komunikovat) a ZAPOJIT do rozhodování občany.
Zdravotně: řešil jsem stav po výpadcích slinivky (inzulín, nadváha), vše nasvědčuje tomu, že větší chirurgický zásah v I18 mě problémů zbavil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Kovarik za příspěvky (celkem 7):
Michal.Stepan, Tomas.Vich, Jitka.Nazarska, Vaclav.Fortik, Tereza.Vovesova, Adam.Kheil, Jitka.Vondrouskova

Tomas.Vich
Člen KS Praha
Profese: architekt
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel Kovařík

Příspěvek od Tomas.Vich » 03 dub 2018, 11:07

Díky, pěkně! Souhlas, Praha 1 je nejliberálnější místo v ČR, ať to znamená cokoli. Jen je alarmující, že se vylidňuje a umrtvuje, to je třeba v komunálních volbách nakopnout jako hlavní téma. Je to nástupem RBnB, spekulanty s nemovitostmi, špatným ovzduším, nedostatkem parků nebo neexistující bytovou a dopravní politikou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vich za příspěvky (celkem 2):
Karel.Kovarik, Jitka.Vondrouskova
Tomáš

Jitka.Nazarska
Místní předsednictvo
Profese: Učitelka MŠ
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 143 poděkování

Příspěvek od Jitka.Nazarska » 03 dub 2018, 17:44

Karle, těším se na Tebe ve čtvrtek na krajské schůzi:))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Nazarska za příspěvky (celkem 2):
Karel.Kovarik, Jitka.Vondrouskova

Aneta.Heidlova
Člen KS Praha
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 01 kvě 2018, 21:19

Ahoj Karle,

děkuji za Tvé představení se. Myslím si, že není potřeba Ti vysvětlovat další nováčkovské postupy a proto se Tě zeptám na několik otázek, pokud dovolíš. :) Myslím si, že budou zajímat nejen mě. :)

1) Přečetl jsi si poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější a s čím naopak nesouhlasíš, co tě nezajímá nejvíce? Rozhodně se neboj říct, co se Ti nelíbí. Každému se nelíbí 100% programu a tak. ;)

2) Jak dlouho jsi znal Piráty, než jsi k nám přišel? Jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem (+ jak jsi nám už pomohl a jak bys nám chtěl ještě pomoci)?

3) Proč zrovna Piráti? :D Co byl pro Tebe rozhodující impuls pro příchod k Pirátům? Proč chceš vstoupit zrovna teď (jen z reakce na výzvu + posílení MS nebo to v tom máš i jiné hodnoty)? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

4) Píšeš, že se Ti líbí euroatlatická pozice. Cítíš se jako Evropan a je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU a proč?

5) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely a podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?

6) Piráti tu nebyli vždycky, koho jsi volil předtím, než jsi začal volit Piráty a proč? Pokud na to nechceš odpovídat, nemusíš. ;)

Předem děkuji za zodpovězení otázek. :)

Měj se hezky,

Anet

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“