KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 234
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 26 úno 2018, 22:05

Vážené krajské forum,

tímto zahajuji jednání ve věci volby pirátských kandidátů do Senátu v obvodech č. 29 (Litoměřice - spolu s Ústeckým krajem), č. 38 (Mladá Boleslav - spolu s Libereckým krajem) a č. 41 (Benešov).

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 29. 4. 2018.
OFFTOPICNa základě rozhodnutí RP https://redmine.pirati.cz/issues/10392

Hlasování bude dvoukolové:
- první kolo bude zahájeno ve středu 3. 5. 2017. a bude trvat 72 hodin. Bude se v něm rozhodovat o přijatelnosti kandidáta pro celé KS SčK (nadpoloviční většina hlasů KF).
- druhé kolo bude následovat v květnu a bude se v něm rozhodovat o nasazení kandidátů v jednotlivých obvodech, podle preference kandidátů (nasazen bude kandidát s vyšším počtem hlasů).

Přihlášení kandidáti:
Benešov - Petr Chaluš
Mladá Boleslav - Daniela Weissová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 4):
Petra.Smutna, Jiri.Snizek, Jan.Lukasek, Frantisek.Kopriva

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 234
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 28 bře 2018, 15:43

Dle rozhodnutí RP:
v souladu s odstavcem 2 § 22a Volebního řádu pověřuje vyjednáváním o volební spolupráci pro volby do Senátu Parlamentu ČR v roce 2018 předsednictva krajských sdružení v těchto obvodech:

Předsednictvo Krajského sdružení Středočeský kraj: obvody č. 38, 41
viewtopic.php?f=61&t=35129
není tedy již v kompetenci SčK senátní obvod č. 29. Jednání bude nadále probíhat pouze u obvodů 38 a 41.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvek:
Jiri.Snizek

Uživatelský avatar
petrchalus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 54
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od petrchalus » 29 bře 2018, 13:09

Ahoj,

na schůzi Středočeského sdružení 18.2. jsem se osobně představil jako jeden z kadnidátů do senátních voleb na Benešovsku.

Zároveň jsem v té době dostal zpětnou vazbu, že probíhá jednání s Hnutím Senátor 21, které se týká i Benešovska a možného kandidáta s širokou podporou demokratických stran - Vladimír Kořen - starosta Říčan (nezávislý).

Po komunikaci s Václavem Láskou a mém osobním setkání s Vladimírem Kořenem je aktuální situace, že starosta Říčan do kandidatury z rodinných důvodů nepůjde, je to inspirativní člověk tím jak civilně a participačně pojímá politiku, popřál mi hodně štěstí do primárek v Pirátské straně a je otevřená možnost, že by mne i více podpořil. Podobně i Václav Láska, Hnutí Senátor 21 je otevřený k pokračování dialogu s Piráty o možné mojí podpoře jako Pirátského kandidáta na Benešovsku.

Rád bych kandidoval za Piráty a usilovoval o podporu dalších demokratických hnutí blízkých občanskému aktivismu.

Co nabízím jako možný kandidát na senátora na Benešovsku


1) Civilnost

2) Participativní přístup

3) Inovativní vzdělávání

4) Podpora dětí a rodičů

5) Komunitní rozměr, solidarita a soudržnost

6) Benešovsko

7) Piráti1) Civilnost


Každý politik i senátor by měl komunikovat se všemi civilně, jako rovný s rovným a navíc velmi uctivě ke všem, kterým vlastně slouží. Umím se neměnit podle prostředí, jsem všude stejný. Jsem zvyklý i vystupovat v médiích, na mezinárodních konferencích, jednat s ministry, s kýmkoli. Nebojím se nikoho, kdo má jakékoli postavení nebo jméno, všichni jsou pro mě obyčejní, sobě rovní lidé. Největší úctu mám k lidem, kteří se chovají dobře k druhým a ti často nemají žádné oficiální dobré postavení.


2) Participativní přístup


Zásadní v mnoha činnostech, které se týkají druhých lidí, je jejich participace na všem co se jich týká. Je důležité aktivně zvát všechny k podílu na vizi rozvoje země, kde žijeme. Nízká míra zapojení není chyba lidí, je to chyba systému, někdy i záměrná. Nebo je to nedostatkem trpělivosti toho, kdo má možnost ty druhé zapojit. Jsem trpělivý, rozumím tom, že lidé mají málo času, málo důvěry k tomu se podílet. A vím, že i z malé skupinky může postupně vzniknou velká síla.


3) Inovace ve vzdělávání


Více než 12 let pracuji pro evropské vzdělávací programy, které umožňují poznat zahraniční systémy vzdělávání. Mám jasnou představu v čem jsme na tom ve vzdělávání dobře a v čem se musíme rozvíjet. Svět se radikálně mění, mění se možnosti práce a zapojení ve společnosti. Mnoho zemí na to dobře reaguje. Je třeba, aby vzdělávání bylo co nejvíce dostupné po celý život, odstraňovat aktivně bariéry, které demotivují lidi se vzdělávat. Učit se rozumět celostně světu a zároveň rozvíjet zásadní praktické dovednosti, které nám pomohou tvořit svět, ve kterém žijeme.


4) Podpora dětí a rodičů


Jsou velké sociální skupiny, které potřebují podporu. V životě jsme se angažoval zejména v tom, jak podpořit děti, často ty odsunuté na okraj, a rodiče. Pracoval jsem mnoho let jako poradce pro děti a rodiče ve škole. Rozvíjel činnost školního parlamentu dětí a metodiku jak se mohou děti zapojovat více do podoby školy. Konzultuji a vedu semináře v oblasti vzdělávání pro učitele, poradce a veřejnost. Jsem předsedou národní organizace rodičů v ČR Fórum Rodičů, která je členem evropské asociace rodičů. Hlavním cíle je zapojení rodičů do rozhodování o tom, jak vypadají školy.


5) Komunitní rozměr, solidarita a soudržnost


Jako zásadní rozměr našich životů vidím podporu komunit. Pokud si lidé důvěřují a spolupracují, pak vytvářejí svět v jakém se jim dobře žije. Důležitá hodnota je všímat si jeden druhého, nabídnout lidský kontakt i pomoc, když je potřeba. Není snadné rozvíjet komunity a je důležité tomu věnovat velké úsilí, podporovat prostor pro setkávání a spolupráci lidí. Většinou se zaměřujeme na podporu organizací a institucí, méně už na rozvoj a sebeorganizaci komunit. Zapojuji se do mnoha veřejně prospěšných aktivit a iniciuji příležitosti pro setkávání a dialog.


6) Benešovsko

Bydlím na Benešovsku a cítím se tu jako ve svém rodném kraji. Ze statku u řeky Sázavy pochází moji prarodiče, každé prázdniny jsem trávil u řeky, na loukách, stromech a zídkách. Kolem Prahy je nádherná krajina, která láká stále více lidí. Důležité je udržet kvalitu krajiny, které dává radost lidem, podpořit šetrnou a funkční dopravu ve prospěch místních a ne globální ekonomiky, podporovat lokální trh, rozvíjet pracovní místa, aby všichni nemuseli dojíždět do Prahy, udržovat a napravovat lidský rozměr městeček a vesnic.


7) Piráti

Jsem dlouhodobým registrovaným příznivcem Pirátů, zde je můj profil - https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus. Zapojuji se již mnoho let do diskusí, akcí, i kampaní jako dobrovolník. Zapojuji se do dialogu o tématu vzdělávání v Pirátské straně. Píšu články na veřejné portály, kde prezentuji co je dobrého na pirátském hnutí. Piráti jsou podle mě poctivý pokus u nás jak udržet politiku dole. Mám mezi Piráty spoustu přátel a pomáhám s přáteli na Benešovsku rozvoji místního sdružení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Tomas.Zmuda, Frantisek.Kopriva, Hana.Chalusova, Jan.Licka

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2208
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4704 poděkování
Dostal poděkování: 2761 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 03 dub 2018, 17:20

Jelikož máme méně kandidátů než kandidátních listin, navrhuji prodloužit rozpravu, dejme tomu, o 4 týdny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Jiri.Snizek
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 234
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 05 dub 2018, 22:44

Daniela Weissová se představila ve vlákně pro MB a nyní mi zaslala zprávou žádost, abych její představení dal sem, protože jí to z nějakého důvodu nejde. Tedy cituji zaslanou zprávu:
Zdravím všechny a ráda bych se představila jako eventuální společný kandidát SČK a LBK obvod 38- protože se nám překrývají hranice :)

Daniela Weissová (56) OSVČ, dramaturg KCTurnov, Zdravotní klaun
Je členkou a 2. místopředsedkyní Krajského sdružení Pirátů v Libereckém kraji. Vystudovala pedagogiku MŠ a loutkoherectví na LK v divadle Drak. Nyní jako OSVČ dělá dramaturga KC Turnov, Zdravotního klauna v Libereckém týmu a stále hraje loutkové divadlo v souboru Čmukaři Turnov. Členkou Pirátů je od roku 2014, politicky je aktivní od roku 1989. Celoživotně ji zajímá svoboda – ve všech ohledech – a s tím související odpovědnost.
„Jen dobře informovaný člověk může odpovědně rozhodnout.“

Z představení kandidátů na senátora z různých obvodů a dvou grilování, kterých jsem se zúčastnila, jsem získala dojem, že senát je buď úplně zbytečný a nebo dokáže zázraky. Já se domnívám, že, byť s velmi okleštěnými pravomocemi, přece jen znamená významnou součást politiky. A v současném politickém rozložení sil si myslím, že jeho význam roste. To, že senát nemá takový mediální dopad jako sněmovna, lze změnit.
Jako senátorka bych se chtěla věnovat obvodu, který mě vyšle. Pozici senátora vnímám jako jakéhosi ambasadora, který díky dobré znalosti svého regionu, může přinášet svůj díl informací do skládanky. Senát zkrátka vnímám jako jakousi zpětnou vazbu sněmovně. A při jeho možnosti předkládat zákony vlastní, vidím šanci i pro taková řešení, na které nemá sněmovna v té legislativní smršti čas.
Celoživotně se věnuji vzdělávání dětí, kultuře a sociálním oblastem. Tyto tři okruhy mám za nesmírně důležité a, bohužel, dlouhodobě podceňované. Tady je právě jasně vidět, jak současný systém selhává. Piráty vnímám jako významnou sílu, která má právě teď šanci spoustu věcí změnit.
Proto se ucházím o možnost kandidovat.
Asi jsem byla stručná a píšu trochu na poslední chvíli :), Ale ráda představím své vize na grilování.
Přeji všem hezké jarní dny a těším se na setkání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Hana.Chalusova

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 234
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 06 dub 2018, 09:58

Prodlužuji rozpravu o týden, tedy do čtvrtka 12. dubna.

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2208
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4704 poděkování
Dostal poděkování: 2761 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 09 dub 2018, 20:30

Žádám předsedajícího, aby prodloužil rozpravu podle mého návrhu (klidně seženu podporu skupiny členů, pokud se můj návrh zdá být nepřijatelný). A dále apeluji na PKS, aby svolalo schůzi, kde bude moct proběhnout osobní grilování kandidátů (nebo alespoň Mumble). Petr se představil jednou a projevil zájem představit se i na dalších schůzích. Daniela taktéž projevila zájem a šanci zatím AFAIK nedostala (nevím, co se dělo na poslední schůzi, ale tady očividně není ani čárka). Přijde mi to nefér vůči kandidátům.

Ale abych tady jen nekritizoval proceduru, nadhazuji pár dotazů na oba kandidáty a prosím o stručné odpovědi:

1. Jak ses podílel(a) doposud na politické (a především pak legislativní) činnosti Pirátů?

2. Ve kterých senátních výborech anebo delegacích chceš být členem?

3. Do kterého senátního klubu vstoupíš, pokud nevznikne (plně či částečně) pirátský?

4. Jak budeš řešit rozhodování ve věcech, které nespadají do tvého okruhu zájmů?

5. Jak bys shrnul svůj názor na zahraniční politiku ČR v rámci EU i ostatního světa?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Hana.Chalusova, Jiri.Snizek
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 234
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 11 dub 2018, 13:56

Na základě podnětu Františka a rozhodnutí RP https://redmine.pirati.cz/issues/10392 prodlužuji rozpravu do 29. dubna. Grilování bych směřoval tedy ke konci dubna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 166
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 321 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Jan.Licka » 18 dub 2018, 12:21

Za předsednictvo MS Benešov: Podporujeme kandidaturu Petra Chaluše do senátního obvodu č.41 a poskytneme mu v jeho kampani součinnost.

Petr sice není rodilý místní, ale podle historických údajů mají alespoň v Benešově ve volbách úspěch učitelé a lékaři. Navíc na jeho bydlišti ve Vidlákově Lhotě se dá dobře postavit kampaň pro venkov :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, petrchalus, Hana.Chalusova
Dávat druhým vyrůst

Uživatelský avatar
petrchalus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 54
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: KF SčK 2/2018- Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od petrchalus » 18 dub 2018, 18:32

Díky Honzo, ve Vidlákově Lhotě u Benešova mám bydliště už půl roku, tak se cítím jako místní, navíc Chalušovi pochází z Benešovska, tak je to takový návrat domů pro mě z Prahy. Předseda Fóra Rodičů, pracovník v rámci programu Erasmus+ a další části mého životopisu věřím lidi zaujmou :-) a Vidlákova Lhota je taky dobrá značka, máš pravdu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvek:
Hana.Chalusova

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů