[PŘIJAT] Jiří Kadeřávek jun.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2424 poděkování
Dostal poděkování: 6689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[PŘIJAT] Jiří Kadeřávek jun.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 27 bře 2018, 15:08

Ahoj Piráti z MS Brno, jak jsem již předeslal před dvěma týdny Robertovi, mám zájem být členem MS Brno.

Ač jsem bydlištěm na Brno-venkově, tak krom místních aktivit se všechny ostatní odehrávají v Brně. Náš okres zde má úřady, já mám v Brně registrovanou firmu, zaměstnávám zde lidi, kteří v Brně bydlí, odvádím většinu daní, studují zde mé děti, pracují mí lékaři, právníci, prostě vše, co neposkytuje malá obec, poskytuje Brno. V Brně - Žabovřeskách jsem se narodil a 38 let zde žil, dojiždím sem 5 dní z týdnu, často i vícekrát za den (někdy mám pocit, že provozuji taxislužbu Sivice - Brno). Má-li být Brno metropolitním centrem, pak musí poskytovat služby nejen občanům s trvalým bydlištěm na jeho území, ale všem, kteří do metropolitní oblasti spadají. V MS Brno budu akcentovat potřeby nás venkovských brňáků, kterých je téměř čtvrt milionu.

Jak jste jistě mnozí postřehli, věcí, která mne nejvíce pálí je stav dopravy, D1, IDS. Ač město plní mnoho dalších funkcí, myslím, že v jiných oblastech si vedeme opravdu dobře, ale v této konkrétní momentálně přešlapujeme na místě a občan vlastně nevím co chceme, nemá se na koho obrátit, nejsou řešeny ani dílčí problémy, dopravou trpí obyvatelé nejen středu, ale těžce i mnoha městských částí, přes které se svádí tranzitní doprava. Také jsem přesvědčen, že Piráti mají zrovna v této oblasti co nabídnout, zejména akceschopnost, drzost a praktické zaměření na výsledek (nikoliv na studie pro rok 2050) a chci tomu ve spolupráci s Ondrou Kotasem napomoci. Chci, aby Brno mělo dopravního ombudsmana, který bude aktivně zpracovávat návrhy občanů na řešení místní dopravy. Chci, aby Brno aktivně podporovalo mizení parkovacích míst do podzemí - jak rezidentních, tak návštěvnických. Chci, aby Brno ve spolupráci s institucemi vycházelo vstříc dopravním potřebám občanů (přesun institucí z rezidentních do kancelářský zón města, omezení doby stání, vlastní parkoviště). Tvrdím, že nejlepším způsobem, jak snížit množství dopravy v Brně je sebrat lidem důvod, proč do místa zajíždět nebo místem projíždět (identifikace úzkých hrdel, odvedení dopravy mimo Brno, rychlý výjezd z města). Chci, aby doprava v Brně odpovídala potřebám lidí, ne aby lidé museli využívat dopravu dle představ politiků. V akci nádraží souhlasím s posledním hodnocením Jirky Hlavenky na Blistech, nicméně si myslím, že náplní práce politiků by nemělo být realizovat chiméry a architektonický paperwork, nýbrž konrétní kroky pro zlepšení života občanů. Chci, aby výsledkem naší práce nebyly studie, ale jasně realizované stavební a rekonstrukční práce.

Další oblasti, ve které se rád angažuji, je oblast sportu, konkrétně fotbalu - pomáhal jsem např. odvrátit konkurs na FC Zbrojovka Brno v době, kdy páni Prosové ohlásili záměr s klubem skončit, jsem členem družstva Věříme Zbrojovce. Rád bych se zasadil o zlepšení financování sportovních mládežnických organizací/klubů na základě jasné výkonnostní metriky (počet aktivních členů, počet organizovaných akcí, sportoní výsledky a PR přínos, vlastní finanční inciativa organizace atp.). Zde vidím možnou spolupráci s Markem Fišerem. Sám pracuji jako fotbalový trenér s mládeží a Pirátská strana je vlastně také takový projekt, takže je pro mne důležité jakékoliv téma práce s mládeží. Obecně jsem proto, aby veřejná podpora směřovala zejména těm organizacím, které pracují s mládeží. Jsem toho názoru, že dospělý člověk by měl své potřeby financovat sám, pokud jeho činnost nepřináší veřejný prospěch.

Co se týče sociální a kulturní oblasti, nehodlám do těchto věcí házet vidle ani příliš kecat. Sociálně (pominu-li volný čas mládeže) se moc neangažuji, chápu problém bezdomovectví a gamblerství, který byl v minulém období pojat dobře. Ohledně kultury si myslím, že Brno je důležitým kulturním hubem a mimo podpory tradičních kulturních institucí a projektů bych se zaměřil zejména na zlepšování podmínek pro lidovou kulturu (prostory, infrastruktura) a výchovu mládeže v této oblasti (podpora dramatických/hudebních kroužků).

To je asi vše. Díky za pozornost, dnes se za Vámi zastavím.
J.
Zakladatel České pirátské strany

Jaroslav.Kamen
Místní předsednictvo
Profese: Webový a herní vývojář
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Kadeřávek jun.

Příspěvek od Jaroslav.Kamen » 17 dub 2018, 15:14

Jiří Kadeřávek jun. byl přijat.
2. místopředseda MS Brno
Zastupitel MČ Brno-Královo Pole
Facebook | Twitter| LinkedIn | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kamen@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Brno“