KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Zamčeno
Timura
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Právník
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: KF 01/2018 Senátní volby, obvod č. 8, Rokycany

Příspěvek od Timura » 25 bře 2018, 13:36

Dobrý den přeji. Mám jen technický dotaz. Potřebné čtyři palce = Poděkování člena PKS konkrétnímu kandidátovi k jakémukoliv příspěvku na téma Senátní volby? Nebo jiný postup?
Děkuji za vysvětlení a přeji pěknou květnou neděli.

Miroslav Timura

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 1710 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 25 bře 2018, 16:50

Palce je třeba sbírat u prvího příspěvku, tedy u představení kandidáta. Jen poupravím, že se nejedná o člena PKS (předsednictvo krajského sdružení, aktuálně předseda+3 místopředsedové), ale o člena KS (krajského sdružení, tj. všichni členové daného kraje)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Timura
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Timura

Příspěvek od Timura » 25 bře 2018, 17:27

Ano, rozumím, první příspěvek. Ještě doplňující dotaz, palcem se rozumí poděkování člena KS Plzeň???

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14533 poděkování
Dostal poděkování: 2660 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 25 bře 2018, 17:37

Ano
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Timura
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Timura

Příspěvek od Timura » 27 bře 2018, 00:49

Dobrý den přeji.

Skutečně s velkou pokorou, jak jsem již uvedl v žádosti o nominaci pro obvod Domažlice, si Vás dovoluji požádat o Vaši podporu současně i pro obvod Rokycany. Samozřejmě po zvážení a strategickém rozhodnutí, kdo a kde bude pro naše případné voliče tzv. stravitelný ...

Po důkladném prostudování Vašeho programu se nejméně z devadesáti devíti procent s tímto programem ztotožňuji.

1. Toto je moje FB stránka: https://www.facebook.com/miroslav.timura
2. Zde je moje osobní webová stránka: www.timura.cz
3. Zde je můj kontaktní telefon: 603435950.
4. V době konání voleb na podzim letošního roku mi bude už 60, čímž se nechlubím, ale zcela jistě to je věk dostatečný pro nabytí životních zkušeností. Kladných i méně kladných. Určitě nejsem list nepopsaného papíru.
Mám zkušenosti z komunální politiky. Mám zkušenosti z profesního zaměstnaneckého života a také zkušenosti jako osoba samostatně výdělečně činná.
5. V současné době nejsem členem žádné politické strany. Jsem NESTR. Pokud získám Vaši podporu, tak bude samozřejmostí zformalizování našeho přátelství.
6. Prosím o neposuzování člověka pouze podle formálního hlediska (vnějších znaků), ale také podle materiálního hlediska, to jest podle zdravého selského rozumu a zejména podle penza informací nejlépe po osobním kontaktu. Každý člověk je osobnost, která má své silné a také své slabé stránky. O některých silných stránkách v podstatě píšu na mém profilu na FB, o slabých stránkách Vás budu informovat OSOBNĚ při grilování. Není dobré se zde, na veřejně přístupném fóru, svléknout úplně donaha, a to jenom a pouze z důvodu případného zneužití osobních a velice intimních informací politickou konkurencí.
7. Vzhledem k mému vzdělání a odbornosti, se v případě zvolení senátorem, chci věnovat zahraničním vztahům, obraně a bezpečnosti.

S úctou

Miroslav Timura 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Timura za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, MilanM

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 1710 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 27 bře 2018, 16:13

Byl jsem požádán panem Janem Rumlem, abych sem vložil jeho životopis a představení. Dle jeho slov není počítačově zdatný (což není podmínka nutná ke kandidatuře). Níže tedy kopíruji:

Životopis:
Jan Ruml píše: Mgr. JAN RUML

Životopis

Adresa:
Šumavská 1086/14
120 00 Praha 2
Telefon: OFFTOPIC605200073
e-mail: OFFTOPICjaru@secar.cz
Datum narození: 5. 3. 1953

Vzdělání:

1972- maturita na gymnáziu Voděradská v Praze 10
1976- vyučen knihkupcem
2000-2002- Západočeská univerzita v Plzni, fakulta právnická- bakalář veřejné správy
2000-2004- Západočeská univerzita v Plzni, fakulta právnická- magistr v oboru právo (diplomová práce z ústavního práva).

Kariéra:

1972-1989- topič, dřevorubec, prodavač knih, ošetřovatel dobytka, strojník, sanitář na ARO, signatář Charty77, člen Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Výboru česko-polské solidarity, nezávislý novinář (spoluzakladatel samizdatových Lidových novin, politického časopisu Sport a Originálního videojournalu), politický vězeň (1981-1982)
1989- 1990-mluvčí Charty 77, novinář, spoluzakladatel časopisu Respekt a jeho první šéfredaktor
1990-1992- náměstek Federálního ministra vnitra, ředitel Federální policie
1992- poslanec FS ČSFR za Občanskou demokratickou stranu
1992-1997- ministr vnitra České Republiky
1996-1998- poslanec PS PČR za Občanskou demokratickou stranu
1998-1999- předseda politické strany Unie svobody
1998-2004- senátor za Unii svobody
2000-2004- místopředseda Senátu PČR pro zahraniční věci
2004- osoba samostatně výdělečně činná-právní, ekonomické a organizační poradenství
2006- advokátní koncipient
2007- předseda dozorčí rady vydavatelství R-Presse (časopis Respekt) v německém modelu
2009- poradce generálního ředitele spol. Secar Bohemia, a.s.
2010- absolvent zkoušek z advokacie
2010-2016- místopředseda představenstva a generální ředitel spol. Secar Bohemia, a.s.
2016- spolupracující advokát v AKKT Tábor, poradce ministra kultury, odborník na ústavní právo, lidská práva a trestní právo
2017 až dosud- ředitel Ekologického centra Orlov v Příbrami

Spolupracovník:

o.p.s. Člověk v tísni - sekce pro lidská práva (Bělorusko, Kuba), člen správní rady mezinárodního občanského sdružení Občanské Bělorusko, člen české sekce Mezinárodního výboru pro demokracii na Kubě, člen správní rady Poradna pro uprchlíky,
Jazykové vybavení:
Aktivně: němčina, ruština, pasivně angličtina
Rodinné poměry: ženatý, dvě děti

Senát 2018
Jan Ruml píše: Vážené členky, vážení členové strany Piráti v Západočeském kraji
obracím se na Vás jako možný kandidát Pirátů řádných volbách v senátním obvodu č. 8 (Rokycany), které se uskuteční na podzim 2018.
Dlouhodobě sleduji posuny demokratického vývoje České republiky směrem od ideálů, které jsem hájil před listopadem 1989 a reálně budoval v devadesátých letech v rámci své exekutivní role nebo pak jako senátor v Praze 6. Po parlamentních volbách v loňském roce a po prezidentských volbách se domnívám, že demokratická část společnosti, která se nyní dostala do role menšinové opozice se musí stmelit a sjednotit, aby netříštila své síly v boji s rodící se koalicí ANO, ČSSD a KSČM. Věřím, že s ohledem ke své politické minulosti, patřím mezi silné kandidáty, po kterých bude demokraticky naladěná společnost při senátních volbách volat. Kdybych nevěřil, že mám volební potenciál, nikdy bych si nedovolil vás žádat o nominaci.
Proč žádám o podporu právě Piráty, když jsem v minulosti reprezentoval několik politických stran a hnutí? Někdo může říct, že střídám politické strany. Je to ale tak, že já jsem se svými základními hodnotami a principy vždy stál na jednom místě a snažil se ovlivnit chování lidí okolo mne. Někteří z nich se odvrátili od svých předsevzetí, přesvědčení a svědomí, tak mne nezbývalo než tyto strany opustit. O stranu Piráti jsem začal zajímat v okamžiku, kdy se politicky etablovala jako celostátní strana s ambicí ovlivnit nejenom komunální, ale i celostátní politiku.
Souhlasím s demokratickým minimem strany pirátů.

Jak si představuji svou činnost v Senátu

Senát je v současné době naléhavou pojistkou proti vládě a dolní sněmovně, vnímám ho jako strážce ústavnosti. Jako právník bych chtěl pracovat v ústavně právním výboru a podílet se na tom, aby se Ústava v této době zbytečně neotvírala. Senát bych chtěl propojit s komunální politikou na území svého volebního obvodu a sloužit zájmům jednotlivých měst a obcí a jejich občanů.
Rád bych se stal jakýmsi ombudsmanem pro lidi, žijící v mém volebním obvodu, tj. bezplatně budu poskytovat právní rady všem, kteří o ně budou stát.
Mým celoživotním tématem je obrana základních lidských práv a svobod u nás i ve světě a v tomto duchu hodlám nadále pracovat, pořádat veřejná slyšení atd.
Jde mně o revival, to znamená obnovu, oživení, obrodu či renesanci. Chci využít svých zkušeností z politiky, ať už jako ministr vnitra (1992-1997) nebo senátor v letech 1998 až 2004. Má hesla do volební kampaně jsou: jsem zpět, vím, jak pro Vás pracovat, znáte mne.

Mezníky mého života

V minulosti jsem byl disidentem, signatářem Charty77 a členem VONS, za svou činnost jsem byl pronásledován a vězněn za podvracení republiky. Před revolucí jsem pracoval jako nezávislý novinář (spoluzakladatel samizdatových Lidových novin, politického časopisu Sport a Originálního videojournalu). Po revoluci jsem pracoval opět jako novinář (spoluzakladatel časopisu Respekt). Na
výzvu prezidenta Václava Havla jsem nastoupil jako náměstek federálního ministra vnitra a pak se stal ministrem vnitra ČR.
V roce 1997 jsem vystoupil z ODS kvůli nezákonnému financování této strany a stal se předsedou Unie svobody. V roce 1998 jsem byl zvolen senátorem na Praze 6 za Čtyřkoalici.
Veřejně přednáším, jsem nadále publicista, vystupuji v různých rozhlasových a televizních stanicích. V současné době pracuji jako ředitel Ekologického centra v Příbrami se zaměřením na Brdy.
21. listopadu 2017 jsem obdržel od ministerstva obrany OSVĚDČENÍ, že jsem byl v době nesvobody účastníkem odboje a odporu proti komunismu.
Můj otec zemřel, ale rodina z jeho strany žije v Plzni, otec zde chodil na gymnázium, pradědeček stavěl plzeňské nádraží a dědeček byl polírem na mnoha stavbách v Plzni, Přešticích a jinde, v Plzni jsem studoval a v roce 1996 kandidoval za ODS do poslanecké sněmovny s 30% hlasy.

Mgr. Jan Ruml
Kandidát tedy sbírá potřebné palce (4) u tohoto příspěvku. Vzhledem k výše napsané skutečnosti spíše doporučuji případné dotazy směřovat na email a případně to sem postnout (ale asi by bylo dobré to říci, že se to chytáte posléze zveřejnit).

EDIT: jelikož já nemohu sám sobě dát palec, vyjadřuji tuto svoji vůli takto: tímto dávám podporu účasti Jana Rumla v primárních volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Zdenek.Pech, Frantisek.Hagara, Timura, Pavel.Sramek
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

MilanM
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: technik
Dal poděkování: 1089 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Příspěvek od MilanM » 10 dub 2018, 18:38

Vážení přátelé Piráti, chci vám při této příležitosti učinit jednu technicko-taktickou poznámku. Původně jsem chtěl napsat delší elaborát, ale napíšu Vám jen stručný závěr:

Moderní mladá Pirátská strana má pramálo důvodů proč svoji politiku prosazovat prostřednictvím resuscitovaných politiků z devadesátých let minulého století - máte navíc.
Věřte tomu, že poslední co od vás vaši voliči očekávají je, že budete podporovat a nominovat vysloužilé dinosaury z devadesátých let.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Barbora.Hruzova, Magda.Dankova, Ivan.Bartos, Jiri.Snizek
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.

Miroslav.Masek
Profese: student politologie
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Masek » 10 dub 2018, 18:54

Bylo vyhlášeno hlasování o kandidátovi pro senátní volby - Jan Ruml.
Hlasování bude probíhat nejméně do úterý, 18:00 17. 4. 2018.
Odkaz na hlasování: viewtopic.php?f=415&t=40810
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Masek za příspěvek:
Robert.Magni

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21617 poděkování
Dostal poděkování: 18664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 dub 2018, 22:25

MilanM píše:
10 dub 2018, 18:38
Vážení přátelé Piráti, chci vám při této příležitosti učinit jednu technicko-taktickou poznámku. Původně jsem chtěl napsat delší elaborát, ale napíšu Vám jen stručný závěr:

Moderní mladá Pirátská strana má pramálo důvodů proč svoji politiku prosazovat prostřednictvím resuscitovaných politiků z devadesátých let minulého století - máte navíc.
Věřte tomu, že poslední co od vás vaši voliči očekávají je, že budete podporovat a nominovat vysloužilé dinosaury z devadesátých let.
Děkujeme za připomínku Milane. Ve vší úctě, my vám taky nekafráme do spolupráce s Hnít Brno. ;) OFFTOPICJá jsem tedy před pár lety varoval, ale Brno má svou hlavu a teď i svého Matěje. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vapenik, Vaclav_Mraz, Josef.Kubat
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6833 poděkování
Dostal poděkování: 2602 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 11 dub 2018, 08:00

A že je to k tématu, já se dovolím připojit názor á la "neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde", ke kterému mě inspiroval Jakub Horák.
Ok. Až doteď jsem si říkal, že s Rumlem bychom svojí značku spojovat neměli. Endorsement Jakuba Horáka mě v tom nejdřív spíš utvrdil.

Pustil jsem se do čtení komentářů. A hodně z nich bylo vcelku pochopitelně z opačného pohledu, než můj. Proč by proboha Ruml měl spojovat jméno s námi?

Ale proboha, proč vlastně ne?

Jestli to zamotá hlavy lidem, kteří nás považují za mladý komunisty, mohlo by to být přínosné. Stojí to za to? No, o tom já stejně nerozhoduju, jelikož to je na tamní krajské buňce.
https://www.facebook.com/ivojr/posts/10210982353305828
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Magda.Dankova, Vaclav_Mraz
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Zamčeno

Zpět na „Plzeňský kraj“