Andrej Stopa

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Andrej Stopa

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Nazdar Piráti,

Jmenuju se Andrej Stopa, přezdívka „Stopič“. Je mi 32 let a pracuju jako finanční analytik v Praze. Piráty sleduju od jejich vzniku. Od počátku se mi na vás líbil váš kladný postoj k ochraně whistleblowerů. Já sám jsem se od roku 2010 aktivně podílel na kampani za osvobození Chelsea Manningové a Juliana Assange v Londýně. Dokonce jsem se i malým whistleblowerem v roce 2011 stal, když jsem napsal mému zaměstnavateli stížnost, že na jeho pobočce prodáváme prošlé jídlo. (o:

Tenkrát jsem pracoval pro řetězec rychlého občerstvení. Náslející rok mě přeložili do jiné pobočky, kde manažeři nedodržovali základní práva zaměstnanců, ponižovali je a neplatili za všechny odpracované hodiny. Společně se čtyřmi kolegy jsem založil odbory a naším tlakem jsme přinutili zaměstnavatele, aby dva manažery propustil. Zaměstanci získali zpět svou sebeúctu a důstojnost.

Minulý rok jsem se po osmi letech vrátil z Anglie, takže konečně můžu vstoupit do Pirátů. Chválím vás za vaši práci. Rád bych vznesl jeden pokorný návrh. Na České republice a zbytku post-komunistických zemí mi vadí, že jsme téměř 30 let od pádu železné opony stále levnou pracovní sílou. Chtěl bych proto do pirátského programu vnést následující agendu:

1) Mzdová železná opona musí padnout. Požadujme, aby všichni zaměstnavatelé zvýšili mzdy k 1.1.2019 o 10%.
2) Navrhuju spolupráci s Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS), která dlouhodobě vyzývá k vyššímu růstu mezd.
3) Piráti by měli hrát aktivní roli v organizování kolegů v zaměstnání a požadování vyšších mezd.
4) Pirátští zastupitelé by měli navázat dialog s největšími zaměstnavateli v jejich obvodech a vyjádřit podporu odborovým požadavkům.
5) Podpořme v parlamentu návrh ČMKOS na minimální mzdu na úrovni 13 700 Kč!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej_Stopa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Robert.Magni »

Dokud se nevyřeší exekuce,nemá smysl zvedat minimální mzdu. Pokud chceš něco rozumného,bojuj za zvýšení životního minima,ten zbytek potom přijde sám.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Zvyšování mezd způsobuje nedostatek pracovní síly, požadavky zaměstnanců a růst minimální mzdy. Růst minimální mzdy způsobí problémy lidem v exekucích, jelikož jsou závislí na šedé ekonomice. 90% občanů exekucím vystaveno není a růst minimální mzdy je v jejich zájmu. Musíme si ujasnit, jestli chceme být stranou marginální, nebo masovou. Tím nemyslím tíhnout k populismu, ale podpořit rozumné požadavky, které mají přímý vliv na životní úroveň občanů.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Robert.Magni »

Andrej_Stopa píše: 24 bře 2018, 06:01 Zvyšování mezd způsobuje nedostatek pracovní síly, požadavky zaměstnanců a růst minimální mzdy. Růst minimální mzdy způsobí problémy lidem v exekucích, jelikož jsou závislí na šedé ekonomice. 90% občanů exekucím vystaveno není a růst minimální mzdy je v jejich zájmu. Musíme si ujasnit, jestli chceme být stranou marginální, nebo masovou. Tím nemyslím tíhnout k populismu, ale podpořit rozumné požadavky, které mají přímý vliv na životní úroveň občanů.
Máš špatný čísla u těch exekucí.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Robert.Magni »

Jistě. A k tomu neznámý počet lidí čelí exekucím,které se vedou podle danového řádu - o těch se ví jen to,že cca dalších 800 000 vede celní ůřad,ovšem kolik si jich vedou ještě soudy a dalšší státní orgány už se neví. Neví se ani,jak moc se tyhle množiny překrývají. No a další věc přehlížíš - exekuce má dopad na celou rodinu,ne jen na toho jednotlivce. A třetí věc - k exekucím v tomhle případě připočti i insolvence.
Problém je,že každé zvýšení minimální mzdy vyřadí další liddi z nároku na příspěvek nna bydlení (např.) protože ač beroou pořád skoro stejnš,papírově překročí hranici..
Nejsem s tebou ve sporu,že je nutné zvednout mzdy ! Ale...
1 ) navázat minimální mzdu na životní minimum
2) potom zvednout životní minimum

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Polovina z těch 863 000 dluží pod 10.000. Horší je ten zbytek v dluhových pastích. Navrhuješ nějáké řešení?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej_Stopa za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Robert.Magni »

Tak na návrhu novely se pracuje,vlákno pro veřejnost je tady pravni-stat-f545/exekuce-2017-debatni-t38029.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Andrej_Stopa, Jan.Hora

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2123
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2052 poděkování
Dostal poděkování: 3779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, jaký názor máš na manželství homosexuálů a adopci dětí stejnopohlavními páry. Asi víš proč se ptám ;) https://www.independent.co.uk/news/uk/h ... 39133.html (ne že bych tomu nařčení v článku věřil, ale raději se ptám).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvek:
Ondrej.Profant

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Andrej_Stopa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 18
Registrován: 24 lis 2017, 17:38
Profese: Analytik
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Andrej Stopa

Příspěvek od Andrej_Stopa »

Jasné. (o: Manželství homosexuálů schvaluju. Lidi by měli mít stejná práva bez rozdílu sexuální orientace. Adopci dětí taky. Je lepší, aby děti měly dvě maminky, nebo dva tatínky, než aby vyrůstaly v děcáku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej_Stopa za příspěvky (celkem 2):
Adam.Zabransky, V__
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“