Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V pátek 16.3, jsem telefonicky kontaktoval Helenu Svatošovou a Jana Vobořila z IURE a od té doby s nimi konzultuji problematiku kolem kauzy "prolomení mlčenlivosti advokátů".

Přijaté výhody: právní informace a názory
Poskytnuté výhody: zřejmě žádné

Ve čtvrtek 15.3. jsem v centru Prahy potkal s evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem, který se zrovna chystal na slyšení mediálních rad ČT a ČRo.
Nabídl jsem mu, že mu dám pozitivní referenci u Pirátů, čímž tak činím.
Znám se s ním od podzimu roku 2011, kdy jsme se potkali na akcích na podporu romských komunit na Šluknovsku, kde probíhala vlna pogromistických demonstrací. V této oblasti se angažuje kontinuálně a má za to můj velký respekt. Myslím, že je to vhodný kandidát na tuto pozici a pro Piráty zcela jistě přijatelný.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: reference a svezení autem (i když to je v Praze dost často spíš za trest :) )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ve středu 14.3. jsme se za PKS ve složení Robert Čuma, Petr Springinsfeld a Markéta Gregorová sešli se senátorským kandidátem Janem Špilarem a Petrem Hladíkem z KDU-ČSL v Mezzanine Café na Údolní. Tématem byly naše možnosti případné podpory s ohledem na rozhodnutí KF, že chceme nasadit pouze pirátského kandidáta (a pan Špilara nominuje KDU). Pan Špilar by nebyl proti, ale KDU ho již oznámili jako svého kandidáta a chtějí to tak ponechat, tato možnost tedy padla a pan Špilar nepůjde do našich primárek. Probírali jsme poté i potenciální možnost, že v našich primárkách nebude vybrán žádný kandidát; nastane-li takový případ, jsou pan Špilar i KDU otevřeni vyjednávání o podmínkách podpory ze strany Pirátů, pokud bychom ji chtěli projevit.

Po tomto jednání ještě pana Hladíka zajímal náš vývoj v komunálkách (jdeme-li se ŽB apod.), sdělili jsme mu tedy to, co je veřejně dostupné i na fóru - že máme otevřené primárky a někteří členové ŽB a nePiráti se tam hlásí a rozhodne hlasováním MS Brno.

Přijaté výhody: nevědomky zázvorový čaj a dvě piva od pana Hladíka, který s placením předběhl
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Robert.Cuma, Filip.Krska, Petr.Springinsfeld, Radek.Strouhal, Ivo.Vlasaty

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Duska »

Středa 21.3
Setkání se Jiřím Štylerem (HPP11). Téma naplňování koncepce sociální politiky na Praze 11 současnou radnicí

Přijaté výhody: malé pivo
Poskytnuté: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Tak se mi toho nakupilo trochu víc, tak se jdu vyzpovídat

22.3. - navázal jsem kontakt se Švédskými Piráty ohledně mé nadcházející cesty do Švédska
22.3. - dnes mě po zasedání zahraničního výboru kontaktoval poslanec Karel Krejza (ODS) a krátce jsme řešili letošní volby v Ústeckém kraji.
22.3. - Na pozvání Markéty Adamové (TOP 09) jsem se účastnil neformálního zasedání nadstranické evropské platformy v parlamentu. Přítomni byli taktéž členové Pirátů, ANO, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a ČSSD. Zasedání bylo myšleno jako úvodní, probírali jsme možnosti další spolupráce.
21.3. - Telefonoval jsem si s Petrem Bouškou (Tak jo!). Tématem byla možnost spolupráce v oblasti vývoje software a komunální volby.
19.3. - z vlastní inicitaivy jsem mluvil se senátorem Hassanem Mezianem (ČSSD). Probírali jsme politiku na Litoměřicku. Pan senátor s námi sympatizuje. Přijaté výhody: láhev vína
16.3 - zúčastnil jsem se recepce pořádané Irskou ambasádou. Na recepci jsem mluvil také s Rakouským, Řeckým a Jihokorejským velvyslancem. Témata zahrnovala především tvorbu parlamentních skupin přátelství a aktuální dění v zahraničně politcké oblasti (mimo jiné postoj Pirátů k Turecku).
16.3. - setkal jsem se s Reinhardem Bütikoferem (Greens/EFA). Probírali jsme priority Pirátů v evropské politice a nadcházející eurovolby.
13.3. - společně s Ivanem Bartošem jsme navštívili (na pozvání pana velvyslance Belgickou ambasádu). S panem velvyslancem jsme probírali především situaci v české politice a pohled Pirátů na ní, dále naše vnímání evropské politiky.
13.3. - s podvýborem pro letectví a kosmonautiku jsme navštívili Aero Vodochdoy. Dozvěděli jsme se o plánech firmy, jejím portfoliu a strategických zájmech. Prohlédli jsme si dilny. Obdrželi jsme pohoštění a nějaké upomínkové předměty.
3.3. - setkal jsem se tajemnicí klubu Greens/EFA v EP a tajemnicí strany evropských Zelených. Setkání zprostředkovala Julia Reda. Předmětem diskuse byl Pirátský pohled na evropskou politiku a naše priority v nadcházejících eurovolbách. Docela dlouho jsme řešili reformu Dublinského systému a otázku kvót.
2.3. - setkal jsem se s Magdalenou Davis a Janem Perlou z předsednictva strany Zelených. Probírali jsme aktuální témata domácí politiky.

Dlouhodobě jsem také v kontaktu s lidmi kolem českého DiEM25, především Jiřím Štegem a Antonínem Hořčicou. Udržuji kontakty se členy Výboru pro evropské záležitosti a Zahraničního výboru. Jsem v pravidelném kontaktu s Litoměřickými Zelenými a probíráme spolu komunální politiku. Jsem ve stálém kontaktu s Josefem Břečkou (Evropani.cz), ohledně spolupráce mezi našimi stranami. Také jsem v pravidelném kontaktu s ostatními členy předsednictva PPEU a skupinou "Internationale Koordination" v rámci PPDE.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Robert.Magni, Radek.Strouhal, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

14. 3. - N. Jazairi - Asociace pro finančně dostupné bydlení - affordablehousing.cz - náhodná schůzka spolu s Martinem Ardenem v PSP - velmi produktivní navázání na prezentaci M. Tesaře z téže organizace, která proběhla 22.2. na půdě posl. klubu Pirátů (v rámci kulatého stolu).

Mluvili jsme o Evropské investiční bance a podpoře dostupnému bydlení, chybějící strategii v ČR (která je pro tu fin. podporu nutná) a půjčkách začínajících na 30 mil. Eur

Dále jsme mluvili o obavách obcí ze žalob při hledání inovativních řešení (např. výstavba ve spolupráci se staveb. firmami, pronájem pozemků na delší dobu dopředu apod.) - zde by opět záruky a oporu mohla poskytnout vládní koncepce

Třetí velké téma bylo družstevní bydlení - podpora toho, aby i družstva mohla např. soutěžit o pronájem obecního pozemku

zmínili jsme i téma smluv o územním rozvoji. Na setkání navážeme začátkem dubna

Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

19.3. - J. Březinová: org. Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s., téma pracovní rehabilitace osob se sníženou pracovní schopností, o spolupráci s Úřady práce (kde by tyto osoby mohly být registrovány, i když pobírají invalid. důchod), a navracení lidí do otevřeného pracovního trhu (nikoli pouze do chráněného).

Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

21.3. T. Jungwirth, P. Čižinský - Konsorcium nevládních organizací, schůzka nad zdravotním pojištěním cizinců, zejm. novorozených dětí - při komplikacích dnes nepojistitelní.
potíž např. pro rodiny akademických pracovníků, tj. i těch cizinců, kteří sami jsou účastni veřejného zdrav. pojišť - problém komerčního poj.

Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

21.3. - P. KOlínská, R. Chmelová, K. McCreary, P. Černohous - ProLuka - setkání k návrhu zástavby
- požadavky: získat půdorysný zákres a písemné vyjádř. památkářů, a vypočítat nárůst hodnoty (zisku) při navýšení objemu, které žádá

Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Radek.Strouhal, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Redr »

Dne 22. 3. 2018 se sešli zástupci několika politických subjektů z Havířova: M. Rédr a M. Kmec (Piráti), L. Gavlas a J. Jekl (Nezávislí), B. Niemiec a M. Světnička (KDU-ČSL) a P. Kadlec (Zelení). Diskutovaly se možnosti předvolební a povolební spolupráce v rámci komunálních voleb v Havířově. Padla také otázka podpory případného senátorského kandidáta. I přes deklarování vzájemných sympatií a respektu mezi zúčastněnými, nepadlo žádné konkrétní rozhodnutí a nedošlo k žádné reálné dohodě.
Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Dne 14.3. jsem měl pracovní oběd s Ing. Gabrielou Hoppe
Schůzka se primárně týkala implementace ATAD v daňovém balíčku připraveném MF. Zejména jsme se věnovali Gaar, kde ing.Hoppe obhajovala svůj postoj, že by být v textaci explicitně uvedeno, že jde o prostředek ultima racio. Dále jsme diskutovali Jakubův pozměňovák k DAC 5. Věnovali jsme se trendům ve vybírání daní na západě. Horizontální kooperace - advance ruling - editační posudky - SFTI. Zajímavý byl její postřeh, že nám chybí povinná transferpricing dokumentce dle doporučení oecd. No a taky jsme obecně diskutovali o pirátech.
Poskytnuté a přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 2):
Vit.Simral, Filip.Krska
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“