Stažení návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji projednání návrhu přiloženého usnesení

ANO
34
37%
NE
50
54%
zdržuji se
8
9%

Celkem hlasujících: 92 - Celkem hlasů: 92

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 413 poděkování
Dostal poděkování: 464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od klivan » 22 bře 2018, 10:26

Robert.Magni píše:
22 bře 2018, 07:50
4.většinu Pirátů téma vůbec nezajímá (Celkem hlasujících: 80)
diskuse s idioty.jpg

Tak já se pirátsvu nedivím, odklánění peněz do daňových rájů se věnuje jiná skupina obyvatelstva, jen 1% nejbohatších, má na to platit si odborníky na odklánění. A kdo se věnuje zakládání eseroček ? Horních deset tisíc je nalezlých v jiných KŘIŠTÁLOVĚ čistých stranách, potrefená husa zakejhala.
Např. přičinlivý na °1. místě. Michal Kabert založil 1441 eseroček. :lol: :lol: :lol:
2. místo patří Jan Lustig 1333 a.s.+s,r,o,
3 místo Marie Maňasová 1224 s.r.o. :D
https://rejstrik.penize.cz/michal-kabrt

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... ech-munzar
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1058130321
Naposledy upravil(a) klivan dne 22 bře 2018, 11:30, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
Žít pro něco je důležitější, než jen pro vlastní život, jelikož pes chcíplý hlady u svých vrat, předpověděl státu pád. "Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic."

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2417 poděkování
Dostal poděkování: 6680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 22 bře 2018, 11:21

Mikulas.Ferjencik píše:
22 bře 2018, 10:11
Já proti projednávání na úrovni CF nic nenamítám, jen upozorňuji na to, že pro přezkum tohoto návrhu nebyly hlasy (přestože Dalibor tu opakovaně vytváří dojem, že jsme dělali něco proti vůli členské základny).
No, 45% lidí odmítlo shodit projednávání ze stolu a to není málo, přihlédnu-li k podmínkám ankety. Nicméně jsem rád, že jsme ve shodě, mohl by si prosím na klubu projednat, abychom věcné návrhy zákonů mohli odsouhlasit na úrovni CF? Nejde mi o konkrétní zákony a jejich podobu, máme docela podrobný program a jedete podle něj, ale vím, že na jiných úrovních se často stane, že zastupitelé za Piráty podpoří něco, o čem členstvo nemá ponětí (v programu to nebylo) a tomu by tak nemělo být. Jde mi primárně o klid ve straně a budování sounáležitosti a pocitu, že jsme na jedné lodi a máme právo podílet se na jejím řízení. Často bývá také ďábel skryt v detailech, kdy třeba věcná podoba zákona kvůli jednomu aspektu vyvolává emoce. Pojďte prosím příkladem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 10):
Jiri.Koudelka, kainashi, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik, Vaclav_Mraz, Lukym, sery.pavel
Zakladatel České pirátské strany

Monika.Spilkova
Republikový výbor
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Monika.Spilkova » 22 bře 2018, 13:26

Roman.Sedlacek píše:
21 bře 2018, 13:07
Moni_que píše:
21 bře 2018, 12:21
Myslela jsem, že je v našich základních cílech "nasadit Velkému Bratru pásku přes oko, nebo raději přes obě", a ne mu dávat dalekohled... Ale asi jsem se mýlila v interpretaci. :-(
Krást se nemá. Ani peníze na daních, ani soukromí. Ale když někdo chce ukrást na daních 500 000 Kč, tak to znamená zisk před zdaněním cca 2 631 579 Kč + DPH a o soukromí takového lumpa se opravdu není třeba bát. ;)
Soukromi subjektu nemuze byt v demokracii mene nebo vice hodnotne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Kaderavek, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Radek.Strouhal

Idaho
Profese: právník
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 639 poděkování

Příspěvek od Idaho » 22 bře 2018, 15:07

Moni_que píše:
22 bře 2018, 13:26
Roman.Sedlacek píše:
21 bře 2018, 13:07
Moni_que píše:
21 bře 2018, 12:21
Myslela jsem, že je v našich základních cílech "nasadit Velkému Bratru pásku přes oko, nebo raději přes obě", a ne mu dávat dalekohled... Ale asi jsem se mýlila v interpretaci. :-(
Krást se nemá. Ani peníze na daních, ani soukromí. Ale když někdo chce ukrást na daních 500 000 Kč, tak to znamená zisk před zdaněním cca 2 631 579 Kč + DPH a o soukromí takového lumpa se opravdu není třeba bát. ;)
Soukromi subjektu nemuze byt v demokracii mene nebo vice hodnotne.
A to si dovolím nesouhlasit. Je to podle okolnosti - třeba takové nařízené odposlechy nebo prohlídky jsou zásahem do soukromí.

Jen ten předchozí příspěvek dávající dohromady DPH a zisk před zdaněním je poněkud nelogický, automaticky ztotožňující dobře vydělávající osobu s lumpem a někým, kdo na soukromí nemá právo. Kdyby to bylo bez té závistné části ", tak to znamená zisk před zdaněním cca 2 631 579 Kč + DPH", bylo by to celkem v pohodě. Protože ten zbytek by byl: "Ale když někdo chce ukrást na daních 500 000 Kč a o soukromí takového lumpa se opravdu není třeba bát", kdy takto ta věta znamená snahu úmyslně krátit daň a tam už nastupuje trestní právo a i omezení soukromí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Monika.Spilkova

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 898 poděkování
Dostal poděkování: 1177 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 22 bře 2018, 15:37

Je mi jasné, že jsem tímto členským podnětem přidal práci a sebral čas spoustě lidí. Nicméně považoval jsem za důležité to eskalovat na úroveň CF, aby v této složité kauze získal či nezískal pozměňovací návrh podporu CF. A dle výsledků demokratického hlasování o tomto podnětu tu podporu pozměňovací návrh získal. Děkuji všem, kteří se vyjádřili pro i proti.

Kdo máte zájem rozvíjet diskusi o tom, jak by měly vznikat návrhy zákonů a pozměňovacích návrhů, můžete pokračovat například v tématu Transparence v přípravě zákonů.

Podnět pozbyl aktuálnosti, proto ho stahuji. Prosím moderátory o vyjmutí slova "Michálkova" z nadpisu zamknutí vlákna. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Tomas.Pastircak, Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Radek.Strouhal, Vaclav_Mraz
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23644 poděkování
Dostal poděkování: 16854 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 22 bře 2018, 16:15

Jiri.Kaderavek píše:
22 bře 2018, 09:15
Popravdě jsem tak nějak předpokládal, že zákony, které předkládáme budou odsouhlaseny elektronicky celostátním fórem, tzn. že bude na nich muset být celostranický konsensus. Přímou demokracii, kterou máme v programu bychom měli demnstrovat především tímto. Takže, pokud tomu tak není, co přesně brání CF tuto praxi zavést? To je otázka asi na Vojtu Pikala, to je procesní génius :)
Takhle, musí k tomu být vůle členské základny kterou má vytvořit skupina členů.
U pozměňováků co předkládala Dana Balcarová žádný flame ve straně není, takže je otázka, jestli by je CF mělo projednávat. Stejně tak jsou občas někteří naši poslanci podepsaní jako předkladatelé pod nějakýmí širšími poslancekými návrhy novel.
Asi je možno stáhnout dvůj podpis a asi jsme schopni zavést na klubu nějaký mechanismus, že ve chvíli podání návrhu zákona do systému bude někde na fóru o tomto členská základna informována, ale projednání už musí přijít samo.
Máme volební program schválený celostátním fórem a ten prosazujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Jiri.Kaderavek, Mikulas.Ferjencik
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Idaho
Profese: právník
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 639 poděkování

Příspěvek od Idaho » 22 bře 2018, 23:53

Vojtech.Pikal: Ono asi nejde o to, aby Piráti projednávali vše, co někdo předloží. Ať už jako zákon, novelu nebo pozměňovací návrh. Chce to spíš umět naslouchat kritice, tedy vyslechnout, vyhodnotit, vypořádat se. Nemusí to tedy znamenat poslouchat kritiku ve smyslu kritiku poslechnout, ale v případě tohoto pozměňovacího návrhu byl zásek už na tom vyslechnout, když kritika (a teď nemyslím jen tady na foru), byla shazována ze stolu tak nějak z principu. A reakce na psaní mě, Yosiiho nebo třeba i ten ČAK nebo Sokola mi přišly tak, že buď byly argumenty přehlíženy nebo nebyly pochopeny.

Přitom třeba ignorovat ČAK, který zastřešuje všech víc jak 10 tisíc advokátů, je nesmysl. Pokud by byl mezi advokáty nějaký nesouhlas se stanoviskem ČAKu, tak by se objevovaly v nějaké zásadnější míře i disentní hlasy jednotlivých nefunkcionářů. U mlčících advokátů byl racionální předpoklad, že více méně se stanoviskem představenstva souhlasí. Byl to email, který šel každému advokátovi, takže to pravděpodobně i téměř každý advokát četl. Nebylo to něco tutlaného představenstvem ČAKu před členy a nebylo tedy dobré k tomu přistupovat tak, že je to názor pár jednotlivců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvky (celkem 7):
Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Jiri.Kaderavek, Vit.Jurasek, Jan.Bednarik, Radek.Strouhal, Pavel.Moravec

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20826 poděkování
Dostal poděkování: 18232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 23 bře 2018, 00:53

Mikulas.Ferjencik píše:
22 bře 2018, 10:11
Já proti projednávání na úrovni CF nic nenamítám, jen upozorňuji na to, že pro přezkum tohoto návrhu nebyly hlasy (přestože Dalibor tu opakovaně vytváří dojem, že jsme dělali něco proti vůli členské základny).
Miki, naprosto bez nějakého útočení se ptám: které fórum si mám zapnout ke sledování, abych se dozvěděl, že Jakub hodlá vzít za svůj pozměňovák MF a Dana Balcarová chce dát obcím pravomoc zakázat občanům topit např. hnědým uhlím? Proti postihu uhelných elektráren nic nemám, ale postih stařečků, kteří mají kamna/kotel 50 let staré a topí tam uhlím, dřevem, papírem, týden starým chlebem a vším co hoří, mi přijde jako zbytečná šikana, která jen nadělá mezi lidmi zlou krev OFFTOPICjá topím zemním plynem, jen tak pro pořádek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Milan.Dadourek, Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Jiri.Kaderavek, sery.pavel
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň - v demisi
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20826 poděkování
Dostal poděkování: 18232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 23 bře 2018, 01:03

Vojtech.Pikal píše:
22 bře 2018, 16:15
Jiri.Kaderavek píše:
22 bře 2018, 09:15
Popravdě jsem tak nějak předpokládal, že zákony, které předkládáme budou odsouhlaseny elektronicky celostátním fórem, tzn. že bude na nich muset být celostranický konsensus. Přímou demokracii, kterou máme v programu bychom měli demnstrovat především tímto. Takže, pokud tomu tak není, co přesně brání CF tuto praxi zavést? To je otázka asi na Vojtu Pikala, to je procesní génius :)
Takhle, musí k tomu být vůle členské základny kterou má vytvořit skupina členů.
Dovolil jsem si založit anketu. ;)
viewtopic.php?f=637&t=40478
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň - v demisi
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19588 poděkování
Dostal poděkování: 8773 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 23 bře 2018, 11:31

Jinak zítra je společné zasedání RV a PK, tak k němu s nadějí vzhlížím a doufám, že tam dojde k nějakým pozitivním posunům.
viewtopic.php?f=248&t=39909

Už si Vileťáku instruoval vašeho krajského zástupce? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Radek.Strouhal
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“