Stažení návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji projednání návrhu přiloženého usnesení

ANO
34
37%
NE
50
54%
zdržuji se
8
9%
 
Celkem hlasujících: 92 - Celkem hlasů: 92

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Ondra.kl »

Doporučuji všem, aby příště až se jim nebude něco líbit, nečekali co udělají ostatní a sami:
1. ihned založili členskou anketu
2. ihned podali návrh k jednání CF. Preferoval bych a cílem takového návrhu bylo vyjádření názoru CF. Naopak nemá smysl aby CF ukládalo něco někomu, komu nic ukládat nemůže.

Takhle se tu sice vyjádřil kde kdo, ale co se týče názoru Pirátů na tuto věc víme jen to, že:
1. poslanec Michálek podal návrh a podporuje jej
2. poslanecký klub návrh rovněž podporuje
3. CF nechce ukládat poslancům stažení návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Robert.Magni »

4.většinu Pirátů téma vůbec nezajímá (Celkem hlasujících: 80)

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od klivan »

Sídliště v Janově skupují Rusové. Cizinci objevili štědrost českého systému dávek na bydlení. Kdopak jim v té bohulibé činnosti asi pomáhá ? :lol: :lol: :lol:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sidl ... &source=hp
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od klivan »

Je to hovor o válce minulé, jsem zvědav, co nám představí advokáti za vylepšení zákona, už se těším, jak si kapři budou vypouštět rybník, v praní špinavých peněz, unikům, možná se taky dočkáme Slovenska. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Popravdě jsem tak nějak předpokládal, že zákony, které předkládáme budou odsouhlaseny elektronicky celostátním fórem, tzn. že bude na nich muset být celostranický konsensus. Přímou demokracii, kterou máme v programu bychom měli demnstrovat především tímto. Takže, pokud tomu tak není, co přesně brání CF tuto praxi zavést? To je otázka asi na Vojtu Pikala, to je procesní génius :)

P.S. Prosím autora topicu o úpravu názvu, myslím si, že Jakub tam figuruje zbytečně, diskuse se vyvíjí spíše k procesnímu postupu ve věci předkládání zákonů, tak ať tam není ten personalizující bias.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Frantisek.Navrkal píše: 21 bře 2018, 21:38 Stalo se. Teď už je to jedno a tenhle podnět už pozbyl smyslu. Jako poučení bych si z toho vzal, že by se tyhle kontroverznější věci měly předem projednat na klubu, ne jako předmětný pozměňovací návrh, kterej před podáním Jakubovi odsouhlasil akorát Mikuláš Ferjenčík. Mělo se to víc promyslet a projednat předem na klubu. Trochu mě na celý věci zaráží, jak si náš vrchní mediální expert Mikuláš Ferjenčík asi neuvědomil, že nám taková věc může takto mediálně uškodit.

Já při předkládání zákonů nepovažuju za rozhodující, jestli nás mediálně poškodí nebo ne, ale jestli ten zákon dává smysl nebo ne. Za sebe jsem hrdý, že jsme si jako jediná strana ve sněmovně troufli jít do konfrontace s advokátní komorou, jo nečekali jsme jak intenzivně budou advokáti o tom našem návrhu lhát a rozhodně se budeme snažit poučit v tom, jak podobné věci komunikovat. Poslední poznámka, ti lidé, co proti tomu návrhu vytáhli naopak jsou právě ta oligarchie, která u nás vládne, že nešlo o žádný Babišův kyj na občany ostatně dokládá i závěrečné hlasování ve sněmovně...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Tomas.Pastircak, klivan, Robert.Magni, Ondrej.Profant, Jan.Lipavsky, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva, Jiri.Ulip

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Mikulas.Ferjencik píše: 22 bře 2018, 09:36 Já při předkládání zákonů nepovažuju za rozhodující, jestli nás mediálně poškodí nebo ne, ale jestli ten zákon dává smysl nebo ne.
Miki, to je zaprvé subjektivní kategorie, takže abychom ji objektivizovali co nejvíce, je moudré projednat s CF. Navíc, otázka smyslu může být posuzována z mnoha úhlů. Nicméně, já jsem se v tomto mnohokrát mýli, stejně jako každý z Vás, takže tady bych se opravdu odkázal na to CF. Myslím, že proti projednávání návrhů na fóru nemůžeš nic namítat ani ty, dopad může být jen pozitivní a je slušné se zeptat těch, kterých se to týká a jejichž jménem ve sněmovně vystupuješ. A myslím, že by se to mělo stát v Pirátské straně standardem i na úrovni kraje či obce. Neříkám, že pak poslanec nemůže hlasovat jinak, ale chci aby to bylo s vědomím, že jde třeba proti stranickému názorovému konzensu (což má pro něj i stranu další budoucí konsekvence).
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Robert.Magni »

Jiri.Kaderavek píše: 22 bře 2018, 09:15 Popravdě jsem tak nějak předpokládal, že zákony, které předkládáme budou odsouhlaseny elektronicky celostátním fórem, tzn. že bude na nich muset být celostranický konsensus. Přímou demokracii, kterou máme v programu bychom měli demnstrovat především tímto. Takže, pokud tomu tak není, co přesně brání CF tuto praxi zavést?
Jak se ukazuje ve všech hlasováních CF,brání tomu laxnost a nezájem členstva.Krásně to můžu demonstrovat na přípravě ,,exekucí a insolvencí,, kde jsem to zkusil ,,zdola,, Fiasko.
Bohužel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Rostislav.Reha

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ono není hlasování a hlasování. Pokud dostanu newsletterem, že se mám vyjádřit k návrhu zákona, pak bude IMO zásah docela velký. 100% nebude nikdy pochopitelně. Ale třeba se mýlím, nicméně vůle musí být především od zastupitelů to ve straně projednat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Robert.Magni, Pavel.Moravec, Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Radek.Strouhal
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení Michálkova návrhu na prolomení mlčenlivosti advokátů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jiri.Kaderavek píše: 22 bře 2018, 09:48
Mikulas.Ferjencik píše: 22 bře 2018, 09:36 Já při předkládání zákonů nepovažuju za rozhodující, jestli nás mediálně poškodí nebo ne, ale jestli ten zákon dává smysl nebo ne.
Miki, to je zaprvé subjektivní kategorie, takže abychom ji objektivizovali co nejvíce, je moudré projednat s CF. Navíc, otázka smyslu může být posuzována z mnoha úhlů. Nicméně, já jsem se v tomto mnohokrát mýli, stejně jako každý z Vás, takže tady bych se opravdu odkázal na to CF. Myslím, že proti projednávání návrhů na fóru nemůžeš nic namítat ani ty, dopad může být jen pozitivní a je slušné se zeptat těch, kterých se to týká a jejichž jménem ve sněmovně vystupuješ. A myslím, že by se to mělo stát v Pirátské straně standardem i na úrovni kraje či obce. Neříkám, že pak poslanec nemůže hlasovat jinak, ale chci aby to bylo s vědomím, že jde třeba proti stranickému názorovému konzensu (což má pro něj i stranu další budoucí konsekvence).
Já proti projednávání na úrovni CF nic nenamítám, jen upozorňuji na to, že pro přezkum tohoto návrhu nebyly hlasy (přestože Dalibor tu opakovaně vytváří dojem, že jsme dělali něco proti vůli členské základny).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Robert.Magni

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“