KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Chcete-li se stát registrovaným příznivcem, postupujte podle tohoto návodu.
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vážené krajské forum,

tímto zahajuji jednání ve věci volby pirátských kandidátů do Senátu v obvodu č. 11 - Domažlice.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury (a získání potřebné podpory, tj. 4 palců) poběží do 8.4. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování rovněž na krajské schůzi 9.4.2018

Hlasování bude dvoukolové:
- první kolo bude zahájeno v úterý 10.4. 2018. a bude trvat 72 hodin. Bude se v něm rozhodovat o přijatelnosti kandidáta pro celé KS Plzeňský kraj (nadpoloviční většina hlasů KF).
- případné druhé kolo bude následovat neprodleně, naším kandidátem se stane uchazeč s vyšším počtem získaných hlasů.

Pro nominaci je třeba získat podporu skupiny členů. Budu počítat palce, počítají se samozřejmě jen od členů KS PlK. Skupina členů, jelikož jde o zahájené jednání činí 4 členy.

Kandidáti, kteří obdrželi nominaci:
VIktor Krutina
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Viktor.Krutina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 60
Registrován: 04 úno 2014, 18:47
Profese: projektant
Bydliště: Husova třída 37, 344 01 Domažlice
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Viktor.Krutina »

Ing. Viktor Krutina – (*11. 1. 1978), ženatý, člen Pirátu od 4. 2. 2014

- vystudoval jsem Gymnázium Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích
- následně České vysoké učení technické v Praze – stavební fakultu – obor pozemní stavby a konstrukce
- 4 roky jsem pracoval jako referent stavebního úřadu v Domažlicích
- dále pak rok v soukromé firmě jako projektový manažer staveb
- od roku 2006 doposud pracuji ve vlastní projekční kanceláři v Domažlicích



Narodil se v Domažlicích, vyrostl a studoval v Domažlicích, žije a pracuje v Domažlicích.

Již na podzim roku 2017 jsem si začal pohrávat s myšlenkou kandidatury do Senátu. V lednu 2018 jsem dovršil věku 40 let a splnit tak jednu z podmínek kandidatury. Rád bych nyní pro všechny shrnul v několika bodech silné a slabé stránky svojí kandidatury, možné příležitosti a hrozby.

1) Silné stránky
a) Jsem členem Pirátů 4 roky, takže již z dob, kdy jsme měli podporu hluboko pro vstup do velké politiky. V roce 2014 jsem kandidoval v komunálních volbách a i v letošních volbách budeme v Domažlicích stavět čistě vlastní Pirátskou kandidátku.
b) Věk těsně nad hranicí 40 let mě přibližuje k co největší části našich voličů.
c) Jako projektant se dostávám do styku s lidmi po celém okrese a pomáhám jim projít procesem schvalování staveb, kde asi nejlépe je vidět přebujelá byrokracie, se kterou chci jako senátor bojovat.
d) Jako OSVČ nejsem ničím limitován v kampani. Předpokládám uzavření kanceláře nebo velké omezení pracovní činnosti od května až do voleb a s tím je také spojeno, že předpokládám, že si volební kampaň budu hradit z vlastních zdrojů a sponzorských darů.

2) Slabé stránky
a) Volební okrsek č. 11 se sestává z celého okresu Domažlice a cca 2/3 okresu Klatovy. Myslím si, že nejsem taková osobnost, abych oslovil voliče na tak velkou vzdálenost a je potřeba se v zadních částech (Šumavy) spolehnout pouze na podporu voličů a příznivců Pirátů

3) Příležitosti
a) Vzhledem k tomu, že povedu volební kampaň do zastupitelstva v Domažlicích, budu při té příležitosti oslovovat lidi i jako senátní kandidát. Šetří se zdroje jak finanční, tak časové a lze body komunální politiky vztáhnout i na osobu senátora, čímž se rozšíří množství potencionálních voličů
b) Piráti jsou co do počtu kmenových členů malá strana a myslím si, že pro vnímání lidí je potřeba kandidovat do všech 27 okrsků, abychom tuto naši „slabost“ vyvrátili. Neúspěch ve volbách není pošpiněním jména Pirátů.

4) Hrozby
a) Byl jsem 6 let členem ČSSD v Domažlicích a může mě to někdo z voličů vyčítat.
b) Kandiduji současné i jako lídr kandidátky na starostu města Domažlice a může někdo přirovnat moji kandidaturu na senátora jako snahu se usilovně někde „upíchnout“.

Nu a teď konečně to nejdůležitější a tím je můj program, se kterým chci jít do voleb.

A) Chci, aby senátor plnil funkci jakéhosi okresního ombudsmana. Na rozdíl od poslance, který má řekněme na starosti celý kraj, senátor má pod sebou pouze dva necelé okresy. Chci pomoci lidem tak, že mi sdělí svoje problémy a připomínky a já bych následně oslovil naše poslance v PS a bude-li to v našich silách a v souladu s naším programem, pomohl připravit legislativní změnu. Měnit zákony z pozice senátora ze senátní lavice pokládám za nemožné.
B) V senátu chci vždy hlasovat tak, jak hlasovali naši poslanci a chci udělat vše proto, aby zákony postoupené senátu nebyly nijak zdržovány. Duplicitní projednávání zákonů ve výborech Senátu pokládám za zdržování a pouze umělé vytváření důležitosti Senátu jako takového.
C) Senát je pro mě pojistka demokracie a jako od každé pojistky se neočekává, že bude neustále zasahovat do systému. Senát by měl do legislativy zasahovat co možná nejméně a jen ve výjimečných ústavních případech. Proto je důležité, aby senátor spíše loboval u poslanců.
D) Nechci mít vlastní kancelář a čekat, až za mnou lidé přijdou v předem mnou stanovený den a hodinu. Lidé jsou pohodlní a podle známého rčení, nejde-li Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Chci hlavně cestovat po volebním okrsku za lidmi. Chci jim dát možnost si mě pozvat řekněme na zasedání výboru příznivců „Člověče, nezlob se“ v Sušici, do domova důchodců na odpolední posezení v Běhařově či na předání prestižní ceny mladý automechanik v Bělé nad Radbuzou (pozn. příklad akcí je smyšlený). Na těchto dobrovolných akcích chci lidem vysvětlit náš program a doplnit kusé a neúplné informace (mnohdy zavádějící), které mají z televize, novin a internetu o naší činnosti. Chci komunikovat s lidmi, kteří o to stojí.
E) Názory, potřeby, atmosféru a náladu mezi lidmi chci společně s členy strany vyhodnotit a konfrontovat požadavky s naším volebním programem a směřováním strany. Případně dát podnět na změnu našich postojů (programu) blíže k obecnému mínění.


Vím, že to je dlouhé, ale pokládal jsem za nutné se trochu rozepsat. Přeci jen kandidovat na senátora není jako si jít koupit rohlíky a paštiku na svačinu. Budu rád za jakékoli podněty a svým způsobem se těším na grilování kandidáta členy 9. 4. v Pirátském centru, mám totiž zahradní posezení u piva s grilovaným masíčkem hodně rád :-D

Pěkný den
Viktor Krutina, kandidát na senátora 2018, volební okrsek č.11 Domažlice
Naposledy upravil(a) Viktor.Krutina dne 11 bře 2018, 11:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34605
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31564 poděkování
Dostal poděkování: 25690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Petr.Vileta »

Viktor.Krutina píše: 10 bře 2018, 14:09... podle známého rčení, nejde-li Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi.
Všechno dobré, jen s tou horou a Mohamedem je to obráceně. :D

A za grilované masíčko tě vegetariání sežerou ... vlastně ne, protože oni maso nejí.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jinak tedy, aby Viktor mohl být v primárkách, je třeba podpora skupiny členů (tj. 4 palce od členů KS PlK)
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Miroslav Timura
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Miroslav Timura »

Vážení Piráti.

S pokorou vstupuji do tohoto "předkola ligy mistrů" a dovoluji si Vás požádat o podporu umožnění účasti, tedy potřebné čtyři palce nahoru, a tak možnost účastnit se tzv. grilování.
Nechci Vás obtěžovat inflací informací, a proto si Vás dovoluji směrovat na moje osobní webové stránky: www.timura.cz, kde najdete základní informace. Jako další možnost dávám k dispozici i spojení telefonické: 603 435 950. V neposlední řadě samozřejmě uvítám Vaše jakékoliv dotazy na tomto fóru.

Děkuji.

Miroslav Timura
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Upozorňuji, že je kandidovat může člen či registrovaný příznivec. Pan Timura není registrovaným příznivcem (návod zde: https://wiki.pirati.cz/ao/navody/priznivec ), navíc na jeho stránkách nejsou žádné informace o jeho osobě, zastávaných názorech atd. Toto je třeba doplnit, nebo v první fázi napsat alespoň sem.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Pana Timuru bych poprosil o komentář ohledně členství v Straně Zelených a následné kandidatuře za stranu Národní demokracie. Ačkoliv jsme toto obecně probírali po telefonu, stále mi rozpor mezi ideologií Národní demokracie a Piráty přijde značný, tato otočka o téměř 180°by nás v očích našich voličů/sympatizantů mohla velmi poškodit.
Dále bych se pana Timury chtěl zeptat, co z Pirátského programu se mu líbí nejvíce.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34605
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31564 poděkování
Dostal poděkování: 25690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Petr.Vileta »

Podle fotografie jsem (asi) našel FB stránku pana Timury.
https://www.facebook.com/miroslav.timura

Také jsem se podíval na zahraniční politiku ND http://narodnidemokracie.cz/program/zah ... -politika/
a jejich stanovy http://narodnidemokracie.cz/wp-content/ ... 016_MV.pdf

Možná si pan Timura spletl Piráty s SPD. :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Timura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 14 bře 2018, 22:57
Profese: Právník
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Timura »

1 . Ano, toto je moje FB stránka: https://www.facebook.com/miroslav.timura a zde je moje osobní webová stránka:
www.timura.cz a zde je můj kontaktní telefon: 603435950.
2. Pokud se týká ND, na toto krátké období nejsem pyšný, motiv byl vlastenecký, po několika měsících jsem zjistil, že se jedná o stranu skutečně antisemitskou a xenofobní, což mě velice nemile překvapilo, odešel jsem současně s několika vlastenci se stejným ideovým zaměřením. Na jaře 2016 jsme spolu se dvěma kamarády položili věnec u památníku v Lidicích.
3. V současné době jsem NESTR. Pokud získám Vaši podporu, tak bude samozřejmostí zformalizování našeho přátelství, zřejmě jako registrovaný příznivec.
4. Skutečně s pokorou, jak jsem již uvedl, jsem požádal o součinnost s Piráty = to jest s Vámi, neboť po důkladném prostudování Vašeho programu se nejméně z devadesáti devíti procent s tímto programem ztotožňuji.

Poznámka: Prosím o neposuzování člověka pouze podle formálního hlediska (vnějších znaků), ale také podle materiálního hlediska, to jest podle zdravého selského rozumu a zejména podle penza informací nejlépe po osobním kontaktu. Každý člověk je osobnost, která má své silné a také své slabé stránky. O některých silných stránkách v podstatě píšu na mém profilu na FB, o slabých stránkách Vás budu informovat OSOBNĚ při grilování. Není dobré se zde, na veřejně přístupném fóru, svléknout úplně donaha, a to jenom a pouze z důvodu případného zneužití osobních a velice intimních info politickou konkurencí.

5. Vzhledem k mému vzdělání a odbornosti, se v případě zvolení senátorem, chci věnovat zahraničním vztahům, obraně a bezpečnosti.

S úctou

Miroslav Timura 8-)
Naposledy upravil(a) Timura dne 20 bře 2018, 13:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34605
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31564 poděkování
Dostal poděkování: 25690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 02/2018 Senátní volby, obvod č. 11 Domažlice

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nejlepší by bylo to probrat osobně. Pokusím se zařídit, aby vám přišla pozvánka na naši dubnovou krajskou schůzi.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“