Jan Trnka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jan.Trnka
Místní předsednictvo
Profese: Doktor letadel :-)
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Jan Trnka

Příspěvek od Jan.Trnka » 14 bře 2018, 22:40

Čau rád bych se Vám blíže představil, co jsem vlastně zač 😊
Krátké info o mě:
Jmenuji se Jan Trnka narodil jsem se v roce 1988 v Chomutově, jsem ženatý a mám dvě děti.
Co se vzdělání týče, tak střední i vysokou školu mám z oblasti letecké údržby. Tomuto oboru se stále věnuji a je tak trochu mým životem a občas lidi štvu, že o ničem jiném nemluvím 😊
Začínal jsem na velkých letadlech (Boeing, Airbus, Saab atd.) v Praze a Ostravě, ale před pár lety jsem přesedlal na údržbu soukromých business letadel do Příbrami. Jedná se o autorizovaný servis, prodej a provoz letadel Pilatus, Piper a Cirrus pro celou střední a východní Evropu. Zde pracuji jako osvědčující technik a vedoucí údržby. Vedu team lidí a v rámci mého povolání často cestuji po Evropě, plus mám za sebou pár pracovních stáží, či školení v USA.
Mezi mé zájmy patří hlavně tvorba počítačové grafiky (loga, plakáty atd.), hudba (těžko definovatelná), sport, politické a filozofické debatování u pivka 😊 a samozřejmě letectví 😊 Jsem zároveň tvořivý typ člověka, který musí neustále něco vymýšlet, pořádat, budovat atd…
Proč chci být pirát?
Piráty podporuji už v podstatě od jejich vzniku, nicméně až toto volební období jsem byl politickou situací v ČR natolik rozladěn, že jsem se o piráty začal zajímat více. Byl jsem takový ten anonymní potulný divný podporovatel, co si polepí auto, nakoupí balíky pirátských novin, rozdává je po kamarádech a nenápadně je nahlodává, že piráti jsou vlastně jediná rozumná volba 😊 Myslím, že se mi i celkem dařilo 😊
Kolem loňských voleb Příbramská pobočka uspořádala v místním baru neformální posezení u pivka. Slovo dalo slovo a já se rozhodl, že toto je jeden z těch projektů, který dává smysl a rozhodl se, že chci pomoci a být součástí. Minimálně je to možnost ,,nebrblat,, jak je Příbram strašné město a něco pro to udělat 😊
Co se mého budoucího působení týče, jak jsem psal, chci hlavně pomoci. Vzhledem k mému pracovnímu a rodinnému vytížení nemám rozhodně ambice na žádné funkce či posty. To říkám zcela otevřeně. Chci hlavně pomoci s komunálními volbami v Příbrami, či vnášet nové myšlenky do diskuzí. Min. si myslím, že bych mou přítomností, mohl obohatit IT, učitelský, právnický, či jiný pohled, o pohled člověka, co objíždí a oblétá Evropu se šroubovákem a šťourá se v letadlech bohatýrů 😊 Taky pohled 😊
V současnosti se tak snažím pomáhat s přípravou Příbramských komunálek, leč zde kandidovat nemohu, a to na základě mého trvalého pobytu ve vedlejší vesnici 😊
Myslím, že je teď pro stranu hodně důležité pracovat na rozvoji a udržení místních sdružení. Jedině tak se z pirátů může stát stabilní a zdravá parlamentní strana, založená na velké a různorodé členské základně skrze celou ČR.
Co se týče klasických pirátských otázek, tak na ty jsem víceméně už odpovídal na krajské schůzi v Příbrami. Nicméně ve zkratce:

1) Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Jediná strana založená od spodu. Plná různorodých lidí. Respekt k různým názorům. Bavím mě, jak Pirátská strana dokázal vzbudit zájem o politiku i u mladých lidí. Připadám si, že myšlením zapadám do pirátské sociální skupiny 😊 To u ostatních stran nikdy tak nebylo….býval to vždy kompromis. Volil jsem kdysi TOP09 či ODS.
2) Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Škoda každého nedaněného gramu 😊
3) Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Těžká otázka. V určitých oblastech jsou dotace potřeba, hlavně co se týče rozvoje a inovací. Osobně s dotacemi přicházím do styku celkem často, a tak vím, že ne vždy jsou používány k původnímu účelu. Primárně je tomu tak u velkých firem, které v tom umí chodit, nebo si platí specializované dotační firmy 😊 Na druhou stranu malé firmy kterým by dotace reálně pomohli k rozvoji, dotace často vzdají hned po prvním levelu papírové války 😊 Některé dotační podmínky jsou velice nesmyslné a díky tomu pak vznikají ještě nesmyslnější řešení 😊
4) Co si myslíš o OSA, Instagramu a autorském zákonu
Rád zaplatím za hudbu na Deezer, Aerovod atd….to jsou projekty kterým věřím a podporuji je. Ale nerad přispívám na nové auto pro p. Strejčka při koupi USB disku, či instalací jednoho repráku v baru na WC 😊. Jinak v tomto odvětví nejsem velký odborník.
5) Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Na to nejsem také asi vhodný odborník. Nicméně min. jako laikovi mi určitě vadí sdílení telefonních čísel a emailů mezi firmami, které mě pak následně otravují 😊 PS: webkameru na notebooku mám přelepenou páskou 😊
6) Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Práva končí tam kde začínají práva toho druhého…
Vyzívání k násilí je ohromně nebezpečné, ale bude tu vždy. Zabránit, či minimálně omezit se tomu dá určitě výchovou, rodinným zázemím ale i kvalitou vzdělání. S tím je spojená kvalita výuky. S tou je ale spojená kvalita učitelů. No a s tou je spojená kvalita ohodnocení 😊 Víc asi netřeba říci 😊
7) Co si myslíš o imigraci do ČR?
Nedávno k nám přiletěl náš Turecký zákazník na servis. V letadle bylo 5 lidí. Řekl bych, že to byla tenkrát největší islámská migrační vlna na území ČR 😊
Teď vážně, upřímně řečeno EU tuto situaci nezvládlo a je pravdou, že na území EU je plno neprověřených migrantů, což je reálný problém. Celý proces byl téměř neřízený a dal vzniknout všem proti islámským stranám, které sází na lidský strach z neznámého…To je dle mého zásadní a hlavní problém migrace v EU.
To že máme minimálně morální povinnost přijímat válečné uprchlíky je ale neoddiskutovatelné. Problém je v provedení a politických následcích, které oslabily politickou kulturu skrze celou EU.
8) Co nejvíc pálí Českou republiku?
Škatulkování na jednotlivé druhy lidí a názorů……postupně se vytrácí věcná diskuze.
9) A názor na referendum
Přímá demokracie ano, ale postupně a od spodu. Prvně se musí zvýšit angažovanost občanů v politice jako takové…Je to dlouhodobější proces.

Pokud jste dočetli až sem, máte můj respekt 😊 (BTW Respekt mám předplacený)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Trnka za příspěvky (celkem 4):
Stepan.Drtina, Filip.Dite, Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora
Žádnej nápad není dost blbej...

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21575 poděkování
Dostal poděkování: 10007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Trnka

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 15 bře 2018, 12:00

Ahoj,

díky za odpovědi, tak mě napadlo, že s tím cestováním po Evropě, by si byl možná ideálním členem do zahraničního odboru, jestli budeš mít zájem samozřejmě. ;)

Spojka by mohl být Franta Kopřiva. link na sekci Zahraniční odbor
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jan.Trnka
kandidát do eRVé - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 675 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 05 dub 2018, 10:34

Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Štěpán Drtina - Radní města Kutná Hora - asistent poslance - 1. místopředseda KS SčK.
stepan.drtina@pirati.cz - 775 221 705 - https://www.facebook.com/stepan.drtina

Jan.Trnka
Místní předsednictvo
Profese: Doktor letadel :-)
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Příspěvek od Jan.Trnka » 05 dub 2018, 12:19

Tož děkuji převelice :-)
Žádnej nápad není dost blbej...

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“