Komunální spolupráce - Komunikace

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1251
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Dal poděkování: 1172 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Radku,

Děkujeme za Tvůj zájem sestavit pirátskou kandidátku v Čelákovicích. Mohl by jsi nám zatím napsat nějaké doplňující informace o sobě?
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Radek.Uher
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2018, 16:42
Profese: Student
Bydliště: Čelákovice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Radek.Uher »

Ahoj Štěpáne a další piráti/ky :)

jmenuji se Radek Uher a je mi 25 let. Narodil jsem se v Brandýse nad Labem, ale vyrůstal a celý život žil v Čelákovicích, které jsou tak pro mě opravdu srdeční záležitostí. Nyní jsem kvůli studiu přechodně i v Ústí nad Labem, ale k tomu se ještě dostanu :)

Studoval jsem Gymnázium J.S.Machara v Brandýse nad Labem, Vyšší odbornou školu ekonomických studií na Praze 2 a bakalářský titul (v oboru veřejná správa) mám z Metropolitní Univerzity Praha. Nyní studuji navazující magisterské studium (obor Regionální rozvoj a veřejná správa) na Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem.

O Pirátech vím již od jejich založení, kdy jsem za ně dokonce seděl v komisi u voleb. Tam jsem se seznámil s paní Mgr. Lenkou Pitkovou, která má vynikající zkušenosti v rámci Čelákovic a tamějších obyvatel a s kterou bychom chtěli sestavit kandidátku plnou nových, schopných, pracovitých a pirátsky smyšlejících lidí. Věřím, že společně dokážeme dát dohromady lidi, kteří by se ,,rvali” o úspěch a také věřím, že bychom ho dosáhli.

Čelákovice jsou krásné malé městecko nedaleko Prahy s výbornou dopravní dostupností právě do hlavního města. Chtěli bychom se snažit o celkový rozvoj města. O to, aby se lidem žilo co možná nejlépe. Chtěli bychom transparentní, dostupnou a otevřenou veřejnou správu. Chceme aktivně zapojit obyvatele do dění ve městě a sestavit kandidátku s lidmi bez skandálů, korupční minulosti či dokonce současnosti a s lidmi, kteří nebudou pouze prázdně slibovat, ale přinesou nové nápady. Chceme změnu a chceme být u toho :)

Jsem zatím pirátským příznivcem, ale jelikož to s kandidaturou (nejen) v komunálních volbách myslím opravdu vážně, chtěl bych se stát oficiálně i členem České pirátské strany.

S pozdravem a přáním příjemného dne,

Bc. Radek Uher

Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1251
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Dal poděkování: 1172 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Radku, díky za info.

Tímto bych Tě rád pozval na krajskou schůzi konanou 11.3 v Příbrami, kde si o sobě navzájem uděláme lepší představu. Přikládám odkaz na fb událost: https://www.facebook.com/events/154511445266726/

Hezký zbytek večera
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Uživatelský avatar
Vojtech.Ertl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2016, 17:36
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Vojtech.Ertl »

zaznamenal toto vlakno pozde; proto udelam rekapitulaci za kolin.
zájem SZ o koalici; styčná osoba Jan Cemper viewtopic.php?f=570&t=13315&p=542759#p542759
zájem KDU na spolupráci - nadhodili i možnou koalici s SNK-ED; styčná osoba Tomáš Růžička (II. místostarosta) viewtopic.php?f=570&t=13315&p=547220#p547220
zájem TOP09 o schůzku (termín 9.3.18); styčná osoba Jan Ječmínek

Radek.Uher
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2018, 16:42
Profese: Student
Bydliště: Čelákovice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Radek.Uher »

Štěpáne a ostatní piráti,

Přikládám ještě odpovědi na otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Od malička jsem chtěl studovat práva, na gymnáziu medicínu, ale až v posledních letech (asi v posledních 5i letech) jsem si svůj názor a představu o mé budoucnosti zcela ujasnil a vím, že chci dělat politiku. Chci zlepšovat život občanům, jak na komunální úrovni, tak i na té celorepublikové. O Pirátech jsem se poprvé dozvěděl v roce 2013 v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny České republiky. V podstatě od té doby jsem se nadchl do politiky a od té doby jsem si představoval svou vysněnou budoucnost. Můj zájem o Piráty se jen umocnil v říjnu loňského roku, kdy mě zaujala jejich dravost, pracovitost a volební program, který mě dokonce konečně motivoval k činu. Především se mi libí transparentnost, otevřenost, digitalizace veřejné správy a chytré technologie. Česká pirátská strana mě, konečně, přiměla k činu a je tak pro mě jedinou politickou stranou za kterou se nemusím stydět, za kterou chci kandidovat a ve které chci být členem. Pokud budu členem pirátů, tak budu hrdý na svou stranu a na to, že jsem PIRÁT.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Pokud se jedná o legalizaci pro léčebné účely, jsem rozhodně pro. Pokud se jedná o legalizaci konopí pro vlastní potřebu a užitek jsem také pro, ale samozřejmě s ochranou dětí a mladistvých osob. Drogy samozřejmě nepatří za volant, stejně tak jako alkohol. Konzumace tabáku a alkoholu je u nás legální, nevidím důvod proč by tomu tak nemohlo být i v případě konopí. Pokud budou stejná opatření uvalena i na konopí, nevidím důvod, proč by nemohlo být legální. Osobní zkušenost s tvrdými drogami nemám a jejich legalizaci bych nepodpořil (heroin, kokain, …), pokud by se nejednalo prokázané léčebné účely.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Podpora prostřednictvím dotací je pro ekonomické subjekty velmi důležitá, musí s ní být ovšem správně nakládáno. Musí být nastaveny takové podmínky, aby na dotace nedosahovaly pouze velké podniky, ale aby také pomáhaly těm malým a středním. To samé platí i o zohledňování jen určitých oborů, na úkor těch ostatních.

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákon?
V tomto ohledu nejsem bohužel moc zběhlý.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
V 21. století, kdy internetu vládnou sociální sítě, vidím asi největší problém ve vytváření falešných identit, jejichž uživatelé mohou o „podvedené“ osobě získat intimní a soukromé informace či ji dokonce podrobit šikaně, sledování a celkovém znepříjemňování života. Chtěl bych apelovat, aby zejména na základních školách byla tato problematika vyučována a zanesena do učebních osnov jednotlivých škol. Mladiství musí vědět jaké jim hrozí nebezpečí a vědět, jak mu předcházet.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Svoboda projevu/slova je jednou ze základních práv člověka a musí by rozhodně zachována. Na druhé straně nesmí společnost tolerovat rasismu, xenofobii a propagaci násilí. Ovšem hranice je velmi tenká.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Jsem zásadně proti nařízeným kvótám Evropské unie. Jak všichni víme, situace je velmi komplikovaná a měla by se řešit. Lidem je potřeba pomáhat, ale zejména na jejich území. Přijatí imigranti by se měli začlenit a přizpůsobit naší české společnosti. Musí respektovat zákony České republiky, stejně tak jako naše zvyklosti. Musí se samozřejmě také snažit o odstranění jazykové bariéry. Pokud chce někdo žít na našem území musí se mu také přizpůsobit, opačně to fungovat nebude.

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Českou republiku pálí a tíží mnoho okolností. Nechci říkat, že největším problémem je, ale rozhodně jedním z největších problémů je podfinancované školství a s tím související jeho kvalita. Dle mého názoru s kvalitním školstvím stojí i padá kvalita společnosti. Vždyť bez učitelů, pedagogů a profesorů by nebyli ani lékaři, ekologové, ekonomové, inženýři, soudci, ale ani mechanici, truhláři a ostatní profese. Je důležité abychom měli vysokoškolsky vzdělané lidi (ovšem kvalitně vzdělané lidi), ale je stejně tak důležité abychom měli lidi vyučené na manuální profese.

S pozdravem a přáním příjemného dne,

Bc. Radek Uher

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Prosím adminy přesunout příspěvky Radka Uhera do samostaného vlákno v sekci Zájemci o členství, ať tu nemám binec, díky. ;)
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Přidávám sem pro info Beroun viewtopic.php?f=276&t=40207&p=547689#p547689
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Jan.Jurik
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 35
Registrován: 27 dub 2017, 20:47
Profese: Od všeho něco
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Jan.Jurik »

14.3. 15:55 telefonní hovor s Tomášem Kutilem, má zájem o schůzi s PKS SČK a probrat možnosti spolupráce a sestavování kandidátky do komunálek na Kladně

https://www.facebook.com/7klokan

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Repostuji samostné vlákno na Beroun, kdyby někomu uniklo.

Komunální volby 2018 - Beroun
stredocesky-kraj-f276/komunalni-volby-2 ... 40207.html
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10787
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 27554 poděkování
Dostal poděkování: 13364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Z newsletteru AO/PO:
Komunální volby se nezadržitelně blíží. Pokud je vaše kandidátka jiná, než Pirátská, je třeba ji registrovat minimálně týden před podpisem spolupráce.

Registr volebních spoluprací
https://redmine.pirati.cz/projects/regi ... cker_id=18
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Michal.Hazlinsky a 0 hostů