KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Vážené krajské forum,
tímto zahajuji primární volby na 11. - 25. místo na kandidátce pro volby na Magistrát Hlavního města Prahy 2018. Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 28. 3. 2018.
Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování 23. 3. nebo 27. 3. 2018.

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby (tzn. lze se přihlásit rovnou a profil doplnit časem) aktuální prezentaci na pirátském webu.Návod na zřízení profilu najdete zde, OFFTOPIC nezapomeňte se vpravo nahoře přihlásit, přihlašovací údaje jsou stejné jako na fóru.
Pokud se hlásíte do více voleb (např. na 2-6 i na 7.11. místo), přihlaste se prosím do každé zvlášť. V druhé a jakékoli další stačí napsat hlásím se do této volby a odkázat na svoji kandidátskou řeč v té první, ale prosím učiňte tak, bude to tak přehlednější OFFTOPIC a ušetříte mi tak práci a sobě starosti, když bych si třeba náhodou nevzpomněl, že jste se hlásili v jiném vlákně.

Hlasování dvoukolové, první kolo bude zahájeno 29. 3. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Druhé kolo bude bezprostředně následovat.

Přihlášení kandidáti:
- Jan Hora - přihlášení a kandidátská řeč
- Petr Daubner - přihlášení a kandidátská řeč
- Barbora Hrůzová - přihlášení a kandidátská řeč
- Michael Polák - přihlášení a kandidátská řeč
- Ladislav Kos - přihlášení a kandidátská řeč
- Jitka Novotná - přihlášení a kandidátská řeč
- Jaroslav Němec - přihlášení a kandidátská řeč
- Jaroslava Vatay - přihlášení a kandidátská řeč
- Ondřej Kallasch - přihlášení a kandidátská řeč
- Michal Prager - přihlášení a kandidátská řeč
- Roman Kučera - přihlášení a kandidátská řeč
- Michal Štěpán - přihlášení a kandidátská řeč
- Jana Komrsková - přihlášení a kandidátská řeč
- Jiří Koudelka - přihlášení a kandidátská řeč
- David Bodeček - přihlášení a kandidátská řeč¨
- Andrej Stopa - přihlášení a kandidátská řeč
- Robert Rameš - přihlášení a kandidátská řeč
- Jiří Hoskovec - přihlášení a kandidátská řeč
- Aneta Heidlová - přihlášení a kandidátská řeč
- Štěpán Štrébl - přihlášení a kandidátská řeč
- Pavel Tauer - přihlášení a kandidátská řeč
- Tomáš Solar - přihlášení a kandidátská řeč
- Ivan Mikoláš - přihlášení a kandidátská řeč
- David Satke - přihlášení a kandidátská řeč
- Jana Kabelová - přihlášení a kandidátská řeč
- Jiří Dohnal - přihlášení a kandidátská řeč
- Kornélia Gottmannová - přihlášení a kandidátská řeč
- Zuzana Drázdová - přihlášení a kandidátská řeč
- Michaela Krupičková - přihlášení a kandidátská řeč
- Marek Paris - přihlášení a kandidátská řeč
- Šárka Sedláčková - přihlášení a kandidátská řeč
- Jaromír Beránek - přihlášení a kandidátská řeč
- Karel Schwarz - přihlášení a kandidátská řeč
- Jan Sychra - přihlášení a kandidátská řeč
- Josef Břečka - přihlášení a kandidátská řeč
- Martin Arden - přihlášení a kandidátská řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 3):
Michal.Stepan, Ladislav.Kos, Jiri.Snizek
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hora »

Ahoj,

rád bych podal svou kandidaturu pro 11-25. místo.

Jsem třetím místopředsedou místního sdružení na Praze 4, mám na starosti témata „Otevřená radnice“, „Doprava“ a „Bezpečnost“. Stejná témata jsou tudíž mou prioritou i na úrovni magistrátu. Na celostátní úrovni jsem členem a koordinátorem pracovní skupiny k zákonu č. 119 (Zákon o zbraních) a k souvisejícím zákonům a normám, což ale pro komunál nemá velkou relevanci. Na Praze 4 se hodlám ucházet o volitelné místo na kandidátce, dost možná o pozici lídra jednoho z obvodů. Jsem si vědom rizika střetu zájmů, o kterém se tu bohatě debatovalo při přípravě kodexu, ale věřím, že dokážu takový střet zájmu rozpoznat a jednat v souladu s naším etickým kodexem. Po delším zvažování jsem se tedy rozhodl, že by nebylo špatné pro naši městskou část využít synergický efekt, který by přinášel souběh případných neuvolněných mandátů. Mým záměrem samozřejmě není snaha o nějakou malou domů pro Prahu 4, ale zajistit lepší oboustranný přístup k informacím z magistrátu a z P4, které by přinášel případný souběh dvou neuvolněných mandátů

Samozřejmě v případě získání uvolněného mandátu jsem připraven se toho druhého vzdát. V případě že bych si mohl v takovém případě vybrat, upřednostním uvolněný mandát na Praze 4.

Jsem k dispozici ke všem otázkám :)

Profil zde: https://wiki.pirati.cz/lide/jan_hora

EDIT: Překlepy.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Petr.Daubner »

Ahoj, rovněž bych se rád přihlásil jako kandidát do voleb na pražský magistrát. Jmenuji se Petr Daubner a jsem Pirátem na Praze 9. Pracuji jako učitel dějepisu a zeměpisu na Gymnáziu Špitálská ve Vysočanech. Domnívám se, že vzhledem ke své profesi bych mohl oslovit řadu voličů zejména na širší Praze 9, případně na Praze 17, kde jsem dříve rovněž jako učitel působil. Pokud bych byl zvolen do ZHMP, rád bych se věnoval především problematice školství. K této oblasti mám nejblíže, neboť zřizovatelem středních škol je Magistrát HMP. Chystám se rovněž kandidovat za Piráty ve volbách do MČ Prahy 9. Pokud bych byl zvolen na MČ Praha 9 i do magistrátu, určitě bych se jednoho mandátu vzdal. Kterého, to by záleželo na povolební situaci, určitě bych to probral s Piráty na Praze 9.
Můj profil najdete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/petr_daubner
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Ahoj, mám zájem kandidovat na magistrát na 11. - 25. místě kandidátky. Budu též kandidovat na Praze 6 na některém z čelních míst. Moje oblast zájmu je kultura, veřejný prostor a volnočasové aktivity. Jsem členkou Pirátů pátý rok a všichni členové KS Praha, kteří jsou zde již delší dobu, mě jistě dobře znají.
Můj profil: https://wiki.pirati.cz/lide/barbora_hruzova
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Ahoj, když jsem přemýšlel na tím, na jaké úrovni mám možnost ovlivňovat témata, která mi zajímají (např. doprava), tak mi magistrát přijde jako podstatnější orgán, než třeba obecní zastupitelstvo. Nicméně si uvědomuju, že jako osobnost jsem známý pouze v určitých úzkých kruzích, takže bych to viděl spíš někde kolem toho 25.místa (ale zase nějak z principu se nechci hlásit "do počtu"). Jsem ale připravený v případě místa na kandidátce na magistrát nekandidovat do obecního zastupitelstva.

Co se Pirátů týče, tak celostátně i na úrovni Prahy 6 patřím mezi zakládající členy - nepatřím ale mezi úplně ty nejaktivnější. Zadnější místo preferuju ne proto, že bych nechtěl být zvolen, ale proto, že si uvědomuju, že moje síla co do preferenčních hlasů není zas tak závratná... takže to ponechám na zvážení členské základy v primárních volbách.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Ahoj,

mám zájem kandidovat za Piráty do magistrátu hl. m. Prahy na 11. - 25. místě kandidátky.

Zájem o dění v MČ Praha 11 a v hl. m. Praze mě přivedl mezi Piráty. Dlouhodobě nejsem spokojen s nekoncepčním řízením hl.m. Prahy, se všemi skandály, předraženými investicemi, politickými trafikami a netransparentnostmi. Svou kandidaturou chci posílit pirátskou posádku v ZHMP a eliminovat tak vliv stran vládnoucích v Praze v současnosti i nedávné minulosti.

V tomto končícím volebním období jsem pracoval na Praze 11 ve výboru pro územní rozvoj a v dopravní a sportovní komisi. Znám problematiku v těchto oblastech na komunální úrovni. Tyto nabyté zkušenosti bych rád zúročil i na úrovni ZHMP jako pirátský zastupitel.

Vystudoval jsem ČVUT, fakultu dopravní a několik let se zabývám na komunální úrovni problematikou dopravy. Praha potřebuje řešit parkování svých občanů, rozvíjet městskou a příměstskou hromadnou dopravu, mít vnější městský okruh pro tranzitní dopravu a vyřešit definitivní podobu vnitřního okruhu.

V oblasti územního rozvoje pečlivě sleduji přípravu nového MUP, ve kterém bych rád prosadil zásadu výstavby bytů a občanské vybavenosti nikoli na „zelené louce“, ale v oblastech současných brownfieldů a dále potlačení výstavby dalších megalomanských kancelářských komplexů a obchodních center.

V oblasti sportu bych se rád věnoval vytvoření nové koncepce financování sportu, neboť současný dotační systém není zdaleka ideální.

Můj profil je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/lada_kos
Uživatelský avatar
Tomas.Murnak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 23 čer 2010, 13:28
Profese: softwarový operátor
Bydliště: Praha 13
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Murnak »

Ahoj Piráti!

Hlásím se na 11. - 25. místo kandidátní listiny Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Můžete mne znát jako předsedu Pirátů a zastupitele na Praze 13.

O politiku se zajímám přes 10 let. Aktivněji jsem se do ní zapojil v roce 2010, kdy jsem již jako člen České pirátské strany kandidoval na kandidátce Zelených ve volbách do Zastupitelstva městské části Prahy 13 a Zastupitelstva hlavního města Prahy. Zastupitelem jsem se stal v roce 2014, kdy Piráti pod mým vedením, v koalici se Stranou Zelených (Zelení a piráti pro 13), získali ve volbách 11,19 % hlasů, což nám přineslo 5 mandátů (2 Piráti a 3 Zelení) z celkových 35.

I přesto, že jsme nakonec skončili v opozici a koalice nám nedovolila zasednout v žádném výboru ani komisi, podařilo se nám prosadit část pirátského programu jako je rozklikávací rozpočet, zveřejňování rozpočtu ve strojově čitelném formátu, pozastavit neefektivní projekt kamerového systému.

Osobně jsem upozornil také na vyvádění dotací určených spolkům zpět radním http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/r ... 60708.html .

Úspěšný boj na Praze 13 jsem svedl také za svobodný přístup k informacím, který se mi vládnoucí koalice pokusila zamezit například falešnou skartací zvukového záznamu z jednání zastupitelstva (viz též moje interpelace ).



Záznam jsem chtěl použít jako zvukovou stopu k našemu pirátskému natáčení jednání zastupitelstva, protože doposud není u nás jako na ostatních MČ oficiálně zveřejňováno. Záznamy mi po odvolání na Národní archiv pro porušení archivního zákona ve spolupráci s pražskými zastupiteli musely být vydány.

Mé podání na odbor kontrolních činností pražského magistrátu nakonec významnou měrou přispělo k vydání nové směrnice pro vydávání informací, která konečně zavedla mj. i odpovědnost osob za neposkytnutí informace. Od této doby si radnice nedovolí informace odepřít nejen mne, ale z reakcí našich příznivců víme, že je sdílnější i při podání běžných občanů.

Ve spolupráci se spolky a SVJ se věnujeme i otázce necitlivé výstavby, která zde zpravidla probíhá bez vyjádření veřejnosti.

Budu též kandidovat na Praze 13 na některém z čelních míst.

Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel Prahy 13

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha13.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/TMurnak

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Tomas.Murnak píše: 12 bře 2018, 13:24 Ahoj Piráti!

Hlásím se na 11. - 25. místo kandidátní listiny Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy.
I když vím, že se chce věnovat především Praze 13, tak Tomáš Murňák by si za své znalosti, zkušenosti, svůj přístup a práci, kterou pro Piráty odváděl už v době, kdy to nebylo „in“ zasloužil kandidovat na vyšším místě než 11.
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Mnohakilový štos papírů co dostávají zatupileté týden před jednáním mě vždycky fascinoval. Je to takové velké seno toho co se děje. To je potřeba projít a zjistit jestli se v něm neschovávají jehly a na ty patřičně upozornit.

Kandiduji na 11.-25. protože nechci vést a vytvářet vize. Plně se shoduji s piráskými vizemi a vážím si Zdeňka i lidí co kandidují na vyšší pozice. Já bych ráda pracovala na tom, abych byla zvolená zastupitelkou a následně vykonávala tuto mravenčí práci. Jsem matfyzačka byla jsem na několika zastupitelstvech a pozorovala práci současných zastupitelů, mám talent analyzovat a hledat záludnosti. To bych chtěla ve své práci pro zastupitelstvo využít.

Profil: https://wiki.pirati.cz/lide/jitka_novotna
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Pro informaci. V úvodním příspěvku přibyla i tato věta:
Pokud se hlásíte do více voleb (např. na 2-6 i na 7.11. místo), přihlaste se prosím do každé zvlášť. V druhé a jakékoli další stačí napsat hlásím se do této volby a odkázat na svoji kandidátskou řeč v té první, ale prosím učiňte tak, bude to tak přehlednější OFFTOPIC a ušetříte mi tak práci a sobě starosti, když bych si třeba náhodou nevzpomněl, že jste se hlásili v jiném vlákně.
Někteří už tak činí. Díky jim za to. Ostatní se podle toho prosím zařiďte. Předem dík i Vám :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Jaroslava.Vatay, Michal.Stepan
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“