Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Marcel.Kolaja píše: 09 bře 2018, 13:20 Kandidátů bych se rád zeptal, jaký je jejich postoj k rezidenčnímu parkování. Děkuji!
Ahoj Marceli,

předpokládaně se na tomhle nějak usnese KF, případně zastupitelský klub(?) po odborných diskuzích a splnění deminima - což teď rozhodně splněno nemám; nicméně pokud si vystačíš čistě s mým osobním a momentálně laickým pohledem (majitelky auta, bydlící v centru města, OFFTOPICjá vím, jsem radikál .D), je to rozhodně nesouhlas se schváleným systémem, především co se týče navázání místa pro rezidenty na trvalý pobyt či vlastnictví nemovitosti a rozdělení města na zóny; to se ale asi shodne každý Pirát. Já jsem v tomto nicméně ještě radikálnější (zdůrazňuji, že nemám všechny informace a jsem hodně otevřená debatě, ale chceš ten můj aktuální postoj) a jsem proti celé myšlence rezidentního parkování. Nezkusili jsme ještě využít plně potenciál "pozitivních" kroků k řešení množství aut, jako např. MHD zdarma či mnohem levnější OFFTOPIC(já vím, teď už se možná někdo dokonce mou radikálností osype, ale samozřejmě je to jen nápad. Ale ne nereálný.); parkovací domy zdarma či levnější (ne, nepřijdou mi teď levné, pardon); samozřejmě pro dojíždějící lidi P&R domy s propracovaným napojením na MHD; různá dílčí zefektivnění MHD, ať už je to vzájemná návaznost, adekvátní rozpětí času mezi spoji, s tím se může pojit i technologické vylepšování, o němž mluvil Ondra, např. řízení semaforů čidly dle aktuální potřeby (Šilingrák),... Hele, klidně i marketingovou kampaň, že brněnské MHD je boží. .) Prostě vyčerpat tyhle možnosti předtím, než se začne řešit parkování a auta celkově. Pak jsou tam i různé mezikroky, které nechci moc rozpitvávat, protože už se vzdaluji od tvé otázky, ale podpora carsharingu, pořešení Uberu, to vše by mi přišlo logické pro snižování automobilové dopravy v Brně. No a až závěrem se zasoustředit na to parkování, ale opět hlavně podporou staveb s vyřešenými parkovacími místy např. uvnitř budovy, podzemní parkoviště, kde to jde, apod. Vím, že to nezní jako konečné řešení, protože se nezabývám tím, co tedy s těmi auty na ulicích, co tam zbydou - ale nikdo netuší, nakolik by ty různé kroky (a zdaleka jen ne to, co jsem řekla já jako totální laik, určitě existuje i tuna možností z chytřejších hlav) snížily počet aut na ulicích, tak proč nejdřív neudělat to? Přijde mi, sebevíc tuším, jak projekt rezidentního parkování musel být náročný na zpracování, že se to řeší tou rychlejší, jednodušší a horší cestou, namísto toho, aby se rozjel dlouhodobý koncept. OFFTOPICA jo, vím, že takhle to v politice často chodí a chodit bude a psychicky se na to připravuji, ale to neznamená, že opustím svoje ideály a nebudu do nedomyšlených řešení kopat. ;D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Monika.Spilkova

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 327
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj všichni,

Chtěla bych se zeptat kandidatu za ZTB jaký je jejich souhrnný současný měsíční příjem z veřejných zdrojů.

Děkuju za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvek:
Lukas.Dolezal
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 152
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Marketa.Gregorova píše: 11 bře 2018, 13:00
Marcel.Kolaja píše: 09 bře 2018, 13:20 Kandidátů bych se rád zeptal, jaký je jejich postoj k rezidenčnímu parkování. Děkuji!
Ahoj Marceli,

předpokládaně se na tomhle nějak usnese KF, případně zastupitelský klub(?) po odborných diskuzích a splnění deminima - což teď rozhodně splněno nemám; nicméně pokud si vystačíš čistě s mým osobním a momentálně laickým pohledem (majitelky auta, bydlící v centru města, OFFTOPICjá vím, jsem radikál .D), je to rozhodně nesouhlas se schváleným systémem, především co se týče navázání místa pro rezidenty na trvalý pobyt či vlastnictví nemovitosti a rozdělení města na zóny; to se ale asi shodne každý Pirát. Já jsem v tomto nicméně ještě radikálnější (zdůrazňuji, že nemám všechny informace a jsem hodně otevřená debatě, ale chceš ten můj aktuální postoj) a jsem proti celé myšlence rezidentního parkování. Nezkusili jsme ještě využít plně potenciál "pozitivních" kroků k řešení množství aut, jako např. MHD zdarma či mnohem levnější OFFTOPIC(já vím, teď už se možná někdo dokonce mou radikálností osype, ale samozřejmě je to jen nápad. Ale ne nereálný.); parkovací domy zdarma či levnější (ne, nepřijdou mi teď levné, pardon); samozřejmě pro dojíždějící lidi P&R domy s propracovaným napojením na MHD; různá dílčí zefektivnění MHD, ať už je to vzájemná návaznost, adekvátní rozpětí času mezi spoji, s tím se může pojit i technologické vylepšování, o němž mluvil Ondra, např. řízení semaforů čidly dle aktuální potřeby (Šilingrák),... Hele, klidně i marketingovou kampaň, že brněnské MHD je boží. .) Prostě vyčerpat tyhle možnosti předtím, než se začne řešit parkování a auta celkově. Pak jsou tam i různé mezikroky, které nechci moc rozpitvávat, protože už se vzdaluji od tvé otázky, ale podpora carsharingu, pořešení Uberu, to vše by mi přišlo logické pro snižování automobilové dopravy v Brně. No a až závěrem se zasoustředit na to parkování, ale opět hlavně podporou staveb s vyřešenými parkovacími místy např. uvnitř budovy, podzemní parkoviště, kde to jde, apod. Vím, že to nezní jako konečné řešení, protože se nezabývám tím, co tedy s těmi auty na ulicích, co tam zbydou - ale nikdo netuší, nakolik by ty různé kroky (a zdaleka jen ne to, co jsem řekla já jako totální laik, určitě existuje i tuna možností z chytřejších hlav) snížily počet aut na ulicích, tak proč nejdřív neudělat to? Přijde mi, sebevíc tuším, jak projekt rezidentního parkování musel být náročný na zpracování, že se to řeší tou rychlejší, jednodušší a horší cestou, namísto toho, aby se rozjel dlouhodobý koncept. OFFTOPICA jo, vím, že takhle to v politice často chodí a chodit bude a psychicky se na to připravuji, ale to neznamená, že opustím svoje ideály a nebudu do nedomyšlených řešení kopat. ;D
Dobrý den, Markéto,

jen bych Vás doplnila, že v rámci Brna je cca 151 křižovatek s "chytrými" semafory, tj. že se tam v průběhu dne mění signální plán. A další se v rámci projektu telematiky zavádějí. V pondělí budu zasedat v komisi k výběrovému řízení na zpracovatele PD na další 2 bloky semaforů. Je potřeba říct, že každý semafor, resp. každá křižovatka má svůj signální plán, který je navržen dle intenzit dopravy a potřeby odbavení. Signální plán mj. schvaluje Policie ČR. Signální plán může být v průběhu dne proměnlivý - jiný ve špičkách, jiný mimo špičku, jiný v noci, ale nelze jej mít tak, že se bude měnit třeba 10x/den. To vám nikdo neschválí.

Co se týče další slevy v MHD, ono to také není černobíle. Víte, kolik přispívá město Brno na dodotování MHD? Cca 1,75 mld. Kč! Je potřeba říct, že při dalších slevách se tyto peníze musí DPMB a příp. KORDIS nahradit (protože vždy projedou palivo, vždy musí zaplatit řidiče). Další věcí je o kapacitě, a to jak ulic, tak vozového parku. V těch ulicích toho už moc víc nevymyslíme. Je potřeba navyšovat kapacity vozů - jedna šalina je cca EDIT: 0,05 mld. Kč (https://brno.idnes.cz/nove-tramvaje-v-b ... -zpravy_vh, pirátský Jirka Vašíček u nákupu seděl, jakožto člen představenstva za ŽTB+P takže ví, o čem mluvím), takže je třeba nákup postupný, systematický. Tzn. nemůžete si v Brně, kde je modal split cca 51 % MHD, udělat nějakou převratnou revoluci. Ty lidi musíte mít možnost také odvozit. Plán mobility tak počítá s pomalým asi dvouprocentním nárůstem MHD. Ještě je potřeba sdělit, že opět, když jsme byli v zahraničí a bavili se s odborníky, jakým způsobem řeší management mobility, VHD je v minimálně v rámci Evropy v Brně naprosto unikátní.

Co se týče podpory carsharingu, bylo vyhlášeno výběrové řízení (průběžné) a carsharingové firmy se přihlásily do něho, takže i touto cestou se vydáváme. To vše pod hlavičkou ŽTB+P, tzn. bude potřeba v těchto krocích v rámci Brna i nadále pokračovat.

Doplnila bych tedy, že rezidentní parkování se v Brně zavádí při dalších projektech. Není to jen o tom, že by se zavádělo rezidentní parkování a nic jiného se neřešilo.
Naposledy upravil(a) Hanka.Kasparikova dne 11 bře 2018, 22:51, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvek:
Petr.Bohac
Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 152
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Moni_que píše: 11 bře 2018, 13:31 Ahoj všichni,

Chtěla bych se zeptat kandidatu za ZTB jaký je jejich souhrnný současný měsíční příjem z veřejných zdrojů.

Děkuju za odpověď.
Dobrý den, jen se ujistím, chcete vědět souhrnný příjem těch 3 lidí (členů ŽTB), co se přihlásili do primárek? Nebo souhrn všech příjmů členů Žít Brna a Pirátů, jejichž zástupci taktéž sedí v komisích, dozorčích radách a představenstvech?

Jestli se nepletu, Matěj má pouze plat náměstka (uvolněná fce s sebou nese jen tuto odměnu a žádnou jinou). Plus máš, Matěji, tuším peníze za zastupitele na MČ Brno-střed?
Jakub Kořínek má podle mého názoru nějakou 500 za jednoho z členů odborné rady KAM (což je orgán, který si vybíral sám ředitel této instituce).
Domnívám se, že jiné další příjmy v rámci města nemáte. Nebo mě opravte.

EDIT: Tabulky jsou zde: http://www.smocr.cz/cz/oblasti-cinnosti ... -obci.aspx
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Petr.Bohac
Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 327
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Děkuji za odpověď, fakticky by mne zajímal prijem z verejnych zdrojů pana Hollana a pana Freunda. Souhrnny tak bude součet všech druhů odměn (plat, komise, připadne další součásti odměny za veřejnou funkci).
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 152
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Moni_que píše: 11 bře 2018, 14:13 Děkuji za odpověď, fakticky by mne zajímal prijem z verejnych zdrojů pana Hollana a pana Freunda. Souhrnny tak bude součet všech druhů odměn (plat, komise, připadne další součásti odměny za veřejnou funkci).
Kubo, Matěji, Martine, můžete to sem, prosím, napsat? Díky.
Jestli se nepletu, náměstek má 91 000 Kč hrubého a Martin 58 000 Kč hrubého. Ale když tak mě opraví. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Petr.Bohac
Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
myslím, že bych se měl do diskuse také zapojit, i když už se kandidovat nechystám (více či méně jsem splnil cíle, se kterými jsem do toho šel, a teď je zas na čase věnovat se rodině a práci).

Začnu od začátku. Před necelými čtyřmi lety byla část brněnských Pirátů vyčerpaná z eurovoleb, část se soustředila na senát a část byla pasivní. Na komunál jsme zbyli dva tři, tudíž nám spojení se Žít Brno dávalo smysl. V pár lidech se kampaň udělat nedá. Jsem moc rád, že tentokrát je pirátské nasazení úplně někde jinde, a jsem si jistý, že to dáme.

Díky spolupráci se nám do brněnské politiky povedlo přinést pirátská témata a také jsme ukázali, že Piráti jsou volitelní a jsou i schopni přijmout "vládní" zodpovědnost.
  • Transparentost: jmenovité hlasování rady; záznamy Zastupitelstva v HD + jejich archiv, což nemá skoro žádná obec; zveřejňování smluv městských firem ještě než to vyžadoval zákon.
  • Otevřená data: jsou podchycená ve všech strategiích města a během pár týdnů město konečně převezme i provoz katalogu. Jde to bohužel výrazně pomaleji, než jsem chtěl.
  • Otevřená města: Brno je zakládajícím členem organizace, díky které můžeme do samospráv nabízet FOSS. Vyjenávání o jeho založení a financování bylo dost intenzivní a nikomu bych nepřál, aby si tím musel projít.
  • Participace: díky Tomášovi máme za sebou úspěšné pilotní kolo projektů a běži další. Navíc bude zřízena i Kancelář pro participaci.
Nicméně na celou řadu témat, jako je doprava, kultura nebo sociálka se nikdo z Pirátů nespecializoval, takže jsem byl rád, že se jich měl kdo ujmout. Trochu mne mrzí, že ani po volbách jsem u brněnských Pirátů nezaznamenal, že by se do některého z "volých" témat výrazněji zapojoval (čest výjimkám). Dává mi tedy smysl zvážit na taková témata někoho zvenku. Zvlášť pokud je schopný ukázat, co v těch oblastech za posledních několik let dokázal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 7):
Hanka.Kasparikova, Pavel.Moravec, MartinFreund, Lukas.Dubec, Petr.Bohac, Jakub.Sobocik, Vaclav_Mraz
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
hollanmatej
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2018, 14:52
Profese: politik
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od hollanmatej »

Pavel.Moravec píše: 10 bře 2018, 16:17 Je možné, že přínos ŽTB na komunální úrovni byl značný, a že "jen" máte problém to prodat. (což je ale v kontrastu s tím, že minimálně dříve jste byli komunikačně velmi schopní, tehdy jsem vám to dost záviděl, imho JMK Piráti se mediálně neuměli nikdy tak prodat (v pozitivním významu)). Proto bych minimálně já ocenil, kdyby zde kandidáti z řad zastupitelů MMB v pár bodech popsali několik svých největších úspěchů, kterých jako zvolení zástupci (zastupitelé, radní,..) dosáhli. (není třeba elaborát stylu "více se rozepíšu později", klidně v pár větách).
Zacnu obecne - dostali jsme pryc Onderku a jeho bandu (bez nas by se to nestalo) a zmenili jsme politicky smer Brna. Otevreli jsme ho svetu. Jsme vnimani jako mesto naprosto jinak. Bez nas spolecne by se to nestalo. To je samo o sobe uplne skvely.

A ted konkretne:

1. Zbavili jsme se vsudypritomnych heren. Zbyva doresit marginalni problem cerneho hazardu, pristi pondeli to resim s ministryni financi. Vim, co konkretne je potreba udelat, aby tady nebylo skutecne nic.

2. Deklarace smireni - pocin presahujici hranice Evropy. Omluva Brnakum, kteri mluvili nemecky, za divoky a smrtnosny odsun. Mezinarodni ohlas byl obri. Nejzasadnejsi hodnotovy politicky pocin od revoluce. Prisli jsme s tim my (Petr Kalousek).

A na to navazujici festival Meeting Brno, jehoz lonsky rocnik byl naprosto zasadni - dostali jsme sem cca 110 prislusniku rodin Tugendhatu a Low-Beeru a zcela jsme zmenili jejich donedavna odtazity pristup k Brnu. Tyto kdysi v Brne totalne propojene rodiny, kterym vdecime za to, ze je Brno Brnem, se doposud takto ve velkem nikdy nepotkaly. A my je dostali zpet a budeme z toho doufam v budoucnu jeste hodne tezit. Pracujeme na tom.

3. Kultura:

- do nezrizovane sceny se nasypalo nasobne vic penez. Dokonce nasobne vic, nez jsme si troufli pred volbama slibit. To je neskutecny uspech, za ktery nas cela kulturni scena ocenuje. A my nekoncime - v dubnu chceme schvalit strategii kultury, ktera vznikla participativnim zpusobem pod vedenim zde pritomneho Viktora Pioreckeho, ktereho jsme si na to najali, kde rikame, ze musime dat do nezrizovane sceny v urcitem vyhledu 10 % prostredku, co jdou dnes do kultury. Mimojine jsme zridili s JMK krajsky fond na podporu kinematografie, rozpocet 10 mio.

- zridil jsem Brnensky kulturni parlament jako platformu pro setkavani a diskuzi nejsirsi kulturni sceny Brna.

- brutalne lepe je na tom pod mym vedenim scena zrizovana. Do divadel se vratily penize, ktere jim nesmyslne skrtl Onderka. Instituce produkujici vysoke umeni (klas. cinohra, balet, opera, klas. hudba) maji pokryty provoz tak, aby jim nezdrhali lidi. Odrazi se to na stale se zvysujici kvalite instituci, viz. napr. pocty oceneni a nominaci kult. cen. Za vsechno zminuju Janackuv festival, Moravsky podzim. To je myslim dost vymluvne.

- zahajili jsme debatu o transformaci prezite formy kulturnich prispevkovych organizaci na neco efektivnejsiho. Mame k tomu precizni analyzu rakouske firmy CGI. Bohuzel je to o legislativnich zmenach a k nim byl nastesti jiz byvaly ministr kultury Herman hluchy. Nyni, pod ministrem Smidem, to zacina dostavat smer. Tato zmena je naprosto nezbytna, abychom dosahli kooperativniho (vicezdrojoveho) financovani a lepsiho rizeni a fungovani instituci. Bez tohoto nebude brnenska kultura nikdy fungovat tak dobre, jaky je jeji potencial.

- stavime spickovy koncertni sal, ktery ma ambice byt jednim z nejlepsich svetovych. Je to sen nekolika generaci hudebniku a posluchacu, na ktery ale nikdo nemel koule. Az ja. Ihned po volbach jsem se s tymem rozjel po cele Evrope a nacerpal obrovske know-how, bez ktereho bychom nic neudelali. Musel jsem si vyslechnout mnozstvi kritiky, ze furt nekde rajzuju a nesedim v kanclu. Desitky tisic kilometru, stovky tisic korun. A dnes presne vime, co chceme a mame k dispozici aktualne nejlepsi svetovy tym na projekt koncertniho salu. Dotahneme to a posuneme se zas o kategorii vys, do te nejvyssi v dane oblasti.

- Prestavba Kaznice na Kreativni centrum. Slibili jsme to pred volbama a dotahujeme to. Byly to obrovske bitvy s pamatkari, ale uspeli jsme. Ted ve ctvrtek bude finale arch. souteze na budouci podobu Kreativniho centra, kde se budou slucovat funkce podpory kreativnich prumyslu se zachovanim hodnot tohoto mista, kudy prochazely dejiny. Je to klicovy projekt pro oziveni teto lokality, pro udrzeni spickovych lidi z oblasti kreativnich prumyslu a pro to, aby zde mohla byt vybudovana moderni expozice/pamatnik obetem totalitnich rezimu. Je za tim opet hodne rajzovani po svete a mnozstvi prace.

- Velmi se posilo brnenske kulturni leto. At jde o Meeting Brno, Maraton hudby, festival Uprostred, nebo oslavy Mendela. Z Brna neni nutne v lete zdrhat. A toto leto bude doufam jeste lepsi! Moje hlavni role byla to propojovat a sehnat na to finance.

- Jako tresnicka na dortu je titul Kreativni mesto UNESCO v oblasti hudby. Silnejsi brand v oblasti kultury neni a Brno jich ma hned nekolik :)

Korektne uvadim, ze veskere kulturni aktivity jsou realizovany diky naprostemu souladu s primatorem, kde v tomto jsme zajedno. Beze me by ale nic nebylo.

Ted se pokusim o vycet klicovych kolegu. Bez nich by nic z toho nebylo.

- Deklarace smireni/Meeting: Petr Kalousek, Katerina Tuckova, Mojmir Jerabek, David Macek, Jirka Mottl.

- Nezrizovana scena/strategie kultury: Pavla Lukesova a spolek Brno kulturni, Viktor Piorecky a jeho tym.

- Transformace prispevkovych organizaci: Stanislav Mosa a Asociace profesionalnich divadel.

- Obecne prispevkova scena - reditele, z nichz vypichnu Martina Glasera (NdB), ktery dokazal divadlo dostat obrovskym zpusobem nahoru a stmelil ho, a Janu Jalikovou (TIC), ktera dokazal tuhle organizaci postavit na nohy a rozhybat po kulturni a marketingove strance (marketing patri do gesce Petry Rusnakove, ANO).

Koncertni sal: Stanislav Michalik, koordinator vseho, Jan Strmiska (BKOM), Marie Kucerova (sefka filharmonie - ta jde mimochodem taky neskutecne nahoru), Katerina Konecna (PR) a tym excelentnich pravniku.

Kreativni mesto UNESCO - David Dittrich, Brno mesto hudby, nositel myslenky

Kreativni centrum - Tereza Chrastova, ktera to uz 10 let tlaci magistratem.

A se vsim pomaha tym Odboru kultury pod vedenim Katky Vorlickove. Je to vyrazny support. Obrovsky rozdil proti pani Rusinkove, ktera to vedla donedavna.

4. Socialni veci

Opakoval bych se, dela to nejvic Martin Freund s vybornym tymem socialky pod vedenim Honzy Polaka, Tomase Jurcika a dalsich. A Martin to popsal v oblasti socialniho vylouceni myslim dost.

Zminim jen, ze jsme brani uz po te kratce chvilce jako vzorove mesto v celosvetovem kontextu.

Klicovi lide jsou krom vnitrnich zamestnancu Stepan Ripka a cela Platforma pro socialni bydleni (Vit Lesak, Honza Snopek ad.) a Agentura pro socialni zaclenovani.

Klicovou osobou je Martin Freund. Beze me a me prace na tom, zejmena uvnitr koalice, by se to ale nepodarilo. Ja mam v tomto v Martina naprostou duveru, ale pokud to nebudeme delat jako tym, bude to o dost slozitejsi.

Jako svuj uspech beru prolomeni v tematice zavislosti, jak jsem popisoval v odpovedi Robertovi. Resim tohle tema uz mnoho let a chci ho dotahnout, celorepublikove. Spolu s Voborilem, Mravcikem, Helenou Rampachovou, Podankama, Kubou Cernym a dalsima. A Brno je pro tvorbu celostatni politiky opet vyborna laborator, jako u vseho :)

Moje zasadni tema je destigmatizace. Chci, aby se lide nebali mluvit o svych problemech, aby se za ne nestydeli. Aby se nebali hovorit o svych zavislostech, dusevnich, psychickych a socialnich problemech, sexualite, chci, aby jim system pomahal vracet se zpet do zivota, aby na ne pohlizel jako na plnohodnotne lidi. Je to moje hlavni tema v teto oblasti.

Nesmi zaniknout, ze se venujeme i "normalnim" tematum - bezbarierovost, senior taxi, domaci pece atd. Tim vsim se dokazeme pred volbami prezentovat.

5. Doprava

Seznam toho, co jsme za 20 mesicu udelali: http://www.zitbrno.cz/podrobny-soupis-a ... i-smlouvy/. K cykloodoprave pak je jeste solo dokument, muzem poslat.

Oproti predchozim oblastem byl tady velky rozdil - totalni rezistence systemu proti jakymkoliv zmenam. Nemoznost sehnat kvalitni lidi (kombinace naplnenosti prac. trhu a nedustojnych platovych podminek magistratu), odmitani plneni zadanych ukolu, ostentativni kaslani na praci. Nez v Brne zacne fungovat odbor dopravy, bude to jeste trvat hodne dlouho.

Presto, jak vidite, se toho podarilo hodne. Jsme na to hrdi. Dalo to obrovske mnozstvi mravenci prace. Pokud se ale budou opravovat ulice podle nas, tak se nebudeme muset stydet. Dojde ke zlepseni, ne zhorseni.

Narazili jsme tady v koalici na stret mysleni. My volime cestu slozitejsi - diskuze se vsemi a slozite hledani cesty a kompromisu, tanceni mezi normami a predpisy. Je to fuska. ANO chce vsechno hned. To jde. Ale s jakym vysledkem...

A k ZUBu - to, co se nam povedlo, proti te demagogicke masinerii Kancelare architekta mesta, je obrovsky uspech. Verim, ze jsme tim zachranili po dopravni i urbanisticke strance Brno, at uz bude hlavni nadrazi kdekoliv. V centru je kazdopadne ze vsech hledisek lepsi.

Dve poznamky na okraj:

- oproti kulture a socialce je zde velmi slaby obcansky sektor. Nejvyraznejsi je Brno autem, coz nema byt ironicke. A i to Brno autem neni skrz rezidentni parkovani dvakrat nadseno, ze se doprava vraci pod ANO. Oni s lidma nediskutuji. My ano a snazime se vnimat ruzne nazory.

- co mi bylo nejvic vycitano, byla letni koordinace uzavirek. Koordinaci techto praci ma ale 3,5 roku na starosti kolega Mrazek z ANO. Ja ne.

6. Ostatni

- Neresili jsme jen nam sverena temata. Diky nasim hlasum se zachranila Moto GP, koupili jsme od Nemcu BVV. Opozice udelala vsechno pro to, aby se tomu zamezilo, nebylo to pro nas jednoduche, museli jsme si vyslechnout hodne kritiky, ale zvladli jsme to.

- Diky nasemu intenzivnimu zapojeni je dobre nastaveny koncern.

- Mestke firmy v nas dostaly dobre spojence pro realizaci smysluplnych politik

- Vznikla diky nasemu velkemu pricineni Kancelar architekta mesta (ktera bohuzel pod Sedlackovym vedenim odmita skutecnou participaci verejnosti a dopousti se velkych odbornych preslapu v oblasti ZUBu, ale je to krok spravnym smerem)

- Hodne jsme posunuli tema fotbaloveho stadionu.

Tato spolecna temata jsou spolecnou praci Zit Brno a Piratu, aby mi nikdo nevytykal chlubeni se cizim perim.

Na zaver bych jeste zminil spickovou praci meho sekcniho sefa Mirka Foltyna, genialniho tmelice kolektivu, Hanky Vykoukalove, asistentky, bez jejihoz nasazeni a schopnosti bychom se zejmena z dopravy pos*ali uplne a vubec celeho sekretariatu.

Vytvorili jsme kolem sebe proste laskyplne a tolerantni prostredi, spolupracujeme a lidmi bez ohledu na jejich stranickou prislusnost a nazory, a to je to srdce, o kterem jsem mluvil ve svem predstaveni kandidatury tady ma foru. Bez toho to proste nejde.

Omlouvam se, ze to neni jen strohy vycet, takto je to snad pro vasi potrebu lepsi.
Naposledy upravil(a) hollanmatej dne 11 bře 2018, 23:47, celkem upraveno 4 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi hollanmatej za příspěvky (celkem 5):
MartinFreund, Pavel.Moravec, Petr.Bohac, Jiri.Ulip, Jakub.Sobocik
hollanmatej
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2018, 14:52
Profese: politik
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od hollanmatej »

Moni_que píše: 11 bře 2018, 14:13 Děkuji za odpověď, fakticky by mne zajímal prijem z verejnych zdrojů pana Hollana a pana Freunda. Souhrnny tak bude součet všech druhů odměn (plat, komise, připadne další součásti odměny za veřejnou funkci).
66.400 mesto

1877 Stred

cisteho na ucet

tabulkove platy
Naposledy upravil(a) hollanmatej dne 11 bře 2018, 22:57, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi hollanmatej za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Petr.Bohac
Uživatelský avatar
MartinFreund
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2014, 07:42
Profese: aktivista,psycholog
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od MartinFreund »

Dobrý den, uvolněný člen zastupitelstva, což je můj případ, pobírá ve městě velikosti Brna odměnu 64 055 hrubého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Petr.Bohac
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“