MF ČB 3a/2018 [hlasování] Kandidátka komunál ČB

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno

Hlasuji

Anketa končí za 12 bře 2018, 13:43

Pro usnesení
4
80%
Proti usnesení
0
Žádná hlasování
Zdržuji se
1
20%
 
Celkem hlasujících: 5 - Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1410
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

MF ČB 3a/2018 [hlasování] Kandidátka komunál ČB

Příspěvek od Jan.Novak » 10 bře 2018, 13:43

Zahajuji hlasování o kandidátce v Českých Budějovicích. Jediný hlasovatelný návrh vznesl Ivo Vlasatý. Budeme tedy hlasovat pouze o tomto usnesení:
Usnesení MS Českobudějovicko:
Pirátská strana v komunálních volbách v Českých Budějovicích 2018 sestaví samostatnou kandidátku. Primární volby jsou otevřené nezávislým kandidátům, členům a příznivcům regionálních politických subjektů, které v Českých Budějovicích nepostaví vlastní kandidátní listinu a členům a příznivcům Strany Zelených.

Místní sdružení Českobudějovicko deklaruje, že má zájem o kandidaturu členů a příznivců Strany Zelených na kandidátní listině České Pirátské strany v komunálních volbách v Českých Budějovicích a zavazuje se dle domluvy se zástupci Zelených a uvnitř komunálního týmu zvolit osobu navrženou Zelenými na 3.-5. místo kandidátní listiny. Také deklaruje, že činnost komunálního týmu zodpovědného za přípravu voleb, je otevřena členům a příznivcům Strany zelených jako rovnocenným účastníkům na přípravě programu a kampaně.

Místní sdružení dále ukládá předsednictvu MS Českobudějovicko dojednat ústně nebo písemně smlouvu o podmínkách spolupráce Pirátské strany a Strany zelených v komunálních volbách v Českých Budějovicích 2018.
Odůvodnění:
V místním sdružení i komunálním týmu převládá názor, že bychom měli kandidovat pod značkou Pirátské strany, protože žádná představitelná koaliční spolupráce nezaručuje synergii a lepší volební výsledek nebo efektivní prosazování Pirátských myšlenek. Pirátská strana je otevřená zapojení veřejnosti sympatizující s naším programem. To se vztahuje i na občany aktivní v místních a regionálních politických uskupeních, které nám nekonkurují - zatím si nejsem vědom takového zájemce o kandidaturu, ale raději tu možnost předvídám, než aby pak chyběla.

Protože se v Českých Budějovicích jedná o věrohodné uskupení lidí s blízkým programem, chceme navázat na spolupráci se Stranou zelených, započatou v přípravě na volby před čtyřmi roky, a to tak, aby bylo oboustranně výhodné a nedošlo k tříštění sil. Zelení mají v současnosti značku, která je pro podstatnou část našich voličů překážkou ve volbě, je proto odůvodněné domnívat, že rovnocenné použití by nepřineslo hlasy navíc, naopak by o ně volební stranu mohlo připravit. Dalšími důvody, proč nechceme přistoupit na rovnocennou koalici jsou nízké preference a aktuální nedostatek financí Strany Zelených. Zkušenosti, odbornost a osobnosti, kterými mohou českobudějovičtí Zelení přispět, ale mohou být přínosem pro veřejný zájem i Pirátskou stranu. Umístění alespoň jedné osoby na pozici kandidátní listiny s vysokou šancí na zvolení (Sváťa Mlčoch mluvil o jedné osobě na 3.-5. místě, vycházím z toho) a spolupráce na prosazování programu pak je, doufáme, přínosem pro Stranu Zelených.

Týmy jsou flexibilní organizační útvary založené na dobrovolnosti a komunitním fungování, otevřené i nečlenům strany, zakotvené v Organizačním řádu Pirátské strany. Českobudějovický komunální tým je podřízen místnímu sdružení, ale má velkou míru autonomie, jeho cílem je zapojování se do komunální politiky v Českých Budějovicích, nyní zejména příprava na volby. Přijmou-li Zelení nabídku kandidovat na naší kandidátní listině, jejich zapojení je vítané a žádoucí.
Hlasování potrvá 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Zbynek.Konvicka

Uživatelský avatar
Pavel.Sramhauser
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2016, 08:26
Profese: Specialista ESF
Bydliště: Č. Budějovice
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: MF ČB 1/2018 - hlasování

Příspěvek od Pavel.Sramhauser » 14 bře 2018, 12:25

4 z 5 hlasujících byli pro. Usnesení je tedy schválené.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů