Primární volby ke komunálním volbám 2018

Moderátoři: PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Odpovědět
Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Primární volby ke komunálním volbám 2018

Příspěvek od Pavel.Sramek » 26 úno 2018, 22:26

EDIT 4.9.2018
Kandidátky naplněny a podány.
Magistrát:
Kandidatni_listina_Plzen_magistrat.odt
(93.55 KiB) Staženo 16 x
UMO1:
Kandidátní listina_Plzeň 1.odt
(88.47 KiB) Staženo 14 x
UMO2:
Kandidátní listina_Plzeň 2.odt
(88.32 KiB) Staženo 13 x
UMO3:
Kandidátní listina_Plzen 3.odt
(94.03 KiB) Staženo 12 x
UMO4:
Kandidátní listina_Plzeň 4.odt
(87.14 KiB) Staženo 10 x
UMO8:

---------------
Kandidátka na magistrát:
1. Pavel Bosák Kandidátská řeč Profil
2. Jiří Rezek Kandidátská řeč Profil
3. Pavel Šrámek Kandidátská řeč Profil
4. Magdaléna Daňková Kandidátská řeč Profil
5. Petr Vileta Kandidátská řeč Profil
6. Tomáš Pastirčák Kandidátská řeč Profil
7. Daniel Kůs Kandidátská řeč Profil
8. Radek Krejčí Kandidátská řeč
9. Martin Ptáček Kandidátská řeč Profil
10. František Hagara Kandidátská řeč
11. Jana Tomšíková Kandidátská řeč
12. Marek Habruň Kandidátská řeč Profil
13. Martin Holzman Kandidátská řeč
14. Vladimír Vápeník Kandidátská řeč Profil
15. Michaela Černá Kandidátská řeč
16. Filip Sequens Kandidátská řeč
17. Jiří Hanousek Kandidátská řeč
Kandidátka na UMO 1:
1. Magdaléna Daňková: Profil
2. František Hagara Kandidátská řeč
3. Martin Holzman Kandidátská řeč
Kandidátka na UMO 2:
1. Petr Vileta: Kandidátská řeč Profil
2. Radek Krejčí Kandidátská řeč
3. Filip Sequens Kandidátská řeč
Kandidátka na UMO 3:
1. Pavel Šrámek: Kandidátská řeč Profil
2. Daniel Kůs Kandidátská řeč Profil
3. Martin Ptáček Kandidátská řeč Profil
4. Marek Habruň Kandidátská řeč Profil
5. Jan Kasík Kandidátská řeč
Kandidátka na UMO 4:
1. Tomáš Pastirčák Kandidátská řeč Profil
2. Jana Tomšíková Kandidátská řeč
3. Jiří Hanousek Kandidátská řeč
4. Jan Hutter Kandidátská řeč
Kandidátka na UMO 8:
1. Vladimír Vápeník:Kandidátská řeč Profil

--------------

Zahajuji jednání ve věci primárních voleb do komunálních voleb v Plzni.

Jednání zahajuji, abychom měli zvoleného našeho lídra.
Navrhuji následující pořad:
1. Nominace a volba lídra do voleb na magistrát/velkou radnici.
2. Volba čelních kandidátů na magistrát.
3. Volba ostatních kandidátů na radnici.
4. Volba lídrů městkých částí
5. Volba ostatních kandidátů městkých částí
- veškeré jednání (návrh, diskuse, sběr podpory skupiny členů) bude probíhat v tomto vlákně.

Kandidátem na libovolnou pozici může být náš člen nebo příznivec, který má aktuální osobní prezentaci na webu a splňuje kritéria volby - bude mu v době voleb 18 let a je občanem ČR - a souhlasí s programem a demokratickým minimem.
Nominovat příznivce může skupina členů (2 členi) nebo místní předsednictvo. Skupinu členů budu ověřovat i palci, pokud nebude nikdo proti. Kandidátku na dalších místech může též sestavit místní předsednictvo, pokud bude třeba (nedostatek času/zájmu).

Doba pro navrhování je do 13.3. a 1.kolo volby bude probíhat od 14.3. až 18.3. a postupuje každý, kdo dostane většinu hlasů hlasujících. Druhé kolo hlasování bude probíhat od 19.3. do 21.3. včetně. Dne 13.3. proběhne schůze MS Plzeň a očekává se účast všech zájemců o post lídra.
Volba čelních kandidátů na magistrát bude probíhat do konce března. Poté začne volba ostatních kandidátů a potrvá do naplnění.
Souběžně s volbou ostatních kandidátů na magistrát poběží volba lídrů městkých částí, která potrvá do naplnění.

Prosím o navržení nebo přihlášení kandidátů.
Přílohy
Kandidatni_listina_Plzen_magistrat.odt
(93.55 KiB) Staženo 6 x
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1022 poděkování
Dostal poděkování: 1777 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ke komunálním volbám 2018

Příspěvek od Jiri.Rezek » 27 úno 2018, 13:39

Na lídra na radnici nominuji Pavla Bosáka.
OFFTOPICTady v tomto vlákně budme řešit vše? A postupně nebo souběžně, tj. nejdříve bod 1., poté 2. atd.?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Lukas.Barton
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 1608 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 27 úno 2018, 15:38

Jirka Rezek mi to vyfoukl, nicméně také navrhuji na pozici lídra jako kandidáta Pavla Bosáka. Jedná se o známého zastupitele z Litic, příznivce Pirátů a člověka, který toho v občanské angažovanosti v Plzni již hodně dokázal. Viz jeho profil na wiki.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o Piráta, tak potvrzuji i jeho souhlas s kandidaturou na lídra, který vyjádří i osobně na dalším zasedání MS Plzeň.
Zde je narychlo jeho profil na wiki vytvořený z jeho životopisu.
https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_bosak

OFFTOPICPavel Bosák (*1970) pochází z Klatov, odkud se v r. 1986 ještě jako gymnazista vystěhoval společně s matkou, tehdy provdanou do San Francisca v USA. Od mládí toužil studovat archeologii, proto trávil letní prázdniny jako brigádník na vykopávkách s týmem ZČM v Plzni. Nakonec však převládl jeho výtvarný talent, takže vystudoval uměleckou grafiku na prestižní CCAC v kalifornském Oaklandu (Dnes CCA www.cca.edu). Brzy po studiích se na několik let vydal „na zkušenou“ do rodných Čech, odkud si zpět do USA přivezl svou budoucí manželku, plzeňskou rodačku Olgu. V San Franciscu pak společně založili grafickou firmu, kterou díky moderním technologiím provozují na dálku dodnes.

Po narození dvou synů se již jako manželé v r. 2008 rozhodli vrátit zpět do Evropy. Pavel se ihned zapojil do veřejného života v Plzni-Liticích, kde nyní žije. Dvakrát byl zvolen do zastupitelstva obvodu. Splnil si svůj sen, když společně s přáteli zorganizoval 3 ročníky historických slavností pod názvem Tajemný Hrad v Liticích. S místními ochotníky pro ně secvičil představení svých autorských her se zpěvy, z nichž jednu dokonce předvedli i na historickém víkendu v Plzni. (https://www.plzen.eu/obcan/aktuality/ak ... ostmi.aspx http://www.qap.cz/object/tajemny-hrad-v ... -62520) V r. 2012 Pavel vedl tým pořádající výstavu k 800 letům první zmínky o Liticích.

V lednu 2017 však utichly můzy a Pavel zasvětil svůj veřejný život boji proti kontroverznímu záměru výstavby obřích průmyslových hal v Liticích. Stal se jedním z vůdců odporu, v jehož rámci se více než 900 občanů zůčastnilo podpisových akcí, proběhly veřejné schůze, dokonce i demonstrace na Nám. Republiky v Plzni. Investorovi se zatím nedaří výstavbu hal prosadit. V důsledku této kauzy měl Pavel možnost nahlédnout do těch nejtemnější koutů plzeňské politiky. Dlouhodobě poukazuje na klientelizmus, četné střety zájmů a častou nekompetentnost městských představitelů. S pevnou vírou ve svobodu a demokracii chce bojovat za transparentní Plzeň s morálně bezúhonným vedením a udržitelnou vizí pro budoucnost.

Články:

https://plzensky.denik.cz/zpravy_region ... 70321.html https://plzensky.denik.cz/zpravy_region ... 70316.html https://www.finance.cz/487922-plzenane- ... du-litice/ http://regiony.impuls.cz/demonstrace-pr ... zensky_kov https://plzen.idnes.cz/prumyslovy-park- ... -zpravy_pp http://www.regionpodlupou.cz/4884-obcan ... esta.xhtml https://plzen.idnes.cz/litice-prumyslov ... -zpravy_pp http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajst ... l--1783826 https://plzen.idnes.cz/plzen-litice-pru ... ntent=main http://regiony.impuls.cz/kaceni-stromy- ... ntent=main

Dokonce i Parlamentní Listy mají svůj úhel: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cum-481156

V tištěném idnes vyšel i rozhovor se mnou, bohužel má mjen sken: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

Proběhlo i pár vystoupení v TV včetně živého vstupu na ČT24 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1011 ... deo/596766 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1015001209 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1035000013

Facebooková stránka odporu se spoustou dalších odkazů: https://www.facebook.com/groups/336316926762698/

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak » 09 bře 2018, 03:28

Ahoj vám všem!

Moc si vážím nominací od Jirky a Lukáše, a s pokorou je přijímám.

Když jsem před pár týdny na toto téma hovořil s Lukášem, vyjádřil jsem obavu, že jako nově příchozí nemám "pirátství" dost zažité. Bylo mi tak trochu trapné se "vtírat" mezi letité členy, kteří tu dlouho trpělivě válčí. Lukáš mi na to odpověděl, že mé názory a aktivní činnost v komunitě ukazují, že jsem vlastně už nějaký čas Pirátem, aniž bych to tušil. To mi strašně pomohlo. Začal jsem vnímat otevřenost Pirátské platformy, která mě i tisícům jiných může pomoct prosadit pozitivní změnu v záležitostech, které nám nejvíc leží na srdci.

A mě teď na srdci leží město Plzeň. Vidím obrovský prostor ke zlepšení nejen v konkrétních odvětvích, ale zejména v celém nastavení systémů a mozků samosprávy. Minulý rok mi během jednání náměstek primátora Šindelář řekl: "kdybyste lidem o všem říkal, tak nikdy nic nepostavíte." A to vystihuje přístup, který současná administrativa má - pohodlná netransparentnost. Ono je mnohem jednodušší lidem nařizovat - vládnout, než komunikováním pracně získávat jejich podporu pro své záměry. Pak logicky vzniknou paskvily, jako je naše slavná díra po kuturáku. Spíš než slovo vládnout je mi bližší výraz, který používají v Anglicky mluvícíh zemích - "govern" - spravovat. Tento nepovyšující se přístup je podle mě to, co Piráti prosazují. Transparentnost, otevřenost, liberálnost.

Budu strašně rád, když dostanu vaši důvěru, abych tyhle cíle mohl prosazovat s vámi. Věřím, že budu pro Piráty pozitivním přínosem. Mám přes 7 let zkušeností z komunální politiky, včetně 2 úspěšných účastí ve volbách a 1 roku stráveného v pozici lídra občanského odporu. Doufám, že si smím přivlastňovat i následující schopnosti:

a) oslovovat a nadchnout lidi pro společnou věc
b) plánovat veřejné kampaně a organizovat dobrovolníky v nich
c) vytvářet strategii, nástroje i obsah komunikace, včetně kreativy
d) komunikovat s médii a promlouvat na veřejnosti
e) vyjadřovat se plynně v Angličtině
f) orientovat se v právním řádu a správních mechanizmech města
g) vyjednávat s politiky na rozličných úrovních

O svých slabinách vám povím až osobně. Je jich také dost :)

Jsem přesvědčen, že stejně jako já jsem nevědomky byl de facto Pirátem, žije v našem městě spousta lidí s podobnou mentalitou. Máme stovky registrovaných podporovatelů, kteří nám fandí. Ti všichni můžou být netušeným zdrojem energie, nápadů a schopností pro naši kampaň. Můj cíl je najít způsob, jak je aktivovat a vtahnout do příběhu v roli dobrovolníků.

Od známých politiků vím, že zavedené strany Piráty hrubě podceňují. Už teď si pomalu rozdělují posty v povolebním uspořádání a chtějí pokračovat v současném stylu. Mám vizi, že Piráti jim na podzim ve volbách udělají tlustou, černou čáru přes rozpočet. Proto budu parafrázovat geniální Pirátský slogan a požádám vás tímto: PUSŤE MĚ NA NĚ!

Děkuji.

Váš,

Pavel Bosák
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Rezek, Petr.Vileta, Pavel.Sramek, Frantisek.Hagara

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 09 bře 2018, 15:54

Registruji kandidáta Pavla Bosáka.

Tímto Ti Pavle děkuji, že jsi se přihlásil na pozici lídra na naší kandidátce.
Jako předseda MS Plzeň si myslím, že s tebou v čele kandidátky mají Piráti obrovský potenciál, jednak díky Tvému zápalu, Tvým zkušenostem z radnice, ale i zdravou drzou náturou člověka, který se jen tak z ničeho *nebojí*.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Rezek, Vladimir.Vapenik, Jana.Tomsikova
Předseda MS Plzeň

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 14 bře 2018, 19:44

Bylo zahájeno hlasování o lídrovi.
viewtopic.php?f=518&t=40313
Pavel.Sramek píše:
14 bře 2018, 19:43
Zahajuji hlasování o lídru do komunálních voleb 2018.

Nominovaní kandidáti: Pavel Bosák Jeho představení Profil na Wiki.piráti

Každý má jeden hlas. Můžete hlasovat pro kandidáta nebo ZDRŽUJI SE.

Postupuje kandidát s nadpoloviční většinou hlasů.

Jelikož máme jen jednoho kandidáta, tak pokud postoupí do druhého kola, tak ho automaticky vyhrává a je zvolen lídrem kandidátky do komunálních voleb Plzně 2018.

Hlasování poběží do 18.3.2018 23:59.

Prosím, hlasujte.
Předseda MS Plzeň

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 19 bře 2018, 11:21

Hlasování ukončeno a sečteno.
Lídrem byl zvolen Pavel Bosák.
PRO:13
ZDRŽEL SE: 0

Gratuluji! :)
Předseda MS Plzeň

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 19 bře 2018, 11:29

Pokud nikdo nevznese námitku, zahajuji rozpravu o čelních kandidátech na magistrát. Ta potrvá do úterý 27.března. Dne 26. března je schůze MS Plzeň. Přidávám do programu možnost promluvit uchazečům o pozici na čele kandidátky. Tímto má kdokoliv možnost pronést svou kandidátskou řeč před místním fórem před anebo po svém přihlášení.

Kandidát může být člen, anebo registrovaný příznivec, kterému vysloví důvěru 2 členové(palce).

Jako poslední věc, prosím někoho o přebrání moderování této diskuze, neboť se chci aktivně zúčastnit volby.
Předseda MS Plzeň

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1022 poděkování
Dostal poděkování: 1777 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 19 bře 2018, 16:31

Hlásím se tedy jako první :) Následuje krátká kandidátská řeč:
CV:
- narozen 1983, Valašské Meziříčí, v Plzni žiji v podstatě již od roku 1998, trvale pak od 2009
- ženatý, dvě děti, jedna manželka
- vzdělání: 1998 - SPŠE Plzeň, 2007- FAV v ZČU v Plzni, obor fyzika plazmatu a tenkých vrstev (Ing.), 2013 - FAV v ZČU v Plzni, obor fyzika plazmatu a tenkých vrstev (Ph.D.)
- zaměstnání: od roku 2010 na FAV ZČU v Plzni (nyní již v novém centru NTIS). Dále mám jako OSVČ malou úklidovou firmu.
Já a Piráti
- zakládající člen strany
- kandidoval jsem ve všech volbách od roku 2009, někdy jako lídr, jindy jako křoví.
- po období vyhoření, částečně způsobeným přesunem priorit (děti, firma), částečně několika po sobě jdoucími těsnými volebními neúspěchy Pirátů (cca 2013-2016), jsem se v roce 2017 restartoval a cítím se plný síly ;)
Komunální volby
Občas jsem naznačoval, že na komunální politice se mi nelíbí, že je příliš úzce zaměřená a veskrze praktická. Pořád to vidím stejně. Mé povaze více vyhovuje řešit a dívat se na věci zeširoka a propojovat souvislosti (snad proto mě přitahuje fyzika, která mě částečně živí). Na druhou stranu si uvědomuji, že je naivní začínat jinak, než od základů. Proto svou kandidaturu (a případnou volenou funkci) budu brát velice zodpovědně. Rozhodně ne jako "trénink" někam výše, v tomto nejsem karierista a chci tomu dát volný průběh. V případě zvolení za čelního kandidáta jsem připraven přispět svými schopnostmi především k týmovému úspěchu. Neorientuji se tolik v konkrétních kauzách a komunálních problémech. Snažím se ale věci řešit analyticky, tedy, pokud budou data, neměl by to být nepřekonatelný problém a rychle se zorientuji.
Na závěr chci takto veřejně dát najevo, že v případě, že bych byl zvolen do zastupitelstva/rady, mohl bych tuto pozici v současné době zastávat jen jako neuvolněný. Budu rád, když se ostatní zájemci o čelní místa také v této otázce vyjádří. Děkuji za pozornost, dotazy rád zodpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramek, Tomas.Pastircak, Daniel.Kus, Lukas.Barton
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 962 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 19 bře 2018, 18:57

Jen pro úplnost: Je nějak dán počet předních míst na kandidátce, která se v této fázi řeší, nebo je dán počtem kandidátů, kteří projdou do druhého kola?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Daniel.Kus
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“