Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Odpovědět
Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1066 poděkování
Dostal poděkování: 2322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Robert.Cuma » 08 bře 2018, 18:43

chvíli po parlamentních volbách se za námi stavili zástupci ŽTB, aby se zeptali na náš postup v komunálních volbách. přišli s návrhy, že bychom mohli kandidovat buď v koalici, nebo že by to tentokrát mohlo být obráceně - tedy Piráti s podporou ŽTB. v MS Brno jsme to prodiskutovali a obě nabídky odmítli, protože v tom pro Piráty nevidíme žádný přínos.

právě naopak. obáváme se, že předvolební spojení s ŽTB by v komunálních volbách Piráty poškodilo. proto nikdo z členů MS Brno ani nenavrhl jakékoli spojení s ŽTB (nebo jiným subjektem) a schválili jsme samostatnou kandidátku.

proto jsme ŽTB (jako celek) oficiálně nevyzvali k tomu, abyste se přihlásili do našich primárek. vím, že tuto nabídku dostala od Tomáše Koláčného Hana Kašpaříková,
mluvilo se i o Jakubu Kořínkovi a Martinu Freundovi. (nevím však, jestli jsou to členové ŽTB). žádné další jméno jsem neslyšel. primárky jsou samozřejmě otevřené,
takže nijak nezpochybňuji právo všech se jich zúčastnit. jenom chci, aby bylo jasné, jak to bylo a je.

Matěji - píšeš, že nabízíš srdce. otevřené srdce. na mě vaše rozhodnutí nekandidovat sami za sebe ale působí přesně opačně. to není rozhodnutí srdce, ale pragmatická vypočítavost. je zkrátka mnohem pravděpodobnější, že uspějete pod vlajkou Pirátů, než pod poškozenou značkou ŽTB.

kulantně řečeno - zástupci ŽTB se chovají "politicky racionálně":

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 80308.html

co jiného než kalkul je přístup Martina Freunda, který nám byl nabídnut prostřednictvím Marka Fišera s tím, že má nabídku být na čelních místech kandidátky Zelených, ale že by to raději nejdřív zkusil u nás (samozřejmě pokud bude na čelních místech), protože Piráti mají větší šanci uspět.

nepřekvapuje mě to.

podobně jste totiž postupovali i v minulých krajských volbách: nejprve u nás váš radní Bartík lobboval za koalici Zelení a Piráti s podporou ŽTB.
nakonec se však ŽTB do krajských voleb spojilo s TOP09 (která je programově i ideově úplně jinde než Piráti a Zelení) a kandidovali jste proti nám.

píšeš, že máš rád výzvy. kdyby to tak bylo, tak podle mě vedeš do voleb kandidátku ŽTB, protože obhájit je skoro vždy větší výzva, než uspět napoprvé.
je to logické - poprvé si tabula rasa, podruhé už lidé nehodnotí jenom tvé předvolební slogany a sliby, ale tvé reálné skutky.

abych nebyl jenom kritický - cením, že píšeš, že když neuspějete v našich primárkách, zkusíte to jinak.

(sice to moje hlava překládá jako: není klíčové, za koho budeme kandidovat, hlavně abychom se tam dostali.. ale i tak - je to upřímné).

žádám tě, Matěji, o konkrétní odpovědi (stačí jednou větou):

při představování jsi uvedl, že ŽTB má 11 členů, že jste vždy měli 11 členů. to není pravda, protože z veřejných zdrojů lze doložit, že
v létě 2016 vás bylo 21 a zároveň, že někteří lidé vystoupili. viz:

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 60626.html
https://brno.idnes.cz/starostu-brno-str ... -zpravy_vh

1. kolik má ŽTB aktuálně členů a kdo z kandidujících v našich primárkách je členem ŽTB?

píšeš, že bez dobře fungujícího kolektivu se nedá fungovat. proto mě zajímá:

2. proč od vás odešel místopředseda ŽTB a starosta MČ Brno-střed Martin Landa?
3. proč od vás odešel zastupitel MČ Brno-střed Robin Kvapil?
4. proč jste nepřijali za člena Svatopluka Bartíka, který byl za ŽTB zvolen radním MČ Brno-střed?
5. proč byla zastupitelka Karla Hofmannová vyloučena ze zastupitelského klubu?

píšeš, že chceš, aby uspěla občanská kandidátka pod hlavičkou Pirátů, jenže my sestavujeme stranickou kandidátku. nejsme nesourodí aktivisté, kteří se dali
dohromady půl roku před volbami a na kandidátku napíšou každého, kdo půjde kolem. stejně jako všem stranám jde i Pirátům o prosazení našich programových
priorit, ale jedině při zachování stranických principů, které jsou pro nás důležitější než úspěch za každou cenu. jedním z hlavních rysů Pirátů je maximální transparence.
proto mě zajímá:

7. proč jsou jednání ŽTB neveřejná a proč z nich nezveřejňujete aspoň stručné zápisy?
8. na stránkách máte link na transparentní účet, na kterém skoro nic není, protože CZK 248 700,-- bylo převedeno na provozní účet. provozní účet však transparentní není. proč nezveřejňujete své finanční toky?

https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=20 ... 08.03.2018

9. proč nemáte na stránkách základní informace - jako např. orgány hnutí, dokumenty?

http://www.zitbrno.cz/hnuti/

10. chápu správně, že dary, které vám přichází na účet s poznámkou "desátek" nebo "korytovné" dostáváte od lidí, kteří jsou za ŽTB v placených funkcích? pokud ano, na co
ty prostředky používáte?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 9):
Jiri.Kaderavek, Ivo.Vasicek, Maria.Vasickova, Vit.Jurasek, Lukas.Dubec, Pavel.Moravec, Jaroslav.Kamen, iarro, Lukas.Mamula
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2389 poděkování
Dostal poděkování: 6638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 08 bře 2018, 19:03

Kandidatura kohokoliv z Žít Brno za Piráty je polibek smrti. Už tak budeme muset složitě vysvětlovat naši spolupráci v minulém volebním období pravidelně provázenou skandály lidí okolo Žít Brno. Žít Brno byl a je oportunistický projekt, což jeho členové potvrzují tím, že se chtějí zištně vnutit na naši (nebo jinou jak píší) kanditátku, aniž by se snad pokusili sestavit svou vlastní a obhajovat tak své minulé politické kroky. Není to nic jiného než parazitismus. My máme také spoustu plánů a výborných myšlenek, ale nebereme to zkratkou, děláme politiku poctivě, přelézáme, nepodlézáme, dáváme do toho naši značku a pověst. Matěj se za ŽB asi stydí. Ať obhájí kroky Žít Brno na kandidátce Žít Brno, to je jediná správná a férová cesta.

Pro mne je těžko představitelné a před lidmi nejen v Brně, ale i v celé republice, neobhajitelné, aby byť jediný člen či veřejně činná osoba spojená s Žít Brno za nás kandidovali. Popřeli bychom sami sebe, naše pravidla a politické priority (transparence, otevřenost jednání, demokratický přístup k rozhodování o věcech veřejných). Věřím, že nikdo z Pirátů nebude mít potřebu spolupráci s tímto spolkem racionalizovat a zdůvodňovat. Témat, která nás spojují je stejně jako těch, která nás rozdělují, je to stejné jako s jakýmkoliv jiným subjektem. Pirority, o kterých Matěj Hollan píše dokážeme lépe naplnit i bez něj, už jen proto, že bez ŽB máme větší šanci uspět. Spolupráce nám nemůže přinést nic než ostudu a díky pověsti ŽB regionální politickou smrt a nevěrohodnost.

Doufám, že budeme moci veřejně, hlasováním členů MS a následnou medializací našeho rozhodnutí jakokukoliv další spolupráci jednoznačně odmítnout. Pokud to neuděláme, pak na nás brněnských Pirátech stigma ŽB zůstane nadlouho.

Na závěr dodám, že jsem rodilý brňák, 38 let jsem zde žil, pracuji zde a mám zde většinu svých životních přátel, kteří se mnou komunikují a povzbuzují nás v našem konání. Nemám problém požádat mnoho lidí o účast na kandidátce, lidí, o kterých vím, že to myslí upřímně a naše myšlenky podporují nejen slovy, ale také činy a dlouhodobě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 5):
Maria.Vasickova, Lukas.Dubec, Pavel.Moravec, Robert.Cuma, Jaroslav.Kamen
Zakladatel České pirátské strany

MartinFreund
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: aktivista,psycholog
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Příspěvek od MartinFreund » 08 bře 2018, 20:00

Zdravím všechny, rad bych se vyjádřil k te části související se mnou. Roberte, nezlob se, ale tu větu, kterou jsi mi připsal jsi ode mne opravdu nikdy neslyšel. Nikdy jsem neřekl, ze chci kandidovat za Piráty proto, protože mají větší šanci uspět. Důvod, proč chci kandidovat za Piráty, tak jak jsem ho řekl na představování kandidátů i v zde výše je ten, že jsou pro mne Piráti jedinou silou, která je schopna v nynější době nést témata která jsou pro mne podstatná a na kterých mi záleží a zároveň vnímám jako důležité je dostat, pokud o ně bude zájem, i na brněnskou kandidátku a program Pirátů. Jak jsem řekl, byl jsem a jsem stále pozitivně překvapený tím, jak Piráti tato témata artikuluji v práci na sněmovní úrovni, kde se s nimi snažím o daných věcech jednat a dodávat jim argumentaci danou zkušenostmi z Brna. A přiznám se, že to je pro mne opravdu překvapení, protože jsem se spíše obával, že tato témata budou u vás upozaděna. A samozřejmě to souvisí i s tím, ze jste strana, v jejíž moci díky výsledků je tyto věci měnit. A samozřejmě, že je pro mě důležité být na volitelném místě, protože nikdo jiný u vás tyto otázky neřeší a to, kde se budu nacházet samozřejmě přímo souvisí s tím, jakou preferenci dáváte dané problematice a tím pádem, jaká je šance je s vámi prosazovat. A já vnímám prostě v politice podstatné to, co se podaří prosadit, protože v tématu které řeším jde o lidi v akutní nouzi, často v ohrožení života. Pokud je tohle u tebe pragmatismus, tak jsem tedy pragmatik a ani se za to příliš nestydím.
Naposledy upravil(a) MartinFreund dne 08 bře 2018, 22:38, celkem upraveno 5 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 4):
Hanka Kašpaříková, Petr.Bohac, Jiri.Ulip, Jaroslav.Kamen

MartinFreund

Příspěvek od MartinFreund » 08 bře 2018, 20:11

A snad bych ještě dodal - ano, k účasti na pirátské kandidátce jsem nebyl primo pozván, jako Hanka. Tomas Kolacny mi pouze řekl, ze jste se rozhodli kandidovat sami, nicméně ze máte otevřené primárky do kterých se můžeme pokud chceme přihlásit a je na členech, zda nás budou na kandidátce chtít, nebo ne. Ptal jsem se ho i jak by byla vnímána má případná kandidatura a bylo mi řečeno, že bych šanci mít mohl. Tak jsem to vnímal a s tím jsem se přihlašoval. Nicméně je pravda, ze do určité míry jsem vnimal, ze ty pocity u vas z nas jsou trochu rozpacite. Já se domnívám, ze nabizim zajímavou politickou vizi a téma, které se nijak nezdiskreditovalo, naopak ma velmi pozitivní PR, prokazatelné výsledky, nějaké lidi a komunitu za sebou a zároveň vám u jiných kandidátů víceméně absentuje. A že jsem také svou prací prokázal, že na něm umím pracovat, vysvětlovat ho a řešit ho na nějaké úrovni. A nějak jsem myslel, že to je pro Piráty důležitější, než stranictví. Koneckonců myslel jsem, že právě tohle je důvod, proč máte otevřené primárky, ale možná se mýlím. Ale nerad mám pocit, ze se cpu někam, kde me nechtějí. Ty jsi Roberte dlouholetý člen, a asi by mi nedělalo radost prát se za kandidátku, kde me někdo, kdo tu stranu v Brně nějak stavěl, opravdu hodně nechtěl a považoval mne za oportunistu. Pokud ti tedy je ma kandidatura v primárkách opravdu principiálně proti srsti (na to bych rad reakci), nemám problém z nich odstoupit. I když bych byl raději, kdyby se tento tvůj postoj ke me dostal dříve, nez jsem do toho šel, proto jsem také k vám na Údolní párkrát přišel pokecat, abych věděl, jak se na to díváte a přesně proto, abych se vyhnul případnému pocitu, že budu vnímán tak, jak jsi naznačil. Klidně jsme si to mohli vyříkat úplně napřímo a upřímně dopředu. Místo toho to jediné co jsem od Tebe slyšel stran té případné spolupráce pří tom jednání brněnského předsednictva Pirátů a ŽB bylo: "Vy jste nám pomohli dřív, bez vás bychom se tam minule nedostali, tak by teď bylo asi fér, kdybychom my pomohli vám". Tak vlastně nevím, co je politický pragmatismus a kdo ho tady ve skutečnosti momentálně vykonává. Vážně mě mrzí, pokud nás vnímáš jako parazity a kdybych věděl, že je tohle Tvůj postoj, určitě bych do toho nešel. Ale co už.
Naposledy upravil(a) MartinFreund dne 09 bře 2018, 00:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 3):
Hanka Kašpaříková, Petr.Bohac, Jiri.Ulip

Hanka Kašpaříková
Profese: krajinný projektant
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Příspěvek od Hanka Kašpaříková » 08 bře 2018, 22:54

Robert.Cuma píše:
08 bře 2018, 18:43
chvíli po parlamentních volbách se za námi stavili zástupci ŽTB, aby se zeptali na náš postup v komunálních volbách. přišli s návrhy, že bychom mohli kandidovat buď v koalici, nebo že by to tentokrát mohlo být obráceně - tedy Piráti s podporou ŽTB. v MS Brno jsme to prodiskutovali a obě nabídky odmítli, protože v tom pro Piráty nevidíme žádný přínos.

právě naopak. obáváme se, že předvolební spojení s ŽTB by v komunálních volbách Piráty poškodilo. proto nikdo z členů MS Brno ani nenavrhl jakékoli spojení s ŽTB (nebo jiným subjektem) a schválili jsme samostatnou kandidátku.

proto jsme ŽTB (jako celek) oficiálně nevyzvali k tomu, abyste se přihlásili do našich primárek. vím, že tuto nabídku dostala od Tomáše Koláčného Hana Kašpaříková,
mluvilo se i o Jakubu Kořínkovi a Martinu Freundovi. (nevím však, jestli jsou to členové ŽTB). žádné další jméno jsem neslyšel. primárky jsou samozřejmě otevřené,
takže nijak nezpochybňuji právo všech se jich zúčastnit. jenom chci, aby bylo jasné, jak to bylo a je.

Matěji - píšeš, že nabízíš srdce. otevřené srdce. na mě vaše rozhodnutí nekandidovat sami za sebe ale působí přesně opačně. to není rozhodnutí srdce, ale pragmatická vypočítavost. je zkrátka mnohem pravděpodobnější, že uspějete pod vlajkou Pirátů, než pod poškozenou značkou ŽTB.

kulantně řečeno - zástupci ŽTB se chovají "politicky racionálně":

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 80308.html

co jiného než kalkul je přístup Martina Freunda, který nám byl nabídnut prostřednictvím Marka Fišera s tím, že má nabídku být na čelních místech kandidátky Zelených, ale že by to raději nejdřív zkusil u nás (samozřejmě pokud bude na čelních místech), protože Piráti mají větší šanci uspět.

nepřekvapuje mě to.

podobně jste totiž postupovali i v minulých krajských volbách: nejprve u nás váš radní Bartík lobboval za koalici Zelení a Piráti s podporou ŽTB.
nakonec se však ŽTB do krajských voleb spojilo s TOP09 (která je programově i ideově úplně jinde než Piráti a Zelení) a kandidovali jste proti nám.

píšeš, že máš rád výzvy. kdyby to tak bylo, tak podle mě vedeš do voleb kandidátku ŽTB, protože obhájit je skoro vždy větší výzva, než uspět napoprvé.
je to logické - poprvé si tabula rasa, podruhé už lidé nehodnotí jenom tvé předvolební slogany a sliby, ale tvé reálné skutky.

abych nebyl jenom kritický - cením, že píšeš, že když neuspějete v našich primárkách, zkusíte to jinak.

(sice to moje hlava překládá jako: není klíčové, za koho budeme kandidovat, hlavně abychom se tam dostali.. ale i tak - je to upřímné).

žádám tě, Matěji, o konkrétní odpovědi (stačí jednou větou):

při představování jsi uvedl, že ŽTB má 11 členů, že jste vždy měli 11 členů. to není pravda, protože z veřejných zdrojů lze doložit, že
v létě 2016 vás bylo 21 a zároveň, že někteří lidé vystoupili. viz:

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 60626.html
https://brno.idnes.cz/starostu-brno-str ... -zpravy_vh

1. kolik má ŽTB aktuálně členů a kdo z kandidujících v našich primárkách je členem ŽTB?

píšeš, že bez dobře fungujícího kolektivu se nedá fungovat. proto mě zajímá:

2. proč od vás odešel místopředseda ŽTB a starosta MČ Brno-střed Martin Landa?
3. proč od vás odešel zastupitel MČ Brno-střed Robin Kvapil?
4. proč jste nepřijali za člena Svatopluka Bartíka, který byl za ŽTB zvolen radním MČ Brno-střed?
5. proč byla zastupitelka Karla Hofmannová vyloučena ze zastupitelského klubu?

píšeš, že chceš, aby uspěla občanská kandidátka pod hlavičkou Pirátů, jenže my sestavujeme stranickou kandidátku. nejsme nesourodí aktivisté, kteří se dali
dohromady půl roku před volbami a na kandidátku napíšou každého, kdo půjde kolem. stejně jako všem stranám jde i Pirátům o prosazení našich programových
priorit, ale jedině při zachování stranických principů, které jsou pro nás důležitější než úspěch za každou cenu. jedním z hlavních rysů Pirátů je maximální transparence.
proto mě zajímá:

7. proč jsou jednání ŽTB neveřejná a proč z nich nezveřejňujete aspoň stručné zápisy?
8. na stránkách máte link na transparentní účet, na kterém skoro nic není, protože CZK 248 700,-- bylo převedeno na provozní účet. provozní účet však transparentní není. proč nezveřejňujete své finanční toky?

https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=20 ... 08.03.2018

9. proč nemáte na stránkách základní informace - jako např. orgány hnutí, dokumenty?

http://www.zitbrno.cz/hnuti/

10. chápu správně, že dary, které vám přichází na účet s poznámkou "desátek" nebo "korytovné" dostáváte od lidí, kteří jsou za ŽTB v placených funkcích? pokud ano, na co
ty prostředky používáte?
Ahoj Róberte,

dovolím si reagovat na některé Tvé dotazy, zejména ty, co se týkají ekonomické stránky ŽTB.
Co se týče členství. Jestli jsem spočítala dobře, tak zakládajících členů ŽTB bylo 9 (vyplývalo ze zákona), nicméně z důvodu profesních (novinařina) hned na začátku někteří na své členství rezignovali. Následně po přibírání členů do ŽTB stoupla členská základna na nějakých 14 lidí. V současné době je stálých členů 17 (s tím, že zájemci jak přichází, tak někteří odchází). Členy ŽTB, kteří sem podali svoji kandidaturu, jsou Matěj, Martin a Kuba. Pokud jsem někoho přehlídla, kdo podal přihlášku, doplnila bych to ještě.

K bodu 8. Můžeš se zkusit pobavit s kolegy, kteří mají u Pirátů na starosti účetnictví, jak se promítl zákon do toho, kolik má mít strana/hnutí účtů. S předsedkyní Bárou jsme to na FB veřejně kritizovali, že zákon způsobuje spíše znetransparentnění, než transparentnost. Ze zákona vyplývá povinnost vést min. 3 účty + účty na kampaně, a dle zákona jsme tak museli peníze převést. Abychom naplnili literu zákona, vytvořili jsme tedy 3 účty a na starý účet jsme "pozastavili" tak, aby na něho nemohly dojít platby. Nicméně jsme jej nezrušili, naopak, domluvili jsme se s bankou, že jej nechá transparentní 3 roky nazpět (namísto jimi nastaveného 1 roku), je to účet na našem webu přeškrtnutý. Dle banky tam musí zůstat min. hodnota, což zůstala. Upozorňuji, že aby se tam zobrazily pohyby, je třeba si zadat období, které chcete vidět. :)

Nový transparentní účet je vidět na webu nad ním a probíhají tam všechny pohyby dle zákona - dary a příspěvky státu - tzv. zvláštní účet. Dále máme další 3 účty - opět dle zákona - jeden na personální věci, druhý na ostatní věci a třetí na případnou kampaň (ten momentálně nevyužíváme). Tyto účty nemusí být transparentní, leč v duchu, ve kterém jsme šli do voleb před 4 lety, jsme je transparentní nechali. Jsou dohledatelné na webu fio.cz v sekci transparentní účty, když si zadáte Žít Brno. Po delší diskusi jsme se rozhodli nedávat na web celý výčet všech účtů, protože by lidi mátlo, kam mají posílat dary. Pokud se totiž pošle dar na špatný účet, je s tím problém. Toto jsem opakovaně komunikovala s úřadem pro dohled nad hospodařením politických stran.

Co se týče darů, tak ty jdou Žít Brnu jak od lidí z ŽTB, tak jdou dary od občanů. Takže jsou různé. A je to více méně na dobrovolné bázi.

Co se týče účetnictví, máme ho stále zveřejněné v google spreadsheet (krom vedeného u účetní), již od společných voleb. Akorát tam přidávám další roky. A mám tucha, že Jirka Ulip tam má dokonce stále rozšířená oprávnění do dob naší společné kampaně. Když tedy v roce 2014 byly v novinových článcích odkazy na účetnictví naší kampaně, odkaz jsem schválně ponechala, aby byl případně i takto dohledatelný.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... tdzb0/edit

Měj se, HanKa:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka Kašpaříková za příspěvky (celkem 3):
MartinFreund, Petr.Bohac, ales.stuchlik
Hana Kašpaříková

MartinFreund

Příspěvek od MartinFreund » 08 bře 2018, 23:01

Ještě co se týče dotazu na vyloučení Karly Hoffmanové, která nebyla členka hnutí z klubu, informoval vás o něm Tomáš (jako předseda klubu, který byl rovněž aktivně přítomný řešení té věci) dle domluvy zde na tomto veřejném foru (my jsme vysvětlení pověsili na náš veřejný facebook): zastupitelstvo-brno-f748/vylouceni-karl ... 39576.html
Naposledy upravil(a) MartinFreund dne 09 bře 2018, 00:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 2):
Hanka Kašpaříková, Petr.Bohac

Hanka Kašpaříková
Profese: krajinný projektant
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Příspěvek od Hanka Kašpaříková » 08 bře 2018, 23:29

Jiri.Kaderavek píše:
08 bře 2018, 19:03
Kandidatura kohokoliv z Žít Brno za Piráty je polibek smrti. Už tak budeme muset složitě vysvětlovat naši spolupráci v minulém volebním období pravidelně provázenou skandály lidí okolo Žít Brno. Žít Brno byl a je oportunistický projekt, což jeho členové potvrzují tím, že se chtějí zištně vnutit na naši (nebo jinou jak píší) kandidátku, aniž by se snad pokusili sestavit svou vlastní a obhajovat tak své minulé politické kroky. Není to nic jiného než parazitismus. My máme také spoustu plánů a výborných myšlenek, ale nebereme to zkratkou, děláme politiku poctivě, přelézáme, nepodlézáme, dáváme do toho naši značku a pověst. Matěj se za ŽB asi stydí. Ať obhájí kroky Žít Brno na kandidátce Žít Brno, to je jediná správná a férová cesta.
Dovolím si s Vámi nesouhlasit v tom, že se vám snaží vnucovat lidé. Jako zastupitel vím, jak je nutné rozumět v politice všem tématům, alespoň základně, abyste dostáli demokratického minima - musíte rozumět rozpočtu, zdravotnictví, školství, sociálce, dopravě, investicím, životnímu prostředí, fondům územnímu plánování, otevřené radnici, smart věcem a hromadě dalších věcí, protože o všech každý z nás hlasuje. Vnímám proto velmi, že je žádoucí, když jde do voleb tým lidí, který dokáže pojmout celou šíři problémů, protože takto nebude daná strana/hnutí diskvalifikováno z žádné diskuse, bude tam moc nominovat svého člena, který bude prosazovat program, za který daná strana/hnutí kandidovala.

Vnímám tedy, že někteří lidé, co se k vám hlásí z uskupení ŽTB, přináší další témata, o kterých se domnívají, že nemáte v programu až tak uchopena. Z podobného důvodu oslovilo Žít Brno před mnoha lety Piráty a další aktivní lidi z neziskového sektoru, aby společně dali dohromady program, který byl dostatečně široký a řešil stěžejní věci. Domnívám se, že tento přístup ŽTB dosud neopustilo, nabízí témata, která s sebou nesou určití lidé, kteří mají zkušenosti jak s daným tématem, tak s fungováním magistrátu. Celou dobu jsem se domnívala, že toto jsme měli společné, když jsme šli do voleb, a když jsme následně po úspěchu nominovali do komisí, dozorčích rad a představenstev naše společné kandidáty, které jsme považovali za odborníky, že to nebylo o kamarádech.

Pokud však v pirátech máte lidi, kteří nesou, rozumí a umí řešit témata, která přináší někteří členové ŽTB, případně lidé kteří pod hlavičkou ŽTB kandidovali (jako já) - jako jsou ukončování bezdomovectví, rekonstrukce ulic, územní plánování, bytová politika, územní rozvoj aj. tak je to super. Jen do toho. Budeme rádi, pokud se na městě ta témata dotáhnou. O nic jiného nám nejde. Každý se snaží dotáhnout projekt, který do veřejného prostoru přinesl a nějak nastartoval. A bylo by škoda, aby se nedotáhla, když jsme teď díky nim bráni za vzory.

Jen ještě doplním, že jsem se s Tomem bavila právě o programu a říkal mi, že se bude následně ladit. Kdybych věděla, že naše kandidatura vyvolá takové negativní reakce, asi bych v horečce kandidaturu nepodávala. O koryta nám totiž nejde. Mrzí mne, že je to tak bráno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka Kašpaříková za příspěvky (celkem 2):
MartinFreund, Petr.Bohac
Hana Kašpaříková

Tomas.Kolacny
Republikový výbor
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1026 poděkování
Dostal poděkování: 2355 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 08 bře 2018, 23:48

Prosimvás (hlavně teda Jirko a Róberte), fakt je nutné tu diskusi takto hrotit? Vyhlásili jsme otevřené primárky a přihlásit se do nich může kdokoli, kdo nese nějaké téma a dokáže se s piráty identifikovat a já věřím, že brněnská členská základna dokáže posoudit, kdo může být na pirátské kandidátce pro naši značku přínosem a kdo ne i bez této vyhrocené diskuse, tak se prosím bavme věcně, grillujme kandidáty a hlasujme v primárkách dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a chovejme se jako kultivovaní lidé, kteří dokážou politickou stranu reprezentovat na úrovni. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 7):
MartinFreund, Petr.Bohac, Hanka Kašpaříková, Jiri.Ulip, jakubkorinek, Jaroslav.Kamen, Jindrich.Bartek
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

MartinFreund

Příspěvek od MartinFreund » 09 bře 2018, 00:20

Osobně bych byl asi rád, kdybych si tohle mohl s Tebou Róberte vyříkat osobně, pokud bys o to stál. Tím nechci říct, že nechci věci řešit tady na foru veřejně, rád odpovím i tady komukoli na cokoli, ale přeci jen některé věci je někdy dobré probrat normálně lidsky face to face, a mě to co tu bylo napsáno normálně lidsky mrzí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bohac, Hanka Kašpaříková

Marcel.Kolaja
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: odborník na svobodný software
Dal poděkování: 7039 poděkování
Dostal poděkování: 6080 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 09 bře 2018, 13:20

Tomas.Kolacny píše:
08 bře 2018, 23:48
Prosimvás (hlavně teda Jirko a Róberte), fakt je nutné tu diskusi takto hrotit? Vyhlásili jsme otevřené primárky a přihlásit se do nich může kdokoli, kdo nese nějaké téma a dokáže se s piráty identifikovat a já věřím, že brněnská členská základna dokáže posoudit, kdo může být na pirátské kandidátce pro naši značku přínosem a kdo ne i bez této vyhrocené diskuse, tak se prosím bavme věcně, grillujme kandidáty a hlasujme v primárkách dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a chovejme se jako kultivovaní lidé, kteří dokážou politickou stranu reprezentovat na úrovni. Děkuji.
Nevidím na Robově příspěvku nic jiného, než že griluje kandidáty. Jirka zase vyjadřuje v rozpravě svůj názor. Nevidím žádný důvod je nějak usměrňovat, neboť vystupují sice ostře, ale slušně.

Vcelku s jejich postojem i souhlasím. Osobně tvrdím, že spolek Žít Brno usilovně již 3,5 roku pracuje na tom, aby už v příštích volbách nebyl zvolen. Byť máme s Žít Brno v řadě témat velký průnik, zde se kloním názoru, že by si mělo Žít Brno postavit vlastní kandidátku a případně pak můžeme být koaličními partnery. Nevidím dostatečnou synergii pro společnou kandidátku, což bylo potvrzeno i Žít Brno ve volbách do krajského zastupitelstva, kde Žít Brno utvořilo koalici s TOP09.

Kandidátů bych se rád zeptal, jaký je jejich postoj k rezidenčnímu parkování. Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Pavel.Moravec

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“