Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1626
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1063 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

V pondělí 5.3.2018 jsem navštívil Proton Therapy Center (PTC) v areálu pražské Nemocnice Na Bulovce (pozvání ze strany PTC).
Motivací k mojí návštěvě byl také komentář k reportingu VZP za rok 2017 pro správní radu, oddůvodňující navýšení čerpání o 5% oproti plánu (resp 7% oproti předchozímu roku2016) u segmentu Specializované ambulantní péče:
Vyšší čerpání nákladů u segmentu specializovaná ambulantní péče je způsobeno navýšením nákladů u odbornosti gastroenterologie (ZULP – centrová léčiva), radiační onkologie (Protonové centrum Praha), kardiologie.
Byl jsem si samozřejmě vědom kontroverze, provázející historicky tohoto poskytovatele péče, ale považoval jsem za vhodné se jako člen správní rady VZP zajít podívat, za co nám to VZP utrácí nad plán. Zvláště když o tom něco taky píšou v novinách (https://www.novinky.cz/domaci/465101-br ... delat.html).
Předmětem návštěvy byla prohlídka prostor centra a rozhovor s primářem Dr.Kubešem o specifikách této modality. Na závěr mi byl prezentován i pohled jednatele provozovatele PTC p.Laštovky na historické události okolo smlouvy s VZP.

Přijaté výhody: kafe, prohlídka, tištěná prezentace výzkumu prováděného v PTC, info o běžných cenách a zvýhodněných cenách pro VZP
Pokytnuté výhody: prezentace naší reformy zdravotnictví zhuštěná do 3 minut
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 4):
Vit.Fux, Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 748
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ve středu 7. 3. jsem se shodou okolností v PSP ČR setkala s Generální ředitelkou Úřadu práce, K. Sadílkovou.

Na krátké schůzce jsme probíraly reálnou situaci na pobočkách, potíže, které způsobila novela zákona 117/1995 Sb., zejm. paragraf 25, kde je nově požadavek dokládat jednotlivé služby za předcházející čtvrtletí tomu, v němž se o dávku žádá.

Paní ředitelka ví o potížích, které lidem způsobuje opožděné vyplácení dávek.

Problém je i financování pracovníků "v první linii", přičemž je třeba hledat řešení podstavu a fluktuace, která je na ÚP značná.

Shodly jsme se na spolupráci na zrušení kvartálního vykazování (viz par. 25) - mělo by to značný přínos pro všechny žadatele o Příspěvek na bydlení a pro snížení administrativní náročnosti na ÚP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 748
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ve středu 7. 3. jsem se sešla s panem M. Kuchtou z Hnutí pro život.

Probírali jsme pořádání odborného semináře (je předjednáno, že svolá Výbor zdravotní, spolupořadatelem by mohl být Výbor pro sociální politiku) - jde o problematiku medicínských, psychických a sociálních aspektů umělého ukončení těhotenství.

Širší téma je podpora rodin (velká část potratů se týká rodin, které mají 2 děti a obávají se třetího).

Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vit.Simral »

1.-4.3. jsem se na pozvání Zelených v EP zúčastnil spolu s Mikym Peksou a Láďou Koubkem European Ideas Lab v Bruselu. Na workshopu jsem odprezentoval naši ideu Občanské sněmovny. Účastni byli i Julia Reda a Philippe Lamberts, kterého nápad zaujal a chce zůstat v kontaktu ohledně implementace OS na evropské úrovni.

Přijaté výhody: Zelení mi snad proplatí letenky a hotel, mělo by to být 390 Euro celkem.

7.3. jsem se potkal s Lukášem Wagenknechtem a Markem Hilšerem ohledně jejich kandidatury do Senátu, oba přijdou na grilování 13.3.

Výhody žádné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Setkal jsem se s Pavel Sehnal a Zdeněk Somr z obnovené Občanské demokratické aliance (ODA).

Bavili jsme se o programových prioritách našich stran. Relativně podrobně jsme prošli hlavní společenská témata.

ODA zajímá možnost spolupráce na konkrétních návrzích. Odkázal jsem na jednotlivé garanty a pracovní skupiny. Našli jsme témata, kde máme jasný průnik. Na jiných se rozcházíme, ale myslím si, že jejich přístup je konstruktivní.

Dále jsme se bavili o komunálních volbách. Zde jsem řekl všeobecně známou informaci, že naše primárky jsou otevřené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Vojtech.Ertl
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2016, 17:36
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Ertl »

7.3. Kolín; schůzka s místostarostou Kolína Růžičkou (KDU-ČSL), za Piráty přítomen Vojtěch Ertl.
Obecné rozebrání předvolební situace v Kolíně, rozdrobenost středových subjektů. Nabídka koalice spolu s SNK-ED.
Ze strany Pirátů byla nastíněna situace: odmítnutí koalice se Zelenými, odhodlání jít se samostatnou kandidátkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Ertl za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Tomas.Dostalek
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 30
Registrován: 06 lis 2013, 11:07
Profese: daňový poradce
Bydliště: Chotěboř
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Dostalek »

Dnes došlo k setkání chotěbořských Pirátů (já, Michal Křivohlavý a Roman Kubát) se zástupci chotěbořské místní organizace ANO (Jaroslav Munia a jeden další člen, jehož jméno jsem nezachytil). Diskutovali jsme naše představy o účasti v komunálních volbách. Zástupci ANO sdělili, že se komunálních voleb určitě zúčastní, a to buď samostatně či s někým v koalici. Vzhledem k naší probíhající diskusi s TOP09 a Zelenými jsme je primárně odkázali na Davida Šafránka, který by měl být lídr koaliční kandidátky.

Přijaté výhody: nic
Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Dostalek za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Tomas.Murnak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 23 čer 2010, 13:28
Profese: softwarový operátor
Bydliště: Praha 13
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Murnak »

8. března jsem se spolu s Václavem Hrdličkou setkal s generálním sekretářem http://www.panthers.cz/ Štěpánem Weberem (florbalový klub z Prahy 13). Konzultace ohledně možností tréninkových a závodních prostor na Praze 13.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvek:
Filip.Krska

Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel Prahy 13

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha13.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/TMurnak

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2129
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2063 poděkování
Dostal poděkování: 3793 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Adam.Zabransky »

V pondělí 5.3. jsem se já+Ivan Bartoš+Ivan Mikoláš sešli se zástupci Pražských romských organizací (PRO): Josef Holý, Štěpán Kavur, Jiří Pstružina. Bavili jsme se o jejich projektech na pomoc Romům (rekvalifikace, shánění zaměstnání atd.) a o možnostech spolupráce. Dohodli jsme se na spolupráci ve třech oblastech: a) kauzy (například nehospodárné nakládání s dotacemi od města), b) jednotlivé projekty na pomoc potřebným a c) systémová řešení.

Přijaté a poskytnuté výhody: dohoda na navázání tematické spolupráce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Jan.Hora, Ivo.Vlasaty

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ve čtvrtek 8.3. jsem se od 12:00 sešel ve Sněmovně s Ing. Cinkem (kapitán solární lodi), který mě chtěl seznámit s projektem PVE Lipno - Dunaj, viz: viewtopic.php?f=550&t=38721&p=533971&hi ... AD#p533971

Předal mi materiály a informace a já mu slíbil, že se s nimi seznámím.

Přijaté výhody: oběd (v ceně cca 110Kč)
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“