Zastupitelstvo Liberce

Moderátor: PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
taz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastupitelstvo Liberce

Příspěvek od taz » 06 bře 2018, 10:25

Úplně nechápu co je dobře na tom, že město se rozhodlo koupit autobusové nádraží které nepotřebuje za více než 20M. Ty zmiňované buňky jako stavba dočasná už tam stejně neměli stát. Celý autobusák stojí nad tunelem takže využití je možné tak leda jako park, hurá kdyby byl, ale za 20M? Přijezdová cesta na které stojí závora nepatří ANL s.r.o. ale ŘSD. Autobusové nádraží má přijezd z druhé strany z Vaňurovi ulice. A pokud jsem to správně pochopil tak nový parkovací dům s terminálem se bude stavět na pozemku města nad autobusovým nádražím tak jako tak. Mě to celé přišlo jako ušité pro Wasserbauera kdy za autobusák dostane maximální cenu pokud by to byl normální pozemek a ten autobusák město potřebovalo.

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 129 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 06 bře 2018, 13:43

taz píše:
06 bře 2018, 10:25
Úplně nechápu co je dobře na tom, že město se rozhodlo koupit autobusové nádraží které nepotřebuje za více než 20M.
Osobně mě cena necelé 2000kč za metr v centru města nijak nerozčiluje. Přiznám se, že tyhle posudky jsem ale nastudovat už nestihla. Beru to od města jako strategické rozhodnutí. Debatu na téma úpravy stávajícího návrhu terminálu v návaznosti na to, že pozemky budou naše, už jsem taky zaznamenala. Jestli to jen nevyšumí, to je věc druhá. Ale kam dohlédnu, tahle část mi problematická prostě nepřišla. O buňkách to není, ty jsme zatím nepřímo pozastavili. Co s nimi bude dál se uvidí.

A když už sem píšu, tak jen info. V pondělí proběhlo mimořádné zastupitelstvo, kde prošlo ručení města za úvěr teplárny (ta tajemná smlouva z minula).

Záznam zasedání
Naposledy upravil(a) Jana.Schlegelova dne 07 bře 2018, 05:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Ivan.Dumek
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

taz
Profese: IT
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od taz » 06 bře 2018, 14:05

jana.schlegelova píše:
06 bře 2018, 13:43
Osobně mě cena necelé 2000kč za metr v centru města nijak nerozčiluje. Přiznám se, že tyhle posudky jsem ale nastudovat už nestihla. Beru to od města jako strategické rozhodnutí. Debatu na téma úpravy stávajícího návrhu terminálu v návaznosti na to, že pozemky budou naše, už jsem taky zaznamenala. Jestli to jen nevyšumí, to je věc druhá. Ale kam dohlédnu, tahle část mi problematická prostě nepřišla. O buňkách to není, ty jsme zatím nepřímo pozastavili. Co s nimi bude dál se uvidí.

A když už jsem píšu, tak jen info. V pondělí proběhlo mimořádné zastupitelstvo, kde prošlo ručení města za úvěr teplárny (ta tajemná smlouva z minula).

Záznam zasedání
Kdyby ten pozemek bylo možné zastavět tak by ta cena byla OK, ale to možné není. Takže budeme rádi pokud získáme alespoň další bahniště. Tedy za předpokladu pokud město tu hrůzu alespoň zbourá.

Ivan.Dumek
Profese: obchodní zástupce Telco
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Ivan.Dumek » 06 bře 2018, 21:30

jana.schlegelova píše:
06 bře 2018, 13:43
taz píše:
06 bře 2018, 10:25
Úplně nechápu co je dobře na tom, že město se rozhodlo koupit autobusové nádraží které nepotřebuje za více než 20M.

A když už jsem píšu, tak jen info. V pondělí proběhlo mimořádné zastupitelstvo, kde prošlo ručení města za úvěr teplárny (ta tajemná smlouva z minula).

Záznam zasedání
Řešilo se tam ještě něco jiného? A ta smlouva se odčernila?

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 129 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova » 06 bře 2018, 21:46

Ivan.Dumek píše:
06 bře 2018, 21:30
Řešilo se tam ještě něco jiného? A ta smlouva se odčernila?
V podstatě ne. Berki ze SLK chtěl dát na program vyjádření nesouhlasu zastupitelstva s volbou Ondráčka do čela komise GIBS. Na program to neprošlo. Docela chápu, byť Ondráček mi tam vadil jako asi všem tady.
A co se smlouvy týče, pochopila jsem, že zastupitelé si mohli přijít smlouvu prostudovat ke Korytářovi. Někteří toho využili (moc jich prý nebylo). Nic tajného tam prý skutečně nebylo.
Došlo tam snad i k nějakým vylepšením smluvní pokuty. Byla to vcelku věcná diskuze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Ivan.Dumek
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“