KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Dotaz na Dr. Philippa (mimochodem, je členem správní rady VZP podobně jako já, ale za KDU-ČSL):

Skutečnost, že ministr zrušil vaši a další sekci na ministerstvu zdravotnictví, aby se zbavil příslušných odborných náměstků, bezesporu není příkladem dobré praxe politiků ve vztahu ke služebnímu zákonu. Političtí zástupci mají být odděleni o státní správy ostrou hranicí. Jedni reperezentují vůli lidu a druzí ji mají vykonávat s nadšením a odbornou péčí. Jenomže do toho mi nesedí skutečnost, že jste se jako odborný náměstek ministerstva (na kterého se vztahuje služební zákon) objevil na 6. místě kandidátky KDU-ČSL do poslanecké sněmovny 2017. Mohl by jste mi prosím toto nějak okomentovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Jitka.Novotna, Tomas.Murnak
HayatoOkamura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2018, 15:24
Profese: tlumočník a průvodce
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od HayatoOkamura »

Srdečně Vás, vážený a milý pane Horo, zdravím a moc Vám za Váš dotaz děkuji!

Musím říci, že celkově se mi Piráti jeví v současné české situaci jako síla jednoznačně pozitivní. Zdá se mi, že přinášejí do naší společnosti v různých ohledech ,,svěží vítr". Spojuji si je - přestože je jistě volí lidé nejrůznějšího věku - i s mládím a jeho idealismem a energií.

Těžko bych asi hledal zásadní překážku pro to, proč bych nemohl s Piráty vést otevřený dialog a dlouhodobě spolupracovat. Snaha o ozdravění společnosti, boj proti jakékoliv korupci a za transparentnost, důraz na svobodnou výměnu informací a volný přístup k nim - zkrátka úsilí o zkvalitnění naší demokracie. Všímám si a vidím, že v pirátském společenství se vede o otázkách a problémech upřímný dialog. Myslím si, že není nad to : Takovýto dialog je šancí, že se dojde k dobrým závěrům, které se pak budou realizovat.

Lidé mívají na různé otázky různý názor - a vím, že je tomu tak i mezi Piráty, jejich voliči a sympatizanty. Důležité je vést spolu rozhovor, pozorně přemýšlet, upřímně si vzájemně naslouchat - a hluboce se navzájem respektovat. Toto v naší současné společenské a politické diskuzi do značné míry chybí. Chci se o to spolu s ostatními, a také s vámi snažit.

Jsem připraven s lidmi mluvit - a naslouchat jejich názorům.

Hayato Josef Okamura
Tito uživatelé poděkovali autorovi HayatoOkamura za příspěvek:
Jan.Hora
Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Eva.Tylova »

Marek.Necada píše: 27 úno 2018, 09:33 Mám otázku pro všechny zájemce:
Zvedli byste ruku pro vypovězení Jednotné úmluvy o omamných látkách z roku 1961 (ve znění Protokolu z roku 1972 doplňujícího Jednotnou úmluvu o omamných látkách), Úmluvy o psychotropních látkách z roku 1971 a Úmluvy proti nedovolenému obchodu s omamnými a psychotropními látkami z roku 1988?
Zdravím, léčbu konopím považuji za prokázanou. Současný systém, jak pacienti léčivou látku dostávají považuji za nesmyslný a jsem pro jeho změnu. Podporuji i rekreační užívání pro částečně kladné účinky i méně či stejně rizikové účinky jako mají jiné drogy, jejichž užití je legální. Co se týče Úmluvy, tak je oprávněně kritizována, proto jsem zcela jistě pro její reformu ve smyslu níže uvedeného programového bodu.

Podpoříme regulovanou legalizaci konopí pro léčbu i rekreační užívání: Látky méně rizikové než alkohol a tabák by měly být legální. Prosazujeme však přísnější pravidla pro související reklamu.

Eva Tylová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Tomas.Murnak, Michal.Ketner, Roman.Kucera, Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Eva.Tylova »

Zdravím Pirátky, Piráty i jejich příznivce,
V únoru jsem navštívila několik místních sdružení, kterým děkuji za možnost prezentace. Chtěla bych navštívit všechna místní sdružení, ale již nyní je jasné, že z důvodu jiných akcí Pirátů či mých zastupitelských aktivit, které se též odehrávají po večerech, se mi to nepodaří i když se o to budu nadále snažit. Proto odpovím na několik nejčastějších dotazů, které jsme obdržela.
Dotaz na legalizaci drog jsem odpověděla výše.
Dotaz na novou směrnici EU, která zpřísňuje držení zbraní. Se směrnicí nesouhlasím, současný zákon považuji za dostatečný a praxi za zavedou, aniž by docházelo k nějakým negativním situacím ve společnosti nad míru obvyklou. Navrhovaná opatření jsou obtěžující, mnohdy technicky nesmyslná a ke zvýšení obrany proti terorismu rozhodně nevedou.
Dotaz, zda se budu věnovat hlukové problematice. Ano, je to moje dlouhodobé téma. Hluková legislativa byla několikrát změkčena, takže občany nechrání, navíc není vymáhána. Přitom hluk je jeden z největších stresorů. Účastnila jsem se několika akcí proti hluku, např. iniciace měření hluku v přetížených oblastech, akce proti hluku jako jsou požadavky na snížení rychlosti, výstavbu protihlukových valů atd. na komunální úrovni i ve veřejné správě, takže problematiku dobře znám.
Dotaz, proč jsem odešla od Zelených a jaký je můj vztah k nim. Odešla jsme v roce 2013, po odklonu strany doleva, abych podpořila středopravý projekt Martina Bursíka. Z jistého vyčerpání politikou jsem do strany LES nevstoupila. S členy Strany zelených jsme se nadále stýkala, např. jsem vedla společnou kandidátku v komunálních volbách v roce 2014 na Praze 12. Pracuji jako úřednice (vedoucí kanceláře starosty) na radnici Prahy 4, kde je starostou za Zelené Petr Štěpánek. Zelené stejně jako LES považuji za přirozené partnery Pirátů.
Dotaz, jak vidím své šance vedle ohlášené kandidatury Pavla Fišera. V prvním okamžiku za malé. Poté co jsme o tom hovořila s občany, tak daleko větší. Řada lidí mi řekla, že od senátora očekává řešení jejich problémů (byť v legislativní poloze). Na to jim p. Fišer připadá příliš nekonkrétní, Témata, která zdvihá a jistě důležitá z pohledu celé společnosti jim připadají příliš odtažitá. Pavel Fišer je "těžký" konzervativec (viz jeho diskriminační výrok o jmenování ústavního soudce, za který se omluvil, ale kterým asi spontánně vyjádřil, co si myslí) , což podle mě nepůjde v řadě bodů s programem Pirátů dohromady. Já se považuji za liberálku a snažím se to dokazovat nejen slovy, ale i činy.
Dále jsme chtěla informovat, že mě minulý týden podpořilo předsednictvo LES, právě i na základě liberální orientace strany. Strana LES má zájem podpořit moji kampaň finančně s dohodou o případném podílu na finančním příspěvku. Jak jsme již uvedla, strana LES je Pirátům programově blízká, takže nepředpokládám programové střety. Předpoklad být členkou Pirátského klubu podporují.
Děkuji všem za dotazy, těším se na další na fóru či osobně.
Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Hajek, Jitka.Novotna, Lukas.Findeis, Mikulas.Ferjencik
JanHolasek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 13 úno 2018, 15:44
Profese: právník
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od JanHolasek »

Marek.Necada píše: 27 úno 2018, 09:33 Mám otázku pro všechny zájemce:
Zvedli byste ruku pro vypovězení Jednotné úmluvy o omamných látkách z roku 1961 (ve znění Protokolu z roku 1972 doplňujícího Jednotnou úmluvu o omamných látkách), Úmluvy o psychotropních látkách z roku 1971 a Úmluvy proti nedovolenému obchodu s omamnými a psychotropními látkami z roku 1988?
Zdravím Vás, pane Necado,

za sebe se rozhodně nebráním diskusi a nové úpravě regulace měkkých drog zhruba tak, že každý může volně mít pro osobní potřebu (princip dekriminalizace, každý ať si v tomto dělá, co chce), další využití včetně obchodování je třeba regulovat, včetně zdanění a maximálně účinného boje proti drogovým kartelům. Pro podrobnější diskusi bych se potřeboval s touto problematikou podrobněji seznámit. Pokud by se přijal nový systém regulace měkkých drog, je možno změnit úpravu na mezinárodní úrovni, případně odstoupit od dosavadních mezinárodních smluv.

Jan Holásek
HayatoOkamura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2018, 15:24
Profese: tlumočník a průvodce
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od HayatoOkamura »

Pozdrav Pirátům

Srdečně vás, vážení a milí, zdravím!

Dnešního shromáždění (6.března) - s ,,grilováním" vašich dalších kandidátů do komunálních voleb - se , bohužel, kvůli silnému nachlazení nezúčastním. Ale těšil jsem se - a budu alespoň v duchu s vámi.

Za sebe vám chci ještě připomenout, že jak ve volební kampani, tak při výkonu svěřeného mandátu je velmi důležité umění komunikace. S tím, jak se správné věci daří lidem dobře komunikovat - do značné míry stojí a padá jejich přijetí občany a realizace.

Nabízím vám ke shlédnutí a přečtení dva ze svých mediálních rozhovorů - s paní Drtinovou na DVTV a ve ,,Fóru 24" - z uplynulého roku :

https://video.aktualne.cz/dvtv/s-tomiov ... 5900fea04/

http://forum24.cz/hayato-okamura-tomio- ... esvedceny/

,,Myslíte si, že slušný přístup k politice může přebít populisty a jejich „výkřiky do tmy“?

Víte, to je nekončící zápas. Ta naše současná společensko-politická situace není moc dobrá, ale nebudeme házet flintu do žita. My tu demokracii, tu humanistickou orientaci v politice, musíme hájit. Já sám bych ji chtěl hájit do posledního dechu, i kdyby nás byla jen hrstka – tak, jako to dokázali demokratičtí politici v naší historii, třeba v době kolem druhé světové války."

Všechno dobré vám i vašim blízkým!
Hayato Josef Okamura
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Lukáš Wagenknecht se hlásí do primárek:


Vážené Pirátky, vážení Piráti,

jmenuji se Lukáš Wagenknecht a chtěl bych Vás požádat o podporu do senátních voleb v senátním obvodu 23 (Praha 8, Praha 18, Praha - Březiněves, Praha – Čakovice, Praha – Ďáblice, Praha – Dolní Chabry).



Přes 15 let se věnuji auditu převážně ve veřejném sektoru. Vždycky jsem dbal na objektivitu a nezávislost. Jednoduše jsem nikdy neuhnul před jakoukoliv korupční kauzou. Vyzdvihl bych audit operačního programu ROP SZ, kdy jsem již před několika lety odhalil systémové korupční jednání, které má nyní dohru v trestním řízení, kde je obžalováno 23 lidí pro zpronevěru 15 miliard korun. Jiným zajímavým auditem byl projekt výstavby metra A v Dopravním podniku hlavního města Praha.

V roce 2012 jsem s několika přáteli založil neziskovku Good governance, ve které se snažíme prosazovat zásady dobrého vládnutí. Sepsali jsme nový zákon, který by pomohl lépe spravovat veřejné finance. Podařilo se nám dokonce získat pozitivní stanovisko odborníků Evropské komise. Politiky samozřejmě tato věc moc nezajímala. Jediný politik, který projevil o téma zájem, byl Andrej Babiš. Nabídl mi možnost prosazovat nezávislý audit a principy dobrého vládnutí na ministerstvu financí z pozice náměstka pro oblast finančního řízení a auditu. Po několika měsících se ukázalo, že jeho zájem byl pouze mediální a o žádnou skutečnou změnu nestojí. Proto mě následně bez důvodu odvolal krátce před nabytím účinnosti služebního zákona.

Za svůj přístup k auditu, za to, že jsem Babišovi odmítnul podepsat bez soutěže zakázku na EET a za můj postoj vůči protiprávnímu nátlaku Babišovy spolupracovnice, bývalé rozvědčice STB Radmily Kleslové, v souvislosti s mým působením v dozorčí radě polostátní akciovky ČEZ, jsem byl oceněný Nadačním fondem proti korupci. Koho by zajímal celý příběh, přikládám odkaz na můj rozhovor s Januszem Koniecznym z NFPK (www.nfpk.cz/oznamovatele/4198).

Protože si myslím, že je třeba nadchnout pro transparentní veřejnou správu také mladou generaci, přednáším svá témata nyní na dvou vysokých školách.

Moje práce a názory se v mnohém shodují s tématy Pirátů. Oceňuji Vaši práci na magistrátu i ve sněmovně a v mnoha věcech jsme na stejné vlně. Právě dneska jste prosadili v prvním čtení rozšíření registru smluv i na ČEZ, což je skvělé.

S Piráty v Praze jsem už v minulosti spolupracoval. Konkrétně jsme s kolegy provedli analýzu rizik miliardové výměny akcii Prahy s miliardářem Křetínským s jednoznačným závěrem, že jde o nevyváženou, případně jednostranně nevýhodnou transakci. Pražská koalice ji nakonec stejně protlačila a schválila. Odkaz na analýzu je na konci textu Adama Zábranského k tomuto obchodu. https://praha.pirati.cz/miliardovy-obch ... orime.html

Moje hlavní témata jsou transparentnost a otevřená data, střet zájmů politiků, fungování orgánů státem ovládaných společností, anonymní vlastnické struktury nebo kvalitní řídicí a kontrolní systém veřejné správy a nezávislý audit.

Za mého působení na ministerstvu financí jsem prosadil otevření datových sad ke všem fakturám, objednávkám a smlouvám. Rozjel jsem projekt dotační parazit https://dotacni-parazit.cz/ zaměřený na zpřístupnění dat o dotacích státu. U střetu zájmů jsme pomáhali při prosazení nových pravidel Evropské komise pro střet zájmů politiků při čerpání dotací. Dlouhodobě publikuji analýzy anonymních příjemců dotací, které ukazují, že skoro ve
všech titulech se opakuje hodnota 30 % anonymů nebo off-shore společností. Ukázkovým příkladem je také plánovaná spolupráce státu při těžbě lithia s off-shore z britských
panenských ostrovů. (https://goodgovernance.cz/2017/10/13/te ... e-nemluvi/)

Smysl a přínos senátu jsem si nejvíce uvědomil minulý rok, kdy se Ministerstvo financí pokusilo ve sněmovně prosadit nový zákon o finanční kontrole (ten zákon, kvůli kterému jsme založili Good governance). Byl to opravdu neskutečný paskvil, který prošel hladce sněmovnou. V senátu jsme obešli maximum senátorů, problém jim vysvětlili. Pochopili všichni a nakonec se podařilo Babišův nesmyslný zákon shodit ze stolu, za což mají
můj respekt.


Pokud byste se pro mě v primárkách rozhodli, snažil bych se získat podporu dalších demokratických stran, které by měly o moje témata zájem. V případě, že by Piráti po volbách zakládali vlastní klub, rád bych se stal jeho členem.

Je těžké na pár řádcích popsat tolik věcí. Kdybyste měl kdokoliv zájem, rád se s Vámi osobně potkám (wagenknecht.luk@gmail.com, 608 303 542).

Těším se na společné setkání při grilování k primárkám. Ať dopadne Vaše volba jakkoliv, držím palce ve Vašem úsilí.

Lukáš Wagenknecht.
Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Eva.Tylova »

Zdravím Pirátky, Piráty i jejich příznivce,
V únoru jsem navštívila několik místních sdružení, kterým děkuji za možnost prezentace, v návštěvách pokračuji. Chtěla bych navštívit všechna místní sdružení, ale již nyní je jasné, že z důvodu jiných akcí Pirátů či mých zastupitelských aktivit, které se též odehrávají po večerech, se mi to nepodaří i když se o to budu nadále snažit. Proto odpovím na několik dotazů, které jsme obdržela. Tentokrát je to z období místostarostování na Praze 12 (2010-2013 -zvolená za SZ ve Změně pro prahu 12).

Zprůhlednili jsme zadávání zakázek dhttp://www.praha12.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_ ... modranech-

Dotaz na stanovisko rady k výšce objektu Vazovova: Usnesení z rady 17.5.2011 hovoří jednoznačně, že má být výše objektu ponechána podle okolní zástavby. Nejbližší dům má 4 patra. http://www.praha12.cz/15-jednani-rady.. ... 0/p1=11716

Kampaň v komunálních volbách v roce 2014 stála cca 50 tis. kč (cca 40 tis. Kč zaplatili Zelení, zbytek kandidáti), vydány noviny a rozdány noviny, plakáty atd., zisk 9.3 %
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Lukas.Findeis, Mikulas.Ferjencik
JanHolasek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 13 úno 2018, 15:44
Profese: právník
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od JanHolasek »

Honza.Hora píše: 26 úno 2018, 11:59 Moje otázka je samozřejmě vhodná pro všechny kandidáty (a nebude na škodu, když se vyjádříte), ale zeptám se konkrétně posledního přihlášeného kandidáta, neboť o jeho politických názorech vím nejméně:

Pane Okamuro, rád bych se vás zeptal, ve kterých konkrétních tématech vidíte shodu s Pirátským programem a ve kterých naopak nesouhlasíte? Jinými slovy - které Pirátské myšlenky byste v Senátu prosazoval a kterým byste naopak částečně či zcela oponoval? Ocením samozřejmě i zdůvodnění a předem děkuji :)
Pane Horo, zdravím vás,

reaguji na Vaši poznámku/dotaz ohledně shody s pirátským programem a případné neshody.

Shodujeme se zejména v základních systémových a hodnotových tématech, konkrétně:

• Pirátské demokratické minimum: stoprocentní podpora, podepisuji
• Ochrana právního státu a demokratického zřízení v České republice
• Transparentnost
• Ochrana členství České republiky v Evropské unii a zakotvení v NATO
• Aktivní členství v EU, podpora a propagace EU v ČR

Ohledně shody s pirátským programem bych vyzdvihl zejména následující programová témata (je jich při prostudování programu Pirátů mnohem více, ale to bych opsal skoro celý program pro volby do PS 2017, vybírám proto pouze ta ve shodě a zároveň, která mne osobně nejvíce zajímají, ta kterým bych se chtěl prioritně věnovat jsou vyznačena):

• Urychlení výstavby dálniční a železniční sítě, strategické plánování a rozvoj dopravní infrastruktury

• Digitalizace a rozvoj internetu v regionech, vedoucí k rozvoji regionů a zvyšování kvality života v nich;
Vyčištění právního řádu, dostupnost a vymahatelnost práva, spravedlivý a funkční systém exekucí (zavedení principu teritoriality a sloučení exekučních řízení) a vymáhání práva;
Právní, finanční, ekonomická a IT gramotnost;
• Podpora a moderní legislativa pro sdílenou ekonomiku, ve které je třeba vidět budoucnost;
Citlivý urbanistický a stavební rozvoj v Praze, dalších městech a na venkově, kultura pro města a obce, zapojení hlavních architektů na obcích, rozvoj veřejného prostoru;
• Zvýšení dostupnosti bydlení jak v Praze, tak v regionech;
• Podpora drobných a středních podnikatelů, podpora nových technologií a inovací, podpora znalostní ekonomiky;
• Zamezení ekonomického zvýhodňování bank a finančních institucí, zdanění finančního sektoru, zvážení sektorové daně, zákaz záchran bank státem a zákaz ručení státu za závazky bank a jiných právnických osob;
• Striktní oddělení komerčního a investičního bankovnictví;
• Změna systému dotací pro zemědělce (zvýhodnění farmářů a menších farem), dlouhodobý pokus změnit dotační politiku EU, ne monopolizaci vlastnictví půdy;
• Omezení vlivu farmaceutického průmyslu, zlepšení podmínek pro zdravotnický personál;
Aktivní participace na rozhodování (zejména prvky přímé demokracie na komunální úrovni – přímá volba starostů a primátorů, participativní rozpočty) a další;
• Rozšíření pravomoci NKÚ na celý veřejný sektor, novela zákona o registru smluv tak, aby se vztahovala i na ČEZ a další státní firmy;
• Zákon o lobbingu a registr lobbistů;
Zrušení čtyřstupňové soudní soustavy (zrušení vrchních soudů, které prodlužují řízení, a i v rámci justice panuje názor, že nejsou potřebné), nahrazení soustavou trojstupňovou.


Některá témata s možnými odlišnými názory/do diskuse:

Referendum: podporuji na místní úrovni případně tzv. běžné referendum, jak je navrhováno Piráty, při zajištění informovanosti a nastavení adekvátního kvora a většiny. Obával bych se ústavních referend, zvažoval bych pouze pokud se opakovaně osvědčí referenda běžná, do té doby určitě ne. Většina obyvatel se bohužel v základních politických tématech moc neorientuje a je otázka, jestli se s nimi řádně seznámí, a to i za situace, kdy většina médií je ovládána Agrofertem a finančními skupinami.
Majetková přiznání: Za mne souhlas s řešením, kdy neuvolnění zastupitelé a neuvolnění radní malých obcí majetková přiznání podávají, ta se však ale nezveřejňují. Sám jsem se v minulosti potkal s mnoha starosty na malých obcích, kteří už teď zvažují, jestli se na malých obcích angažovat a povinnost zveřejnovat majetková přiznání v prostředí malé obce by mohlo vést k nezájmu se na úrovni obce angažovat.
Měkké drogy: už jsem se vyjadřoval k separátnímu dotazu, můj názor pro osobní potřebu souhlas (dekriminalizace, osobní věc každého), další užití třeba regulovat a danit. Samozřejmě souhlas maximálně minimalizovat moc drogových kartelů.

Senátu se dlouhodobě věnuji a celkově bych rád výrazně přispěl ke zlepšení práce Senátu a rovněž jeho vnímání odbornou i laickou veřejností. Konkrétní kroky, jak toho dosáhnout, jsou uvedeny v mém představení/žádostí o podporu.

Jan Holásek
Tito uživatelé poděkovali autorovi JanHolasek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Vaclav.Fortik
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

šlo by úvodní příspěvek s "rozcestníkem kandidátů" doplnit tak aby bylo vidět ve kterém okrsku kandidát usiluje o podporu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Vaclav.Fortik, Michal.Stepan
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“