Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

12. 2. 2018. (zapomenutý zápis) jsem navštívil na Úřadu vlády Odbor protidrogové politiky a setkal se s Jindřichem Vobořilem. Chtěl jsem zhodnotit výsledek Pirátského boje proti likvidaci tohoto Odboru Andrejem Babišem (naše úspěšné vyjednávání, medializaci interpelace viz https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/za ... itiky.html ) a plány Jiřího Vobořila v rámci návrhu "bíle knihy" rozvoje protidrogové politiky v ČR. Zároveň jsme se bavili o Piráty připravované legislativě, která má za cíl řešit úplnou dekriminalizaci resp. legalizaci v rámci samopéče, tj. snahy o vyjmutí přestupku při domácím pěstování určitého počtu rostlin a držení sušiny pro vlastní potřebu.

Přijaté výhody: káva, informační materiály odboru
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

20. 2. 2018. jsem se sešel v poslaneckém klubu s týmem, se kterým řešíme legislativu, která se týká legalizace konopí. Schůzky se účastnil poslanec Tomáš Vymazal (telefonické spojení), Robert Veverka (kandidát Pirátů, dlouhodobý spolupracovník a šéf Legalizace o.s.), Mgr. David Albrecht (legislativec a expertní spolupracovník klubu ve věci legalizace) a Tomáš Sadílek (ICCI), který v bývalé spolupráci s Odborem protidrogové politiky ÚV řešil mezinárodní legislativu ve vztahu k OSN a EU. Cílem schůzky byla výměna informací a definice postupu v přípravě legislativy zejména ve vztahu k mezinárodním úmluvám.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: občerstvení v klubu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vit.Fux, Frantisek.Hagara
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

26.2.2018 jsem se sešel v 18:30 v restauraci u VŠE (Kredenc) s novinářem Petrem Žantovským. Schůzku inicioval Petr Žantovský.

Řešili jsme tato témata:
a) Krameriova cena - Řešili jsme obraz ceny, složení poroty pro udělení ceny (kritika lidí spojených z dezinformačními weby), kde došlo k personální obměně poroty, ale i její transformaci (v rámci výročí česko-slovenské vzájemnosti bude ocenění řešeno jako česko-slovenské s mezinárodní porotu)
b) Žádost Petra Žantovského po podporu Pirátů v jeho nominaci do rady ČTK, kterou mu udělilo hnutí ANO.
Přislíbil jsem, že tuto žádost přednesu včetně referencí 27.2.2018 na klubu. Hlasování na plénu je anonymní.

Poskytnuté výhody: příslib přednesení žádosti na klubu Pirátů
Přijaté výhody: nealkoholické malé pivo a malá káva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vaclav.Fortik, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

27. 2. 2018 jsem v ranních hodinách telefonicky poprvé kontaktoval plk. JUDr. Michala Murína ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů a seznámil ho se svým záměrem interpelovat premiéra v demisi Andreje Babiše ve věci tlaku na odvolání plk. Murína z této pozice s vágním zdůvodněním "nedůvěra". Ověřil jsem si dílčí informace, se kterými pracuji zhruba 3 týdny a sdělil mu i body plánované ústní interpelace. Plukovník Murín mi mé informace potvrdil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 9):
Filip.Krska, Jan.Hora, Jaroslav.Nemec, Vit.Fux, Pavel.Sramek, Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Frantisek.Hagara, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1389 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Nevím jako moc je to lobbistický kontakt, ale což. Dne 27.2.2018 jsem zástupcům TOP09, Zelení, ODS, ČSSD, KSČM, SPD, KDU-ČSL, ANO2011, STAN, mladému anu, mladým konzervativcům, top týmu, mladému čssd a mladým komunistům v Plzeňském kraji poslal následující email:
Přeji Vám hezký den,

jak jste si již všimli v minulých dnech se stalo něco ohavného.

Mladý investigativní novinář a reportér Ján Kuciak byl se svou partnerkou Martinou Kušnírovou zavražděn ve svém domě. Dle policie vražda pravděpodobně souvisí s jeho prací, která se zabývala mapováním případů daňových úniků. V minulých měsících mu bylo vyhrožováno, ale nikdo se tím nezabýval. Dnes jsou on i jeho partnerka zavražděni.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... m-vladniho

Novináři jsou jedna z pojistek naší demokraticie. I jejich zastrašování je útok na to nejdůležitější, co máme, na demokracii. Věřím, že tato událost zaśahla všechny napříč politickým spektrem.

Rozhodli jsme se proto zorganizovat pietní akci. Nechceme však zneužít násilnou smrt novináře pro politický boj,

a proto Vám nabízím její spolupořádání.
https://www.facebook.com/events/1692112360864455/

Není to o politickém boji, ale o boji o zachování demokracie.
V okamžiku, kdy se novináři začnou bát psát tak, budeme o fungování naší republiky informování pouze skrze mluvčí stran.

Jedině při účasti většiny politických stran má tato akce smysl.

Pietní akci jsme dali na čtvrtek, abychom to stihli připravit a aby lidé mezitím nestihli zapomenout.
Pokud souhlasíte, budu rád, když mi obratem napíšete své Facebookové profily, nebo stránky, společne s politickou stranou/hnutím, za které jednáte a já vás ihned přidám jako spolupořadatele do události na Facebooku.
https://www.facebook.com/events/1692112360864455/
Od té chvíle bude mít dotyčný/á možnost přidávat příspěvky a spravovat událost. Věřím, zě nikdo z nás to nezneužije k vlastní propagaci.

Prosím sdílejte tuto událost, ať přijde co nejvíce lidí a zapálí svíčku za Jána Kuciaka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Filip.Krska

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Zdravím,

nahromadilo se mne více schůzek.

1)
Ve čtvrtek 15.2.2018 jsem se zúčastnil pracovní snídaně pořádanou organizací Evropské hodnoty. Poběhla zde zajímavá debata s Václavem Bartůškou, zmocněncem MZV ČR pro energetickou bezpečnost, na téma na téma energetické bezpečnosti (plyn, ropa, jádro, obnovitelné zdroj) a možnosti výstavby nových jaderných bloků v ČR. Za Piráty jsem k jádru jsem prezentoval náš základní postoj, že by stavba nových bloků neměla být financována ze státních prostředků (ani např. garancí výkupní ceny).

Přijaté výhody: občerstvení
Poskytnuté: žádné

2)
15.2-16.2.2018 účast na "Inter-Parliamentary Conference for the Common Foreign and Security Policy (CFSP) and the Common Security and Defence Policy (CSDP)". Nominace za Výbor pro obranu PSP ČR.

Delegace jsem se účastnil s předsedou zahraničního výboru Lubomírem Zaorálkem a poslanci Pavlem Žáčkem a Janem Kubíkem.

V Sofii se nám věnoval pan velvyslanec Dušan Štrauch. Měl jsem možnost se krátce setkat s ředitelkou Českého centra Dagmar Ostřanskou a jeho pracovníky.

Oficiální program akce: https://eu2018bg.bg/en/events/55

Přijaté výhody: Kravata s logem bulharského předsednictví, pamětní mince bulharského předsednictví v hodnotě 2 Leva, konverze z USB-C na micro-USB s logem bulharského předsednictví.
(ubytování, cesta a občerstvení zajištěno státem nebo organizátorem - PSP, MZV, Bulharský stát)
Poskytnuné: žádná

http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3335&z=10765

3)
18.2.2018 - 21.2.2018 účast na "Joint meeting NATO Parliamentary Assembly"

Delegace jsem se zúčastnil s Josefem Hájem, Josefem Bělicou a Helenou Langšádlovou.

Byl jsem osloven britskou delegátkou Madeleine MOON, že má zájem kandidovat na pozici příštího předsedu Parlamentního shromáždění NATO.

Přijaté: krabička belgických pralinek od belgické delegace
Poskytnuté: žádné
(ubytování, cesta a občerstvení zajištěno státem nebo organizátorem - PSP, MZV, NATO)

4)
Setkání s ministryní obrany Karlou Šlechtovou a ředitelem kabinetu ministr Adamem Ševčíkem.

Náplň schůzky:
Na high-level úrovni jsme řešili problematiku IT systémů na resortu obrany. Způsob jejich koncepce, budoucího rozvoje včetně poptávání od externích dodavatelů.
Paní ministryně projevila zájem o dlouhodobou spolupráci ve smyslu přenostu know-how v oblasti IT do Pirátů směrem do státní správy. Přislíbili jsme spolupráci na úrovni konzultací metodiky.

Za Piráty se schůzky zúčastnili: Jan Lipavský, Ondřej Profant a František Kopřiva

Přijaté: čaj, voda
Poskytnutné: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Filip.Krska, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj,

za PKS JmK informuji o lobbo schůzkách týkajících se senátních voleb v Brně. Proběhly zatím čtyři:

1. schůzka proběhla 31.1.2018 v kanceláři radního Tomáše Koláčného ve složení za Piráty Robert Čuma a Tomáš Koláčný, a to s kandidátem KDU-ČSL na senátora Janem Špilarem a jeho asistentkou. Byly probírány programové priority, shoda byla 100 %. Pan Špilar se vyjádřil kladně i k programu a vystupování Pirátů, požádal o podporu a vyjádřil přání, zdali bychom mohli primárně přinést co nejvíc transparentnosti do jeho kampaně, jelikož s tím máme mnoho zkušeností.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné

2. schůzka proběhla 15.2.2018 ve Stopkově pivnici v Brně se zástupcem STAN, Michalem Markem; a za Piráty Robertem Čumou, Radkem Holomčíkem a Tomášem Koláčným. Na této schůzce Marek oznámil, že senátním kandidátem STANu bude rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek a rádi by ho postavili jako kandidáta několika demokratických stran. Mezi stranami, o nichž uvažují, žádají o podporu i Piráty. Robert, Radek a Tomáš to vzali na vědomí.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné

3. schůzka proběhla 21.2.2018 v kavárně Zahrada Ambrosia (nad Pirate Space Brno) s rektorem MU, Mikulášem Bekem, kterého jsme pozvali my, abychom s ním probrali našich dvacet programových priorit a jeho vizi. Za Piráty se zúčastnili Petr Springinsfeld, Ondřej Kotas, Markéta Gregorová a Tomáš Koláčný.
Pan Bek nám představil svou vizi - sjednocený demokratický blok stran; pokud existují třecí plochy v programech jednotlivých stran a jeho postojích (např. školné), je ochoten se k nim nevyjadřovat a netlačit vlastní agendu; v senátorském klubu by byl se STANem. Za nás jsme s ním probrali všech dvacet programových priorit. Shoda byla kolem 80 %. Na tomto setkání nás pozval na setkání se zástupci stran, které ho podporují (ODS, Zelení, TOP09, STAN) v neděli 25.2. do Internationalu, řekli jsme, že se dostavíme.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné

4. schůzka proběhla 25.2.2018 v salonku hotelu International v Brně. Šlo o pozvání Michala Beka zástupců stran, které mu přislíbily pomoc, či byly osloveny a zvažují to. Konkr. šlo o zástupce Zelených (Martin Ander, Jenda Perla), ODS (Pavel Blažek, Robert Kerndl), STAN (Michal Marek, Jana Krutáková), TOP09 (Jan Vitula) a nás (Robert Čuma, Markéta Gregorová). Probíralo se, jsou-li nějaké zmíněné třecí plochy (nikdo nic konkrétního nepředstavil) a jakou mají strany představu financování (Zelení nadhodili cca 200 tisíc příspěvek, ostatní strany neřekly přesně, ale s tímto odhadem přibližně souhlasily). Významným bodem byla poněkud nečekaná poznámka STANu, že zároveň zvažují, že v komunálních volbách bude pan Bek figurovat na jejich kandidátce, ale na nějakém nevolitelném místě. S tím se zcela nedokázali ztotožnit zástupci žádné z ostatních stran. Pan Bek poděkoval za tento feedback a řekl, že tento krok tudíž ještě zváží, jelikož chce podporu daných stran a být konsensuální.

Přijaté výhody: já jsem přijala nalitý nealko Aperol, Robko se ho rozhodl nepít
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Petr.Springinsfeld, Vit.Simral, Pavel.Moravec, Jiri.Ulip, Filip.Krska

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vit.Simral »

28. 2.

Schůzka s Lukášem Wagenknechtem, který přemýšlí o kandidatuře za Piráty do Senátu. Obvod ani případná koalice zatím nedohodnuty.

Přijatá výhoda: doubleshot espresso

Spolu s Michalem Novákem a Nelou Gottmannovou schůzka s Janem Kordou, který přemýšlí o kandidatuře do Senátu s podporou Pirátů na Praze 8.

Přijatá výhoda: voda a následně přístup na učitelské WC (sdíleno s M. Novákem)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 26 úno 2017, 22:12
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Ve středu 28.2. v 15:30 jsme se sešli se zástupci TOP09 na Praze 3. Byla to úvodní seznamovací schůzka.

Přítomní Piráti:
Pavel Králíček
Vít Šimral

Přítomní za TOP09:
Jiří Ptáček
Martin Dlouhý
Antonín Svoboda

Představili jsme naši vizi pro magistrát, pravidla pro účast na kandidátkách a nastínili naši prozatímní strategii na Praze 3. Nakousli jsme vzájemnou programovou kompatibilitu v otázkách Nákladového nádraží Žižkov, revitalizace náměstí Jiřího z Poděbrad a bytového fondu.

Žádné přijaté ani poskytnuté výhody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kralicek za příspěvky (celkem 2):
Vit.Simral, Filip.Krska
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dne 28. 02. 2018 jsme se sešli já a Jakub Michálek na schůzce se zástupci STAN (Gazdík, Farský) ODS (Fiala, Stanjura), ČSSD (Hamáček), TOP09 (Adamová, Kalousek), KDU-ČSL (Bělobrádek) na informativní schůzku.
Témata:
a) jednání o vládě
b) personální čistky AB.
Zopakovali jsme naše postoje ze strategie, souhlasili k uspořádáním mimořádných shůzí PS, představili náš záměr předložit ASAP Nominační zákon za Piráty. Popsáno v rámci TZ:
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/pi ... fertu.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“