KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

ad Mgr. Jan Korda

Jestli jsem to nepřehlédl, chybí zde podstatné info, že Korda má být kandidátem TOP09.

Alespoň o něm mluvil pán (jméno bohužel nevím), který se představil jako zástupce TOP09 Praha 8, co byl na setkání s Ondrou Profantem v Café Ouky Douky ve středu 21.2.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Roman.Semik, Ondrej.Profant, Lukas.Findeis

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Zařazuji žádost o podporu dalšího kandidáta, který se nám byl představit již dříve v Café V lese, Hayata Okamury:


Jmenuji se Hayato Okamura, při křtu jsem jako malé dítě dostal navíc jméno Josef. Z matčiny strany pocházím z literárně založeného moravského katolického rodu. Dědeček byl vězněn nacisty, oba maminčini starší bratři byli v roce 1956 za vyjádření protestu proti sovětské okupaci Maďarska vyloučeni komunisty ze studií na Karlově univerzitě. Strýc Ivan Holík v mládí intenzívně spolupracoval s Janem Sokolem, disidentem a pozdějším univerzitním profesorem, na překladech filozofických textů, překládal z němčiny i beletrii.

Z otcovy strany pocházím z Východní Asie, můj korejský dědeček byl ekonomickým migrantem do Japonska ještě před 2.světovou válkou. Bez formálního školního vzdělání se vypracoval svojí pílí v zámožného člověka. Jeho manželka, moje japonská babička, která prožila svůj život jako prostá venkovská žena a vychovala 6 dětí, se dožila 99 let.

Několik generací po sobě emigrovalo i v rodině mé manželky Ludmily, která má česko-rusko-ukrajinské kořeny. Mezi jejími předky z carského Ruska jsou generál, který se před 110 lety zúčastnil Rusko-japonské války i pravoslavný kněz. Sama prožila asi polovinu svého života, všechna školní léta, v Rakousku. I proto jsou naše děti dvojjazyčné s češtinou a němčinou.

Máme spolu 2 dcery a 3 syny, vesměs už studentského věku. Nejstarší syn dokončuje studia medicíny, starší dcera studuje překladatelství, mladší pomáhá jako rehabilitační pracovnice lidem po onemocnění, nebo úrazu mozku. Oba mladší synové studují pražské Arcibiskupské gymnázium.

Sám jsem v dětství prožil několik let v Tokiu, po návratu do normalizačního Československa v roce 1976 jsem na vlastní kůži prožil zkušenost ,,kulturního šoku". Později jsem vystudoval na Karlově univerzitě teologii, a pak i religionistiku na Filozofické fakultě u pana profesora Tomáše Halíka. Léta pracuju jako tlumočník delegací a průvodce turistů s japonštinou.

Velkou starost mi nyní působí známky ohrožení liberální demokracie v naší zemi. To, jak se na politické scéně hlasitě prosazují krajní levice i pravice z KSČM a SPD. Znepokojuje mne také síla hnutí ANO, které je jako celek ,,stranou jednoho muže" a nevyniká úctou k demokracii a ústavnímu řádu.

Jsem přesvědčený křesťanský demokrat, členem KDU-ČSL jsem přes 2 roky. Cítím se však být především také občanem - a svoje členství ve straně chápu i jako příležitost a nástroj k účinné péči o naši demokracii jako takovou. V tomto smyslu si také dovedu dobře představit vzájemný uctivý dialog a denní spolupráci na praktických úkolech s Piráty a jejich voliči.

Nabízím vám svůj zajímavý životní příběh, mezinárodní kořeny a zkušenost, porozumění pro evropské a mezinárodní přesahy. A také jistě určitou veřejnou známost, v případě realizace kandidatury mediální rozhovory s novináři, při kterých bych měl příležitost přitažlivým a sdělným způsobem prezentovat veřejnosti programové body, na nichž se dohodneme. Připomínám, že při parlamentních volbách vloni v říjnu jsem v Praze - bez jediného billboardu, nebo i menšího plakátu - získal přes 5 000 preferenčních hlasů - tedy vlastně více, než většina kandidátů v republice, kteří se poslanci stali.

Jako senátor za KDU a Piráty bych chtěl sloužit naší veřejnosti především jako energický a vytrvalý ,,hlídací pes" demokracie a ústavnosti, který se nenechá v této úloze nikým zastrašit, ani zlomit.

Chci se také zasadit o rychlou a hmatatelnou změnu v oblasti vztahu našich občanů k Evropské unii. Zde je třeba dosáhnout velkého ,,pozitivního obratu" tak, abychom sami dobře věděli, co ve vztahu k EU chceme, abychom to uměli s citem pro týmovou spolupráci s ostatními členy mírového společenství evropských národů prosazovat - a aby tak naši občané získali k EU, přes všechny oprávněné výhrady, v zásadě pozitivní vztah. To bude pak také hlubší a skutečně účinnou odpovědí na nebezpečnou prokremelskou hybridní propagandu na internetu, jíž jsou naši občané v posledních letech masívně vystavováni.

Těším se tedy na možný uctivý dialog s Piráty a s širším společenstvím lidí, kteří je volí a podporují - a to ke vzájemnému obohacení a pro spolupráci na všem dobrém a potřebném.

Hayato Josef Okamura
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 3):
Roman.Semik, klivan, Adam.Zabransky
HayatoOkamura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2018, 15:24
Profese: tlumočník a průvodce
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od HayatoOkamura »

Dobrý den!

Dovoluji si vám, Pirátům a jejich voličům a sympatizantům - jako možný kandidát v říjnových volbách ve volebním obvodě Praha 8 - adresovat několik odstavců o sobě a svých kořenech, které jsou pro mne důležité a jimiž se ve svém životě inspiruji a řídím. Chcete-li, sledujte také můj Facebook, na němž se už delší dobu snažím do určité míry komentovat alespoň některé otázky a témata naší společnosti a politiky.


Představení kandidáta

Jmenuji se Hayato Okamura, při křtu jsem jako malé dítě dostal navíc jméno Josef. Z matčiny strany pocházím z literárně založeného moravského katolického rodu. Dědeček byl vězněn nacisty, oba maminčini starší bratři byli v roce 1956 za vyjádření protestu proti sovětské okupaci Maďarska vyloučeni komunisty ze studií na Karlově univerzitě. Strýc Ivan Holík v mládí intenzívně spolupracoval s Janem Sokolem, disidentem a pozdějším univerzitním profesorem, na překladech filozofických textů, překládal z němčiny i beletrii.

Z otcovy strany pocházím z Východní Asie, můj korejský dědeček byl ekonomickým migrantem do Japonska ještě před 2.světovou válkou. Bez formálního školního vzdělání se vypracoval svojí pílí v zámožného člověka. Jeho manželka, moje japonská babička, která prožila svůj život jako prostá venkovská žena a vychovala 6 dětí, se dožila 99 let.

Několik generací po sobě emigrovalo i v rodině mé manželky Ludmily, která má česko-rusko-ukrajinské kořeny. Mezi jejími předky z carského Ruska jsou generál, který se před 110 lety zúčastnil Rusko-japonské války i pravoslavný kněz. Sama prožila asi polovinu svého života, všechna školní léta, v Rakousku. I proto jsou naše děti dvojjazyčné s češtinou a němčinou.

Máme spolu 2 dcery a 3 syny, vesměs už studentského věku. Nejstarší syn dokončuje studia medicíny, starší dcera studuje překladatelství, mladší pomáhá jako rehabilitační pracovnice lidem po onemocnění, nebo úrazu mozku. Oba mladší synové studují pražské Arcibiskupské gymnázium.

Sám jsem v dětství prožil několik let v Tokiu, po návratu do normalizačního Československa v roce 1976 jsem na vlastní kůži prožil zkušenost ,,kulturního šoku". Později jsem vystudoval na Karlově univerzitě teologii, a pak i religionistiku na Filozofické fakultě u pana profesora Tomáše Halíka. Léta pracuju jako tlumočník delegací a průvodce turistů s japonštinou.

Velkou starost mi nyní působí známky ohrožení liberální demokracie v naší zemi. To, jak se na politické scéně hlasitě prosazují krajní levice i pravice z KSČM a SPD. Znepokojuje mne také síla hnutí ANO, které je jako celek ,,stranou jednoho muže" a nevyniká úctou k demokracii a ústavnímu řádu.

Jsem přesvědčený křesťanský demokrat, členem KDU-ČSL jsem přes 2 roky. Cítím se však být především také občanem - a svoje členství ve straně chápu i jako příležitost a nástroj k účinné péči o naši demokracii jako takovou. V tomto smyslu si také dovedu dobře představit vzájemný uctivý dialog a denní spolupráci na praktických úkolech s Piráty a jejich voliči.

Nabízím vám svůj zajímavý životní příběh, mezinárodní kořeny a zkušenost, porozumění pro evropské a mezinárodní přesahy. A také jistě určitou veřejnou známost, v případě realizace kandidatury mediální rozhovory s novináři, při kterých bych měl příležitost přitažlivým a sdělným způsobem prezentovat veřejnosti programové body, na nichž se dohodneme. Připomínám, že při parlamentních volbách vloni v říjnu jsem v Praze - bez jediného billboardu, nebo i menšího plakátu - získal přes 5 000 preferenčních hlasů - tedy vlastně více, než většina kandidátů v republice, kteří se poslanci stali.

Jako senátor za KDU a Piráty bych chtěl sloužit naší veřejnosti především jako energický a vytrvalý ,,hlídací pes" demokracie a ústavnosti, který se nenechá v této úloze nikým zastrašit, ani zlomit.

Chci se také zasadit o rychlou a hmatatelnou změnu v oblasti vztahu našich občanů k Evropské unii. Zde je třeba dosáhnout velkého ,,pozitivního obratu" tak, abychom sami dobře věděli, co ve vztahu k EU chceme, abychom to uměli s citem pro týmovou spolupráci s ostatními členy mírového společenství evropských národů prosazovat - a aby tak naši občané získali k EU, přes všechny oprávněné výhrady, v zásadě pozitivní vztah. To bude pak také hlubší a skutečně účinnou odpovědí na nebezpečnou prokremelskou hybridní propagandu na internetu, jíž jsou naši občané v posledních letech masívně vystavováni.

Těším se tedy na možný uctivý dialog s Piráty a s širším společenstvím lidí, kteří je volí a podporují - a to ke vzájemnému obohacení a pro spolupráci na všem dobrém a potřebném.

Hayato Josef Okamura
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hora »

Moje otázka je samozřejmě vhodná pro všechny kandidáty (a nebude na škodu, když se vyjádříte), ale zeptám se konkrétně posledního přihlášeného kandidáta, neboť o jeho politických názorech vím nejméně:

Pane Okamuro, rád bych se vás zeptal, ve kterých konkrétních tématech vidíte shodu s Pirátským programem a ve kterých naopak nesouhlasíte? Jinými slovy - které Pirátské myšlenky byste v Senátu prosazoval a kterým byste naopak částečně či zcela oponoval? Ocením samozřejmě i zdůvodnění a předem děkuji :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Libor.Michalek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2018, 11:44
Profese: senátor
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Libor.Michalek »

klivan píše:
Vit.Simral píše:Libor Michálek......
4) Nekompromisní boj s korupcí
5) Konec praxe politických trafik
6) Zrušení EET pro drobné podnikatele
7) STOP únikům zisků do daňových rájů
Libor Michálek
Ad boj s korupcí, ....Česká republika neudržela pozitivní trend, v žebříčku CPI se propadla o 10 míst Publikováno: 25. ledna 2017
:D
Např. Ministerstvo financí v rámci Strategie vlády v boji s korupcí zveřejňovalo seznamy poradců a poradních orgánů , z nichž vyplynulo, že na ministerstvu v roli poradců působí od dubna 2007 jak Jan Klak tak Ivan Kočárník. Po zveřejnění náhle smlouvy skončily. Tento seznam však již není zveřejnován. Bylo by asi zajímavé si prohlédnout , kdo a za kolik radí ministerstvům. :D
"Rozpaky veřejnosti jsou nad některými soudními rozhodnutími, v nichž nesprávně vítězí forma nad obsahem. Je však rovněž třeba poznamenat, že očekávání veřejnosti, včetně sdělovacích prostředků, musí být realistická a musí reflektovat současnou nedůvodnou složitost trestního procesu, stejně jako nedostatek respektu řady jednotlivců k soudu. To vše má vliv na délku a kvalitu trestních řízení ". :D


Libor Michálek

K indexu vnímání korupce (Transparency International):

Aktuálně resp. za rok 2017 má ČR 42 pozici ze 180 zemí (počet bodů 57 ze 100). V roce 2012, když jsem do Senátu vstupoval jsme měli pozici 54 (počet bodů 49).

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ovaky.html

V boji proti korupci je potřeba rozlišovat roli vlády, Parlamentu, justice a jednotlivce.

Vláda (Sobotkova) připravila 6 z 9 protikorupčních návrhů Rekonstrukce státu.

Parlamentem prošlo 5 návrhů, Senát neschválil rozšíření kompetencí NKÚ, a to o 4 hlasy senátorů z klubu KDU-ČSL.

Jako jednotlivec jsem navrhnul novelu zákona, která měla zavést transparentní nominace do dozorčích rad (polo)státních podniků (neprošel zejména díky senátorům za ČSSD).

Výše uvedené neznamená, že jednotlivec nemůže hodnocení TI zhoršit. Tzv. Chovancova "policejní reforma" srazila v roce 2016 hodnocení TI, jak píšete.

Moc zákonodárná ani výkonná nicméně nemohou zasahovat do konkrétních korupčních kauz, které řeší justice.

Přeji hezký zbytek dne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Michalek za příspěvek:
klivan
Libor.Michalek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2018, 11:44
Profese: senátor
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Libor.Michalek »

Libor Michálek

K indexu vnímání korupce (Transparency International):

Aktuálně resp. za rok 2017 má ČR 42 pozici ze 180 zemí (počet bodů 57 ze 100). V roce 2012, když jsem do Senátu vstupoval jsme měli pozici 54 (počet bodů 49).

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ovaky.html

V boji proti korupci je potřeba rozlišovat roli vlády, Parlamentu, justice a jednotlivce.

Vláda (Sobotkova) připravila 6 z 9 protikorupčních návrhů Rekonstrukce státu.

Parlamentem prošlo 5 návrhů, Senát neschválil rozšíření kompetencí NKÚ, a to o 4 hlasy senátorů z klubu KDU-ČSL.

Jako jednotlivec jsem navrhnul novelu zákona, která měla zavést transparentní nominace do dozorčích rad (polo)státních podniků (neprošel zejména díky senátorům za ČSSD).

Výše uvedené neznamená, že jednotlivec nemůže hodnocení TI zhoršit. Tzv. Chovancova "policejní reforma" srazila v roce 2016 hodnocení TI, jak píšete.

Moc zákonodárná ani výkonná nicméně nemohou zasahovat do konkrétních korupčních kauz, které řeší justice.

Přeji hezký zbytek dne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Michalek za příspěvek:
klivan
Libor.Michalek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2018, 11:44
Profese: senátor
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Libor.Michalek »

Libor Michálek

K indexu vnímání korupce (Transparency International):

Aktuálně resp. za rok 2017 má ČR 42 pozici ze 180 zemí (počet bodů 57 ze 100). V roce 2012, když jsem do Senátu vstupoval jsme měli pozici 54 (počet bodů 49).

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ovaky.html

V boji proti korupci je potřeba rozlišovat roli vlády, Parlamentu, justice a jednotlivce.

Vláda (Sobotkova) připravila 6 z 9 protikorupčních návrhů Rekonstrukce státu.

Parlamentem prošlo 5 návrhů, Senát neschválil rozšíření kompetencí NKÚ, a to o 4 hlasy senátorů z klubu KDU-ČSL.

Jako jednotlivec jsem navrhnul novelu zákona, která měla zavést transparentní nominace do dozorčích rad (polo)státních podniků (neprošel zejména díky senátorům za ČSSD).

Výše uvedené neznamená, že jednotlivec nemůže hodnocení TI zhoršit. Tzv. Chovancova "policejní reforma" srazila v roce 2016 hodnocení TI, jak píšete.

Moc zákonodárná ani výkonná nicméně nemohou zasahovat do konkrétních korupčních kauz, které řeší justice.

Přeji hezký zbytek dne
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

O naši podporu žádá další potenciální kandidát, MUDr. Tom Philipp, Ph.D.,MBA z KDU-ČSL:

Vážení členové Pirátské strany,
dovolte mi, abych se ucházel se o vaši podporu ve volbách do Senátu ve volebním obvodu č. 17.
Jmenuji se Tom Philipp a jsem lékař.
Jsem členem KDU-ČL a mým hlavním profesním zaměřením je zdravotnictví a sociální péče.
Téměř čtyři roky jsem pracoval jako státní úředník na MZČR v pozici náměstka ministra pro zdravotní pojištění a skoro rok zastupoval i náměstka pro zdravotní péči.
Nový pan ministr zdravotnictví mě postavil mimo službu a i když se znovu hlásím do výběrového řízení, jeho výsledek je nejasný.
Chtěl bych dále podporovat projekty a zaměstnance na MZČR a to z pozice ve zdravotněsociálním výboru Senátu.
Pročetl jsem si pozorně všechny kapitoly vašeho programu pro volby 2017. S 95% tohoto programu souhlasím.
A proto mi nyní dovolte představit se blíže.
Jsem lékař, revmatolog v Thomayerově nemocnici od roku 1993 dosud.
V roce 1994 jsem byl z posledního místa kandidátky do místního zastupitelstva Prahy 12 zvolen zastupitelem a od té doby se snažím Prahu 12 zlepšovat – udržovat rozumný rozvoj a bránit nepřiměřenému zahušťování sídlišť. V roce 2003 jsme s aktivními občany pro tento účel založili občanské sdružení Sdružení občanů Prahy 12 a později také volební uskupení sdružující aktivní občany a strany – Změna pro Prahu 12, díky kterému máme větší sílu prosazovat společně své požadavky. V minulém volebním období byla jeho součástí i Pirátská strana v Praze 12.
V roce 2005 jsem byl kolegy navržen na místo náměstka ředitele Thomayerovy nemocnice. Dostal jsem na starosti léčebnou péči a vše, co s tím souvisí. Společně s vedením nemocnice jsme zahájili její generální rekonstrukci a obměnu přístrojového vybavení, což se postupně podařilo.
Za největší bohatství českého zdravotnictví považuji zdravotníky, které máme na vysoké úrovni. Za největší problém považuji zmatek v úhradách péče a ocenění zdravotníků. Proto jsem bojoval o místo náměstka ministra pro zdravotní pojištění. V roce 2014 jsem se jím stal a po celé 4 roky, kdy jsem funkci zastával, jsem se snažil v této oblasti zavést pořádek. Stanovit správné nastavení úhrad péče a v návaznosti na to správné ocenění zdravotníků. Získali jsme například grant EU na ocenění akutní lůžkové péče, jehož výsledky budou použitelné pro nastavení úhrad již v roce 2019. Také jsme zvýšili platy v lůžkových zdravotnických zařízeních o 30% a zároveň umožnili vstup moderních technologií a mimořádně účinných léků – biologické terapie.
I když stoprocentně nesouhlasím s veškerými body programu, rád budu prosazovat těch 95 procent a o zbytku s vámi rád diskutovat.

Budu rád za vaši podporu.
MUDr. Tom Philipp, Ph.D.,MBA
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Marek.Necada »

Mám otázku pro všechny zájemce:
Zvedli byste ruku pro vypovězení Jednotné úmluvy o omamných látkách z roku 1961 (ve znění Protokolu z roku 1972 doplňujícího Jednotnou úmluvu o omamných látkách), Úmluvy o psychotropních látkách z roku 1971 a Úmluvy proti nedovolenému obchodu s omamnými a psychotropními látkami z roku 1988?
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Z důvodu projevení zájmu dalších možných kandidátů a potřeby jejich grilování rozhodlo PKS 28.2. 2018 o prodloužení rozpravy do 13.3. 2018
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Ondrej.Profant
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“