MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 634
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 14 úno 2018, 21:37

Vážené fórum MS Prahy 10,
jménem PMS Praha 10 tímto zahajuji jednání ve věci volby lídra a současně 2. i 3. místa pro volby do Zastupitelstva Prahy 10 v roce 2018. Jednání bude probíhat na základně Postupu sestavení kandidátky pro komunální volby na Praze 10 (přikádám)
kandidátka_Piráti10_2.pdf
(26.23 KiB) Staženo 49 x
Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 1. 3. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování 5. 3. 2018.

Kandidát by ve své kandidátské řeči měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady. Je též dobré mít aktuální profil na Pirátské wiki/stránkách. Kandidát uvede, zda se hlásí na 1., 2., 3. místo či současně na více pozic. Kandidát se může v tomto vlákně současně přihlásit i do primárek na 4. - 8. místo či 9. - 15. místo.

Hlasování na tři první místa budou dvoukolová, první kolo volby na 1. místo bude zahájeno v úterý 6. 3. 2017. a bude trvat 48 hodin. Druhé kolo bude bezprostředně následovat. Poté bude následovat dvoukolové hlasování na 2. a následně 3. místo na kandidátce.

Přihlášení kandidáti na 1.místo:

Přihlášení kandidáti na 2.místo:
Přihlášení kandidáti na 3.místo:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Vojta, Pavel.Hajek, Jan.Mejsnar, Petr.Benes
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 502
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Bydliště: Oblouková 14, Praha 10
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 1001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Olga.Richterova » 22 úno 2018, 08:39

Zdravím,

vzhledem ke svému vytížení v parlamentu chci být v příštím období na Praze 10 i nadále pouze řadová zastupitelka, bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud mě i s tímto vědomím chcete mít na 3. místě kandidátky, přijmu to, raději bych ale byla níže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 6):
Jana.Komrskova, Petr.Benes, Ladislav.Koubek, Vit.Simral, Nadezda.Jureckova, Jaroslava.Vatay

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 23 úno 2018, 21:42

Olga.Richterova píše:Zdravím,

vzhledem ke svému vytížení v parlamentu chci být v příštím období na Praze 10 i nadále pouze řadová zastupitelka, bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud mě i s tímto vědomím chcete mít na 3. místě kandidátky, přijmu to, raději bych ale byla níže.
Super!

Tak kde máme další kandidáty?

Uživatelský avatar
Jana.Komrskova
Člen KS Praha
Příspěvky: 13
Registrován: 28 zář 2017, 20:40
Profese: referentka ve státní správě
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Jana.Komrskova » 25 úno 2018, 22:03

Ahoj všem,

dovolím si přispět svou kandidaturou.
Od roku 2014 jsem zastupitelkou v Praze 10 (nestraník). S Piráty spolupracuji od roku 2015 při řešení témat místní komunální politiky (např. Horský hotel, Key Investments, ukončení předražené wifi, netransparentnost radnice atd.). Od roku 2015 jsem se pravidelně účastnila pirátských schůzí. Řádnou členkou strany jsem se stala až před volbami 2017. Svou kandidaturu směřuji na pozici 1 - 3.

Při svém případném zvolení chci pokračovat ve své práci v ZMČ a pokračovat především v oblastech, kterým se věnuji poslední čtyři roky. Detaily a výstupy mé dosavadní práce jsou zde https://www.jana-komrskova.cz/novinky/, pirátská wiki https://wiki.pirati.cz/lide/jana_komrskova a moje https://www.jana-komrskova.cz/zivotopis/.

Děkuji za podporu, Jana
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Komrskova za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Vojta, Petr.Benes, Vit.Simral, Adam.Zabransky, Ladislav.Koubek, Roman.Semik, Nadezda.Jureckova

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 340
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 640 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek » 25 úno 2018, 23:39

Ahoj desítková bárko,

hlásím se do „trojky“. Tedy pokud to bude alespoň smíšená trojka.

Trochu toho CV striptýzu

Narozen při znovuotevření Národního divadla ve středočeském Palermu, od útlého dětství vychováván v Bahía de Cochinos. Zde jsem byl internován v několika elementárních školských ústavech, po jejichž opuštění jsem se ovlivněn příkladem Old Shatterhanda vydal studovati zeměměřictví. To mi vydrželo až do vysoké, kde jsem l.p. 2009 zdárně zakončil studium Kosmické geodézie na ČVUT. Jelikož Cape Canaveral se hemží aligátory a Galileo tehdy ještě nesídlilo v Praze, zvolil jsem raději poklidnější práci učitele na jedné ze základních škol v Praze 10, kde dosud vyučuji informatiku, matematiku a dílny.

Občanské a politické angažmá

Při lustrování všelijakých rejstříků lze dohledat mou účast v recesistickém občanském sdružení Valašská kyselica a ve watchdogovém spolku Zaostřenu na Desítku, kde jsem se věnoval většinou kauzám radnice Prahy 10. Poslední 4 roky dělám předsedu výboru jednoho ze společenství vlastníků ve Vršovicích.

Nebyl jsem nikdy členem žádné obchodní společnosti a mezi lety 2009-2017 jsem měl jako živnostník vlastní geodetickou kancelář, jejíž činnost jsem z pochopitelného důvodu nedostatku času ukončil.

Od roku 2014 jsem registrovaný příznivec Pirátů, v tomtéž roce jsem jako nezávislý byl na magošovské kandidátce protideveloperského sdružení SNOP, které vedl Jiří Štyler. Jako dobrovolník Koalice Vlasta jsem se zapojit do sběru podpisů pro vyhlášení místního referenda. V roce 2017 jsem byl na kandidátce Pirátů do sněmovny. Nejsem poznamenán členstvím v žádné jiné politické straně, tudíž si v realitě Prahy 10 zachovávám optimistickou představu o demokratickém, dělném a přátelském duchu českých politických stran.

Po troše omáčky i to nejpodstatnější. Co budu vyvádět v zastupitelstvu Prahy 10?

1) Jelikož věřím v impotenci současného vedení Prahy, předvídám, že Metroplán opět zkrachuje (čti odloží se) a tak bude prostor navrhnout v Praze 10 revokaci usnesení o Slatinách. Uvítal bych daleko širší participaci občanů, rozdělení lokality na několik přirozených oblastí, zadání více studií a výběr z každé toho nejvhodnějšího řešení pro danou oblast.

Termín: Revokace hned, jak tam naběhneme, zadání studie do ½ roku (samozřejmě jsem si vědom, že v této otázce je pánem Magistrát, ale i na ten připravujeme pirátskou vozovou hradbu)

2) Pokud budeme v koalici, první kroky musí směřovat k transparenci a komunikaci s občany. Bankovní účty, faktury, soupis majetku města a nakládání s ním musí být veřejně k nahlédnutí. Zvýší to důvěru ve správu obce, která je po všech kauzách na nule. Lidé si nesmějí představovat, co asi politici dělají s jejich daněmi, ale musí to vidět. Současně musíme obnovit činnost Novin Prahy 10. Občané mají co nejdříve po ustanovení nové Rady dostat zprávu o tom, že na radnici se vyměnilo vedení a musí vědět o prvních krocích, které Rada udělala a musí cítit, že teď se hraje podle pravidel. Jeden z našich voličů se mi svěřil s důvodem, proč nás volil. Tvrdí, že Piráti jsou jediná strana, která dbá na dodržování zákonů. Více důvodů nás volit nemá. Jen tento jediný mu stačí.

Termín: Transparence a komunikace prakticky ihned.

3) Praha 10 má stanovit příspěvek 3.500 Kč (navrhuji) na pobyt žáka 1. až 7. tříd na škole v přírodě či lyžařském výcviku. Příspěvek nemá být vázán na konkrétní ubytovací zařízení. Tím samozřejmě dojde k tomu, že Horský hotel bude neúnosné dále vlastnit (jeho velikost vylučuje pouze částečné využití) a bude nutné ho prodat. Pokud mi neprojde toto řešení, prosazoval bych jeho demolici a stavbu hotelu na stejném místě s 1/3 až ½ kapacitou.

Termín: rozhodnutí o budoucnosti hotelu a schválení příspěvku na žáka do konce roku 2019

4) Poznamenán školstvím vidím prostor pro zlepšení podmínek v základních školách v těchto oblastech: Investice do zvýšení kapacity základních škol - je potřeba více prostor pro další třídy. Už teď se řeší. Dále učitelé obecně v Praze mají horší platové ohodnocení vzhledem k nákladům na bydlení než učitelé v krajích. Pokud nepřidá stát, měli bychom k tomu tlačit rozpočet Prahy (kde peníze jsou) či případě i Prahu 10. Současně cítím potřebu početně menších tříd a skupin, což opět naráží na potřebu financí a prostoru. Dále si dovedu představit posílení personálu ve výuce. Nemám-li možnost menší třídy, mohu zapojit dva pracovníky na jednu třídu (opět potřeba financí). A v neposlední řadě tentokrát jako rodič chci pro své dítě v dosahu 3 zastávek MHD výběrovou třídu na určitý oblíbený předmět jako alternativu ke gymplu, kde se obvykle bifluje vše dohromady.
Abych to vysvětlil. Vycházím ze zkušenosti, že naprostá většina dětí, nikoliv jen někteří, jsou nadaní alespoň v jednom oboru lidské činnosti a chtěl bych těmto dětem nabídnout dopravně dostupnou výběrovou třídu dle jejich volby. V podstatě bych rád otevřel na každé základce a v každé ročníku 2. stupně ZŠ alespoň jednu výběrovou třídu. Nelze toho samozřejmě docílit bez spolupráce s vedením a osazenstvem škol, kdy každá škola má svůj vlastní vzdělávací program. Ale může se vyzkoušet motivovat konkrétní učitele vizí učit ve třídě, kde nemalé procento žáků bude „žrát“ ten jeho vyučovaný předmět a v neposlední řadě ho motivovat i finančně. Každá reforma něco stojí.

Termín: platy neprodleně, další kroky průběžně a v případě dobré spolupráce škol 2018-2026

5) Nákup nemovitostí místo prodeje a posílení kompetencí a financování MČ. Naše radnice není jediná, která si v rozpočtu uměle pomáhá prodejem nemovitostí. Někdy to působí až humorně, když prodej majektu je mediálně vydáván za úsporné a přebytkové hospodaření. Tento trend bychom měli obrátit. Na účtu města může ležet ladem přes 1 mld. Kč nebo je můžeme využít k výkupu klíčového pozemku, který chtějí obyvatelé uchránit před developerem. Současně si myslím, že městské části jsou podfinancové v porovnání s Magistrátem, který drží přes 90% rozpočtu v Praze a současně je značně odříznutý od běžných občanů a možností např. nezávislých hnutí zasáhnout do jeho fungování. Přerozdělení peněz v Praze přesahuje kompetence zastupitelstva MČ, ale opět si mohu dovolit zdůraznit, že hrajeme i o magoš a tak tuto otázku můžeme po volbách otevřít.

Vybral jsem jen pár věcí, kde mám chuť a představu, kudy se vydat. Ale věřím, že do zastupitelstva pronikneme alespoň ve fotbalové jedenáctce a tak rád nechám jiné boláky a témata na dalších přihlášených.

Závěrem něco ke kampani

Ač jsem svou občanskou angažovanost započal v roce 2014 kritickými články na téma, jak se tady krade a ještě k tomu se u toho pořádně mlaská, tak letošní kampaň bych rád pojal pozitivně a s trochou humoru. Letos lidem jako Piráti nabídněme kompetentní tým k řízení města, který má v plánu jednat fér, dodržovat zákony, zveřejňovat, co se dá a přijímat zpětnou vazbu. Nabízíme řízení města a vize pro dalších 20 let, protože normální není, co dva roky měnit starostu. V řadě profesí za 2 roky sotva trefíte na WC.

Děkuji za případnou důvěru a upřesňuji, že se hlásím na 2. místo pirátské kandidátky.

Pavel

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 634
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 26 úno 2018, 13:12

Registruji kandidaturu Jany Komrskové a Pavla Hájka
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Návštěvník » 26 úno 2018, 17:41

A taky Olga Richterová.

Uživatelský avatar
Jana.Komrskova
Člen KS Praha
Příspěvky: 13
Registrován: 28 zář 2017, 20:40
Profese: referentka ve státní správě
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Jana.Komrskova » 27 úno 2018, 17:47

Olga.Richterova píše:Zdravím,

vzhledem ke svému vytížení v parlamentu chci být v příštím období na Praze 10 i nadále pouze řadová zastupitelka, bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud mě i s tímto vědomím chcete mít na 3. místě kandidátky, přijmu to, raději bych ale byla níže.
Oli,chápu dobře, že je Tvá nominace na 3.místo kandidátka, že?

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 27 úno 2018, 18:40

Jana.Komrskova píše:
Olga.Richterova píše:Zdravím,

vzhledem ke svému vytížení v parlamentu chci být v příštím období na Praze 10 i nadále pouze řadová zastupitelka, bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud mě i s tímto vědomím chcete mít na 3. místě kandidátky, přijmu to, raději bych ale byla níže.
Oli,chápu dobře, že je Tvá nominace na 3.místo kandidátka, že?
Zbylo na tebe prvni misto Jano :D

Uživatelský avatar
Jana.Komrskova
Člen KS Praha
Příspěvky: 13
Registrován: 28 zář 2017, 20:40
Profese: referentka ve státní správě
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 1. - 3. místo (rozprava)

Příspěvek od Jana.Komrskova » 27 úno 2018, 20:52

Ladislav.Koubek píše:
Jana.Komrskova píše:
Olga.Richterova píše:Zdravím,

vzhledem ke svému vytížení v parlamentu chci být v příštím období na Praze 10 i nadále pouze řadová zastupitelka, bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud mě i s tímto vědomím chcete mít na 3. místě kandidátky, přijmu to, raději bych ale byla níže.
Oli,chápu dobře, že je Tvá nominace na 3.místo kandidátka, že?
Zbylo na tebe prvni misto Jano :D
Volba je demokratická :) V případě zvolení, s pokorou tuto výzvu přijmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Komrskova za příspěvek:
Vit.Simral

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů