Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2190
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 7361 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od David.Wagner »

Přítomni:
Mikuláš Peksa
David Wagner
velvyslanec Republiky Ázerbajdžán
tajemník ázerbajdžanské ambasády

19.2. jsme se s Mikulášem Peksou setkali v prostorách ázerbajdžanské ambasády se zástupci Ázerbajdžánu. Původním návrhem bylo krátké setkání ve Sněmovně, ale rozhodli jsme se po poradě k návštěvě přímo ambasády.
Po krátkém shrnutí současných bilaterálních vztahů: spolupráci ve vzdělávání (Erasmus+, vzájemné výměny), spolupráci ekonomickou (kontrakty pro Moravian Steel i další obchodní výměny) jsme pokračovali k hledání možné budoucnosti. Jako klíčová témata společného dialogu jsme pak identifikovali zkušenosti s bojem proti korupci a hlavně e-government, který má dle velvyslance Ázerbajdžán na vysoké úrovni, úzce spolupracuje s Estonskem.
Povšechně jsme se nadále věnovali problematice bezpečnosti a migrace a možnosti rozvíjení dalších vztahů. Přislíbil jsem, že se blíže pověnuji administrativě meziparlamentních unií přátel a doporučíme pirátským poslancům stát se přáteli Ázerbajdžánu.

Přijaté výhody: 2x sklenice čaje (Mikuláš s cukrem), 2x láhev francouzského vína (David odevzdal klubu, jsa abstinentem)
Poskytnuté výhody: milá společnost
Naposledy upravil(a) David.Wagner dne 20 úno 2018, 23:55, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Filip.Krska

Podporuji myšlenky.

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vit.Simral »

19.2. jsem měl krátkou schůzku s p. Štylerem a p. Kučerou ze SNOP.

Projevili zájem o kandidaturu s Piráty na magistrát i na MČ.

Vysvětlil jsem jim naše pravidla ohledně kandidátek na MČ a na magistrát.

Nebyli nijak nadšeni, ale na některých MČ možná navážou komunikaci.

Výhody: nula.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, David.Wagner, Jan.Mejsnar
Uživatelský avatar
Pavel.Bulicek
Příspěvky: 580
Registrován: 09 srp 2013, 12:00
Profese: 1.nám. Hejtmana - inovace, investice, IT
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 139 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Bulicek »

Přítomní:
Pavel Bulíček
Arnošt Štěpánek

20.2.2018 jsme debatovali nad možností spolupráce v komunálních volbách, fungování pirátů a možné výpomoci. např. s krajskými prostory, kde nám byl nabídnut i azyl.

Přijaté výhody: 3x zázvorový tonic
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bulicek za příspěvek:
Filip.Krska
Pavel Bulíček
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Dnes (středa 21. 2. 2018) jsem se sešel s Ladislavem Duškem ředitelem ÚZIS ve věci dat ve zdravotnictví. Zajímala mě primárně opendata (viz můj blog), nicméně jelikož jsem se stal místopředsedou Podvýboru pro elektronizaci ve zdravotnictví, tak mě samozřejmě zajímali i další věci.

Pan Dušek mi představil jeho vizi a práci. Převážně s Národním registrem hrazených zdravotních služeb. Schůzka byla hodně seznamovací, protože zdravotnictví jsem se doteď dopodrobna nevěnoval. Shodli jsme se přibližně na:
  • Je potřeba být v souladu s egov (využívat základní registry, datové schránky apod)
  • Je potřeba aktualizovat legislativu když je to třeba (mnohdy se dělají chyby v návrhu aplikací, protože stará legislativa)
  • Je klíčové mít data ze zdravotnictví, spousta jich může být zcela veřejná
  • Dodavatele IT mnohdy dodávají dosti špatná řešení, je důležité mít i inhouse týmy a hlavně patřičnou kompetenci. Nepřebírat nedodělky.
  • Estonsko a Slovensko nejsou úplně dobré příklady
  • Data musí být zabezpečena a decentralizovana. Logování přístupů
Pan ředitel mě přizval k dalším jednáním i v rámci různých pracovních skupin. A samozřejmě se budeme potkávat na podvýboru.

Schůzku domluvil ministr zdravotnioctví Adam Vojtěch v návaznosti na mou interpelaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 7):
Filip.Krska, Dalibor.Zahora, Zdenek.Hrib, Ivor.Kollar, Petr.Vileta, Olga.Richterova, Vit.Fux

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martina.Urbankova »

21.2. 2018 Zlín Setkání s Ing. Aloisem Němcem - člen ANO ve Zlíně
Schůze ohledně seznámení se stavebním zákonem a redukci památkové zóny ve Zlíně.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: 0

Vzhledem k tomu, že se památková péče řeší na celostátní úrovni, nebudeme v tuto chvíli navazovat spolupráci ve smyslu komunálních procesů.
Naposledy upravil(a) Martina.Urbankova dne 21 úno 2018, 21:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Urbankova za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 419
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1253 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Libor.Adamek »

Schůzka s místostarostkou Rožnova p.R.

Místo: Restaurace Rosava dne 20.2.2018 17.00-18.00 hodin

Účastníci: Libor Adámek - pirát, Zdeněk Třos - pirát
Kristýna Kosová - místostarostka / Zdravý Rožnov, Tomáš Hofman - Zdravý Rožnov, Petr Kopecký - radní / Zdravý Rožnov

Na pozvání místostarostky jsme se sešli na informativní schůzce ohledně místních témat. Schůzka se Zdravým Rožnovem byla přátelská. Probírali jsme hlavne Spolak a kulturak.
mistni-forum-pirati-valmez-f856/mf-vm-3 ... 39863.html

Nabízené nebo přijaté výhody nebyly žádné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 748
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Schůzky z poslední doby

- 12.2. v rámci otevřené kanceláře schůzka s občanem panem M.K. kvůli problematice Horského hotelu vlastněného Prahou 10 a obecně tomu, jak hospodárně řešit lyžařské výcviky a školy v přírodě (vyjednávání slev, výměny objektů mezi městskými částmi). Sem píšu proto, byť to byla schůzka s občanem, že pan M.K. velmi silně zastával názor Horský hotel neprodávat - a sám je zprostředkovatelem jedné objednávky pro Horský hotel. U schůzky byla za Piráty i J. Vatay.

- 13.2. schůzka se spolkem APODAC (Asociace pro porodní domy a centra) - N. Sedlická, M. Nemrava, ČŽL - I. Antalová, Týden respektu k porodu - Lucie Ambrožová a Porodní dům u Čápa - Z. Štromerová. Za Piráty já a Elizabet Kovačeva. Téma: postavení porodních asistentek a jaká je situace v zahraničí. Záštita pro týden respektu k porodu (v souladu se schváleným program. stanoviskem). Možný poslanecký seminář na téma "první hodinka po porodu a její význam".

- 19. 2. v rámci otevřené kanceláře schůzka s občanem panem K. M. - témata: nebytové prostory Praha 10, autovraky v Praze, péče o matky samoživitelky. Dávám to sem kvůli jeho částečné spolupráci s hnutím ANO. U schůzky byla za Piráty i J. Vatay.

- 20. 2. - Schůzka spolek - parent project - J. Reineltová a její 2 kolegyně. k tématům respitních služeb, soc. (komunitních) bytů pro lidi se zdrav. postižením a vysokým stupněm závislosti, a k tématu Pacientské rady min. zdravotnictví. U schůzky byla ještě Z. Freitas.

- 21. 2. - schůzka k tématu soc. služeb obecně - Sylva Majtnerová Kolářová (Sananim - ale adiktologii a primární prevenci jsme se věnovaly minimálně) a M. Machálková (Piráti). Domluva na další spolupráci na koncepčním řešení (cíl: posílit prevenci).

Přijaté a poskytnuté výhody u všech schůzek: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Jana.Komrskova

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 26 úno 2017, 22:12
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Ve středu 21.2. v 16:30 jsme se sešli se zástupci STAN na Praze 3. Byla to úvodní seznamovací schůzka.

Přítomní Piráti:
Pavel Králíček
Vít Šimral

Přítomní za STAN:
Tomáš Mikeska
Zdena Štěpánková
Pavel Dobeš

Představili jsme naši vizi pro magistrát, pravidla pro účast na kandidátkách a nastínili naši prozatímní strategii na Praze 3.

Žádné přijaté ani poskytnuté výhody.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kralicek za příspěvky (celkem 2):
Vit.Simral, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Jana.Komrskova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 61
Registrován: 28 zář 2017, 20:40
Profese: náměstkyně primátora hl. města Prahy
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jana.Komrskova »

Schůzka se zástupci ODS P10
- Restaurace Waldeska, 21.2.2018, 19:30 - 21:00
- Za ODS Praha 10: Filip Humplík, Martin Valovič
- Za Piráty: Jana Komrsková, Petr Beneš
- Téma: Problémy Prahy 10. Z obou stran vyjádřena dobrá vůle řešit živé kauzy Prahy 10.

Poskytnuté výhody: 2x voda, 2x tonic, 1x espresso
Přijaté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Komrskova za příspěvek:
Filip.Krska

Jana Komrsková

náměstkyně primátora hl. města Prahy
zastupitelka MČ Praha 10
Výbor pro strategický a hospodářský rozvoj a podporu podnikání a inovací ZHMP
Výbor pro výchovu a vzdělávání ZHMP
Finanční výbor MČ Praha 10
Výbor životního prostředí MČ Praha 10

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26195
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, po čase sem dumpnu zase nějaký přehled svých schůzek, tentokrát je toho méně.

Minulý velký report: post539612.html#p539612

Další následné reporty: [1].
5.2. jsem se zúčastnil pracovní snídaně s poslanci na okresní hospodářské komoře. Probíranými tématy byla dopravní obslužnost, napojení na Vídeň, obchvaty ale i neustále se měnící zákony s čímž si pak neví rady samy úřady a také situace na trhu práce potažmo ve školství. Kdy řemeslné a učňovské obory nemají prestiž a jsou podfinancované a nemohou tak učit na současných nástrojích (které by si ani nemohli dovolit udržovat aktualizované). Takže se řešilo jak umožnit zapojení biznisu do výuky, což zase troskotá na administrativní náročnosti. Zdůraznil jsem fakt, že v dnešní době máme rozsudky o tom, že stát se neumí vyznat ve vlastních předpisech a stavbu dobře připravit, takže proto to pak troskotá na stížnostech spolků. A ať se na mě neváhá komora obrátit, pokud bude v zákoně nová povinnost či zbytečný administrativní úkol.
Dostal jsem vodu a koláček

7.2. se na pracovním setkání poslanců a senátorů kraje na Olomoucké radnici řešila opět doprava, zejména Olomoucká tangenta, ale i další věci. Předal jsem znovu dopis předsedů městských částí a zdůraznil potřebu vysvětlující komunikace, kudy tedy nově jednotlivá doprava(hromadná, osobní, nákladní, cyklistická) bude proudit.
Dostal jsem čaj, chlebíček a koláček

Další report zde a zde.

13.2. schůzka se zástupci Thajwanu, tedy Čínské republiky. Řešilo se hlavně, co jsou ti Piráti zač.
Obdržel jsem krásnou karafu místního likéru.
13.2. též schůzka se zástupci Tuniska, řešili jsem co jsou Piráti zač, jsou z nás nadšení. Obdržel jsem dvě velká balení Datlí, jako fakt velká.
14.2. setkání s velvyslankyní ČLR, řešili jsem náš pohled na politiku jedné Číny, obchod vs. lidská práva (zdůraznil jsem naši otevřenost, že Internet nemá mít hranice a obchod je vždy přínosem a že lidská práva jsou pro nás důležitá a je třeba je řešit jednotlivě v každém případě), Její Excelence zdůrazňovala přínos čínského turismu pro naši ekonomiku, že sem jsou ty přímé lety a máme různá partnerská města. Došla řeč i na téma Čínských křesťanů kteří tu velmi dlouho čekají na uznání svých žádostí o azyl. Také jsme se dostali k problému umělého budování ostrovů, kde jsem zdůraznil, že to není jen problém Jihočínského moře, ale děje se tak i jinde po světě a bude se muset najít nějaký konsens na mezinárodní úrovni jak to řešit obecně. Též přišlo na přetřes životní prostředí.
Poskytl jsem horkou vodu a čaje.
14.2. jsem též navštívil výstavu "Science centra a jejich význam pro rozvoj ČR", kde jsem byl seznámen s tím kde jsou, v jakých kategoriích a že plán je, aby tato síť vhodně nahrazovala nedostatečně vybavené učebny fyziky a přírodních věd obecně, co se budoucího fungování týče.
15.2. jsem se zúčastnil společně se zástupci ODS, ČSSD, KDU, TOP09 a STAN předání petice za zřízení vyšetřovací komise, kterou jsem převzal jako nejvýše postavený funkcionář Sněmovny. Mám ji bezpečně uloženou, chystám předání petičnímu výboru.
15.2. jsem se potkal s Přemyslem Janýrem, protože jsme spolu kdysi zakládali spolek ProReferendum. Diskutovali jsem obecně o politice, nabízel kontakty pro programové diskuze.
15.2. jsem šel na dískuzi "Fóra expertů k hlídání Mantinelů demokracie". Požádal jsem, aby nás mantinely upozorňovali, když bude nějaké překročení pro nás na stole, informoval, že mantinel, který vytyčili k referendu nebude překročen, nebo je na tom shoda v komisi k Ústavě plná a zapomněl jsem tam šálu (byla dovezena jiná, takže ji evidentně někdo vyměnil)
21.2. jsem navštívil slavnostní recepci státu Kuvajt, kde se nic nestalo
21.2. jsem se také účastnil jako host setkání Expertní skupiny neziskových organizací, kterou hostila 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská. Zápis teprve bude, dostal jsem čaj, chlebíček a rohlíček.
22.2. jsem si volal se zástupcem Maďarska, který chtěl vědět jaký máme vztah k Sorosovy. Tak jsem zdůraznil, že to co lítá po internetu, že jsme jeho děti není absolutně žádná pravda a že bychom ani nikdy peníze ze zahraničí nemohli přijmout. Co se týče zahraničních nadací investujících třeba do rozvoje demokracie, tak s nimi nemáme problém, pokud se tak děje jasně a transparentně. Domluvili jsme se na setkání na oběd asi 19.3. ještě bude potvrzeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Filip.Krska

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“