Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 183
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Cabla »

15.2. jsem byl na schůzce s Aliancí voda Zlínu a řešili jsme společný postup a koordinaci výstupů ve věci pokoutné privatizace VaK Zlín. Hlavním tématem byla spolupráce na referendu která by se v této věci měla uskutečnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Cabla za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 11745
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5057 poděkování
Dostal poděkování: 18468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

22. 1. 2018 jsem se sešel s Hsiao-Chien Wang, první tajemnicí Taipejské ekonomické a kulturní kanceláře v Praze, její kolegyní (jejíž vizitku jsem ztratil) a svým kamarádem J. Juhasem. Diskutovali jsme vztahy k Číně a Taiwanu. Asi se Číňani nemůžou moc divit, když kvůli jejich prezidentovi zkroutili mé holce ruku, že jejich komunistickou diktaturu nemám moc v lásce. Přijatá výhoda: Kniha, kterou asi nepřečtu, a bílé víno.

14. 2. 2018 jsem se zúčastnil setkání členů Ústavně-právního výboru PSP s ministrem spravedlnosti a vedením ministerstva, a to na půdě PSP v rámci rautu. Diskutovali jsem nepřeberné množství otázek včetně některých zákonů a způsob spolupráce v rámci mé gesce podvýboru pro digitalizaci justice a e-Sbírku. Řešené zákony: jeden plat za jednu funkci, zveřejňování konečných vlastníků, ... Přijatá výhoda: Bezedná sklenička bílého vína, raut.

15. 2. 2018 měla být schůzka s T. Okamurou k referendu, ze které jsem se omluvil.

Dále jsem měl schůzku s O. Krátkým, který mi předal podkladové materiály za společnost Liftago. Dále mne kontaktovali i zástupci spol. Uber, schůzku jsem z časových důvodů odmítl a požádal o zaslání podkladů e-mailem. Ve věci regulace silniční přepravy jsem interpeloval ministra Ťoka, na kterého apeluji ohledně moderních pravidel silniční přepravy.

Dále jsem obdržel několik e-mailů ohledně Airbnb s návrhem na bezplatnou právní a odbornou pomoc od advokátky pí Moniky Rutland, které jsem zaslal své podkladové materiály k zamýšlené regulaci Airbnb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Zdenek.Hrib, Jan.Novak, Filip.Krska
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Republikový výbor
Příspěvky: 1629
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1116 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Dne 16.2.2018 proběhlo na schůzi KS OLK v restauraci "Zkouška", Komenského 11, Olomouc jedání s Mgr. Miroslavem Burgetem. Ten projevil zájem o podporu jeho nezávislé kandidatury do senátu v obvodě 62 Prostějov.

Proběhlo představení a obratem grilování. Byla celá řada dotazů na politické směřování. Pan Burget deklaroval, že Piráti jsou mu jedinná dostatečně sympatická strana, o jejíž podporu by se chtěl ucházet. Zároveň se však dost vymezil proti nějakému konkrétnímu politickému směrování a deklaroval, že chce být v senátu "advokátem 110000 voličů v obvodu Prostějov". Poměrně dost se vymezil z hledika následné spolupráce s ohledem na nedostatek času věnovat se všemu co by bylo třeba. Také deklaroval záměr zůstat aktivní advokátem i když v menším rozsahu. Zmíněny byly priority v senátu a to např. bydlení seniorů. Následovala poměrně obsažná a divoká diskuze o zastupování představitelů prostějovské radnice panem Burgetem proti Jakubovi Čechovi. Deklarovali jsme, že spatřujeme nesoulad mezi naší komunální politikou v Prostějově a tímto zastupováním. Chtěli jsme, aby rozhodnutí zakázku přijmout nějak obhájil. Jedinou obhajobou bylo, že žalující mají právo na obhajobu a on se je rozhodu zastupovat, neboť je přesvědčem, že jsou v právu a o podrobnostech se nemůže bavit s ohledem na mlčenlivost. Celkově nás tato obhajoba ani snaha o se politicky neprofilovat nepřesvědičila a výstupem diskuze (nejedná se o platné usnesení - jednalo se o předběžné jednání) bylo, že s naší podporou nelze počítat.

Přijaté výhody: nic
Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Milos.Zmeskal, Milan.Dadourek
zastupitel města Prostějova, 2. místopředseda KS Olomoucký kraj, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2365
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 5142 poděkování
Dostal poděkování: 3146 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

19. 2. 2018 jsme se na Magistrátu v Mladé Boleslavi já a Petra Smutná sešli s Danielem Markem (toho času nezařazený) a Jaroslavem Šebkem (STAN).

Schůzku iniciovali oni. Obsahem bylo vyjasnění pozic našich pozic do komunálních voleb a vysvětlení vnitrostranických procesů. Z jejich strany je zájem jednat o spolupráci v letošních volbách (komunální i senátní) a účasti Pirátů na kandidátce STAN. S Petrou jsme deklarovali, že primární varianta pro nás je pirátská kandidátka, ale zůstaneme s nimi v kontaktu.

Přijaté výhody: voda, informace

Poskytnuté výhody: informace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 3083
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8307 poděkování
Dostal poděkování: 3045 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

19.2. Jsme se sešli ve sněmovně já David Wagner a Daniel Mazur s náměstkem ředitele ÚSTR.
Pan Matějka oslovil D.Wagnera.
Jednali jsme o nové studii ÚSTR a sociologů o vztahu Čechů k Romům a Židům a především o tom, že do vzdělávání sice proudí peníze naše i evropské, výsledek však není znát. Nejsou známy ani výstupy.
Závěr: Zvážit možnost interpelace ministra školství, projednat na VVVKMT, nebo ve Stálé komisi pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 5):
David.Wagner, Filip.Krska, Petr.Vileta, Frantisek.Kopriva, Milan.Dadourek

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4042
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7223 poděkování
Dostal poděkování: 10069 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Včera jsem se sešel s Tomášem Jungwirthem. Řešili jsme spolu problematiku migrace, Tomáš mě informoval o akci, která proběhla na toto téma na půdě Senátu (kde jsem nemohl být). Probírali jsme připravovanou evropskou legislativu a oficiální český postoj k ní. V závěru jsme se dotkli některých problémů spojených s legální migrací ze zemí postsovětského prostoru.

Přijaté výhody: nic
Poskytnuté výhody: platil jsem za něj kafe (teda myslím)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, David.Wagner
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 139
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 260 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

Včera jsem měl schůzku s Jaromírem Grégrem - píseckým podnikatelem v realitách, majitelem Technologického centra Písek a bývalým majitele Psychiatrické nemocnice, kterou před nedávnem prodal Penta Hospitals.

Schůzka vznikla z podnětu Jaromíra Grégra jako reakce na diskuzi na webu Písecký svět, která byla k prodeji nejen z mé z mé strany kritická. Chtěl se sejít a vysvětlit důvody tohoto prodeje a obecně se bavit i o reformě psychiatrické péče.
viz.
http://www.piseckysvet.cz/veci-verejne/ ... -nemocnici

Na schůzku jsem pozval také našeho poslance Lukáše Koláříka za jihočeský region a současně člena sociálního výboru sněmovny a Evu Brožovou - zástupkyni Ministerstva zdravotnictví, která má na starost mapování psychiatrické péče v Jihočeském kraji z důvodu blízkosti tématu k jejich agendě.

Sešli jsme se v kavárně Vykulená sova v Písku a otevřelo se téma prodeje psychiatrické nemocnice. Jaromír Grégr vysvětloval, že psychiatrická nemocnice se rozhodl prodat firmě Penta Hospitals z důvodu lepšího zajištění nemocnice a její budoucnosti hlavně kvůli vážnému nedostatku lékařů – psychiatrů a psychologů. Upozornil na tento problém nedostatku těchto odborníků v regionech obecně.

Bavili jsme se obecně také o reformě psychiatrické péče, která má v plánu vytvořit centra duševního zdraví v každém okresním městě ve výhledu 15 – 20 let. Úskalím bude patrně nedostatek finančních prostředků a odborného personálu, který už na pracovním trhu chybí dnes.

Nepadlo nic o tom, že by chtěl po mě nějaký článek nebo „opravující“ reakci v písemné podobě, spíše chtěl mluvit o důvodech prodeje a vyjasnění situace v psychiatrii obecně z pohledu jeho coby bývalého provozovatele psychiatrické nemocnice.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Naposledy upravil(a) Zbynek.Konvicka dne 20 úno 2018, 23:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Konvicka za příspěvek:
Filip.Krska
"Co tě nezabije, to tě posílí!"

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 11745
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5057 poděkování
Dostal poděkování: 18468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

V souvislosti s připravovaným návrhem na regulaci digitálních platforem v osobní přepravě se na mě obrátili Ondřej Krátký ze spol. Liftago a Daniel Lostak patrně zastupující spol. Uber. S panem Krátkým jsem měl schůzku a obdržel jsem od něj komentář k našim návrhům, s panem Lostakem jsem schůzku odmítl z časových důvodů a obdržel od něj podklady mailem. Mnou připravená pozice reflektuje spíš než připomínky obou pánů volební program deklarovaný před volbami. V intencích uvedeného probíhá příprava poslanecké iniciativy napříč spektrem k nové regulaci, jsou k tomu setkání pod vedením ministra Ťoka, kam vysílá každý klub svého zástupce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Filip.Krska, Marek.Paris
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2031
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2507 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Dne 16.2.2018 jsem se setkal s předsedou organize Ano Praha 22 Janem Salmonem. Téma schůzky bylo se seznámit a probrat politiku na MČ Praze 22. Ano bude v naší MČ poprvé historicky kandidovat a tak z jejich strany bylo pozvání na schůzku očekávatelné.

Přijaté výhody: Káva cappucino

Nabídnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Filip.Krska
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy

Uživatelský avatar
Marek.Houser
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 456
Registrován: 24 srp 2015, 14:35
Profese: redaktor, DJ
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 636 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marek.Houser »

7. února jsme se sešli v Uherském Hradišti s členy sdružení Změna 2014 z Ostrožské Nové Vsi. Mají zájem ruku v ruce s Piráty kandidovat do zastupitelstva. Promluvili jsme si o možnostech a variantách. Předali jsme jim nejdůležitější informace o pirátských myšlenkách a poprosili je o nastínění jejich vize v obci. Jsou pozváni na následující schůzi MS a přislíbili jsme návštěvu u nich v ONV pro setkání s dalšími jejich členy.

Piráti: Marek Houser, Dušan Jurčík, Jaroslav Ševčík
Změna 2014: Miroslav Pavlas, Lenka Šlosárová, Josef Pavlačka

Výhody poskytnuté: Čaj & káva.
Výhody přijaté: Nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Houser za příspěvek:
Filip.Krska

Zamčeno

Zpět na „Vstupy a výstupy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů