Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Žádám mimořádný přezkum rozhodnutí RP udělit nadlimitní zakázku ZO bez výběrového řízení

Pro
59
75%
Proti
15
19%
Zdržuji se
5
6%
 
Celkem hlasujících: 79 - Celkem hlasů: 79

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Potvrzuju, jedná se o omyl. Volal jsem si s Markétou a navrhuju příslušné usnesení zrušit a budeme normálně řešit výběrko. Prosím o ostatní členy RP, aby odhlasovali zjednávání nápravy.

https://redmine.pirati.cz/issues/9488

Souhlasím, že jsem při návrhu usnesení měl být důkladnější, pořádně si ještě jednou přečíst předpisy a promyslet si to. Operoval jsem s tím, že RV schválil záměr na MeKo a je na RP, aby ho dospecifikovalo. V tomto případě jsem jednoznačně měl dát na znění předpisů a ne na svoje dojmy, které jsem získal z nějakých rozhovorů s Vojtou Pikalem ("a když budou chtít vedoucí odborů dělat přímo, můžou..."). Resp. měl jsem řešit problém už na úrovni návrhu rozpočtu, tj. nedopustit, aby se pozice vypisovala jako MeKo, ale řešilo se to odměnou pro vedoucí ZO. Je to především moje chyba a velmi se za ní omlouvám.

Ještě poznámka k Martinovu hledání motivací - kandidátku do eurovoleb volí v primárkách CF. Neexistuje způsob, jak bych si mohl na ní vynutit nějaké místo, na které nebudu zvolen. Není tedy jak vynutit, aby tento záměr pomohl víc mě, nežli Pirátům - nebudou-li mě tam Piráti chtít, nebudu tam, i kdybych se na hlavu postavil.

Potvrzuju, že mám hodně zájem na tom, aby čeští Piráti uspěli v eurovolbách. Zároveň ale opakuju, co jsem říkal na CF - nemusím u toho být osobně. V danou chvíli nevím, jestli budu vůbec kandidovat, je dost pravděpodobné, že to nebudu chtít ani zkoušet. Důvody jsou v podstatě osobního charakteru - manželka, rodina, teď už bohužel i nějaké nemovitosti, které jsem zdědil, nic z toho není přestěhovatelné do Belgie.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Jan.Novak »

Podle všeho to vypadá jako nedorozumění a nechápu tak silně útočný příspěvek, bez nějaké předchozí snahy o komunikaci. Chtěl bych zdůraznit dvě věci:

Jednak, jsi - milý Martine - člen rozhodčí komise. Jako člen rozhodčího orgánu by jsi měl být co nejvíce neutrální a nezaujatý. V úvodním příspěvku už rovnou děláš závěry, což si nemyslím, že je u někoho na Tvé pozici dobře. Ještě zde zmíním, že rozhodčí komise rozjela mediační skupinu - a takovýhle styl mi nepřijde s těmito snahami v souladu.

Druhak se ještě musím vyjádřit k té části, ze které mi vyplývá, že když dva členové RP nehlasovali, tak je to "podezřelé" (alespoň tak mi to z Tvého textu vyplývá). Podezřelé to není vůbec, když jsem byl vedoucím odboru, tak jsem byl kolikrát rád, že jsem k tomu hlasování dostal alespoň tři členy RP. Tzn. jedná se o vcelku standardní jev.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 9):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Adam.Zabransky, Petr.Tkadlec, Karel.Nejedlik, Tomas.Karlik, Jan.Bednarik, Vit.Fux

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jan.Novak píše:Podle všeho to vypadá jako nedorozumění a nechápu tak silně útočný příspěvek, bez nějaké předchozí snahy o komunikaci. OFFTOPICChtěl bych zdůraznit dvě věci:

Jednak, jsi - milý Martine - člen rozhodčí komise. Jako člen rozhodčího orgánu by jsi měl být co nejvíce neutrální a nezaujatý. V úvodním příspěvku už rovnou děláš závěry, což si nemyslím, že je u někoho na Tvé pozici dobře. Ještě zde zmíním, že rozhodčí komise rozjela mediační skupinu - a takovýhle styl mi nepřijde s těmito snahami v souladu.

Druhak se ještě musím vyjádřit k té části, ze které mi vyplývá, že když dva členové RP nehlasovali, tak je to "podezřelé" (alespoň tak mi to z Tvého textu vyplývá). Podezřelé to není vůbec, když jsem byl vedoucím odboru, tak jsem byl kolikrát rád, že jsem k tomu hlasování dostal alespoň tři členy RP. Tzn. jedná se o vcelku standardní jev.
Tak ono, když si projedeš historii těch 11 příspěvků, které na foru za rok Martin Strupka napsal, tak se ti celkem jasně ukáže, odkud vítr vane. :) Ale tak zas dobře, že tu aspoň někdo něco hlídá, jakkoli to může vypadat účelově a selektivně...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Michaela.Nepejchalova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor.Zahora píše:
Jan.Novak píše:Podle všeho to vypadá jako nedorozumění a nechápu tak silně útočný příspěvek, bez nějaké předchozí snahy o komunikaci. OFFTOPICChtěl bych zdůraznit dvě věci:

Jednak, jsi - milý Martine - člen rozhodčí komise. Jako člen rozhodčího orgánu by jsi měl být co nejvíce neutrální a nezaujatý. V úvodním příspěvku už rovnou děláš závěry, což si nemyslím, že je u někoho na Tvé pozici dobře. Ještě zde zmíním, že rozhodčí komise rozjela mediační skupinu - a takovýhle styl mi nepřijde s těmito snahami v souladu.

Druhak se ještě musím vyjádřit k té části, ze které mi vyplývá, že když dva členové RP nehlasovali, tak je to "podezřelé" (alespoň tak mi to z Tvého textu vyplývá). Podezřelé to není vůbec, když jsem byl vedoucím odboru, tak jsem byl kolikrát rád, že jsem k tomu hlasování dostal alespoň tři členy RP. Tzn. jedná se o vcelku standardní jev.
Tak ono, když si projedeš historii těch 11 příspěvků, které na foru za rok Martin Strupka napsal, tak se ti celkem jasně ukáže, odkud vítr vane. :) Ale tak zas dobře, že tu aspoň někdo něco hlídá, jakkoli to může vypadat účelově a selektivně...
Ono je v zásadě optimální, když si lidé alespoň trochu jdou vzájemně po krku, zajišťuje to vyšší míru kontroly. OFFTOPICPoznámka pro Míšu Krausovou - pořád jsem k dispozici pro "usmiřovací pivo", kdyby sis to náhodou rozmyslela.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Tkadlec, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Těch omylu, už začíná byt trochu moc, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Tkadlec
Martin.Strupek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 24 lis 2016, 19:37
Profese: student IT
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Martin.Strupek »

Pokud jsem příliš rozbouřil vody, tak se opravdu moc omlouvám, ale já neměl na výběr. To usnesení RP se k mému povědomí dostalo v pátek a lhůta na případný přezkum běží do pondělí. Jak psal správně Martin Kučera, nejsem poslanec, abych mohl zajít do vedlejší kanceláře a tam to všechno hned vyřešit. Nemám čas v takhle krátké době všechno oběhat a vykomunikovat osobně, tak jsem založil na fóru podnět, kterého si všichni všimnou. V minulosti už bylo takových podnětů X a většinou se to ve smíru vyřešilo, že RP svoje usnesení revokovalo.

Pokud tedy RP omylem nevypsalo výběrové řízení a omylem schválilo práce za 450 000 Kč ročně permanentně, tak moc prosím tedy, abychom se zde dozvěděli, jak celý ten proces bude řešen. Něco na způsob - 1) usnesení RP, 2) usnesení RV, 3) PO/ZO vypisuje výběrové řízení apod.

Ať už to ale revokováno bude nebo ne, KK by mělo zjistit, jestli je to skutečně omyl/nedorozumění. Doufám, že podnět získá podporu, protože i kdyby to byl omyl, tak je to systematický problém a členská základna by o něm měla mluvit. Kdybych se neozval, budeme platit něco, co nemáme. Smlouva (v níž Markéta mimochodem vystupuje na obou smluvních stranách) už byla uzavřená?

Nechci to tady vířit dál, ale různě tady zaznělo, že jsem někým ovlivněn, nebo že to dělám účelově. Na to bych chtěl říct, že mě jde především o dodržování našich vlastních pravidel, chci si pořád myslet, že jsem ve straně, kde není tlačenka. A ta částka také není úplně malá. Snad žádný jiný vedoucí odboru tolik nebere. A pochybuju, že by RV schválilo takhle vysoké odměny vedoucímu nějakého odboru. A jestli finanční odbor zvládne fungovat za 10 tisíc na částečný, tak ZO s menší zodpovědností přece nepotřebuje vedoucího na plný úvazek za 38 nebo kolik tu zaznělo. Ještě minulý rok tolik nebral nikdo. Daleko více a intenzivněji se řešily výrazně menší částky. Nicméně tohle je můj názor a třeba se při přezkumu ukáže, že skutečně fulltime člověka za ty peníze potřebujete a všechno je v pořádku. (Což by bylo ideální :) )

Díky za poskytnutné informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strupek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Martin.Strupek píše:Pokud jsem příliš rozbouřil vody, tak se opravdu moc omlouvám, ale já neměl na výběr. To usnesení RP se k mému povědomí dostalo v pátek a lhůta na případný přezkum běží do pondělí. Jak psal správně Martin Kučera, nejsem poslanec, abych mohl zajít do vedlejší kanceláře a tam to všechno hned vyřešit. Nemám čas v takhle krátké době všechno oběhat a vykomunikovat osobně, tak jsem založil na fóru podnět, kterého si všichni všimnou. V minulosti už bylo takových podnětů X a většinou se to ve smíru vyřešilo, že RP svoje usnesení revokovalo.
No ono by asi stačilo napsat mail všem přímo zúčastněným, ale je to ve výsledku asi jedno. Nejspíš se to tak jako tak vyřeší bez mimořádného přezkumu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Jan.Novak »

Příští sobotu v Pardubicích na jednání KK navrhnu tento bod řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Mikulas.Peksa, Vit.Fux

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin.Strupek píše:...Snad žádný jiný vedoucí odboru tolik nebere....
Chtěl bych podotknout, že na stejném jednání byla schválena z hlediska výše odměny identická smlouva s vedoucí PO. V obou případech navazuje schválená výše odměny na předchozí debaty, které na toto téma v RP probíhaly. Opravdu bych Tě, Martine, chtěl požádat, abys čerpal informace z různých zdrojů a třeba je i ověřoval. Já fakt nejsem vztahovačný, ale některé ty konspirace vyznívají poněkud urážlivě.

Stala se jediná věc a to sice, že z logiky věci byla prací v ZO pověřena přímo jeho vedoucí - protože má z povahy věci některé provomoci (zastupovat stranu vůči zahraničním subjektům), které jsou při této práci potřebné. Vedoucí ZO je sice může delegovat a pak za příslušného koordinátora nést politickou odpovědnost, nicméně dohodli jsme se, že bude účelnější řešit to přímo. Čímž nerozporuju, že se to stalo byrokraticky špatně, byla-li schválena pozice odděleně, je třeba na ní vypsat výběrko. Předpis je předpis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Frantisek.Navrkal, Dalibor.Zahora, Karel.Nejedlik
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum - nadlimitní zakázka RP bez výběrka

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Martin.Strupek píše:Nechci to tady vířit dál, ale různě tady zaznělo, že jsem někým ovlivněn, nebo že to dělám účelově. Na to bych chtěl říct, že mě jde především o dodržování našich vlastních pravidel, chci si pořád myslet, že jsem ve straně, kde není tlačenka. A ta částka také není úplně malá. Snad žádný jiný vedoucí odboru tolik nebere. A pochybuju, že by RV schválilo takhle vysoké odměny vedoucímu nějakého odboru. A jestli finanční odbor zvládne fungovat za 10 tisíc na částečný, tak ZO s menší zodpovědností přece nepotřebuje vedoucího na plný úvazek za 38 nebo kolik tu zaznělo. Ještě minulý rok tolik nebral nikdo. Daleko více a intenzivněji se řešily výrazně menší částky. Nicméně tohle je můj názor a třeba se při přezkumu ukáže, že skutečně fulltime člověka za ty peníze potřebujete a všechno je v pořádku. (Což by bylo ideální :) )
Pokusím se vysvětlit. Za prvé, když jsem rozpočtovala tu částku, vycházela jsem z předpokladu, že to bude superhrubá mzda, stejně jako jsem měla, když jsem dělala dva měsíce volebního manažera pro JmK. A z těchto výpočtů jsem vycházela, když jsem tam narozpočtovala těch 450 000 Kč na rok. Už nevím, jakou kalkulačku jsem používala, ale vycházelo mi to na cca 25K čistého, pokud vím (tuto částku obhájím níže). Předala jsem to jako strop s tím, že mi z toho nejspíš RV ukrojí. Ale nastaly dvě věci - RV tu částku takto nechalo; a já se dozvěděla po konzultacích s vedoucím FO a Vojtou, že je ideálka to dělat na IČO. Takže jsem najednou měla schváleno, že bych obdržela nějakých 33K čistého (po odečtu zdravotka a sociálka). Jarda i Vojta mi mohou potvrdit, že jsem je s tím na CFku dost otravovala a dožadovala se řešení, jak mi tu částku snížit, protože mi vůbec nepřišla adekvátní - ale mít ji disponibilní, pokud bych třeba jako vedoucí seznala, že by jednorázovou odměnu měl dostat i někdo jiný (tady je mimochodem vidět, že jsem stále předpokládala, že s těmi financemi budu operovat z pozice vedoucí, ne úplně nové pozice). Navrhli rozdělení na paušální a odměnovou sazbu s tím, že tu odměnovou nemusím čerpat. Takový zadávací list jsem si navrhla - konkr. paušální jsem napsala 30K, abych měla cca těch 25K čistého, a odměnovou 7 500 Kč a nehodlala jsem ji čerpat. Po nějaké době mi Mikuláš poslal info, že byl ZL schválen https://redmine.pirati.cz/issues/9318, v podobě, na níž se shodlo RP. Zase tam figurovala ta vyšší částka, 33K (tedy tak 28K čistého?), ale tím, že tam byla ta hodinová sazba, jsem si řekla, že si stejně nebudu upisovat čas různých konferencí apod., a chci se tomu věnovat víc, než 160h měsíčně, takže to dokážu nějak přežít. (Uvědomuji si, že tuně lidí teď budu znít neupřímně nebo jako z jiné planety, že o vyšší mzdě říkám "nějak to přežiju", ale já mám s braním peněz za neadekvátní množství práce vážně velký morální problém. Ale ciťte se svobodně mi nevěřit. .)) Doufám, že jsem pomohla objasnit, jak jsme se tedy dopracovali k tomuhle stavu.

Slíbila jsem i vysvětlení samotné částky 25K. Jako volební manažer jsem měla 15K čistého, a musela jsem si od rodičů půjčovat, abych přežila. Většinu mi sežral nájem (8K, spolubydlím), u jídla se nedostanu pod 4K, i když si hodně vařím a šetřím, a zbytek padl převážně na benzín, telefon a nezbytné hygienické či jiné potřeby, které pravidelně dochází. resp. zbytek + půjčka. První měsíc jsem si půjčila něco přes 5K, pokud vím, další měsíc byl horší, jelikož mi odtáhli auto (moje blbost, ale občas se něco takového děje a nemělo by to být likvidační) a navíc na něm bylo třeba něco opravit, tudíž mi ve výsledku rodiče dali asi 10K. Tak jsem získala nějaké povědomí o hranici toho, za co vyžiju - cca 20K. Ale protože nechci jen přežívat, ale občas někam zajít; nebo se mi rozpadnou boty; atp., přidala jsem tam ještě 5K, abych měla rezervu a nedostala se zase na psychické dno (protože jsem se šíleně styděla sama za sebe a za to, že si musím půjčovat). Omlouvám se, jestli tohle vyznívá nějak ufňukaně, vůbec to tak není zamýšleno. Jen chci vysvětlit přesný postup, kterým jsem došla k částce, za kterou bych to full-time dělala.

Čímž se asi ještě dostávám k poslední věci, kterou mohu okomentovat já, a to je ten dotaz, proč by v ZO měl být někdo full-time. Zkraje chci říct, že si nemyslím, že tvoje tučná věta "A pochybuju, že by RV schválilo takhle vysoké odměny (...)" je úplně pravdivá. RV ty peníze schválilo, akorát pro jinak nazvanou pozici, než je vedoucí, ale v mých očích to právě splývá; takže nějaký úzus ve straně na to, že mezinárodního koordinátora full-time potřebujeme, je.
Za mě to obsahuje hroznou spoustu práce na Eurovolby - opět koordinace společného programu; funkční PP-EU; networking, abychom nebyli v EP sami; užší spolupráce s Redou, aby až do EP předpokládaně přijde nějaký český Pirát, zorientoval se rychle a třeba i převzal nějakou rozeběhlou agendu; kroky k tomu, abychom se vůbec do EP dostali, protože to vůbec není jisté; rozjet PR nás i PP-EU;... A to je jen agenda Eurovoleb, pak jsou tu i další běžné ZO věci, co by bylo fajn manažovat. A nemyslím si, že je tohle řešitelné částečným úvazkem, ale pokud třeba RV či RP zpětně přehodnotí, že částečný úvazek je lepší, cajk.

OFFTOPICJsem ráda, žes na to upozornil a je mi úplně jedno, kdo tě na to v pátek nasměroval - či ne. Ale protože pořád cítím, že je tu nějaký problém s těmi částkami, tak ti chci jen v OTčku říct (protože to vyzní hrozně ublíženě, ale já jen chci, abys měl plný obraz, protože možná si pak přestaneš myslet, že je to nějaká konspirace), že: jsem dala výpověď z líp placené práce; založila si živnost a tím pozbyla veškerou zaměstnaneckou ochranu; za tu práci, co jsem za první únorový týden udělala, mi samozřejmě strana zaplatit nemůže, stejně jako za žádnou budoucí, dokud se to nevyřeší, což je v pořádku předpisově, ale pro mě to znamená nulový příjem; nájem a jídlo na další měsíc tedy určitě budu platit z půjček; netuším, jak dlouho se to bude vyřešovat a s jakým výsledkem, a úspěšně mě to paralyzuje, protože nemám svědomí na to žádat o práci v jiné firmě, když je tu možnost, že jim za měsíc dám vale. Což je samozřejmě můj problém, ale přijde mi důležitý, abys aspoň částečně tušil, do člověka s jakou povahou tu teď tak trochu kopeš, že se chtěl obohatit. Protože nesnáším křivdy. Díky za vzetí na vědomí.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“