KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

@Jaromir.Beranek: Díky za tuhle otázku. Čekám ji i v kampani, i když nebude určitě položená takhle hezky.

Prahu mám moc rád a žiju tady už 19 let, poté co jsem se sem v podstatě přestěhoval v 18ti letech. Takže se dá s určitou nadsázkou říct, že jsem tady dosáhl své druhé plnoletosti. A tedy i dle zákona o hl.městě Praze práva volit a a být volen do samosprávy města :-)

Můj zájem na místní samosprávě nevychází pravda z toho, že jde o moji "rodnou hroudu", ale jde o rodnou hroudu mých tří dětí, které se všechny narodily v Podolí. A pro své děti chci samozřejmě to nejlepší - nejlepší školy, nejlepší zdravotní péči, nejlepší sportoviště. A pro sebe na stará kolena samozřejmě nejlepší sociální péči :-) Přemýšlel jsem dokonce pro kampaň o sloganu "moderní město pro všechny generace", ale nakonec jsem od něj ustoupil, protože je to jednak moc nudné a za druhé to už používá Honza Čižinský.

Za těch 19 let jsem bydlel v několika městských částech (Nové Město, Spořilov - nový i starý, Vršovice a Háje). Na školní praxi jsem tu navštívil všechny velké a i několik malých nemocnic všude po Praze. Díky tomu jsem se nestihl stát vyloženě "lokálním patriotem" v žádné městské části. Koupili jsme ale nedávno s manželkou starý domek v Kyjích a chystáme se jej rekonstruovat, takže jsem si nastudoval i historii toho místa a začal se zajímat o nejbližší okolí. Je to v mnoha ohledech velice zajímavé. Avizuju ale, že na Praze 14 se ale kandidovat nechystám, protože bych to nestíhal.

Prohlídku pro turisty ovládám ve dvou verzích. Buď "tour de pub" pro mladší ročníky po žižkovských, ale i vinohradských knajpách (podle toho, co kdo snese a kam až dojde) a nebo "tour de arch & history" pro starší ročníky (třeba když jsem prováděl po Praze zahraniční řečníky z odborných konferencí). Moje soukromé hobby je totiž architektura. Poblíž obligátní Prašné brány proto upozorňuji auditorium speciálně na budovu České národní banky, jejíž zdařilá a citlivá rekonstrukce je pro mě osobně významná také tím, že jejím generálním projektantem byl můj táta, který měl tehdy detašovanou kancelář v bývalých kasárnách naproti, kde nyní stojí OC Palladium (zhruba v místech nynějšího H&M - mimochodem tam taky napsal Josef Kajetán Tyl svůj hit "Kde domov můj?").

To, jak si vážím "genia loci" a moji pokoru k historii místa ve srovnání s prostou ekonomickou výhodností, je možné posoudit třeba z mojí účasti v kauze Nemocnice Na Františku. Z čistě hospodářského hlediska je ta nemocnice zralá na zavření, generuje obrovské dluhy, otočit ji na nulu potrvá několik let a její pacienty i personál by bez problémů vstřebaly ostatní okolní nemocnice. Zavřít ji ale nechci. Je to nejstarší nemocnice v ČR (a přilehlém okolí) a taky je to výrazně odlišný typ zařízení proti gigantickým zdravotním fabrikám typu Motol. Takže proto je potřeba ji zachovat a neměnit na soukromý hotel s podzemním parkovištěm.

Sem se nějak rozepsal. Pro kampaň bych si teda nacvičil kratší odpověď. :oops:
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Mikulas.Ferjencik píše:Navrhuji prodloužení lhůty alespoň do 22. února ideálně do 1. března. Pokud se přihlásí někdo zvenku (což je možné), chtělo by to, aby navštívil většinu místních sdružení a představil se. Za 14 dní se tohle nedá stihnout.
Teďka přemýšlím, jestli tohle byl teda ofiko návrh postupu a jestli teda byl přijat všobecnou shodou, protože nikdo nic nenamítal = máme odložené přihlašování do 22.2. a hlasování až na 23.2.?

Grilování 15.2. ale předpokládám stále platí, neboť už všichni mají nachystané rožně a hořčici.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Prodloužení lhůty má smysl jen v jediném případě, někdo ví o zájemci na leadrovství / Primátorství, jinak je to jen další časová ztráta.

Leader by měl co nejdříve sestavit svůj programový (nástin by měl být znám už kolem hlasování, neb poradci mají často větší moc než uvolnění radní :) ) a organizační tým (ten bude asi částečně nebo zcela dodán Piráty), svou představu o vedení kampaně, financování kampaně, synergii městských částí na kampani na Magistrát ...


Takže se do pléna táži, je zde nějaký další uchazeč o lídra na MHMP 2018? Pokud ano, tak to prosím neprotahujte a vyslovte se!!!
Ví někdo o někom, kdo reálně o tuto pozici stojí a zatím se jen nevyjádřil? Pokud ano, přemluvte tuto osobnost, nechť se přihlásí hned nebo alespoň veřejně potvrďte (do původního termínu uzávěrky), že taková osobnost existuje (třeba i bez uvedení jména)
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahoj všem,

ano, harmonogram jsme posunuli kvůli možnému dalšímu zájemci.

Pracujeme na zabookování prostor na grilování na 20.2.
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Registruji kandidaturu Zdeňka Hřiba.
Byl prodloužen termín pro přihlašování a byl v tom smyslu upraven úvodní příspěvek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj všem,
navrhuji poctivého člověka, piráta a to je Dan Mazur-předseda Prahy 5.

To je jediný pirát, který je za mě možný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Mahrik, Jitka.Nazarska, Jaromir.Beranek, Barbora.Hruzova, Lenka.Wagnerova
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Eva.Horakova píše:Ahoj všem,
navrhuji poctivého člověka, piráta a to je Dan Mazur-předseda Prahy 5.

To je jediný pirát, který je za mě možný.
Připojuji se k nominaci Daniela Mazura.
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Navrhuji ještě Viktora Mahrika a Adama Zábranského.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Nazarska za příspěvek:
Eva.Horakova
Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Vit.Simral píše:Jako člen PKS se zdržím navrhování, ale napadají mě ještě minimálně 3 ženy, které by se měly přihlásit :)

PS.: Dopředu se nepočítá s nikým. Jsme Piráti ;)
Ahoj. Které tři ženy? Sem s nimi! :)
Jinak se připojuji k nominaci Adama Zábranského, Daniela Mazura a Viktora Mahrika.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvky (celkem 4):
Eva.Horakova, Barbora.Hruzova, Jitka.Nazarska, Jaroslava.Vatay
Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Volba lídra na MHMP 2018 (rozprava)

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj Pirátky, ahoj Piráti,

rozhodl jsem se přijmout kandidaturu na první místo pražské kandidátky Pirátů pro podzimní komunální volby.

Jsem Pirát od roku 2014. Z řadového působení v Praze 6 jsem vylezl asi před rokem, když jsem pro svůj nový domov (Prahu 5 a další 'stopadesátkové' městské části) začal zakládat místní sdružení Pirátů a když jsem převzal garantství programového bodu Vzdělávání a věda. Kandidovat na první místo kandidátní listiny pro zastupitelstva HMP jsem se rozhodl, když mě k tomu oslovili Piráti a Pirátky, kterých si vážím. Děkuju za důvěru. Myslím, že k té nezbytné podmínce pirátské politiky ("nebýt svině") dokážu přidat rozvahu, důraz na koncepčnost, týmovou práci a snahu se domluvit v zájmu věci.

A dovolím si varovat: Mám tendenci se hlásit ke svým chybám. To by měl vědět každý, kdo zvažuje mi věnovat svůj hlas. :-)

Pro Prahu
Politiky máme, jací jsme sami. Nemůžeme od podzimních voleb očekávat, že nám nadělí jiné partnery z ostatních stran, než jací jsou zastupitelé a radní stávající. Můžeme s nimi jenom pracovat, jak to půjde, v mezích plnění našeho programu.

Podle mě naše milované (s omluvou za ten patos, nakonec jsem rodák) město nejvíc ze všeho potřebuje:
  • - Poskytovat maximum informací i bez tlaku zákona 106: Otevřené dokumenty a čestná komunikace jsou prioritou číslo jedna.
    - Udělat pořádek v nakládání s majetkem města: (1) nemovitosti je třeba využívat s péčí řádného hospodáře, (2) zakázky města a městských firem musejí projít řádnými výběrovými řízeními, (3) realizace každé zakázky musí být zkontrolovaná magistrátem nebo externě a kontrolor musí mít hmotnou i trestněprávní odpovědnost, (4) k nehmotnému majetku vytvořenému na zakázku pro město pod naším vedením nebo pro městskou firmu musí mít město veškerá práva (nebo pod otevřenou licencí).
    - Místa v dozorčích radách městských firem musejí jít za odborností, ne jako trafiky.
    - Ve spolupráci s městskými částmi konečně realizovat velkokapacitní P+R parkoviště na příjezdech do Prahy společně s návazností MHD a ulevit tak parkování ve městě. Zasadit se o nahrazení modrých zón systémem různě drahých "barevných" zón, které budou pro rezidenty ale stále za nízký paušál nebo zdarma.
    - Územní plán má být maximálně rigidní v oblastech parků, přírodních rezervací a jejich okolí. Zelené celky jsou velká hodnota města a je na čase přestat z ní ukrajovat.
    - Nová výstavba bydlení (1) musí v rámci projektu řešit infrastrukturu a občanskou vybavenost s významnou spoluúčastí stavebníka a podklady pro zastupitelstva/rady musí obsahovat úplné vyhodnocení dopadů na veřejné rozpočty, (2) má se soustřeďovat do brownfieldů, zábor zelené plochy má být doprovázen vytvořením ekvivalentí zelené plochy jinde v místě, (3) musí probíhat striktně podle zákona a radnice bude vesměs bránit zpětné legalizaci černých staveb (mladších roku 1990)
    - Přijmout roli Prahy jako centra vzdělanosti země, tedy v maximální míře podporovat kvalitu škol a školek na svém území. To zahrnuje jak vyrovnání vyšších životních nákladů učitelů v Praze, tak tlak na MŠMT směrem ke zvyšování potřebných kapacit kvalitních škol včetně víceletých gymnázií.
    - Koordinovat systémy zdravotní a sociální péče města a obcí včetně péče o seniory zejména, aby v souladu s demografickým výhledem mělo dostatečné kapacity pro důstojnou péči o svou nejstarší generaci.
    - Využívat nemovitosti v majetku města (1) pro udržení drobných podnikatelů v jednotlivých lokalitách tak, aby se udržovaly a dále mohly rozvíjet místní komunity, (2) pro rozvoj komunitních center, domů dětí a mládeže a veřejných sportovišť pro kulturní, zájmovou a veškerou jinou společenskou činnost.
I případné vítězství v magistrátních volbách "na procenta" máme jako Piráti velkou pravděpodobnost skončit opoziční rolí... Co uděláme? Budeme jednat. Mezi našimi podmínkami kladenými na koaliční partnery je podstatná nakonec ta nejpřirozenější: "Politická funkce je služba veřejnosti, dělej ji správně." Nějaká domluva je možná s každým, s kým se na tomhle shodneme.

Teď trocha mé biografie:
Narodil jsem se v Praze a letos tomu bude 40 let. Po ranném dětství ve Vršovicích, které mám spojené se stáním v pozoru v mateřské školce, když postupně umřeli Brežněv a Andropov, jsem většinu života odbydlel v Praze 6 na Dědině. Tam mě zastihl devětaosmdesátý, osmadevadesátý (Nagano...) i devětadevadesátý (vstup ČR do NATO). Všechny tyhle milníky si považuju za čest zažít. Od '91 jsem se rozlítal po Evropě (převážně západní) a světě, a to mě tak chytlo, že jsem pak po vysoké škole strávil přes deset let životem, studiem a prací venku: ve Spojených Státech, ve Švýcarsku/Francii a v Itálii.
Na mém vzdělání se nejvíc podepsaly ZŠ Františky Plamínkové v Praze 7, Gymnázium Jana Keplera v Praze 6, Matfyz Univerzity Karlovy a College of Science and Letters na Illinois Institute of Technology v Chicago. Jsem vzděláním materiálový fyzik a až na výjimky jsem dosud pracoval v akademické a vědeckovýzkumné sféře. To platí dosud - zaměstnává mě Univerzita Karlova. Od roku 2012 jsem se postupně od výzkumné a pedagogické práce přesunul k administrativnímu vedení výzkumných projektů. Skrze svoji poslední zahraniční štaci v CERIC-ERIC jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku financování vědy a výzkumu v různých zemích včetně rámcových programů EU a jejích rozvojových fondů.
Dosud jsem sám nefiguroval jako příjemce grantů nebo dotací, jen jsem byl z několika jako zaměstnanec placený. Měl jsem štěstí, že zatím v "mých" projektech nebylo třeba řešit levárny... Přeju si, ať to trvá - na Karlovce i případně na Magoši!

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“