Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Celostátní dohoda o spolupráci s projektem senátora Lásky Senátor21

Jsem pro celostátní spolupráci
14
24%
Podpořit jen vybrané senátory, kteří projdou primárkami/grilováním
35
60%
Jsem zcela proti
7
12%
Není to pro mě důležité, zdržuji se
2
3%
 
Celkem hlasujících: 58 - Celkem hlasů: 58

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V Libereckém kraji se řeší podpora senátora z Láskova projektu Senátor21.
http://www.senator21.cz/

Láska tam píše (viz níže), celorepubliková dohoda je na spadnutí, trochu hloupé, že se to Piráti dozvídají od něj. ;)

Zajímá mě, jaký je názor pirátstva, takže anketa.
VaclavLaska píše:Dobrý den všem, popořadě k Vašim dotazům či argumentům. Spolupráce mezi Senátorem 21 a Piráty bude celorepubliková. Do několika dnů bude na světe společné memorandům a vzájemně se podpoříme minimálně v deseti volebních obvodech. Ohledně dalších stran, které žádáme o podporu M. Tejmlové... Víte, to je jednoduchá senátní matematika. Totalitní strany jsou tři. Demokratických osm až deset. Nedojde-li k dohodám mezi demokratickými silami, uvidíme v druhých kolech souboje komunistů a Aňáků. Můžete mít osm skvělých demokratických kandidátů. A stejně prohrajou se třemi totalitními. Prostě matematika. Proto mimo širokou spolupráci s Piráty žádáme pro naše kandidáty podporu i dalších stran ad hoc v každém obvodě. A ta spolupráce spočívá především v "nekonkurenci". To je základ. Jestli bude spolupráce obsahovat více, rozhodnou smlouvy mezi Senátorem 21 a podporujícím subjektem. Podporující subjekty mezi sebou nejsou v žádném smluvním ani jiném vztahu. Tedy přirovnání k "oposmlouvě" není tedy příliš trefné. Od Pirátů chceme především faktickou "lidskou" podporu, prezentaci pirátské značky v kampani a bude-li zájem i finanční dohodu. To samé poskytne Senátor 21 kandidátům nominovaným Piráty v jiných obvodech. Cíle spolupráce (jak se dočtete v memorandu) je vznik společného senátního klubu Senátor 21 a Piráti. Pokud jsem nějaký dotaz opomněl či nedostatečně vysvětlil, prosím o jeho opětovné položení. Díky Václav Láska

post540502.html#p540502
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 01 úno 2018, 14:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Marek.Necada

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (Václav Lá

Příspěvek od TomasMikus »

podpora ad hoc? to snad ne
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (Václav Lá

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Za sebe rovnou uvedu, že celorepublikovou spolupráci nepodporuji, hlasoval sem pro podporu kandidátů, kteří projdou našimi primárkami/grilováním.

Důvody proč celorepublikově ne:
- tak těsné spojení s cizím subjektem Piráty dlouhodobě poškodí, protože naruší jejich svébytnou identitu
(je to podobná situace, jako bychom šli do sněmovních voleb např. se Zelenými)

- senátoři se volí na 6 let, očekávám řadu hlasování, kdy budou senátoři 21 hlasovat či vystupovat ne v souladu s Piráty
(to se dělo už jen při dvou senátorech, natož při jejich větším množství)

- nezapomenu jak senátor Láska nevhodně vystoupil na CF2017, kdy podstatnou částí jeho vystoupení byla kritika místopředsedy Ivo Vašíčka, sorry ale ta forma a způsob, to bylo přes čáru - i z tohoto důvodu si nedeovedu tak těsnou spolupráci představit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Marek.Necada, Giuseppe.Maiello

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Vit.Simral »

Ach jo :-/

Takhle, přátelé, jen vznikají hoaxy.

1) Jakýkoliv kandidát do Senátu, který bude žádat o naši podporu, pochopitelně projde grilováním a hlasováním. Ať už jde o nominanta Pirátů, nebo jakéhokoliv jiného subjektu.
2) Kdybyste četli lobbydiář, Piráti, kde se o spolupráci nás a SEN 21 píše, nemuseli byste se o dohodě dozvídat od Václava.
3) Až bude nějaké memorandum hotové, pochopitelně se o něm bude hlasovat.

A Dalibore, btw, je tak těžké mi nejdříve napsat nebo zavolat, než tady spouštět panikotvorná vlákna? Dík!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vítku, díky za upřesnění, ale vždyť je to jen anketa. A v lobbokontaktech se nedá diskutovat, sorry ale vlákno k diskuzi už to mělo být založeno dávno. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
Vit.Simral, Jan.Mejsnar, Vaclav.Fortik, Roman.Semik, Marek.Necada, Jan.Kochert, Milan.Dadourek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak po další jménech, které navrhuje Láska jako společné kandidáty mám sto chutí založit členský podnět, aby se zatrhla nějaká deklarováná spolupráce na nejvyšší úrovní, protože to víc a víc vypadá jako průser.
Máte šanci mi vysvětli proč to průserem nezavání nebo proč je důležité tohle riskovat, díky.

Praha – právník Holásek (sice jsme ho podporovali do senátu v roce 2016, ale se skřípěním zubů, pak až vyšlo najevo, že jeho kancelář dělala pro OSA)

Daniel Pitek - pravičák ze Zelených, bývalý místopředseda, který demonstrativně odstoupil se silným prásknutím dveří, působí na mě jako neřízená střela

Přemysl Rabas - další politická mrtvola ze Zelených, pardon

Snad jedinej přijatelnej je Hilšer, pak jestě Jakub Mraček - Teplice, ale neznám, ještě sem nelustroval.

více v postu Franty Navrkala post541361.html#p541361

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Po pravdě řečeno, po včerejší účasti na semináři o exekucích, kam jsem měl problém vůbec se dostat (ačkoliv se tomuto tématu u Pirátů věnuji 6 let) jsem dospěl k názoru, že je úplně jedno, jestli někdo kandiduje za Piráty a jestli je jejich členem nebo ne. Zvolením do funkce dojde k okamžitému odtřižení od členstva a spolupráci s jakýmisi "poradci", kteří se bůhvíjak záhadně objevili. Já jsem senátora Lásku nepodporoval, nehodlám podporovat ani jeho projekt, ale ve finále je to asi jedno.

Pokud se nevrátíme k tomu, že bude exeistovat jediná závazná platforma pro tvoření kolektivních rozhodnutí a že jedině z této platformy bude možné se dostat k jakýmkoliv výstupům, které se "tvoří", tak je to naprosto marné. Transparentnost strany je už úplně nulová.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hm, už to bylo v dostatečném předstihu předloženo RV k volebnímu dohledu.
Já plně respektuji, že RP vede vyjednávání, jak jsem pochopil, ale máme nějaké principy, které jsou nějak vtěleny do předpisů.

Nehlasuji tak ani tak.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Ještě si dovoluji připomenout, že V.Láska v roce 2016 vehementně podporoval kandidátku za SZ-ČSSD Ivanu Cabrnochovou proti naší kandidátce Renatě Chmelové. Během CF 2017, když utočil na místopředsedou Pirátů, spíš než z důvodů nás "pomáhat", bylo protože jako vrcholní představitel SZ zřejmě žárlil na nás. Potvrdilo mi senátor Ladislav Kos, kterého na rozdíl od Lásky si osobně nesmírně vážím, mimo jiné, protože drtivě porazil vrcholní představitelku hnutí ANO, prof. Válkovu. Lidi jako Kos jsou opravdové chlapíci, úplně jiná sorta, než ty pofidérní oportunisté, který dřív nebo potom budou znamenat pouze průsery pro nás.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, TomasMikus
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Anketa: Chceme senátní spolupráci s Senátor21 (V.Láska)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Hilšel právě v tisku deklaroval svou kandidaturu na Praze 2, kde nejspíše bude znovukandidovat Libor Michálek (s nímž jsem přes drobné výhrady spokojen :) ).
Tak jen jestli to hodná někdo nejak řešit, jaký je vztah Senátor21, Lásky a Hilšera - otázky, samé otázky ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“