Představení nováčků

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 759
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Představení nováčků

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Přišel zde zajíamvý návrh od několika členů, že by se mělo představení nováčků (čti: zájemci o členství nebo o to stát se registrovaným příznivcem) provést trochu jinak ať to není pro ně tak stresující.
Důvodem je i to, že daní lidé se mohou tím vystrašit a daný člověk nemusí být velký řečník ale přitom může být užitečný v jiných směrech ;) .
Nebylo by špaté ani založit případně nějaký tým, který by se věnoval čistě zájemcům, takoví mediátoři a průvodci, kteří by s každým člověkem mohli pracovat individuálně a také zjistit jak by moli být ku prospěchu nebo čeho chtějí u Pirátů dosáhnout.
Jiří Demel se s některými nováčky setkává a vysvětluje jim že je potřeba se nějak představit.
Dál prosím diskutujte, bylo by vhodné abychom se i případně sešli a aby to bylo pořešeno do příští schůze.
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Michal.Klus »

Myslím, že stoupnout si a říct o sobě pár vět nikoho nezabije, i když to může být nepříjemné. Jsme dospělí lidé. Mělo by to být stručné, max. na pět minut a tak to rozvrh schůze zase nějak moc nenaruší ne?
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Michal.Gill »

Michal.Klus píše:Myslím, že stoupnout si a říct o sobě pár vět nikoho nezabije, i když to může být nepříjemné. Jsme dospělí lidé. Mělo by to být stručné, max. na pět minut a tak to rozvrh schůze zase nějak moc nenaruší ne?
Jasně, ale musíme nějak prolomit ledy, alespoň tím představením pkss, poslanců, Zuzky, kodo... Ať navodíme prostředí, kde se budou chtít představit.

Jinak od příštího týdne zavádím hospodu s nováčky, kam je budu zvát jako první seznámení ještě před schůzí, ať už se na té pak cítí lépe.

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Stanislav.Strakos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 13 črc 2017, 18:35
Profese: Informatik
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Stanislav.Strakos »

Ja jsem pro predstavovani novych zajemcu mimo krajske schuze, vcera to spis vypadalo, ze se snazime potencionalni cleny vylozene odradit, z meho pohledu to vcera bylo dost pres casu (minimalne 1 navstevnik znechucene odesel a 2 zajemci se rozmysleli).

Aktualne vidim tyto problemy:
- dost to zdrzuje
- je to zbytecne stresujici a nevidim duvod, proc by se meli novi uchazeci predstavovat i vsem navstevnikum
- chapu individualni prostor pro dotazy na zajemce, ale az na vyjimky se kazdeho ptame na neco jineho, nebylo by lepsi udelat nejaky seznam otazek, co nas zajima a ptat se zajemce na to, na co neodpovedel pri svem predstaveni?

Nejvic by se mi asi libilo sejit se se zajemci treba hodinu pred schuzi.

Taky by nebylo od veci nove zajemce prvni nejak informovat napr. mailem a dat jim cas na pripravu (pokud se prihlasi rovnou na schuzi, tak to odlozit do dalsi schuze a mezitim jim poskytnout info).
Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 759
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Informace zde projednáne nějak pak sesumiruji a zkusím z toho udělat nějaký závěr který i poreferuji na další schůzi :)
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Stručně z pohledu nováčka, berte to prosím jako věcné připomínky, pohled z druhého břehu a podnět k diskuzi :D

- představit se bez přípravy před 40ti lidmi může být záhul i pro zkušeného řečníka, nemluvě o následném veřejném grilování
- nestresovala bych tak kvůli titulům a stranické knížce; osobně si myslím, že 99% lidí je OK s tím, že si na plné členství počkají; je to oboustranně výhodná dohoda
- je přirozené, že po úspěchu se hlásí spousta lidí, kteří to myslí dobře a upřímně, a zároveň procento vypočítavců - je v pořádku, že si chcete nejprve lidi prověřit, viz předchozí bod
- budou vám tam chodit lidi, kteří se chtějí přidat, pomoct, ale neví jak, nemají jasnou představu, ale chtějí NĚCO dělat - i pro tyhle by mělo být místo
- i aktivní RegP plný nápadů potřebuje mentora, který mu pomůže se základní komunikací, fórem, redmine, wiki a já nevím co ještě - pomožme si navzájem...
- otázka proč teď, a ne před rokem, dvěma, osmi... mi přijde kapku nefér; rovnou tím lidi obviňujete, že se nezapojili dřív, a stavíte je do defenzivy, takže je to jednodušeji buď odradí, nebo znechutí, nebo naštve
- teď to důležité - a to nejsou jen moje slova, ale minimálně jednoho dalšího nováčka - obrovsky si vážím a obdivuju práci, kterou jste všichni odvedli v předchozích letech a tím dostali české Piráty tam, kde jsou teď. Prosím nemyslete si, že kdokoliv se chce přidat a pomoct teď když jsou Piráti v Parlamentu, tak si není vědom toho, kolik práce za tím vším je, a že naskakujeme do rozjetého parníku :)

- moc se mi líbí akce "pivo s nováčky", ráda se na nejbližší dostavím, bo si taky potřebuju ještě pár věcí utřídit 8-)

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Martin.Redr »

Já si myslím, že by mělo jít jen o to představení. Jméno, profese, vzdělání a zájmy. Pak jedna odpověď na otázku Proč Piráti? nebo něco podobného. Celé to max. do tří minut.
Před samotným přijetím za člena by mělo být ještě dost příležitostí se pobavit a na cokoliv zeptat...
Hlavně je potřeba s těmi zájemci dál komunikovat, zapojovat do aktivit atd.
Grilování se má týkat zájemců o funkce, nikoliv těch, co se přijdou poprvé podívat na piratskou schůzi.
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Musím říct, že otázky pro některé nové lidi byly už za čárou. Pozbydu fakt, že to šíleně zdržuje a dostanu se rovnou k jádru. Otázky typu proč jsi nevstoupil do strany před volbami jsou dost mimo. Ostatně to můžu říct skoro všech, kteří tyto otázky pokládají. Kde jsi byl když jsme zakládali piráty v roce 2009 ?
Grilování tohoto typu bych si schoval pro lidi, kteří chtějí na vyšší post u pirátů. Rozhodně ne pro nováčky. Je to více než nepříjemné se obhajovat před kupou lidí.
Ale abych jen nekritizoval. My jsme se na Jihu setkali s Pavlínou s nováčky ještě před schůzí, a musím říct, že to bylo velice moudré rozhodnutí. Nováčci se pak necítí tak moc obklopeni nepřáteli.
Už to tady někdo navrhl. Udělat prostě mustr a otázky na které se budeme ptát a zbytečně nezdržovat a nedeprimovat.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Pravdou je že ono představení nemusí být všem příjemné ale ja už za čas co se pohybuji ne jen mezi nevládkama - akreditace - workshopy - ruzne komise a podobně - se vždy dělají kolečka o lidech když se vidí prvně. Nějak jsem si na to zvykl a omačku mam už v hlavě tak to neřeším. :)
Nic méně ono představení je důležité a myslím že by němělo být překážkou když už tedy novačka na to upozorníme.
Taky může dopředu něco o sobě napsat podle podle lehkeho mustru na dva odstavce no prob.
A to že někoho napadla otazka typu proč teď nejni zas takova tragedie já vydržel kolem vas cvrlikat a trapit vas :) svými nápady skjoro rok než jsem byl pirátem ja se tedy představoval rok :)

Jsem za představení osobní zachovat dat tomu alůe mantinely a možnost o sobě něco dopředu napsat v te psane formě.

plavbě zdar -
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Představení nováčků

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Přidávám se k tomu, že představení ano, ale opravdu do 5 minut, jak navrhuje Martin Rédr, kdo jsem, co dělám, proč jsem tady. Otázky více méně standardizované a měli by je znát předem.
Doplňující otázky by měly jít přes toho, kdo vede schůzi. Celkově ta moderace schůze poněkud selhává, ale mám pro dávku anarchie slabost tak budiž:-D

Chápu Martu, že měla potřebu zjistit, proč se k Pirátům hlásí až teď, ale ta omáčka okolo (kde jste byli těch osm let...a přece nemusíte být členy) byla trochu příliš a opravdu pro mnohé odrazující. My přece ty lidi potřebujeme, samozřejmě je chceme prověřit, ale nemůžeme jim říkat na schůzi, že vlastně nemají být členy. Ti lidé by si měli odnést především dobrý pocit a motivaci se do toho obout. Náš úkol je jim v tom pomoci.

Tedy tak to vidím já.
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“