Michal Reiter

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Reiter
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2013, 23:10
Profese: programátor
Bydliště: Japonsko, dříve Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Michal Reiter

Příspěvek od Michal.Reiter »

Dobrý den,
jmenuji se Michal Reiter, je mi 39 let, živím se programováním mobilních aplikací. O vstupu do pirátské strany přemýšlím již několik roků, ale v době svého aktivního působení v čelných pozicích Wikimedia ČR, která se snaží býti apolitická, to nebylo úplně vhodné. Straníkem jsem dosud nikdy nebyl.
Byl jsem na několika akcích Pirátu v minulosti, ať už v pirátském centru, návštěvě za belgickými piráty a Europarlamentu za Janem Loužkem, či jen několika spřátelených večírcích v Praze, nebo na protestu proti ACTA.
Česká Wikimedia se tehdy k protestu též připojila. Stejně jako se později připojila i k protestu proti omezení panoramatu resp. rozšiřování copyrightu na půdě EK.
Mé aktivnější seznámení s politikou Pirátu začalo v roce 2011, když jsem tehdy jako předseda Wikimedia ČR pozval Mikuláše Ferjenčíka, aby nám o pirátské transparentnosti povyprávěl na Wikikonferenci, což jak tuším, inspirovalo později Adama Zábranského ke vstoupení do strany.
I po jedenácti letech od své první editace stále na Wikipedii přispívám a jsem nadále zastáncem svobodné tvorby a otevřeného vzdělávání.
Vzhledem k tomu, že jsem v minulosti sám aktivně učil, a zároveň se často dlouhodobě vyskytují v zahraničí, rád bych se podílel na tvorbě programu ve školství či kolem kapitoly zahraniční politika.
Bohužel se mohu stranického grilování zúčastnit pouze online, neb dlouhodobě pobývám v Japonsku. Dotazník jsem již zaslal.
S pozdravem
Michal Reiter
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Reiter

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Michale,

děkuji za Tvé představení.

Grilování online je velice ojedinělé, ale myslím si, že by to teoreticky (a i prakticky) šlo. :) Pokud by ses chtěl tedy podílet na tvorbě programu, určitě kontaktuj garanty. Pro školství to je Daniel Mazur (daniel.mazur@pirati.cz) a pro zahraniční politiku to je Mikuláš Peksa (mikulas.peksa@pirati.cz) a věřím, že se nějak dohodnete. ;)

Vím, že pozvánky na Posezení s Piráty Ti chodí, všimla jsem si Tvé odpovědi, že se nemůžeš dostavit z důvodu pobytu v Japonsku. Ale chtěla bych se zeptat, jestli Ti chodí různé newslettery pro příznivce?

Je možné, že se v nějaké blízké budoucnosti chystáš podívat se na chvilku do Prahy (třeba za rodinou)? Bylo by fajn se poznat i osobně. :)

Měj se hezky,

Anet :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Dohnal, Mikulas.Peksa, anonym18401
Uživatelský avatar
Michal.Reiter
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2013, 23:10
Profese: programátor
Bydliště: Japonsko, dříve Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Michal Reiter

Příspěvek od Michal.Reiter »

Ahoj Anet,
nevím, jestli je srpen úplně blízká budoucnost, momentálně dřívější návštěvu neplánuji. Pro případnou rámcovou představu o mé maličkosti je k dohledání několik mediálních vystoupení v ČT či ČRo. :oops:
Skorokolegu (biofyzika) Mikuláše Peksu se pokusím v rozumné době kontaktovat. Zatím jsem viděl jen několik jeho výstupů. Obdobně pak s Danielem Mazurem.
Newslettery mi momentálně nechodí.
Zdravím
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Reiter za příspěvek:
Jiri.Dohnal
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Reiter

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

tak srpen je relativně blízká doba. Rozhodně bližší, než třeba srpen příštího roku :mrgreen: :mrgreen: Budu se tedy těšit. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Dohnal, Michal.Reiter
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Reiter

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Michala brát
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Michal.Reiter, Adam.Zabransky

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“