KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Petr.Sanetrnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 106
Registrován: 16 srp 2017, 20:10
Profese: stomatolog
Bydliště: Podlesí V 5410 Zlín 76005
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Petr.Sanetrnik »

Návrh na předsedu KF ZLK
Navrhuji na předsedu R.Strouhala a to z těchto důvodů. Radek je dlouholetý člen a má zkušenosti s vedením místního sdružení.Má dokonalý přehled o dění v Pirátské straně a to nejen na místní úrovni ale i na celostátní s úzkými kontakty na vedení. Je ze Zlína což by místnímu sdružení jistě pomohlo.Odvádí pro piráty dost práce i když ho v poslední době nebylo moc vidět. Možná proto že připravil koncepci pirátského centrave Zlíně. Domnívám se že by mnozí členové mohli upustit od osobních animozit a volit rozumem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Sanetrnik za příspěvky (celkem 2):
Martina.Urbankova, Irena.Drofova
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Petr.Sanetrnik píše:Návrh na předsedu KF ZLK
Navrhuji na předsedu R.Strouhala a to z těchto důvodů. Radek je dlouholetý člen a má zkušenosti s vedením místního sdružení.Má dokonalý přehled o dění v Pirátské straně a to nejen na místní úrovni ale i na celostátní s úzkými kontakty na vedení. Je ze Zlína což by místnímu sdružení jistě pomohlo.Odvádí pro piráty dost práce i když ho v poslední době nebylo moc vidět. Možná proto že připravil koncepci pirátského centrave Zlíně. Domnívám se že by mnozí členové mohli upustit od osobních animozit a volit rozumem.
Radek je pouze jednoletý člen Pirátů. Pirátské centrum ve Zlíně jsme jinak zamítli a budeme to řešit až po krajských volbách, ale to by věděl, kdyby komunikoval s kompetentními lidmi či chodil na krajské schůze, kde se tyto věci probírají v širším plénu. Ale určitě bych Radkovi přál, aby si zkusil být předsedou a budu rád, když kandidaturu přijde. Je to velmi aktivní člověk, ikdyž pirátsky nezkušený, což neberu jako handicap.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Martin.Valasek, Vratislav.Krejcir, Milan.Klajn, Josef.Kvasnicka
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Petr.Stoklasa
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 139
Registrován: 28 zář 2017, 17:10
Profese: Obchodník
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Petr.Stoklasa »

Osobně podporuji kandidaturu Marek Houser.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Stoklasa za příspěvek:
Lubomir.Dolezal
Zastupitel města Kroměříž, člen Kontrolního výboru, člen sportovní komise
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 560
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Krátká rekapitulace:
Momentálně jediným kandidátem, který nominaci přijal je Marek Houser.
Vratislav Krejčíř a Denis Rychtar nominaci na předsedu odmítli.
Radek Strouhal se k nominaci zatím nevyjádřil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 560
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Prodlužuji lhůtu o 48 hodin do neděle, a jelikož odjíždím na pár dní do zahraničí, tak poprosím, ať si někdo převezme jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Klajn, Petr.Tkadlec, Vratislav.Krejcir
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Hana.Ancincova píše:Prodlužuji lhůtu o 48 hodin do neděle, a jelikož odjíždím na pár dní do zahraničí, tak poprosím, ať si někdo převezme jednání.
Přebírám tedy jednání a zároveň prodlužuji lhůtu pro nominace a navrhování do 6.2. půlnoci, aby někteří neměli pocit, že jsme to udělali "narychlo". 7.2. bude doba na rozmyšlenou a od 8.2. během dne proběhne první kolo hlasování, které poběží 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Hana.Ancincova, Vratislav.Krejcir, Marek.Houser, Lubomir.Dolezal
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Radek.Strouhal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 07 zář 2016, 12:38
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Radek.Strouhal »

Vážení přátelé,
na naléhání kolegů bych se rád vyjádřil ke své nominaci na post krajského předsedy.

Na podzim roku 2016 mě strašně, opravdu strašně naštval Babiš svým demagogickým vystoupením u Moravce. Ten den jsem se rozhodl, že k Pirátům, které jsem objevil již někdy před rokem 2009 a jež jsem počal jako jedinou variantu volit od roku 2012, se přidám nejen svým volebním hlasem, ale vším, co to půjde.
Pár měsíců sice trvalo, než se podařilo po krajských volbách 2016 rozpolcenému krajskému sdružení začít znovu oslovovat nové členy, ale již v v první lednový týden loňského roku jsem se díky Elišce ocitl v režimu přijímacího řízení. S podepsáním přihlášky jsem přesto pár týdnů váhal, jako dříve narozený jsem měl k politikům přirozenou nedůvěru. S úsměvem vzpomínám na jeden ze svých prvních příspěvků, kdy jsem pirátským kmetům a pardálům radil, jak na voliče. Až po delší době a v podstatě až při rozhovorech s Ivanem Bartošem, Vojtou Pikalem či Lukášem Černohorským jsem pochopil, že skutečnou důvěru a uznání plného Pirátství si nováček zaslouží ne po stovkách pro Piráty odpracovaných hodin, které jsem si hrdě přiznával, nýbrž po tisících hodinách bez nároků na nějakou finanční odměnu a nejlépe tolika letech strávených u Pirátů, jež mají na zádech oni. Což loni činilo nějakých 8 let.
Jakožto čerstvého padesátníka mě ti kluci a holky z jádra fascinovali. Mluvili a navíc dělali. Nebyli slibotechna, nehráli si na všeznalce. Dali prostor každému. Poněvadž na březnové fórum od nás z kraje jsme jeli jen Marek Houser, já a Dan Halamíček ( :) byl tam i Giuseppe byl lídr, ale to je Pražák), snažili jsme se novým krajským členům zprostředkovat setkání s pirátskými ikonami, aby i ostatní měli tu možnost se tváří v tvář seznámit s jejich náhledem. V létě jsme s Františkem Elfmarkem vyvinuli obrovské úsilí, abychom dostali do kraje Ivana Bartoše. Povedlo se, ač nám byly házeny, byť ojediněle, klacky pod nohy.
Přišlo předvolební období, hektické měsíce, na které ti z nás, kteří od konce srpna do 20. října desítky či stovky, někdo možná i tisíce hodin, případně stovky kilometrů při rozvozu bilboardů, novin či předmětů, doslova obětovali pirátské věci, budou do smrti vzpomínat. Řada nás byla logicky poněkud či značně rozčarována, když jsme si demokraticky do čela kraje zvolili někoho, kdo se k Pirátům zaregistroval 14. října, týden před volbami. Ale demokracie je něco vyššího, než názor jedince a logika, tak to prostě je.
Nastalá situace s uvolněným místem krajského předsedy mne poněkud zaskočila. Jediného vhodného předsedu jsem viděl v Denisovi, neboť Marek by byl na tuto pozici naprosto skvělý, nicméně práce asistenta poslance a práce v pražských komisích v tomto období, kdy můžeme v červnu očekávat předčasné volby a na podzim nás čeká smrtelná kombinace voleb komunálních a senátních, se mi nezdá kombinovatelná se stoprocentní prací v pozici krajského předsedy.

Proto jsem se rozhodl nominaci přijmout. Vím, že k času, který již věnuji Pirátům, bude nutno x hodin týdně ještě přidat, ale Pirátská strana je tady v Česku jedna z mála věcí, které mají vyšší smysl. Vím, že nejsem zdaleka sám, kteří Pirátům obětují více, než je únosné. To téměř všichni z nás. Od konce srpna až do třetího řiíjnového týdne loňského roku jsme fungovali jako tým. Demagogie, zkostnatělost, byrokracie, to vše šlo stranou, volební horečka nás pohltila. Ti, kteří vyráželi denně ráno či večer s novinami, ti, kteří stáli v dešti při vyřizování voličských průkazů, ti, kteří zabezpečili hladký a skvělý průjezd pirátského autobusu, přednášky, teambuldingy, ti všichni, ač různých generací, vzdělání, pohlaví i názorů, se stmelili a dennodenně jezdili napříč okresy, vyměňovali informace, pomáhali, kde mohli. Fungovalo to a věřím, že to opět fungovat bude.

Když odstraníme kapku byrokracie a politikaření, byť úplně bez nich to nepůjde, pohlédneme tam, kde jsou základy Pirátství. Na mém pirátském twitterovém účtu používám motto: "Ve slovíčku Pirát se ukrývá zásadní nesouhlas s jakýmikoliv pokusy moci státní mě spoutat, svázat, omezit, ohloupit a zmanipulovat." Pokrok, nové myšlenky, to vše nevznikne v autokraticky řízené organizaci, naopak je třeba konstruktivní diskuse, aktivní výměny názorů. Každý člen může přece kdykoliv přijít s novým nápadem a musí být vyslyšen. Internetové komunikační platformy nás k dynamičnosti přímo nutí, jako Piráti jich umíme nejlépe využívat.

V komunálních volbách čeká každou obec přehršel specifických problémů. V každé obci chceme spoluobčanům ukázat, že nejen chceme řešit jejich problémy, ale že na to máme. Musíme nejlépe ihned začít pronikat do jejich povědomí a nejlépe i podvědomí :-). Nikdo nebo málokdo z nás šel k Pirátům kvůli penězům či politické kariéře. Předpokládám a spoléhám, že Pirátství má každý z nás v sobě. Proniknout do komunálních zastupitelstvech tak, abychom mohli pozitivně ovlivňovat vývoj v našich obcích již po letošních volbách, je úkol nesnadný a z dnešního pohledu pro některé snad i nereálný. Nechci citovat slavné, co se týká dosažení cílů, stručně řečeno, půjde to. Jen jak na to, to nám neporadí žádný superchytrý, je to čistě v nás a v naší vzájemné spolupráci.

Málem bych zapomněl. Věřím, že pirátské myšlence v našem kraji pomůže, pokud se konečně, tak jako ve všech ostatních krajích, pustíme do provozování pirátského centra. Vypracovali jsme projekt, který předkládáme k pročtení, zvážení a diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Strouhal za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Lubomir.Dolezal, Josef.Kvasnicka, Hana.Ancincova, Denis.Rychtar, Yveta.Martinkova, Irena.Drofova
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: KF ZLK 2/2018 Dovolba předsedy/předsedkyně - nominace

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Děkuji všem zúčastněným za diskuzi, kandidátům za představení a toto vlákno poprosím uzavřít.

Hlasování poté probíha ZDE
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“