Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1410
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Novak » 01 úno 2018, 21:57

Dnes mi volal Michal Cuc, člen zelených s kterým jsem v r. 2014 kandidoval na stejné kandidátce, ohledně změny zákona týkajícího se STK, jelikož je i předsedou profesní organizace STK. Ptal se mě na kontakt na Piráty ve sněmovně s kým by mohl probrat své připomínky. Po domluvě s Ondrou Polanským jsem na něj předal kontakt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Martin.Cryo.Broz, Filip.Krska

Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Místní předsednictvo
Příspěvky: 104
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Mares » 01 úno 2018, 22:06

Vážení a milí,
dne 31.1.2018 jsem se po jeho iniciaci sešel s panem Janem Mádlem, politicky aktivním člověkem z Českých Budějovic a povídali jsme si o případné možnosti budoucí spolupráce mezi piráty a jím připravovaným politickým projektem. Pan Jan Mádl byl kdysi členem Top09 a poté kandidoval do krajských voleb v hnutí Nová generace.
Poskytnuté výhody: nic
Přijaté: džus s vodou
thx
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Hrib, Jan.Novak, Vit.Jurasek, Filip.Krska

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3862
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 02 úno 2018, 13:32

V pondělí 29.1. jsme se s společně s Ivanem Bartošem krátce sešli s představiteli STAN - Petrem Gazdíkem, Vítem Rakušenem a Janem Farským. Schůzka byla převážně informativního charakteru, probrali jsme vývoj ohledně sestavování Babišovy druhé vlády v kontextu výsledku prezidentských voleb. Diskutovali jsme také myšlenku přímé volby starostů.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: kafe, voda a takový věci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Frantisek.Navrkal, Filip.Krska
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 4300
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 02 úno 2018, 20:56

Ve středu 31. ledna jsem se v 18:00 sešel v Biorestauraci Zahrada se zástupci jiných politických subjektů v Ústeckém kraji a Václavem Láskou.

Zápis:
LIDEUS
31. ledna 2018, Teplice, restaurace Zahrada
P: Radek Lekner, Radim Svoboda, Marian Bystroń, Přemysl Rabas, Jakub Mraček, Jirka Řehák, Adam Souček, Petr Globočník, Karel Karika, Václav Láska, František Navrkal, Mirek Koranda, Jan Hrubeš, Lucie Peyrová Beyerová
1. Senátní volby
Václav Láska představil inciativu Senátor 21 – chce posílit roli senátu jako nezávislé pojistky demokracie. To v pojetí S21 znamená přivést do senátu silné osobnosti nezávislé na politických stranách, S21 nabízí podvozek založený na liberálních hodnotách. Se 70 % příspěvku za mandát bude moci nakládat sám senátor na posílení expertního týmu atd. Participují na tom senátoři Kos a Orel - tzn. zisk dalších dvou senátorských mandátů umožní vznik senátorského klubu.
Kandidáti: Jablonec n N. – Michala Tejmlová, Praha – právník Holásek, rozjednaný je Hilšer, s malou pravděpodobností možná Daniel Pitek (LT), Vladimír Kořen z Říčan na Benešovsku atd.
Jakub Mraček doplnil, že Zdeněk Bergman, ředitel teplického gymnázia, bude kandidovat za S21. Zároveň usiluje o podporu dalších stran. Rozjednaná je podpora Pirátů, SZ, KDU-ČSL není zatím jistá, STAN se tváří vstřícně. V TOP 09 aktuálně probíhá nominační proces – výsledkem může být podpora Zdeňka Bergmana. Jakub je členem jeho týmu.
Přemysl Rabas představil motivaci pro senátní volby. Kandidovat bude, podaří-li se získat podporu všech důležitých subjektů – to vypadá reálně. Kandidovat bude pod S21. Za hlavní plus považuje, že S21 není zastoupen v poslanecké sněmovně. Roli senátu vnímá podobně jako VL – senátoři by měli být nezávislí na sněmovních stranách (ad negativní příklady z historie – opoziční smlouva).
2. Kotlíková dotace
Petr chce pomoci s vytipováním míst, pro které by mohly být aktuální kotlíkové dotace pro sociálně slabé. Pošle informace. Žádal o pomoc s přemluvením obcí, které by se do programu zapojily.
3. Komunální volby
Radim představil vizi pro Roudnici na Labem, My jsme Roudnice, starosta je příznivec STANu – stojí o podporu dalších stran, SZ to projedná na RKO ve středu, Piráti si provedou cost analýzu.
4. Případná společná struktura pro krajské volby bude předmětem jednání až až po obecních a senátních volbách
5. Další setkání kolem Velikonoc – Petr Globočník pošle návrh termínů

Zapsal: Koranda Ověřil: Globočník
Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: Petr Globočník mě odvezl autem do Ústí nad Labem. OFFTOPIC(Taky jsem dojedl nezávisle na jeho vůli a po jeho odchodu kus dortu po Václavu Láskovi, ale to se asi nepočítá. :lol: )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Filip.Krska
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 143
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Duska » 02 úno 2018, 21:32

2.2 sněmovna

Setkání s Janou Vondráčkovou ze strany Evropané. Za Piráty já a Vítek Šimral. Téma setkání senátní volby a možná podpora. Doporučena návštěva grilování pražských kandidátů příští týden pro bližší info.
Nic podrobnějšího nebylo dohodnuto
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvek:
Filip.Krska
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Uživatelský avatar
David.Witosz
Garant programového bodu
Příspěvky: 161
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od David.Witosz » 03 úno 2018, 16:18

Dne 30.1.2018 v PSP ČR, na půdě poslaneckého klubu Pirátů, uskutečnila se schůzka s panem Danielem Klímou z Czech Industrial Development. Schůzky za Piráty se zúčastnil poslanec Lukáš Černohorský, poslanec Ondřej Polanský a garant dopravy David Witosz.

Na začátku schůzky se nám pan Daniel Klíma představil jako lobbista a průmyslový developer s dotazy na Pirátskou stranu v několika rovinách.

a) Novela zákona 416/2009
b) Zákon 183/2006 a zákon o liniových stavbách
c) Pirátský program Doprava a logistika

Ad a) Pan Klíma obeznámen s faktem, že probíhají jednání na MD a v PSP ČR na téma novely zákona 416/2009, se blíže dotázal jaký je postoj Pirátské strany k této novele a průběhu tvorby novely. Z naší strany došlo k pozastavení se nad několika stěžejními záležitostmi typu proč jsme přistoupili na jednání k nesystémovému kroku tvorby novely (znovu jsme zdůraznili že náš primární cíl je zákon o liniových stavbách a jsme si vědomi že samotná předběžná držba není samospásná), nově přítomnost formulace o energetické infrastruktuře v obsahu novely (náš zamítavý postoj který vedl k vyškrtnutí této formulace) a náš tlak na zajištění ochrany práv dotčených v případě aplikace předběžné držby.

Ad b) Vzájemná výměna informací na toto téma kdy z naší strany byl prezentován postoj z volebního programu aneb uvedení v život zákon o liniových stavbách který jediný může doopravdy zrychlit procesy výstavby dopravní infrastruktury. Naše inspirace Německo, Rakousko při vědomi náročnosti úkolu jak v rovině meziresortních jednání tak v rovině časové.

Ad c) Navázání na Pirátský program Doprava a logistika, kdy padly dotazy na formulace v programu. Došlo vlastně k potvrzení bodů a) a b) aneb naše kroky v těchto bodech jsou ve shodě s naším programem, přičemž došlo na konkretizaci daných bodů jak ve smyslu navazování na kroky minulé vlády np. ve věci vysokorychlostních železnic, či tvorby zákona o liniových stavbách.přijaté výhody: žádné
poskytnuté výhody: káva
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Filip.Krska
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 436
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 435 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 03 úno 2018, 16:58

Čas: 2.2.2018 v 14:00 až 15:30
Způsob: Osobní schůzka
Jméno: PhDr. Miloš Prokýšek - garant oblasti informační technologie / ICT Specialist / SMART Písek
Zvláštní zájem: Dneska jsem měl schůzku s vedoucím SMART kanceláře Písek ohledně některých projektů které se mají vytvářel v našem městě. Zjistil jsem jak celá kancelář i SMART složka v Písku funguje, jaké budou další projekty rozjížděny a proč některé projekty které již jsou, jsou tak jak jsou. Dále jsme se bavili o IoT zařízení a také LORA síti, kterou naše firma ve spolupráci s dalšíma subjektama provozuje.
Výhody: nové informace v oblasti projektů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3862
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 04 úno 2018, 22:58

Dnes jsme se s Michalem Ketnerem ve Štětí setkali s tamními zástupci Svobodných, jmenovitě např. s Filipem Votočkem, dorazil i krajský předseda Aleš Kuna. Bavili jsme se o možné spolupráci ve Štětí, fungování tamní politiky a krátce i o možnostech spolupráce v kraji. Schůzka byla iniciována Svobodnými.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3862
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 04 úno 2018, 23:02

Ještě pro pořádek - ve Výboru pro evropské záležitosti a Zahraničním výboru sněmovny jsem v častém kontaktu s poslanci dalších stran. Jmenovitě např. s Ondřejem Benešíkem (KDU-ČSL, Zlín), Jaroslavem Bžochem (ANO, Teplice) a dalšími.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 749
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 05 úno 2018, 13:33

V pátek 2. února jsem se spolu s Františkem Kopřivou sešel s bývalým poslancem za KDU-ČSL Ivanem Gabalem.

Předmětem debaty bylo fungování výboru pro obranu, jehož byl pan Gabal v minulém volebním období členem. Dále jsme hovořili o obranné spolupráci v rámci Severoatlantické aliance a budoucnosti společné obrany Evropské Unie.

Poskytnuté výhody: Nic
Přijaté výhody: Voda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

Zamčeno

Zpět na „Vstupy a výstupy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů