Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Chceme podporovat Jana Rumla do Senátu?

Ano
13
15%
Ne
51
59%
Rozhodnu se až po grilování
18
21%
Zdržuji se
5
6%
 
Celkem hlasujících: 87 - Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Už je to venku, takže anketa, grilování by mělo proběhnout 5.2. Café v Lese https://www.facebook.com/events/154431585340410/

Ruml se oťukává s piráty i STAN pro Senát
https://www.novinky.cz/domaci/462156-ru ... senat.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Ruml
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Zdenek.Hrib

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Za sebe hlasuji nepodporovat, jak lze ocenit Rumlovi aktivity před listopadem 89, tak pak už to bylo vícemeně špatně z mého pohledu. V podstatě nese nemalou odpovědnost za současný stav, který není zrovna radostný, z našeho pohledu je to prostě stará struktura typu Kalouska, knížete a spol., je mi líto.
Nečekám, že může pronést něco by tenhle můj pohled změnilo. Respektive říkat může cokoli, ale víc za něj dnes hovoří reálná minulost.

Může nastat jediná eventualita, že by jeho kandidatura mohla mít vliv na většinu v senátu pro ANO, pak bych zřejmě změnil názor. Ale na druhou stranu je to taková už složitější matematika.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
bape, Ivo.Vasicek, rst, Hynek.Zatloukal, Giuseppe.Maiello, Pavel.Cisar, MilanM

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Je nepochybné, že podepsal chartu 77, že byl perzekuován za minulého režimu a že se postavil Velké Kikině s oposmlouvou. Nepochybuji i o tom, že je založením liberál a že jeho zkušenost s historie US by mohla být pro nás zásadním poučením.

Jenomže mnoho mladších lidí ho má (asi ne úplně právem) v šuplíku s Ivanem Íčko Langerem a podobnými postavami té doby. A nejsem si jistý, jestli se nám vyplatí tuhle bitvu bojovat s ním. Jedním ze zásadních prvků Pirátské image je totiž nespojení s tou minulostí. :(

Já bych skoro preferoval variantu "budem mu potichu držet palce a nepostavíme protikandidáta (pokud teda už nějakého nemáme)".
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše:Za sebe hlasuji nepodporovat, jak lze ocenit Rumlovi aktivity před listopadem 89, tak pak už to bylo vícemeně špatně z mého pohledu. V podstatě nese nemalou odpovědnost za současný stav, který není zrovna radostný, z našeho pohledu je to prostě stará struktura typu Kalouska, knížete a spol., je mi líto.
Neříkal Ivan, že "Pirát ví"? To tedy ví asi málo, když vedle sebe postaví Rumla a Kalouska. To je jako vedle sebe postavit Hitlera a von Stauffenberga. Oba byli Němci, oba byli v armádě, dokonce se osobně znali. Přesto byl mezi nimi dost velký rozdíl. ;)

Podle mě byl Ruml příliš důvěřivý a neodhadl, s jakými <cenzored> se dal do party. Myslím, že při troše snahy bychom to voličům uměli vysvětlit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Vaclav_Mraz, Michal.Ertl

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od rst »

A co si myslíte o jeho Sarajevském atentátu?
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Radim.Stach píše:A co si myslíte o jeho Sarajevském atentátu?
Za me OK. Provedeni ne uplne stastne, ale moc jinych moznosti asi nemeli. Ja sam jsem to tenkrat hodnotil jako hroznou krivdu na Klausovi, ted zpetne vidim, ze to bylo hrube nepochopeni situace z me strany (na svou obhajobu, tenkrat byla transparence neco jako modry jednorozec).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Zdenek.Hrib

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Radim.Stach píše:A co si myslíte o jeho Sarajevském atentátu?
Jak už jsem psal. Pochopil, že narazil na šlendrián a že je třeba se tomu postavit. V přímé konfrontaci s tehdy velice populárním Kalusem by atentátníci neobstáli, tak se rozhodli veřejně vystoupit, když byl Klaus v Sarajevu. Ale ono to pro ně stejně dopadlo špatně. Klaus byl pro lidi "frajer" i kdyby měl ve Švýcarsku ukradenou miliardu. OFFTOPICCož mi připomnělo, že na Hradě máme už zase také "frajera". ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Zdenek.Hrib, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Michal.Ertl

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1624
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Petr.Vileta píše:Myslím, že při troše snahy bychom to voličům uměli vysvětlit.
No podle mě by té snahy byla potřeba více než troška. Ale tak určitě by nás byly zase plné noviny ...

Provozovat rehabilitační ústav je sice jistě chvályhodné, ale nevím jestli bychom si tím na sebe nenabrali trošku moc a neodvádělo by nás to od reálného prosazování našich priorit. Lidi co to budou vysvětlovat na sociálních sítích totiž můžou taky místo toho dělat něco jiného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Radim.Stach píše:A co si myslíte o jeho Sarajevském atentátu?
Jak už zaznělo, postavit se k průseru čelem bylo fér, způsob provedení tragický - taková real (ne)politika podle Havla a taky podle toho dopadla. :)
Ale to mě došlo až hodně let zpětně, a zcela naplno až tady u Pirátů, kde už máme také své malé atentáty, zatím malé Klausy i Rumly, Pilipy. A přijdou i Němcové, to už budu doufám po smrti, protože to zažít fakt nechci. :lol:

Prostě v politice převažuje pro voliče/straníky jako priorita politická potence - schopnost nějaké vůdcovství a základní kompetence, ne ryzost myšlenky či život v celibátu. Vůdcům jsou pak ochotni jejich podporovatelé lecos odpustit, zvláště když to ještě dokaží vhodně prodat s pomocí machiavelistických metod. Nemusí se nám to líbit, ale prostě to tak ve většině funguje a má to i svoji logiku.
Petr.Vileta píše:
Dalibor.Zahora píše:OFFTOPICZa sebe hlasuji nepodporovat, jak lze ocenit Rumlovi aktivity před listopadem 89, tak pak už to bylo vícemeně špatně z mého pohledu. V podstatě nese nemalou odpovědnost za současný stav, který není zrovna radostný, z našeho pohledu je to prostě stará struktura typu Kalouska, knížete a spol., je mi líto.
Neříkal Ivan, že "Pirát ví"? To tedy ví asi málo, když vedle sebe postaví Rumla a Kalouska. To je jako vedle sebe postavit Hitlera a von Stauffenberga. Oba byli Němci, oba byli v armádě, dokonce se osobně znali. Přesto byl mezi nimi dost velký rozdíl. ;)

OFFTOPICPodle mě byl Ruml příliš důvěřivý a neodhadl, s jakými <cenzored> se dal do party. Myslím, že při troše snahy bychom to voličům uměli vysvětlit.
Ano, byla to ode mě trochu nespravedlivá zkratka, která mířla hlavně na mladší - lepší analogie mě v tu chvíli nenapadla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Petr.Vileta, Pavel.Cisar

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Re: Anketa: Podpora pro Jana Rumla (senát)

Příspěvek od Ivan.Muzik »

Provozovat rehabilitační ústav je sice jistě chvályhodné, ale nevím jestli bychom si tím na sebe nenabrali trošku moc a neodvádělo by nás to od reálného prosazování našich priorit. Lidi co to budou vysvětlovat na sociálních sítích totiž můžou taky místo toho dělat něco jiného.
Souhlas, teď je důležité vysvětlovat novým zájemcům o Piráty, kdo jsme a o co usilujeme. A ne neproduktivně mrhat síly taháním někoho z politického bláta.
Myslím, že pokud někde nebudeme mít vhodného, skutečně pro-pirátského kandidáta, bez kontroverzní minulosti, tak bychom se radši v daném obvodu neměli angažovat vůbec. Nehledat za každou cenu někoho, kdo by snad, s přimhouřeným okem mohl ...
PS:
Dobře Mikuláš korigoval zavádějící titulek v HN:
https://domaci.ihned.cz/c1-66039680-pir ... nebo-rumla
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Marek.Necada, Barbora.Hruzova, Isa
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“